Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek mi a tapasztalata a a visszaválthatós műanyag palackokkal? fórum

Kinek mi a tapasztalata a a visszaválthatós műanyag palackokkal? (beszélgetős fórum)

1 2
33. globus (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
júl. 8. 09:20
Most ez a 3 szentkirályis van, húsvétra véletlenül vettem egy kólát, az eltűnt. Férj gyömöszöli mindenfelé.
32. L’Engel (válaszként erre: 25. - Amaunet)
júl. 8. 09:14
Esetleg arra számítanak, hogy beutaznak a jó polgárok a legközelebbi reponthoz. Ami valljuk be, nem mindig életszerű.
31. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Globus)
júl. 8. 09:06
Felakasztottam a spájzba egy kukazsákot, ott gyűjtöm!
30. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Babi11)
júl. 8. 09:04
Miért lenne az? Ha amúgy is elmész boltba, akkor az ottani automatába meddig tart beleengedni?
29. globus
júl. 8. 08:42

Szentkirályin nincs QR kód. Viszont rajta van egy körös nyíl-jelben, ami kb.8 mm átmérőjű, hogy 50 Ft.

Szerintem fogyasztók megtévesztése úgy írni ki árat, hogy nincs feltüntetve betétdíj ténye. Majd itthon fogunk nagyítózni, mit is vettünk.

jún. 29. 11:30
Igyál csapvizet 💧💦
jún. 29. 11:23
Kétszer vittem nem saját üvegeket a sparos automata mindegyiket elfogadta amin rajta volt az 50 Ft jelzés a gyűröttre nem számolt . Nem tudom mit hol forgalmaznak , azt dobta csak vissza amin nem volt jelzés.
26. Babi11
jún. 28. 14:50
Még nem használtam, de idegenked tőle, plusz munka visszacipelni.
jún. 26. 09:52

Rengeteg az olyan kis falu, ahol 1-2 kis kereskedés van. Ezekben a falvakban hogyan fogják megoldani a visszaváltást?

Szerintem továbbra is a szelektívbe fogják gyűjteni.

24. Amaunet (válaszként erre: 4. - Andi6020)
jún. 26. 09:44
Lehet nem annyira vidéken, hogy nagyobb (400m2-t meghaladó) üzlet csak 30km-re legyen.
23. ,zumba
jún. 25. 13:06
A mi községünkben nincs visszaváltó hely, így akit érint (minket nem) gyűjtögetheti a palackokat és pénzért beutaztathatja a városba.
22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Andi6020)
jún. 25. 09:43
Közben Timi írásából világossá vált, hogy mit vesznek, vissza és mit nem. Régen is így volt. És már akkor sem értettem, hogy a látszólag két teljesen egyforma borosüveg közül miért jó az egyik és miért nem a másik.
jún. 24. 12:50
Budapesten próbáltam visszaváltani. Belvárosi kis üzletekben semmi, emiatt próbáltuk külkerületben is: na ott is 1 boltban van automata, ahol még nem üzemel. Mi nem veszünk ilyen termékeket. 1-1 kóla néha becsúszik, de amúgy szűrjük a vizet, vettünk szódagépet. a MOHUról meg inkább nem is írok semmit...
20. andi6020 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
jún. 23. 17:54
Én a Lidl ben vettem és a sparban váltottam vissza.
19. andi6020 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
jún. 23. 17:52
Nálunk itt vidéken hónapok óta állnak az automaták. Azt gondoltam máshol is így van. Ezért nem értettem a kérdést.
jún. 23. 16:59
még semmilyen de az újítás elött is visszadobálták az üveg üvegeket az automaták
jún. 23. 16:31
Katasztrófális az egész. Már gondoltam arra is, hogy a bolt előtti kéregetőknek adom oda, bajlódjon ő a bisszaváltással, mit hol vesz vissza az autómata. De erről az ötletről is hamar lemondtam, mert félő, hogy utánam vágja a pet flakont. :D
16. timycat (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
jún. 23. 12:23

A MOHU oldal azt írja az összes Magyarországi DRS-be (jelentsen bármit) tartozó tartozó termék csomagolását visszaváltják 🤷‍♀️

Akkor családilag megtaláltuk a "rést" a pajzson... itthon vásárolt cuccok, Müller, MOL (!) kút, OMW, ilyen-olyan "kisbót" úgy tűnik nem csak ilyen termékeket forgalmaz 😕 De akkor miért van rajta a logó? 🤔

15. timycat (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
jún. 23. 12:16

A Lidl automata "visszaköpi", más automatával nem találkoztam még. Tény a Lidl nem árul olyan márkát vagy kiszerelést amit ott próbáltam leadni.

De számomra az a fura, hogy elméletileg ez a Repont izé a MOHU-hoz kötődik, tehát nem az adott üzletlánchoz, így nem válogathatna kénye-kedve szerint. 🤷‍♀️

14. michelle.r (válaszként erre: 8. - Timycat)
jún. 23. 11:39
Remek. Tehát ha ott vásárolok, ahol nincs automata, kenhetem a hajamra, mert máshol nem veszik vissza? Ragasszak rá post iteket, hogy tudjam mit hol vásároltam? Faccca kis rendszer.
13. LBO
jún. 23. 10:45

Az appot letöltöttem én is, de még nem vittem vissza olyan palackot ami visszaválthatós.

Nagyon kevés olyan folyadékot veszünk ami ilyen palackban van, ezért valószínűleg a szelektívben fogja végezni az összes műanyag palack, amit havonta szállítanak el.

Sört pl. külföldről szerzi be a férjem, ráadásul üvegeset, egyenesen a sörfőzdéből, ott meg nincs betétdíj.

12. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Ildi992)
jún. 23. 09:18
Nincs, és nem is lesz.Max ásványvizet veszek,azt meg elhasználom tejre.
11. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
jún. 23. 09:14

Én nem vagyok hajlandó ebben a pici lakásban gyűjtögetni, mire annyi lesz. Jellemzően nem veszünk flakonos italt, de februári szülinapra beújítottam kólával, itthon vettem észre a témát. A nem visszaválthatóban férj pálinkát szokott eladni, az is egyfajta újrahasználás 😀 Tulajdonképpen visszavinnem sosem kellett és tervben sincs.

Múltkor már érdeklódtem, miben tárolhatnám a szűrt vizet...

10. timycat (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
jún. 23. 08:59

Az ilyen gyakori, több helyen beszerezhető márkákkal nincs tapasztalatom, de férj vesz "fura" söröket bánat tudja honnan, hiába van rajta a visszaváltós logó az az üzlet nem árulja így visszadobja az automatája.

De a gyerek is vesz "ízesített taknyokat" Müllerből, benzinkútról, amiket "normál" áruház nem árul, azokat sem veszi be. Mondjuk ahol eleve eurocentben volt a visszaváltási díj megjelölve nem is tudom mit hittem hogy elvittem az automatahoz.

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Timycat)
jún. 23. 08:43
Nálunk is egy szatyorban várakoznak, az, hogy egyenként vigyük, nem opció. Mire a szatyor megtelik, remélem a közeli két nagyobb üzlet kialakít valamit, de erős a gyanúm, hogy a sárga kuka nyeri meg őket. Pláne így, hogy azt veszik vissza, amit ott vettünk, gond lesz, mert férjem a dobozos söröket 4 üzletből szokta venni, egyik egy dohánybolt, na ott kétlem, hogy valaha is lesz visszaváltás.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Ildi992)
jún. 23. 08:23
Az üzletekből ahova járok egyetlen üzletnél van nálunk automata, egyelőre. Szigorúan csak azt veszi vissza amit ott vettem, így átlag 5 üvegből/dobozból 1-et ha bevesz, kapom a cetlit, amit eddig még nem sikerült levásàrolni, a.sztam őket ki blokkal együtt a pénztár mögötti kukába. Szóval szuperül működik, párszor próbálkoztam, de úgy döntöttem öreg vagyok bohócnak, ugyanúgy mennek a flakonok/dobozok a sárga kukába mint eddig, nincs hangulatom őrizgetni őket addig a bizonytalan ideig mire beindul a rendszer.
7. michelle.r (válaszként erre: 6. - Andi6020)
jún. 23. 08:13
Gondolom arra, hogy sikerült-e visszaváltani. Nekem két üzletben mondták, a 12. kerületben, hogy majd vigyem, ha lesz automata. Egyben pedig azt, hogy csak a 400 m2 felettiekben lesz. Úgyhogy nálunk egyelőre a tárolóban várnak a sorsukra.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ildi992)
jún. 23. 07:24
Egyébként mire vonatkozik az a kérdés, hogy "Sikerrel jártok?"
jún. 23. 01:21
Mintha újra gyerek lennék....semmi új nincs benne. Emlékszem még mikor mindent gyűjtöttünk és vittük vissza az üvegeket. Kár volt abbahagyni 🤷‍♀️
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
jún. 22. 23:43
Én vidéken élek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook