Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok az orbáncról? fórum

Mit tudtok az orbáncról? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 17. 02:09
Nekem 5 evvel ezelott volt orbancom.Nekem ugy jelentkezett,hogy magas lazam volt.Kozben a bal labamon,nagy holyag jelent meg.Elmentem az orvoshoz,ahol injekciot kaptam,es 1 hetig kellett injekciora jarnom.A nagy holyag szetdurrant,es egy nagy piros folt maradt a helyen.Azt mondta az orvos,hogy orbanc.Kerdeztem,hogy mitol keletkezhetett?Azt mondta,egy szunyog csipestol is.
16. csorocsaj (válaszként erre: 14. - Klenca)
2010. febr. 16. 20:12
szya én voltam orbáncos nagy fájdalommal magas lázzal jár egy virus fertözésnek mondják
15. resita
2009. nov. 25. 19:44
Szia én voltam orbáncos a lábamon volt, borzalmasan fájdalmas, és magas lázam volt, hosszadalmasan gyógyult.
14. klenca (válaszként erre: 12. - Lányom)
2009. okt. 15. 14:09

Köszi!


A barátnőm kapta el, az arcán kezdődött.

Most nyomja az ágyat, s tájékozódunk, mi is ez.


Köszi mindent, amit erről írtál!

13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Lányom)
2007. szept. 30. 20:20

Szia!

Nagyon kedves Tőled, hogy írtál. Lehet, hogy másnak is segítséget tudtál nyújtani, amiért külön hála.

Szerencsére a gyerekemen gyorsan segített az antibiotikum, és a többi gyerkőc sem kapta el. Sajnos a nagyfiam vmiért csak erre a baktériumra fogékony, azóta megint felütötte a fejét, másik betegséget okozva nála. Szerencsére erős gyerek, és hamar leküzdi a kórt.

Köszönöm mégegyszer, hogy írtál. A tanácsok mindig hasznosak.

Jó éjt! Szia!

2007. szept. 30. 19:54

Kedves buzaskata! Ne rémülj meg. Nem tudom, hogy kinek és melyik végtagon van orbánca, amitől érzem nagyon félsz.Amit olvastam az engem is megrémítene, csak azt nem írta neked senki,hogy megfelelő időben kezdett antibiotikumos (Penicillin származék)+Lázcsillapító + fájdalomcsillapító hatására akár bő hét, 10 nap alatt is meggyógyulhat.Valóban fertőző betegségként kell kezelni tehát, érdemes a megbetegedettet otthon elkülöníteni, ágyneműjét,hálócuccait külön mosni! ALAPOSAN VASALNI FORRÓ VASALÓVAL. Környezetét:székek, éjjeliszkrény, tehát amivel legtöbbet érintkezik azt te tudod mik azok,fertőtleníteni.Szobáját szellőztetheti. Persze gyakoribb fertőtlenítés fürdőben,WC-ben. A lakásban a felmosás napi szinten minimum2x fertőtlenitős vízzel,A hypo tökéletesen megfelel. Ne felejtsd el a hőmérő fertőtlenítését.A fertőzés tovább terjedédét ill. fertőzést másokra, megelőzhetitek könnyen, ha erre az időre kicsit valóban elkülönül. Tehát szobájában étkezzen, számára jelölj ki tányérokat,evőeszközt,poharat amit külön hypós vizzel mosogats, és ne tedd a többi konyhai tágyak közé. Gyógyszertárban beszerzhetsz nem drága egyszer használatos átlátszó kesztyűt.Ezt ő is viselheti meg te is ha körülötte tevékenykedel pl. enni viszel neki, méred a lázát stb. Takarítol.Ő akkor viselje főleg ha a lakás többi helyiségének használatára rászorul. Pl WC, stb. A kézfertőtlenítésre pedig minden családtag figyelhet, kézmosáshoz szintén kapsz gyógyszertárban olyan szert ami szappant is helyettesíti de fertőtlenít. Nem árt ha a gyógyszertárban elmondod, hogy orbáncos beteg kezeléséhez kérsz tőlük szereket.Igyon bőven folyadékot,(láz miatt,vagy megelőzésére,) egyen sok-sok vitamint. Nem tudom milyen stádiumig jutott el, de ha hólyagosodás még nincs akkor helyileg a hideg de száraz borogatás jót tesz. Ezt biztos tudod milyen.Ha a bőr vörösödésnél tart, akkor bőr ápolására a Vulnera nevű kenőccsel be lehet kenni, és úgy a száraz hideg borogatás.

Valóban streptococcus bakt. fertőzésről van szó, de mint írtam megfelelő gyógyszeres és egyéb ( amiket leírtam az elkülönítésről, tárgyi személyi fertőtlenítésről)kezeléssel tökéletesen tudják aproblémát orvosolni.Tapasztalatom!! Soha nem oka a gomba, de ha valakinek olyan erős gombás bőrelvátozása van ahol nyílt seb van, ott az lehet a streptococcus bejutási kapuja. Persze bár minden nyílt seb alkalmas erre. Ezért kell komolyan venni a nyílt sebek kötését, mert baktériumokat bár hol összeszedhetünk , és akkor hiába a helyes testi higéne ha van bejutási út számukra a bőr alá. És ha a nyirokrendszerig eljutnak, akkor okozzák az orbáncot. Ez így amit leírtam hosszadalamas , fárasztó és kicsit félelmetesnek tünik, de ha beszerzed a szükséges dolgokat, az első nap kialakítod a környezetet, már estére látni fogod, hogy rutinszerűen fog menni és plussz teherrel nem igen jár, csak persze a betegségtől való félelmetek is csökkenhet.HOPPÁ!!!!!!!!!!!!!!

Látom a dátumot, remélem, hogy már régen túl vagytok az egészen. Annyi eszem nem volt , hogy figyeljek a dátumra , de annyira sajnáltam ,hogy megrémültél. A leírtakat tapasztalatra alapozva írtam. Olyan helyen dolgozom ahol sajnos sok fertőző dolog ,és betegség előfordul ráadásul ezek gondozásáért, kezeléséért vagyok főfelelős. Boccs , ha rossz emlékeket ébresztettem fel benned, de annyira segitőszándék vezérelt, hogy már későn lettem figyelmes a dátumra. Ha esetleg van még gondod az üzeneteimben nyugodtan írjál. Jó egészséget. ( A HOX-án viszont még kezdő vagyok :) !!! )

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - NOA)
2007. júl. 21. 11:58
Ez nagyon megrémít. Még eddig nem találkoztam ezzel, és nincs "jó" tapasztalat. Köszi a választ.
10. NOA
2007. júl. 21. 10:28
bocs, de pocsék a gépem kimaradoznak a betük.
9. NOA
2007. júl. 21. 10:27

Az orbánc az egy bakterialis fertőzés, általában gomba okozza, ho belemegy a sebbe.árom a strandon kapta a gombát, majd a lábszárán lett egy picurka seb és nyilván törölközüvel vagy más módon felvitte.Régen halálos betegségnek tekintették, ma már antibiotikum adásásval gyógyitható.

A lázas állapot és csúnya bőrpír után folytln át kell nézni az ujjak közét nincs-e valahol gomba és azt kezelni mert újra-és újra előjön.

Tönkrevágja a nyirokkeringést.Igen csúnya most is a lába pedig 5 évvel ezelött volt a baj.Elszineződés még mindig megva nsajnos.Mi nem voltunk kórházban, de volt olyan időszak, hogy lábra sem birt állni hetekig, ilyenkor az akupunktúra segitett, orvos semmit sem tudodtt tenni.Vigyázzatok vele, mert undoritó betegség.

Jobbulás kivánok.

2007. júl. 21. 08:15
Köszi mindenkinek a válaszokat. Ma reggel nincs újabb "Hólyagunk", bár 1-2 óra alatt változhat.
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Peternicsne)
2007. júl. 21. 08:13
Eddig nem volt allergiás. egyáltalán nem volt láza, csak nem értem, hogy a streptococcus hogy került a csípés helyére, és alakult ki ilyen hamar ez a betegség. Úgy látom mindenkinél a duzzanat hasonló, és máshogy vannak a lefolyások. Furcsa, hogy eddig mind a hárman kórházról írtatok. Remélem oda nem kerülünk.
2007. júl. 21. 00:09

Ha jól emlékszem,nálunk egy héten belül jelentkeztek a tünetek.Először csak picit piros volt a karja,amit itthon borogattam akkor még láz sem volt így nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.Amikor már elkezdett terebélyesedni a vörös duzzanat és már fájlalta a hónaalját is olyannyira,hogy már a karját is nehezen emelte fel,akkor már tudtam komolyabb a baj.Azonnal kórházba vittem és még időben .Szerencsére!

Hála Istennek azóta sem volt hasonló problémánk!

Ha nincs láz az már jó jel nem?

A fiad nem allergiás a csípésre?

2007. júl. 20. 20:52
Hűha. Igen, a nagyfiamnak megcsípte a darázs a talpát szerda délután, és csüt. reggelre furcsa volt a helye. Elvittem dokihoz, aki azt mondta orbánc, kapott gyógyszert, és figyelnem kell. De, persze ma estére újabb folt lett a lábán, hívtam az ügyeletet, ahol azt mondták, hogy előfordulhat az 1-2. napon fokozódik a duzzanat. De nem vagyok nyugodt. Szerencsére nem lázas, de félek a következményektől.
2007. júl. 20. 20:43

Szia!Nekem a nagyobbik fiam kb. 3 éve volt orbáncos.Volt egy seb a könyökén és állítólag azon át kerültek a szervezetébe csúszás mászás közben a betegséget előidéző kórokozók.A karja felső két harmadán vörös lángnyelvek húzódtak a hónaalja felé és már a nyirok mirigyei is be voltak duzzadva,amire elég fájdalmasan reagált.Mindössze három napot voltunk kórházban,ha jól emlékszem.Vénásan kapott antibiotikumot ,lázcsillapítót és gyakran kellett a hideg vizes borogatást cserélni a karján.

Talán ti is azok vagytok?

3. dogiz (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. júl. 20. 20:38

Sajnos igen. A férjemnek 5 évvel ezelőtt volt a jobb lábán, majd egy évvel később újra. Azóta szerencsére nem jött elő.

Tudni kell h. a bal lába 25 évvel ezelőtt meg volt műtve, s azóta gyengébb mint a másik. Március vége fele volt (nagy influenza járvány) mikor hétvégén úgy jött haza a munkából h. nagyon levert, fáradt. Le is pihent, de a fáradság enyhe hőemelkedéssé alakult. Azt gondoltuk (az orvos is) h. megerőltette a lábát azért piros egy kicsit. Harmadik nap a láza már 39 - 40 fok volt. Visszament a háziorvoshoz, akkor már az orvos szerint egyértelmű volt az orbánc. 20 napig kezelték fertőző osztályon. A magas láztól a szája kívül - belül kicserepesedett, repedezett, tiszta seb volt. Nagyon erős gyógyszereket és infúziót kapott, annyira, hogy a laboreredménye 3 hét után májproblémákat mutatott, ennek kezelése újabb 4 hét, mire végre helyrejött.

Következő tavasszal újra előjött, akkor mindösszesen 1 hétig volt kórházba, mert persze azonnal beutalták.

Biztos nem mindenkinél egyformán jelentkeznek a mellékhatásai.

2007. júl. 20. 20:24
A körismét ismerem, arra vagyok kíváncsi, van-e tapasztalatotok.
2007. júl. 20. 20:23
Mit tudtok az orbáncról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook