Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelés vagy banki ügyintézés? fórum

Könyvelés vagy banki ügyintézés? (beszélgetős fórum)


9. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Felhasznalo2)
jún. 12. 13:47
Nincs az a pénz amiért a bankos munkát vállalnám. Nem mindenkinek jön be, hogy minden mozdulatát kamerák veszik és minden billentyűleütés amit a számitógépen végzel rögzitve van és ha valamit elcseszel sokkal nehezebb javítani, főleg ha esetleg pénzzel is kell bánnod mint egy sima könyvelésben. Én biztos hogy a könyvelést választanám és a gyakorlatban kitanulnám minden csinját binját és idővel önállósodnék. Feltéve ha szereted és érted is a könyvelést.
jún. 12. 12:24
Én a bankot választanám. Jól jön a tapasztalat, jól mutat a CV-ben. Könnyebb feljebb jutni a ranglétrán, ha akarsz más országokba is átkérheted magad. Később lehetsz könyvelő, ha akarsz.
7. Amaunet (válaszként erre: 4. - Felhasznalo2)
jún. 12. 09:57

Akkor nem kérdés a kérdés.

Ha megismered a banki belső működést átkérheted majd magad olyan munkakörbe ami jobban bejön neked.

6. Flóra76 (válaszként erre: 4. - Felhasznalo2)
jún. 12. 07:57
Mindenképp a könyvelés. Ott önállósodni is lehet idővel, míg a másiknál ugyebár nem.
5. Bichi (válaszként erre: 4. - Felhasznalo2)
jún. 12. 00:31

Ezek szerint megvan a döntés. A pénz fontosabb, tehát marad a bank. Mondjuk furcsa nekem, mert a banki kezdő fizetés azont a szinten, ahol hideghívásokat kell indítani, azok nem szoktak túl magasak lenni.

Könyvelői végzettséged van, vagy csak adatrögzítő lennél?

jún. 11. 22:22
A könyvelés nagyon érdekel, de ott a bruttóm el se érné a banki munkával keresett nettó fizetést.
3. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Felhasznalo2)
jún. 11. 22:03

A könyvelés hasznosabb tapasztalatot ad, ha esetleg többet is fizet akkor nincs kérdés, de pályakezdőként azt választanám, amelyik jobban néz majd ki később.


Egy normális munkahelyen nem az van, hogy az első napodon ülj oda és csináld, hanem hetekig, akár hónapokig betanítanak meg mentorálnak. Plusz egy rakás munkakörben lehet véletlen törvénybe ütköző dolgot csinálni, de azért az elrontható dolgoknak a 99.9%-a maximum egy roppant kellemetlen szituációt okoz, de amúgy kijavítható. Szóval ez ne tartson vissza. Úgy lesz benne tapasztalatod, ha csinálod.

jún. 11. 21:57
Én a könyvelést választanám, mert arra mindig (egyelőre) szükség van, még nyugdíjasként is lehet végezni.
jún. 11. 21:40

Pályakezdőként most kezdenék el dolgozni és ez a két lehetőségem van, ami közül választhatok.

A banki munka során emberekkel kell közvetlen kapcsolatban lennem, van telefonálgatós része is a munkának, amitől kicsit tartok. Nem tudom mennyire viselném jól, ha az emberek elküldenek a …

A könyvelési munkával kapcsolatban olyan félelmem van, hogy esetleg véletlen szabálytalant csinálok, mert még nem dolgoztam ebben.

Bármelyik munkával kapcsolatban, ha van tapasztalatotok, kérlek írjátok le, szívesen fogadok bármi meglátást, tapasztalatot, véleményt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook