Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerektartáson kívül kell-e az apának segíteni anyagilag? fórum

Gyerektartáson kívül kell-e az apának segíteni anyagilag? (tudásbázis kérdés)


18. zolo
szept. 2. 16:27
Bíróság nem fogja eldonteni, hogy az apa fizesse a lány tanitatasat. Apának van lehetősége, akkor tamogathatja. Nem váltok el akkor sem biztos, hogy lett volna rá pénz. Lány is vállalhat diakmunkat. Kollégiumot is meg lehet próbálni. Több diák is társulhat az albérletbe sokan ezt csinálják. Utazas megoldhato orszagberlettel viszonylag kedvezo. Diakhitelt is lehet felvenni. Sok lehetőség van.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Perzsacica)
aug. 4. 12:49
Köszönjük szépen!:)
aug. 4. 12:44

Kész tények elé lett állítva az apa. Illett volna vele ezt előtte megbeszélni, nem követelhettek semmit. Ha valóban jó a kapcsolat és meg lehet beszélni esetleg vállalhat belőle de követelni azt nem, ebben a bíróság sem fog segíteni ha amúgy a többit meg rendesen fizeti.


A diákmunka viszont igenis megfontolandó. Új helyzet? Erre nem lehet hivatkozni, nagyon nem. Ha gonoszkodnék akkor azt a bizonyos sült galambot emlegetném. De ezt nem szeretném.


Bízzál a gyermekedben , ha sikerült a felvételije akkor egy okos gyermek és igenis meg tudja majd oldani! Pontosan úgy, ahogyan ezt sok tízezer megoldotta már régen és manapság is. Kitartást kívánok hozzá!


Ahol én végeztem ott csak nappali tagozat volt. 6 év kollégium, kibírtuk. Diákmunka , ahol csak lehetett , kibírtuk. Szinte mindent végig próbáltunk. Régen sem adtak nagy fizetést de sokat pótolt. Éjszakai műszakból egyből mentünk az előadásokra, gyakorlatokra . Amellett, hogy adott kis pluszt arra is nevelt, hogy okosabban osszuk be a szabadidőt és arra is, hogy megbecsüljük a keresetünket és azokat is , akik nem diplomások, mert e munkák során sok életutat megismertünk. Adott egy küzdési alapot is, hogy honnan akarunk tovább lépni.

Amennyiben jól fog teljesíteni akkor később szokott olyan lehetőség lenni, hogy átveszik az államira. Sok sikert!

aug. 4. 12:14
Sokan munka mellett tanulnak, ha a szülők lehetőségei a támogatásukra korlátosak.
14. Flóra76 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 11:42
Ha nem álltok jól anyagilag, mindenképp dolgozzon egyetem mellett.
13. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 11:21

Dehogynem talál munkát, csak hát ugye akarni kell.

A vendéglátás szállodaipar lasszóval és jó pénzért keres dolgozókat, még most is. A szezonnak nincs vége. Több helyen még szállást is biztosítanak. Nem tudom hol laktok, de ha helyben nincs lehetőség, akkor távolabb kell keresni. Én diákkoromban Tihanyban voltam konyhalány, adtak szállást és munka mellett még a Balatont is élveztem.

Vidéken élek, itt is keresik a diákmunkásokat a vendéglősök.

aug. 4. 11:11

Nem köteles; ahogy te sem, ha nem tudod finanszirozni.


Anno nalunk hiaba egyutt eltek a szuleink, szoba se jott, h fizetos egyetemre mehetnék úgy; hogy ők fizetik.


2 ut volt, h felvesznek allamira, vagy diakhitel. Szerencsere felvettek.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 10:51
Érdemes lett volna ezt vele előre megbeszélni.
aug. 4. 10:31
Nem kell, de... Ha törődik a lányával, és jól áll anyagilag, megteszi.
9. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 10:29
Nem kötelező az apának ebben már támogatnia, de szerintem ez úgy lett volna korrekt, hogy ha már úgyis "normális" a viszony, akkor ezt leültök vele megbeszélni...
aug. 4. 10:14
Diákhitel....apának sajnos nem kötelező adnia 🤷‍♀️
aug. 4. 09:57
Mindenképpen szeretne majd dolgozni, csak hát, ugye, most kezd, minden új és idegen lesz neki, és azonnal úgyse talál munkát. A tandíjnak meg határideje lesz.:(
6. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 09:48

Szerintem igen, kell hogy további segítséget adjon.

Beszéljétek meg, hiszen a lányotok jövője függ tőle.

A leány is vállaljon munkát, még hátra van 4 hét, ez is több a semminél. A MELÓDIÁK sok lehetőséget tud nyújtani szünetekben és év közben is. Unokám 15 éves kora óta rendszeresen dolgozik a segítségükkel. Nagy örömöt okoz neki a munka és a jövedelem is.

aug. 4. 09:38

Illene.

De mivel nem ismerjük az anyagi hátterèt ìgy nem tudjuk,hogy tudna-e segìteni.

Egyetem mellett nem tud dolgozni a lányod?

aug. 4. 09:23
Igen, illene
3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 09:08
Ez már az apán múlik, mennyire tisztességes ember, mennyire akarja és tudja-e tanítatni a lányát.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 09:08

Ha valóban normális a viszonyotok, akkor meg tudjátok beszélni azt hogy a felmerülő költségeket a gyermek érdekében közösen fedezzétek. Elvágre az ő leánya is, neki is érdeke, és öröme ha a leány halad és boldog.

Hivatalosan nem hiszem hogy kötelezhető.

aug. 4. 08:59
Elváltunk 1 éve, a lányunk miatt normális viszonyt tartunk fenn. A lányunkat most felvették egyetemre, sajnos csak önköltségesre, 400 ezer/félév a tandíj, a kollégium még nem biztos. Ezt egyedül nem tudom finanszírozni. Kapom ugyan a gyerektartást, de ezen felül még szükségem lenne a támogatásra, hiszen extra költségek fognak felmerülni. (Pl.gólyatábor 40 ezer Ft) Igényt tarthatok-e rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook