Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen táplálék kiegészítőket, vitaminokat szedsz és az év melyik szakában? fórum

Milyen táplálék kiegészítőket, vitaminokat szedsz és az év melyik szakában? (beszélgetős fórum)


tegnap 13:35

ősz-tél-kora tavasz

D-vitamin: 800-1000 NE naponta

C-vitamin: 500-1000 mg naponta.

Omega-3 1000 mg

Nyáron több zöldséget és gyümölcsöt eszek, de nem szedek vitamint.

év közben:

Folsav: 400-800 mcg naponta

Kollagén: 2,5-10 g naponta

szept. 14. 05:16

Ciklikusan és kombinálva, ugyanis bizonyos vitaminok együttes szedése kiüthetik egymás hatását, felszívódását.


1. hónap: D (4000 NE), Mg (350 mg), B-komplex (minden B-vitamin benne van)

2. hónap: Multi (drogériás pezsgőtabi), Szelén (55 mg), Cink (15 mg)

3. hónap: Vas (15 mg), Folsav (200 mg), C (ezt por formájában veszem, kb 1000-2000 mg között megy be)

4 hónap: semmi, pihenő


És ezt ismétlem újra és újra.

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Nancy Ann)
szept. 13. 20:22

Rá is jöttem többségét hol szerzed be.😉

Én is sokat szedek, többségét onnan. Csontjaimra, szememre, immunrendszeremre, és sorolhatnám. Ezeknek köszönhetően mások szerint remekül nézek ki, és úgy is érzem magam.

szept. 13. 19:57

Jézus f.sza,annyi félét szedek,hogy át sem látom…

D+K vitamin,szóló D vitamin csepp,C vitamin,magnézium,szelén mindig.

Rotálva,alkalomaszerűen:Cink,Astaxanthin,Articsóka és máriatövis,Kolin és inozitol,Kurkuma,E vitamin,Krill olaj,B vitamin,Bulardii probiotikum

Női gondokra ciklus időszakától függően palástfű,őszi margitvirág.

Szintén emiatt kúraszerűen Krauterblut vasszirup.

Most hajhullás miatt külön valami hajra való kapszula.

De biztos van,amit kifelejtettem…

12. srcrss
szept. 13. 19:43
Női multivitamin, 10000 D3+100 K2, vas, green tea extract.
szept. 13. 19:18

Forcapil/Tricovel felváltva, magnézium biszglicinát, vmi random dm-es vagy rossmannos multivitamin, meg d-vitamin mikor eszembe jut. Ezeket kb. egész évben.


Most csak gyorsan rákerestem és vannak erre vonatkozó tanulmányok, pl. ez a cikk hivatkozik néhányra, ahol találtak ilyen eltéréseket: [link]

10. tien
szept. 13. 19:05

C vitamin,D vitamin,Alga kapszula és CBD olaj kapszulában (szedünk a férjemmel.)


Pluszban én B vitamin és Magnézium.

9. timycat (válaszként erre: 8. - Timycat)
szept. 13. 18:49
Ja és kataláz enzim
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 13. 18:47
D vitamint ősszel-télen, CeDeZin fortet kúraszerűen, nemrég kezdtem így még nagy tapasztalatom nincs az "álombogyó kivonat, maca kivonat 10:1, muira puama, damiána levél kivonat, abrakzab kivonat, cink-citrát" kapszulával
szept. 13. 18:18
Egy-két napig Magne B6-ot, ha görcsöl a vádlim éjszaka. Télen alkalomszerűen C és D vitamint.
szept. 13. 18:11
Főleg azért érdekel, mert állítólag a mostani zöldségek, gyümölcsök alig tartalmaznak vitaminokat a régiekhez képest. Ezt tudományosan vizsgálták már , vagy csak városi legenda ?
szept. 13. 18:06
A hajvitaminban van B1,C, B6 , cink, ginseng kivonat.
szept. 13. 18:06
Kollagént szedek és tőzegáfonyát.
szept. 13. 18:04

4000 NE D3K2, 5000 NE D3, 2 Magnézium biszglicinát

Egész évben

szept. 13. 18:04
Én jelenleg hajra való vitamint szedek, kalciumot, Magnézium +B6 -ot, és kurkuma + kollagént.
szept. 13. 18:01

Sziasztok !


Érdekel, hogy ki szed vagy nem szed valamilyen vitamint vagy táplálék kiegészítőt, az évnek melyik szakában .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook