Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Imádom a 80-as évekből származó retro babakocsikat!... fórum

Imádom a 80-as évekből származó retro babakocsikat!... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Kalmanka511)
okt. 6. 20:29
Köszönöm, még tervezgetem😊
14. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 6. 20:25
miért nem teszed? Jó ötlet ....
13. Nénje (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 5. 20:21
Elhiszem,láttam amikor megszerezte,és utána,hogy milyen szépen felújította.Gyönyörűségek!Ezek még minőségileg is megfelenek a mai napig.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Nénje)
okt. 5. 18:24

A Liberták masszìv, strababíró kocsik voltak. Nekünk is volt, még Csehszlovákiából hoztuk🥰


Az itt kiállított darabokból sok ma is megállná a helyét.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Birebora)
okt. 5. 18:21
Ugye milyen jó volt? Régi szép emlékek! És nem ám mini farmernadrágba öltöztettük már a piciket is, hanem finom puha rugdalózókba. Szép kis kardigánokat (kocsikabátnak nevezték), sapkákat kötöttem/horgoltam nekik. Akkoriban ez volt, jó volt.
10. Nénje (válaszként erre: 4. - Xochipilly)
okt. 5. 18:17

Újabb babakocsi gyűjtő oldala Csehországból:

[link]


A Liberta márkájú mélykocsikat "is" gyűjti inkább,de eszméletlen,hogy mekkora mennyiséget halmozott fel régi babakocsikból.Még gyermekkorom tologatós játék babakocsiját is megtaláltam a képek között.Úgy látom,a sorozatokat is összeszedte tipusonként.

9. Nénje (válaszként erre: 8. - Globus)
okt. 5. 18:06

Akkoriban a Biemme volt a menő,meg ez:

[link]

8. globus (válaszként erre: 6. - Birebora)
okt. 5. 15:56
Biemme tolóka, valami ilyesmi.
7. birebora (válaszként erre: 4. - Xochipilly)
okt. 5. 15:50
Pedig képzeld el. Kis aranyos vászon sapkájuk is volt a gyerekeknek és voltak felszerelhető eső-, napvédő ernyők is. Semmi bajuk nem lett. Nem áztak, nem főtt meg a fejük a napon. Okos, értelmes, szép felnőttek lettek. És képzeld tetra, vászon pelussal kezdtük. A fürdőlepedő még ma is meg van. Nyáron a nagy kánikulában azzal takarózom és nagyon jó érzés. Szerintem bébifőzelék sem volt még akkor, főztem, turmixoltam a sok friss zöldséget, gyümölcsöt. Ja és nem volt bébi viz, forraltam, lehűtöttem. És még sorolhatnám, de gondolom majd megteszik a többiek is.
6. birebora (válaszként erre: 3. - Globus)
okt. 5. 15:43
Nekünk is ilyen volt. A mély babakocsi piros volt, a másik, akkor sport babakocsinak mondták kék, szürke. Akkor az volt és jó volt.
5. Enissa (válaszként erre: 4. - Xochipilly)
okt. 5. 15:23
Voltak napernyők ezekhez.
okt. 5. 14:52

Nem tudom elképzelni, hogy ezek a sportbabakocsik kényelmesek voltak a babáknak, kupola semmi, tűzhette a fejüket a nap, plusz az első úthibánál elakadhattak a kis kerekek miatt (a maiak is elakadnak ha miniatűrök a kerekek).

A fekvőkocsik tényleg szépek, az Inglesina cég meg is látta benne a bizniszt, hasonló kinézetű mélykocsikat is gyártanak, persze egy vagyonba kerülnek, és arra a 6 hónapra szerintem nem is nagyon éri meg megvenni.

3. globus (válaszként erre: 2. - Nénje)
okt. 5. 08:39
Miénk olyan volt, mint a képsor elején lévő sárga mélykocsi, csak narancs színben. Előzőleg vagy öt gyerek használta és mi is továbbadtuk. De jó volt! 🙂
okt. 5. 08:20

Szia!Én is imádom őket,itt egy gyűjtő oldala,sok babakocsi fotóval,amiket maga gyűjtött össze:

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook