Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kivel köthet együttműködési megállapodást egy szakközépiskola összefüggő szakmai gyakorlatról, milyen szabályai vannak? fórum

Kivel köthet együttműködési megállapodást egy szakközépiskola összefüggő szakmai gyakorlatról, milyen szabályai vannak? (tudásbázis kérdés)

10. Polka
2017. ápr. 5. 17:42

Csupán 200 km :D

Budapesti a cég, már a településnév elhangzásakor megmondta a tanár, hogy nem, a cégnevet nem is tudja.


Köszönöm mindenki segítségét, remélem, megoldódik :)


Azért is szeretné nagyon a gyerek, mert a tavalyi, iskola által kinevezett helyen unatkozott, nem kaptak feladatot, és most értelmesen szeretné eltölteni azt a kb. száz órát - ahol van munka, lehet tanulni és fejlődni.

9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Polka)
2017. ápr. 5. 15:57
Miért, mennyire van távol??
2017. ápr. 5. 14:41

Az iskola nem ismeri a céget, a kifogása annyi volt, hogy messze van. Most már talán eljutunk oda, hogy adnak egy együttműködési megállapodást.

A cég egyébként szerepel az isziir honlapján, mint gyakorlati képzésre jogosult szervezet.

2017. ápr. 5. 11:18
Most az jutott az eszembe, hogy még az is meglehet, hogy az adott cégnél minden feltétel adott, csak éppen a szakmai színvonal nem áll a helyzet magaslatán, csak ezt az iskola nem akarja kimondani.
6. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Polka)
2017. ápr. 5. 10:38
Beszéljetek a gyakorlati oktatást vállaló cégvezetővel, hogy van-e joga az iskolának ehhez, amennyiben a cégnek az összes engedélye, a kamara általi besorolása, stb. stb. rendben. Illetve az iskolánál rákérdezni, mi a kifogása az adott céggel szemben?
2017. ápr. 5. 10:07
Informatikai szakközépiskola, szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég, a cégvezető beleegyezett, aláírná az együttműködési megállapodást, de a tanár megtagadta tőle, mert messze van (másik megyébe a postára pl. mehetne a gyerek, az ellen nem volt kifogása a tanárnak, csak betelt a hely, nem fogadnak már tanulót)
4. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - Polka)
2017. ápr. 5. 09:55

Ha az iskola nem engedélyezi az adott helyen való gyakorlati képzést, akkor valószínű, hogy az a munkahely nincs kellően felkészülve az ipari tanulók megfelelő szakmai tanítására.

Minimum feltétel, hogy az adott szakmában legyen ott "mester"-vizsgával rendelkező alkalmazott, vagy ilyen végzettsége legyen meg a vállalkozónak.

Ha nincs mester-vizsgával rendelkező személy, már eleve nem kap engedélyt sem az iskolától, sem a kamarától.

Kár lenne ott eltölteni az időt, mert a bizonyítványhoz szükséges osztályzatot is az adott munkahelyen fogja kapni a diák a gyakorlati ismeretek tantárgyból.

3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Polka)
2017. ápr. 5. 09:50

Azzal a vállalkozás-vezetővel kell beszélni, ahol a fiatal a szakmai gyakorlatát szeretné elvégezni.

Amennyiben már az a vállalkozás rendelkezik a megfelelő engedélyekkel kamarától, egyéb hatóságoktól arra, hogy ip.tan. gyakorlati képzését felvállalhatja:

- akkor már csak a diák-főnök közötti megállapodást kell megkötni, és az iskolát, ill. a kamarát értesíteni a szerződés létrejöttéről.

- amennyiben a munkahely még ilyen engedéllyel nem rendelkezik, de hajlandó felvállalni a képzést, akkor a vállalkozás először szerezze meg az engedélyeket (megfelelő végzettséggel rendelkező oktató-személyzet, egyéb tárgyi-technikai felszereltségek, stb.stb.) meglétének igazolása, hasonlók.


Ha mindez oké, azok után kötheti meg a szerződést a leendő ip.tannal és értesítik az iskolát, kamarát.

2017. ápr. 5. 09:44
A tanár nem engedi el a gyereket a kiszemelt munkahelyre, ahol letöltené a nyári, kötelező szakmai gyakorlatát. Megteheti? Én nem találtam kikötést sehol a cégekkel kapcsolatban.
2017. ápr. 5. 09:42
Kivel köthet együttműködési megállapodást egy szakközépiskola összefüggő szakmai gyakorlatról, milyen szabályai vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook