Nyers etetés kutyáknál (beszélgetés)
Ahogy láttam, pár dekagrammos adagokban vannak gombócozva, fél kilós, kilós stb. kiszerelésben. Annyi gombócot veszel ki amennyi a kutyád adagja a súlya alapján.
Nagyon praktikusnak tartom, nincs vele macera, ráadásul mindent tartalmaz, húst, csontot, porcot, belsőséget, zöldséget...
Ha elkezdenék Barfozni csak így tenném.
Tavaszra tervezem meghozni a döntést, addig be vagyunk tárazva táppal. :)
Én nem is hallottam ilyen összeállított menükről.
De milyen adagok ezek? Csak mert ugye súly szerint kellene adagolni.
Vajon az én 2,7 kg-os kutyáimnak is van előre lefagyasztott menü? :DD
Allergia miatt életmódváltásra kényszerültünk a kutyámnál két hete.
Legnagyobb meglepetésemre(hisz eddig minden állatorvostól azt hallottam, hogy nyerset ne)azt mondta, hogy nyugodtan adjak neki nyers húst IS, de csakis nyulat és bárányt, hipoallergén csirkementes táp mellett.
Valószínűleg ez valami középút lehet, mert mindenképpen javasolja a tápot is, de erős megszorítással, és ugyan így a nyers húst is.
Még nem szántam rá magam, igaz, nem is találtam még sehol nyúlhúst.
Amit ehet: táp, alma, répa, krumpli.
Még gondolkodom.
Igen, ezt én is látom, viszont vannak feltöltve fájlok, illetve jó tapasztalatokat látni, és a nyersezéssel kapcsolatban segítenek.
Olvasok sokat a Barfról, de (még) prémium táppal etetek. Annak örülök, hogy rátalalátam arra a lehetőségre, hogy lehet kapni menüket, húsokat adagolva, fagyasztva, amik úgy vannak összeállítva ahogy a legjobb a kutyának. Sokáig azt hittem csak úgy lehet Barfozni, ha veszem a húsokat, belsőségeket, csontokat, zöldségeket stb, és nekem kell darabolni, darálni, kimérni, összeállítani.
De még agyalok, hogy valóban a Barf-e a legjobb ... :)
Olyanok, mint valami szekta.
Ha le mered írni azt a szót pozitív ártelemben, hogy TÁP, letépik a fejedet.
Amúgy igen nagy odafigyelést igényel.
Nem csak annyi, hogy sertést nem szabad.
Elvileg működik, de iszonyat macera és én mondjuk csontot sosem adok már nekik, volt baj belőle, pedig olyan csont okozta, amit mindenki szerint kaphatnak. Ezek a kutyák már nem azok a kutyák... Én inkább prémium táppal etetem őket, kiegészítésként kapnak mindenfélét, pl most a sütőtök a sláger. sütve, főzve, de nyersen is :))
Egyikük kutyám 12 és fél, másik lassan 10 éves.
Hiába az eltelt évezredek: a közös vadászatok az emberrel, a funkciók szerinti tenyésztés, a társasági kutyák elterjedése, a kozmetika, az ,,öltöztetés”…egyvalami változatlan. A kutya ragadozó, és annak megfelelően kell etetni.
Az elmúlt kb. 30.000 év alatt a kutya emésztése csak részben változott.
Hegyes tépő és metszőfogai vannak, az őrlőfogak pedig háromszög alakúak és csipkézettek. Ennélfogva a kutya nem is nagyon rág, max. tép-darabol-nyel. Fifike éppúgy, mint a szomszéd pitbull. Míg a növényevők és mindenevők az alapos rágás érdekében oldalra is tudják mozgatni az állkapcsukat, addig a ragadozók csak függőlegesen. Emésztőrendszerük rövid, hiszen az állati eredetű, nyers húsból származó fehérjéket és zsírokat a legkönnyebb emészteni. Míg az ember gyomorsava 2-es érték körül normális, a ragadozóké 1-es értékig is lemehet, azaz rendkívül savas. Ebben a környezetben a nyers húsról származó baktériumok teljes mértékben elpusztulnak. Ugyanakkor a szénhidrát emésztéséért felelős amiláz enzim a vékonybélben részben segíti bontani a szénhidrátokat, de tökéletesen nem tudja megemészteni. Ha olyan ételt adsz neki, aminek magas a szénhidrát tartalma (gabonák főleg), ennek emésztése nagyrészt a hasnyálmirigy feladata, amivel extrém módon leterheled a szervezetét. Halkan megjegyzem: egy átlag táp összetételében a gabona igen előkelő helyen szerepel, a tápok szénhidráttartalma akár 30-40% is lehet.[1]
Mire van tehát szüksége? Elsősorban állati eredetű fehérjére, csontra, belsőségekre, zsírokra, vitaminokra, antioxidánsokra; minimális mértékben gyümölcsre, zöldségre, gyógynövényekre. És mindezt táp nélkül is tudod neki biztosítani.