Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mostantól inkább kevesebb palackozott italt vásárolok mert... fórum

Mostantól inkább kevesebb palackozott italt vásárolok mert... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Regin_a)
aug. 2. 21:19
Az lehet, hogy nem értesz egyet velem de én legalább nem vagyok madár. Ki tudja hány embertől kunyizta el a csöves aznap az üvegeket. Amit aztán LEHET, mondom csak LEHET, 😄 szépen bevitt a Pennybe és némi pia, cigi, kaja stb fejében átadta a boltos "kisasszonynak" aki aztán majd szépen visszaváltogatja őket a kollégáival ha zárás után - láss csodát - megjavulnak az automaták. Persze ez csak egy feltételezés... 😄 De ha csak 5-6, nagy zsákokkal érkező embert vezetnek meg egy nap, az már egész jó kereset-kiegészítés. A csöves is nyer rajta mert minimális munkáért kap valamit. És nem kell elmennie a Sparba vagy a Lidl-be ahonnan a biztiőrök nagy eséllyel kib..nák, pláne ha már ismerik.
34. Regin_a (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 2. 19:15

Pontosan az a cél, hogy minél többen vegyék meg a +50 Ft-os sz*rokat, de minél kevesebben vigyék vissza őket üresen. Pontosan ezért, DIREKT, nem javítják meg az automatákat és játszanak az idegeinkkel a sorbanállás-játékkal. És ebben vastagon benne van a boltok személyzete IS, "

Nem értek 1et veled

Elönt a szemét bennünnket, vissza kell gyűjteni a műanyagot és üveget

Bizony, ma beszélgettem a boltos kisasszonnyal, nekik kötelesságük mü.zsákba pakolni és rendbentartani a visszaváltó gépeket, illetve azonnal jelenteni ha elromlik

Ingyen, nix plusz pénz ezért


Napokban a Pennyben elromlott mindkét gép

Mondta a hölgy vigyem az üvegeimet a Spárba, Lidlbe, vagy 1-2 nap és megjavitják

Egy csöves fazon elkunyerálta az üvegeimet, odaadtam neki


És hol ebben a buli, miért éppen a MOL nyerte ezt a rendszert?

A fene tudja a tutit

33. brandy85 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 2. 18:20
Bizony ám. Teljesen jogos!
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Brandy85)
aug. 1. 20:47
Én biztos, hogy visszajuttatom valahogy. A péksütiről elnevezett online bolt is elszállítja (már ahol jelen vannak) , igaz, csak max 10 darabot / vásárlás de az is valami, nem kell idióta módon hazakullognom a szatyorral miután a harmadik boltban volt "rossz" az automata.
aug. 1. 20:42
Igazából régebben is volt visszaváltás. Értem én,de mégse.Állítólag a tusfürdős flakonokon is lesz,ahogy az alu dobozokon is van. Ez mind az a biznisz,amikor nem viszik vissza az emberek,de beszedik a díjat és ez állambácsinál marad. Ami így a sok kicsi sokra megy elvet bizonyítja.
30. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 1. 17:05
Ez a lényeg ! Drágábban eladni és nem visszaváltani. A palack meg előbb utóbb mégis a szelektívbe végzi. További feldolgozás ugyan az. Így kell árat emelni !
29. zena01
aug. 1. 16:24
Évek óta szűrt vizet iszom. Üditőt nem veszek, nagy ritkán veszek dobozos sört. Az meg megy a szelektívbe.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Timycat)
aug. 1. 16:22
A CBA Prímában is láttam külön üvegvisszaváltó automatát, a környéken lévő "kis" Tescóban pedig csak az van, nem szálltak be ebbe az új sz*patásba, nincs is 400 négyzetméter az üzlet.
27. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 1. 16:06
A bolti személyzetet annyiban érinti a dolog, hogy az idegeikre küldik a vásárlókat. Túlterheltségük mellé még ez is. Akik ebből profitálnak azok a rendszer üzemeltetői, és a rendszer szülőatyja.
26. timycat (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 1. 15:20

De nem ugyanaz az automata kezeli a kettőt?


Nálunk azzal szokott mostanában gond lenni, hogy tele van az automata, nagy vonzáskörzetű, de kis város, kevés automata és heti egyszer szedik össze a begyűjtött motyót, az üzletnek nincs kedve/helye tárolni a zsákokat, így inkább hagyják megtelni az automatát.


Sparnal van külön 125 és külön 50,-Ftos automata, de máshol nem tudom hogy van.

25. globus (válaszként erre: 24. - Libikóka)
aug. 1. 15:18
Fő téri Sparban este hagyományos pénztár nincs. Régen szerettem beugrani, de már nem. Állítólag gépfüggő, a Sparé pont gagyi. Lehet, mást nem próbáltam.
24. libikóka (válaszként erre: 22. - Globus)
aug. 1. 15:12

Használom,,mert ha keveset veszek tényleg jó.

De nem vagyok pénztáros,,van amikor csak forgatok hogy hol a v.kód.

Itt ahová járok bár meghagyták a kasszát de nem működik,,csak ha sor van.

Élmény volt ma mikor beült a pénztáros,,és mindeki odaállt,,a másiknál meg senki.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Timycat)
aug. 1. 15:06
Igen de nagy eséllyel visszaveszik mert nincs el****va az automata + sort még egyik előtt sem láttam.
22. globus (válaszként erre: 18. - Libikóka)
aug. 1. 15:04

Én azt nem használom. Pár próba után inkább sorbanállás mellett döntöttem.

Gyakran az önki előtt is állnak.

aug. 1. 14:59

Én mondjuk a + 50 forinttal nem igazán értek egyet, hisz a flakon előállítása eddig is pénzbe került.


Re-pontokkal eddig csak pozitív tapasztalatom van.

20. timycat (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 1. 14:56
Üveges sör 125,-Ft betétdíjas
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 55Judit)
aug. 1. 14:55

Te pedig tökéletesen leírtad a lényeget. Pontosan az a cél, hogy minél többen vegyék meg a +50 Ft-os sz*rokat, de minél kevesebben vigyék vissza őket üresen. Pontosan ezért, DIREKT, nem javítják meg az automatákat és játszanak az idegeinkkel a sorbanállás-játékkal. És ebben vastagon benne van a boltok személyzete IS, ha mással nek, azzal, hogy a 90%-uk arrogáns, bunkó módon válaszol ha a visszaváltásról kérdezel (mikor a defektes automata kijelzi, hogy "Forduljon a bolt személyzetéhez")

Amit elfelejtenek: Az emberek nem hülyék. Mi is át fogunk térni a tisztított vízre és a szörpre, a férjem meg majd iszik üveges sört. Rajtam ugyan nem keresnek egy fillért se.

18. libikóka (válaszként erre: 17. - Globus)
aug. 1. 14:45
Olyan mint az önkikassza ,,dolgozz a penzedért😳😄
17. globus (válaszként erre: 14. - 55Judit)
aug. 1. 14:42
Ezen az elven egyszerűbb lett volna árat emelni 50 Ft-tal, különösebb felhajtás nélkül...
16. tien
aug. 1. 14:31

Mi megoldjuk SodaStream cuccokkal.

Tök finom ízekkel lehet variálni.

A vizünk is iható.

Sört ritkán iszunk .

aug. 1. 13:39

A kidobandó forintokhoz annyit,,nem vagyunk megszorulva,,nem fog remélem ezen múlni ,,mégis sajnálnám.Egyszerűen így vagyok berendezve.



Most pl. olvastam hogy rendezvényeken,jön a Repohár,,és nem kevés pénzért,,orbitális baromság,,pedig ugye jónak tűnik.

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Amaunet)
aug. 1. 13:25

Kapisgálod a lényeget. Nekem egy olyan személy beszélt arról hogy lényegében miért találták ki az üvegvisszaváltást, aki közel van a tűzhöz.


Állítólag a cél az hogy mennél kevesebben vigyék vissza a flakonokat, az az mennél több 50 ft maradjon bent. Ez a sok 50 ft a profit. Ezért nem igyekeznek megjavítani a rossz gépeket, ezért hagyják - és később még gyakrabban tele a tárolókat, ezért van annyi gép kihelyezve, hogy lehetőleg mindig sorban kelljen állni. És arról nem is beszéltünk hogy sokan csak 1-2 flakonost vesznek mondjuk utazáshoz, sok esetben egyszerűbb kukába dobni a flakont mint kiállni egy sort.


Ez után is szinte ugyanannyi flakon kerül kidobásra mint eddig.

13. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 1. 12:45

Meggondolandó ez sok vidéki kis faluban. Itt sok embernek nincs kidobandó 50 forintja.

Ez valakinek a nagy biznisze, mert lényegében ugyan oda kerül a palack, mint korábban, csak keresnek rajta.

Ha annyira környezetet akarnának védeni (globálisan), akkor már régen visszaálltak volna az üvegekre.

A mi kis szennyezésünk sehol sincs az USA, Kína és India szennyezéséhez képest.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bichi)
aug. 1. 12:38
Én is délelőtt járok oda ahol még nem ****ták el az automatát, de nagyrészt feleslegesen. Mindig ott szerencsétlenkedik valaki a 100+ palackjával és NEM az idősek azok.
11. Sirga
aug. 1. 12:32

Szerencsére még nem botlottam működésképtelen automatába.

Amikor hirtelen felemelték a patron árát, vettünk egy szódagépet - idegenkedtem attól, hogy palackozott vizet cipeljünk, és termeljük a műanyaghulladékot.

10. Bichi (válaszként erre: 7. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 1. 11:48

Arról viszont tehetnek, hogy nem ürítik az automatát, és sok helyen ezért nem vált már vissza.

Mondjuk engem pont nem érdekel, azt a heti 1 üveget megoldom, és nálunk mondjuk ahol eddig próbáltam mindenhol rendben volt minden vele. Igaz, én nem csúcsidőben járok, hanem délelőtt, szinte sosincs senki...

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Amaunet)
aug. 1. 11:30
Jól tettétek. Ha visszaváltósdit akarnak, de a feltételeket nem biztosítják hozzá, remélem minél többen így tesznek majd.
aug. 1. 11:25

Szódát iszunk szörppel vagy citromlével. Vagy simán csapvizet.

A szódát legalább cserélik.

Így van ezzel az egész falu.

A férfiak áttértek az üveges sörre - azt visszaváltották korábban is, mert rekeszes kiszerelés.

aug. 1. 11:02

A bolti személyzet nem tehet arról, hogy méteres sorok állnak a visszaváltónál, mert több zsáknyi palackkal érkeznek az emberek. Arról sem a személyzet tehet, ha nem működik az automata. Azt sem kell rájuk róni, hogy a palackokra és sörös dobozokra felszámolják az 50 forintot. Meg sem tehetnék, hogy ne számolják fel.


A továbbiakkal egyetértek. Én is tudatosan kerülöm a palackos vizek és üdítők vásárlását.

6. semleges (válaszként erre: 3. - Libikóka)
aug. 1. 10:54
Igy vagyok én is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook