Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosás után sárga folt a ruhán mitől lehet? fórum

Mosás után sárga folt a ruhán mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2022. márc. 29. 11:10
Megírom az eredményt, hátha egyszer még valakinek hasznos lesz. Mióta együtt vagyunk - 3 év - azóta nem volt a gépen a szárító funkció használva, csak 40°os mosás. Arra tippelek, hogy a szárítás kioldott valami lerakódást a gépben, ami szépen befogta a ruhákat, meg bele is sütötte. 95° plusz ecet üres mosás úgy néz ki kiöblítette belőle, mert azóta mostam 2 adagot, és semmin sem találtam foltot.
2022. márc. 27. 19:13
Mosás előtt nem voltak foltosak, és használatban lévő dolgokat mostam... ma csináltam egy gépöblítést, remélem ez segít valamennyit..már kb félek mosni.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 06:01
Nem tudom,,én ezt a régebben eltett világos ruhákon szoktam észrevenni.Halvány sárgás foltok és mosás után még erősebb.
2022. márc. 26. 05:39

Sziasztok,

Az utóbbi 2 vagy 3 mosás alkalmaval észrevettem, hogy elég erős citromsárga színű foltok jelentek meg némely ruhákon, nem kímélve a fehér, de még némelyik színes ruhát sem. Pl egy égkék felsőmön zöldes foltok lettek ettől, már közvetlen a gépből kivéve. Nem váltottunk mosószert, sem öblítőt. Előszór arra gyanakodtam, hogy a párom szárító funkcióval mosott, és talán megégtek, sérültek a ruhák, de tegnap én mostam egyszerű mosó öblítő funkcióval, és mégis lett egy-két sárga folt egy fehér párnahuzaton. A dob, és az adagoló tiszta, legalábbis a látható helyeken biztos. Néha szoktuk ecettel takarítani a gépet. Ötlet, hogy mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook