Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha allergiás vagyok a szezámmagra, fulladok tőle, ha megeszem, akkor külsőleg is okoz allergiát? Pl.: olaj formájában, a bőrre kenve fórum

Ha allergiás vagyok a szezámmagra, fulladok tőle, ha megeszem, akkor külsőleg is okoz allergiát? Pl.: olaj formájában, a bőrre kenve (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 2. 11:07
Köszi!
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. márc. 1. 11:05
Okozhat, bizony! A régebbi típusú allergia tesztet úgy végzik, hogy a bőrt finoman megbökik vagy megkarcolják, és ráteszik a vizsgálni kívánt anyagot. Ilyen teszt eredményeként kaphat az ember arról is listát, hogy mit ne egyen. Mivel elég heves reakciót vált ki belőled a szezám, én a helyedben semmiképp nem kenném magamra.
3. Venu
2012. márc. 1. 10:09

Én úgy tudom, hogy a szezámolajat tartalmazó kozmetikumoktól is előjöhetnek kiütések azoknál akik allergiásak a szezámmagra.

Az egyik exem bőrkiütést kapott tőle.

2012. márc. 1. 10:08
ki kell próbálni,bőrgyulladást okozhat de nem törvényszerű
2012. márc. 1. 10:04
Ha allergiás vagyok a szezámmagra, fulladok tőle, ha megeszem, akkor külsőleg is okoz allergiát? Pl. : olaj formájában, a bőrre kenve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook