Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez a megjegyzés mire volt jó? fórum

Ez a megjegyzés mire volt jó? (beszélgetős fórum)


17. Regin_a (válaszként erre: 9. - 80ASIQ)
ma 15:18

Nézd meg a guglit

Új fertőző betegségek jelentek meg Mo-gon vagy Európában

A covid is hogy elkapott pár "lekvár" sportolót vagy sportosan élőt

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Panna.33)
ma 15:08
Alapvetően nem megyek be betegen, ha csak kicsit folyik az orrom akkor igen, de akkor egyedül eszem, ez egyértelmű :)
15. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 15:07

Ha elkapnád, javaslom, hogy szólj neki, hogy ne ebédeljen veled, nehogy elkapja.

Szerintem örülni fog.

14. Panna.33 (válaszként erre: 9. - 80ASIQ)
ma 15:03
Lehet, hogy lekvár vagyok, de nem szívesen kapok el semmilyen vírusos szart sem, mert lehet, hogy Pistike taknyos lesz tőle egy napig, nekem meg kihoz egy új shubot. Úgyhogy leszarom, ha Pistike megsértődik, de ha taknyol, kerülni fogom a társaságát.
ma 14:55
Igen, amúgy jól gondolkozol. Mert sajnos a nátha pont az a nyavalya, hogy egyesek szemében nem vagy beteg, éppen csak fertőz persze, és éppen csak annyira folyik az orrod pont, hogy ne maradj otthon. Amúgy volt aki meg is tudott sértődni az irodában, mert a szintén náthás kollégával kerültük őt, hogy legalább ő ne kapja el.
12. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 14:48
Semmire nem volt jó. Fél, hogy beteg lesz.
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - Kacsahercegno)
ma 14:47
Mondjuk mindig rájövök, hogy én vagyok a hülye, mert az emberek többsége nulla tekintettel van mindenki másra, fellök, rád lép, leköhög, észre sem vesz... Én meg itt ilyen baromságokkal foglalkozom, hogy ha véletlen fertőző lennék, akkor ne köpködjek direkt másra, miközben az a teljesen normális és elfogadott dolog, hogy magamon kívül nem kell senkivel sem foglalkozni.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - 80ASIQ)
ma 14:43
Nem arról van szó, hogy rettegek egy náthától, hanem ha tudom, hogy bújkál bennem valami fertőző nyavalya, ami potenciálisan valami lázas torokfájós köhögős szarság, akkor ha módom van rá, akkor nem hajolok oda másokhoz, nem érek hozzá másokhoz, kicsit gyakrabban kezet mosok, nem állok le csacsogni a közös helyiségben... Én a covid előtt is ugyanígy voltam vele, ha muszáj voltam náthásan bemenni akkor az iroda ajtajában megállva beszélgettem a kollégákkal. Esküszöm egyesek sportot űznek abból, hogy a gyerek ótvarával vagy a sajátjukkal minél több embert végigtapogassanak meg szórják a bacijukat. Nekem is kellett már úgy dolgozni mennem, hogy a párom dögrováson itthon volt, mondtam a kollégáknak hogy ez van, az asztalomnál ebédeltem egyedül, igyekeztem senkivel nem egy légtérben lenni. Aki szerint annyira lekvárság, hogy próbálunk tekintettel lenni más emberekre, azt remélem, minél előbb leköhögi valaki és legalább egy hétre ágynak dől.
ma 14:20
Hallgatni kell és titkolni a betegséget! A családtagét is természetesen! Nagyon "lekvárak" lettek már az emberek!
ma 13:57
Nyilván pont erről is szó van nálam is, hogy nem szeretnék én sem "kiszúrni" a másikkal, csak, mert bennem bármilyen vírus van. Főleg ha náthával kell dolgoznom akkor kb betegesen kerülöm a többieket, főleg hogy nálunk mindenkinek külön irodája van.
7. ,zumba (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ma 13:48

Egy bizonyos év óta annyira félnek sokan, hogy semmit nem szabad mondani, mert rögtön nekiesnek az embernek. Még tüsszenteni sem szabad, mert ráfogják az emberre hogy beteg....

Korábbi években is ilyentájt voltak megbetegedések, csak nem pánikoltak tőle ennyire.

ma 13:46
Szerintem jobb nem bejelenteni, amiről nem tudok, az nem fáj. :D Ha a kollégám azzal jön be, hogy a gyerek taknya-nyála egybefolyik, én is ezen kezdek morfondírozni, hogy tutira elkapom. Nem kell otthon maradni, de szerintem lehet kis óvintézkedést tenni, pl. attól kivagyok amikor valaki elmeséli hogy a gyerek otthon van 39 fokos lázzal a másik szülővel, és utána mindent úgy csinál, hogy beleáll hozzá az aurámba. :D (Mondjuk ez betegség nélkül is irritál, csak úgy kevésbé.)
ma 13:36
Teljesen igazad van, és még tudok is erről :) De amit írtál az teljesen kivitelezhetetlen, így mindenki otthon maradna kb egész évben, mert valami lappanghat benne. Az élet ezzel jár, én már csak tudom. Amúgy kifejezetten kerülöm az embereket ilyen esetben is, nemhogy betegen vkik közelébe menjek fertőzni, ez alap. De lássuk be a mai világban kivitelezetlen h megússz mindent. Bár talán legközelebb én sem mesélem el neki
ma 13:28
Nos. Vannak emberek, akik valamilyen oknál fogva nem szeretnek betegek lenni. A felső légúti megbetegedéseket jellemzően vírusok vagy baktériumok okozzák, amik cseppfertőzéssel terjednek. Ezeknek a megbetegedéseknek van egy úgynevezett lappangási ideje, amikor a megfertőződött egyén még nem tapasztal magán tüneteket, de már fertőz. Vagyis te úgy gondolod, hogy nem kaptad el a torokgyulladást, mert jól vagy. Bemész a munkahelyedre, tüsszentesz párat, vagy csak beszéd közben szétpermetezel néhány apró nyálcseppet, amivel összetalálkozik a kollégád, és máris megfertőződött. Tapasztalatom szerint a mostani bölcsis és ovis betegségek meglehetősen megviselik az egészséges felnőttek szervezetét is. Valamint a legtöbb kollégának szintén van kicsi gyermeke vagy idős, beteg rokona vagy saját krónikus betegsége, amire nem jön jól még csak egy nátha sem. Senki sem fertőzi meg szívesen a szeretteit. Főleg nem, ha gyengébb az immunrendszerük. Tehát a kollégád nem örül neki, hogy potenciális vírushordozó vagy, és egy légtérben kell lennie veled, mert nem szeretne megbetegedni olyan módon, ami megelőzhető lett volna.
ma 13:20

Előző heten bementem probamelora betegen. nem fogok lehetseges munkat lemondani egz kis kohoges miatt.


Aztan csunya kohoges lett taknyossaggal. De 1000 eve nem lattam a nagynenem, az anyam is neha jon ide. Elmentunk mindenfele.

2. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 13:17

Sokan akkor is bejárnak dolgozni, ha betegek, így vannak kollégák, akik érintőlegesen is érzékenyek a témára. Azért lássuk be, nem kellemes elkapni egy nyavalyát.

Természetesen érdeklődhetett volna szebben is felőled.

Egy kedves kollégámmal együtt ebédelek rendszeresen és ma megjegyeztem, hogy beteg a bölcsis gyerekem és a feleségem is elkapta és most otthon vannak betegállományban. Erre ő: Remélem még nem kaptad el és fertőzöl itt engem! Mondta, hogy nem kaptam el és különben is ha ige akkor én is otthon maradok (amúgy erős, nátha és torokgyulladás), Még azért mondta a magáét: Hogy biztos olyan szülő vagy te is aki betegen is bejön, mert el fogom kapni és akkor már hétfőn én is betegen ülök mellé ebédkor. Nem tudom ez a megjegyzés mire jó az emberektől, mert már mástól is hallottam hasonlót más szitukban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook