Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek. A páromat baleset érte, valszeg tolókocsiban fogja... fórum

Félek. A páromat baleset érte, valszeg tolókocsiban fogja... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
46. Törpilla (válaszként erre: 44. - Solar-Tochter)
2023. ápr. 2. 06:11
Nagyon bölcs lehetsz a 600-ik újra regeddel! Kezdem azt hinni te indítottad a fórumot, sőt szinte biztos! Azért is küzdesz ennyire az ellen, ha valaki nem azt írja, hogy igen, persze, király vagy és hagyd el! Nekem mindegy igazából, de nagyon úgy tűnik, hogy neked nem!😄 Sok sikert!
45. Törpilla (válaszként erre: 44. - Solar-Tochter)
2023. ápr. 2. 06:08
Ámen 😄
44. Solar-Tochter (válaszként erre: 41. - Törpilla)
2023. márc. 31. 08:01
Utolsó mondatod visszafordul rád.Mint minden kívánság.
2023. márc. 31. 07:45
Minden döntés megérthető, nem elítélendő. Együtt maradni csak akkor szabad, ha szívből, szeretettel maradsz mellette. Az én férjem is lebénult, tolószékbe került. Eszembe sem jutott, hogy ne maradjak vele. Kerestem a lehetőségeket, hogy hogyan alakítsuk át a házat, a kocsit a könnyebb közlekedéshez. Aztán mégis felépült. Majd rákos lett, nagyon kemény időszakot éltünk át, végül meghalt. Nem is gondoltam olyasmire, hogy ne maradjak vele. De ha ez huszonévesen történt volna, akkor is vele maradok. Most, akivel együtt vagyok fél éve ugyanezt érzem, pedig minket nem köt össze gyerek, ház, semmi. De tudom, hogy ha hasonló eset történne, vele maradnék. Egy tolószékes állapothoz is hozzá lehet szokni csak át kell alakítani az életmódotokat kicsit. Persze függ a sérülés mértékétől is, de úgy gondolom, ha csak járni nem tud, azzal együtt lehet élni. Ha 24 órás ápolásra szorul, mert teljesen lebénult és tehetetlen, az más kérdés. Oda komoly segítség kell.
42. Törpilla (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. márc. 29. 05:42
Emberségből jeles! Le a kalappal előtted!
41. Törpilla (válaszként erre: 32. - Solar-Tochter)
2023. márc. 29. 05:40

Nem gondolkodok el magamon. Teljesen reális amit írtam és kívántam. Én is voltam beteg és sok különbség nem volt amikor ki derült a betegségem és engem nem hagytak el, de én sem hagytam volna mást el. Itt nem az az érdekesség mennyi idős, hanem mennyire emberi. Mosolyogva olvasom mennyien hivatkoznak a korra, meg ha nincs szerelem. Ide meg azért írta ki, mert alapjában véve ezt ő már el is döntötte, csak megerősítést várt itt. Nem szerelem ez és nem kell a korra fogni. Én nem lennék erre büszke, meg ha már én gondolkodjak el magamon, akkor nyilván ő is.

Marja egész életre a lelkiismeret, nah akkor meg ezt kívánom.

40. horex (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. márc. 28. 21:53
Akkor a francnak kérdezel vissza?
39. Channa* (válaszként erre: 35. - Horex)
2023. márc. 28. 20:44

De, ismerem.

Lassan 35 éve vagyok férjnél, a szülésem előtt 2 héttel derült ki, hogy a férjem rákos. Ekkor még nem voltam 22 éves.


A férjem volt, leendő gyerekem apja. Kitartottam mellette, pedig a legtöbb haverja azt mondta, hogy ne áldozzam fel a fiatalságomat;)


És teljesen őszinte leszek. Ha nem lettem volna ekkor már terhes, akkor valószínű, hogy elválok tőle.

És, hogy miért? Mert fiatal voltam, gyereket is akartam, és ugye a betegsége után már nem is vállalt volna gyereket ő se, és én sem akartam volna már gyereket tőle.


Tehát, nem kell nekem magyaráznod semmit. Majd, ha esetleg belecsöppensz valami ilyenbe, akkor majd mond el, hogy te mit tettél...

2023. márc. 28. 20:04

Beleolvasgattam a fórumba. Mint ahogy várható is volt, itt is megoszlanak a vélemények. De ez természetes. Érzékeny téma. Bár a fórumnyitó csak feltételes módban beszél, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a balesetet szenvedőnek tolókocsiban kell leélnie az életét.


Tegyük fel, hogy valóban ez vár rá. Szörnyű belegondolni, hogy egy fiatal, életerős emberre ez vár. De sajnos - sokan járnak így. Kegyetlen dolog, nem is egyformán birkóznak meg vele az emberek. Sem az, akit baleset ért, sem pedig a hozzátartozója nem egyformán dolgozza fel. Van, aki feladja, van, aki harcol a végsőkig. Már amennyire az állapota engedi. Néha láttam különböző műsorokban, hogy kerekesszékbe kényszerült emberek (férfiak és nők egyaránt) teljes életet éltek. Akadálymentesítve lett az otthonuk, és igazi élni akarás volt bennük.

Ez persze nem mindenkinek sikerül.

A másik félnek (itt a társra gondolok, és ebből a szempontból mindegy, hogy házastárs vagy élettárs) sincs könnyű dolga. Érzelem nyilván van. De én biztosan nem török pálcát afelett sem, aki érzelem ide vagy oda, nem tudja vállalni ezt az életre szóló terhet. Megbirkózni ezzel irtózatosan nehéz lehet.


Ebben az adott esetben két nagyon fiatal emberről beszélünk. És kövezzen meg bárki, de nem tudom, hogy fiatalon fel tudnám-e áldozni magamat, az életemet. Mert ezzel az áldozattal az esélyét is eldobnám egy esetleges boldog életnek. Egy éves kapcsolatról beszélünk.

Mi van, ha teszem azt a fórumindító gyereket szeretne, de nem lehet közös gyerekük. Mondjuk egyáltalán nem kizárt, ezt csak példának írtam.


Szerencsés, akit nem nyomaszt egy ilyen teher.

Saját példámat írtam, hogy mit gondolok erről. De - szerencsére - nem vagyok érintett. Így, gondolom, azért más.

Az megint más lenne, ha mondjuk sok év, esetleg több évtizedes együttlét után állnék ilyen döntés előtt. Kitartanék a férjem mellett. Bármi áron. De ugye érzékelhető a két helyzet közti különbség?

37. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 36. - 820e00bff1)
2023. márc. 28. 18:57
Nagyon szép gondolat, dicséret érte..-)
36. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 28. 18:39
Èn ha addig szerettem, nem tudnám ès nem akarnám elhagyni, mert tolószèkbe került . Ugyanaz az ember marad, csak máskèpp küzd meg a mindennapokkal.
35. horex (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. márc. 28. 18:31

Jahogy te nem ismered azt hogy lelkitámasz

Nem fizikai segitséget jelent ez hanem lelkit

Dehát hadd ne kelljen magyaráznom

2023. márc. 28. 15:13

Ez egy borzasztó nehéz helyzet, bele se tudok gondolni, mi minden járhat mindkettőtök fejében. Ha ez segít, ismerek olyan lányt, aki együtt volt évekig egy pánikbeteg sráccal, majd amikor a kórházból kikerült a srác, és rendbe jött (persze egy időre, mert ez folyamatos visszaesés mindig), akkor egy idő után felvetette neki, hogy ne haragudj, de én ezt nem tudom vállalni, hogy pár havonta bekerülsz a kórházba hetekre, miközben érzelmileg mindketten magunkra maradunk. Végül szakítottak, én azt gondolom, hogy ez határozottan nem önzőség. Ha valaki nem tudja ezt vállalni, az egy érett gondolkodás, nem mindenkinek megy az ilyen jellegű elköteleződés. Se 20 évesen, se 40 évesen. Ez nem egy ilyen illik vagy nem illik dolog.


Ha úgy érzed, hogy a következő hetekben és hónapokban is egyre biztosabb vagy abban, hogy ez nem fog menni, gondolj arra, hogy nem vagy önző. Az első az életedben egyébként ettől függetlenül is mindig te magad legyél! Ha te rendben vagy, utána jöhet mindenki más is. Ha valóban nem megy, érezni fogod, látni fogod.


Ez most egyébként is nagyon megterhelő lehet mindkettőtöknek, szóval ne érezd magad rosszul, ezt fel kell dolgozni, ez egy gyászfolyamat, mert most valami eltűnt az életetekből. Még akkor is, ha nem véglegesen, és akkor is, ha nem marad kerekes székben.

2023. márc. 28. 15:05

Fiatalon, a rokkant vagy kerekesszékbe került emberek nagy valószínűséggel egyedül maradnak az akkori kapcsolatukban.

Ilyenkor minden megváltozik, és egy egészséges embernek nem könnyű ezt a megváltozott helyzetet tolerálnia.

32. Solar-Tochter (válaszként erre: 28. - Törpilla)
2023. márc. 28. 14:57
Nagyon rosszindulatú a hozzászólásod. Ne kívánj senkinek rosszat. Gondolkodj el magadon.
31. Channa* (válaszként erre: 28. - Törpilla)
2023. márc. 28. 08:21

Önző?

Már miért is lenne az?

Ahogy írta Charlize, gondolj bele, hogy a 20 éves lányoddal történik ez. Valóban azt akarnád, hogy maradjon vele, mert akkor nem tűnik önzőnek?


Nem tudhatod, hogy FI mennyi idős, egy 1 éves kapcsolat után, még sokkal idősebbnek se mondanám, hogy önző, ha nem csinálja végig.

30. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 28. 06:30

Beszélj a pároddal a kapcsolatotok jövőjéről. Lehet nem is neked kell meghozni ezt a döntést.


Én a párodhoz képest sokkal jobban jártam azt hiszem, de itthon 20+ év után én mondtam a férjemnek, hogy menjen keressen egy épkézláb nőt, ne éljen úgy miattam, mintha ő is nyomorék lenne.

29. Charlize (válaszként erre: 28. - Törpilla)
2023. márc. 28. 06:13

OK, most akkor képzeld el, hogy ez a baleset a 20 éves lányod barátjával történik. Mit tanácsolsz a lányodnak? Őszintén!!!


Az élet sajnos kegyetlen és igazságtalan. Túlélni kell!

28. Törpilla (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 28. 05:41
Ebből is látszik mennyire egy önző ember vagy.. Eddig jó volt? Én azt kívánom neked, hogy tapasztald meg azt, hogy ő mit érez ilyen fiatalon, hogy kocsiba kényszerül.
27. globus (válaszként erre: 22. - Violet18)
2023. márc. 27. 19:29
Én férjemnek hívom hivatalosan, amúgy keresztnevén 🙂
26. tien
2023. márc. 27. 17:58
Ha nem jön zsigerből,hogy történhet bármi ,de nem hagyom el,mert szeretem a világon a legjobban,ne maradj vele.Tönkreteszed magad és őt is.
25. Channa* (válaszként erre: 19. - Horex)
2023. márc. 27. 17:50

Miért kellene egy darabig vele maradni?

Gondolom a párjának van családja, akik ellátják, segítik.

Egy fiatalnak nem ez a dolga.

2023. márc. 27. 17:43
Először is érdemes arra ránézni, hogy egy erős érezelm irányítja a gondolataidat amiből nem biztos, hogy racionális jövőkép építhető fel. Torzíthatja és befolyásolhatja a jelent is. Lehet érdemes egy kicsit nem a félelem, düh és tehetetlenség fókuszán keresztül nézni a történetedet. Kicsit félretenni és úgy fejben bejárni utakat. Lehet, hogy sokkal erősebb vagy mint gondolod vagy lehet kiderűl, hogy sose hagyna a lelkiismereted és kötődésed nyugodni ha hirtelen kilépsz...stb. Sohasem egy út létezik és ezt érdemes a pároddal is átbeszélni.
2023. márc. 27. 17:09
Dönts ahogy érzed szíved mélyén, csak azért nem szabad együtt maradni mert tolókocsiba került.... (mondjuk én terhességet is megszakítanék ha tudom h sérülten születne a baba...)
22. Violet18 (válaszként erre: 14. - Globus)
2023. márc. 27. 17:07
Nekem jobban tetszik a párom mint uram, akár van házasság akár nincs. 🥰
21. bc84e599b2 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. márc. 27. 16:10
Nagyon helyes meglátás,senkit nem szabad ilyenre kötelezni. Üdv: egy tolókocsis
20. bc84e599b2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 27. 16:05
Kedves FI! 2 éve élek tolókocsiban a bal lábam veszítettem el egy autó balesetben a férjem az amputáció után elhagyott. Egyedül nevelem azóta a 13 éves Kislányunkat velem él a középső Fiam is 26 éves. Ne vállald magadra ezt a terhet! Én megtanultam önállóan élni főzök-mosok-még takarítani is tudok egyedül de minden másban segítségre szorulok. Bevásárlás-kerti munkák. Nem könnyű a döntés de ne áldozd fel magad. Üdvözlettel: egy tolókocsis!
19. horex (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 27. 14:56

Egy jó darabig maradj vele, mig megtanul tolókocsival közlekedni és főleg gyógytornára járni. Kell ilyenkor a lelki támasz

Láttam már, a jó gyógytorna már művelt csodákat, igaz nem baleset volt.

Aztán ha rosszúl alakul, lehet kezdeni az elhidegülést

Nehéz lesz, akárhogy alakul.

18. Alnisa
2023. márc. 27. 12:36
Én nem tudom mit tennék.....
17. Solar-Tochter (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. márc. 27. 12:00
Nem írta, hogy házasok. Azt sem, együtt élnek egy fedél alatt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook