Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fürdetővödör - dézsa, miben más mint a kiskád? fórum

Fürdetővödör - dézsa, miben más mint a kiskád? (beszélgetős fórum)


19. nagyem
2012. febr. 5. 12:42

És ha már belementem, az eredeti kérdés az volt, hogy miben más mint a kiskád.

Abban más, hogy a gyerek egész teste végig a vízben van, csak az álla alatt kellett tartani, biztos volt, hogy nem fázik meg.

Kevesebb víz kellett a használatához, és ez a kevesebb víz jóval később hűlt (volna) ki (ha hagytuk volna kihűlni).

A gyerek 9 hónapig vízben "úszkált", ugyanabban a pozícióban, amiben a vödörben is van, szerintem ezért is nagyon szerette.

Hasfájós volt a gyerekem az elején, de a meleg vízben való lebegés mindig megnyugtatta.


Azt sem hallgatom el, hogy utána mi is kiskádaztunk, annak a fürdetődézsához képest valóban előnye volt, hogy jobban hozzáfértél a gyerekhez. De kb ennyi előnyét láttam a dézsához képest.


Most, hogy a gyerek 9 hónapos mi is a kiskádban fürdetjük, hiszen már ül és mászkál, feláll benne, de nagyon jó volt az a pár hónap a dézsával. Nekünk megérte.

18. nagyem (válaszként erre: 17. - Martin3)
2012. febr. 5. 12:37

Igen, ezt megértem, hogy nézőpont kérdése, hogy drága-e, ebben igazad van. Drága. Nem is ez volt a lényege a hozzászólásomnak, hanem az, hogy hogyan lehet elutasító véleményt mondani valamiről, amit ki sem próbáltál.

Egyébként ennek sincs semmi baja, a következő gyereket is pont így ki fogja szolgálni és el lehet adni féláron legalább.

17. martin3 (válaszként erre: 15. - Nagyem)
2012. febr. 4. 21:15

nézőpont kérdése, hogy 4900 forint 5-6 hónapra nem drága-e? én a fürdetőkádat 2ezerért vettem(újonnan) és 4 gyerek használta, most lesz 7éves...és semmi baja, simán eladom 2ezerért:), magyarul ingyen volt és 7évig kiszolgált. te meg kidobsz 6 hónap alatt 5 ezer forintot.

Az elején azért írtam, hogy nézőpont kérdése, hogy drága-e, mert sokan nem tehetik meg, hogy ennyit költsenek 5hónapért, mi megtehettük volna, mégsem dőlök be minden marketing hülyeségnek...

16. nagyem (válaszként erre: 15. - Nagyem)
2012. febr. 4. 21:08
Mármint akik nem próbálták ki a fürdetődézsát, azok írtak ide sok okosságot :))) Csak éppen nem igaz belőle semmi :) De ugye véleménye mindenkinek van....
15. nagyem
2012. febr. 4. 21:07

Én sem bírom ki, teljesen igazad van Pocaktündér, sok okosságot írtak ide mindazok, akik NEM próbálták ki a kádat.

Nekünk volt, én is imádtam, a gyerek is imádta. Számos előnye van a kiskádhoz képest, bár az igaz, hogy hamarabb kinövi, mint a kiskádat. Én újra megvenném, nem volt drága, 4900 Ft-ért vettem, kb 5 hónapig használtuk, még egyszer mondom, a gyerek nagyon szerette. Ne ilyen fórumokon tájékozódj olyanoktól, akik nem használták, hanem kérdezz meg olyat, aki próbálta. (bár a topikindítónak már mindegy, de ha még valaki ebben gondolkodik, akkor annak én csak ajánlani tudom).

2012. jan. 27. 23:25
Nem bírom ki, hogy ne írjam ide, bár egy éve nem aktív a fórum:Végigolvasva kiderül, hogy ey csomó ember határozott véleményt formált valamiről,amit sohasem próbált, a kérdező pedig ennek alapján döntött. Na, ennek nincs semmi értelme....
13. iberke
2010. febr. 11. 10:34
Köszönöm a gyors és sok hozzászólást, azt már eldöntöttem, hogy nem fogok venni több ezer Ft-ért, de lehet, hogy egy 300 Ft-os műanyag vödörrel (vagy egy Sp@r-os átlátszó narancsos vödörrel) kipróbálom majd a fürdést...
12. Üveggolyó (válaszként erre: 1. - Iberke)
2010. febr. 11. 07:07

Szia!


Sztem ne vedd meg.

Mi pl az ikeában vettünk kádat, és teszveszen vettem hozzá 600Ft-ért!!!!biztonsági babatartót, utólag má ha tudom, h ilyen jó bizniszt csinálok a teszen, akkor kádat is onnan vettem volna:elmosom, kifertőtlenítem, és kész:)


Jelzem 3 hónapos babánk van, és már most alig fér el a kádban, pedig ez az ikeás nem kicsi. lassan kipróbáljuk a nagy kádat, biztonsági tartóval, élvezni fogja tuti, mert már most is kirugdossa a vizet a kis kádból is:)


Én először, első gyere lévén előre formázott kádakat néztem, h az milyen jó!aztán rájötem, h az is egy nagy baromság, mert pl mit csinálok vele utána? előre formázottba hogy fog pl hason pancsizni??aztán rájötte, ha azt venném, csak kerülgethetném itthon. míg í kis sima kád 1500-ért ikeából pont jó lesz yáron arra, h kitegyem a teraszra, h melegedjen benne a strandvíz:) ebbe mg majd bele tud ülni, ki tudja belőle pocsolni a vizet!


remélem segítettem. ha van még kérdésed "Mi kell TÉNYLEG a babának?"témában, szívesen válaszolok, írj privát, ill. egyéb kezdőbabás témában is, ha tudok, segítek!:)

11. TSydy (válaszként erre: 10. - Gne2)
2010. febr. 10. 22:35

Szia! Tényleg nem érdemes megvenni, mert pénzkidobás....lesz még úgyis egy csomó olyan dolog amit feleslegesen veszel meg...tapasztalat :)))

Tényleg a nagyobb műanyag kádat érdemes megvenni, legfeljebb lehet hozzá venni egy babatartót pl. a Teccsóban jó olcsót, mert azt is csak az elején használja az ember míg nem fogja a kölköcskét biztosan. Az én fiam még 1 évesen is a kiskádban fürdött, mert azért sokkal kevesebb víz elég volt neki. Ráadásul nem mellékes, hogy a dézsával mit lehet később kezdeni és mit a káddal. Az én gyerekkori kádam még midig megvan, nyáron anyunál kitettük a kertbe abban pancsolt a kissrác. Egyébként meg nagyon jól lehet benne mosni...például :)))

10. gne2
2010. febr. 10. 22:10

Ne vedd meg, nagyon hamar kinövi. Azért szeretik állítólag a fürdetődézsát a babák, mert magzati pózban lehetnek benne.

A kád sokkal praktikusabb. Tényleg ne a legkisebbet vedd meg, hamar kicsi lesz az is! :)

Én a törlőkendőt nem nagyon használtam az első gyerekemnél, ekcémás volt, minden ilyentől száraz, pörsenéses lett a bőre. Én pelenkacserénél csak simán, esetleg egy kis fürdetőkrémmel folyó víz alatt öblítettem, vagy mostam le (a helyzet súlyosságától függően :D). Gyönyörű, egészséges volt a popsija, csak a fogzáskor voltak gondjaink, de ez gyerekfüggő.

9. sajert (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2010. febr. 10. 22:07
Szerencsére nekem a férjem csinált a fürdőkádra kiskád-tartót, amit csak addig vettünk le róla, amig mi füröttünk. Így a zuhannyal feltöltöttük, aztán meg csak leeresztettük :-D.
2010. febr. 10. 22:03

Én a gyerekeimet a csapban fürdettem,amikor annyira picik voltak, aztán meg a nagykádban :) volt kiskád is, de annyi volt a macera, hogy kb 3-4 használat után nem szórakoztam vele.

Úgy gondolom, hogy kismillió egy gyerek nőtt fel úgy, hogy kádban fürdött, ez a dézsa ilyen újkori okosság, ami a szülők zsebéből veszik ki a pénzt.

2010. febr. 10. 21:59

Én 100Ft-os boltba vettem annó kiskádat, ami hosszú volt, mert amit bababoltban vásároltam, abban félévesen már nem tudtam fekve fürdetni.

Csúszás ellen én a kiskád aljába tettem pelust.

Nekem imádja a fürdést a mai napig, az első perctől fogva.

Dészában nem láttam még gyerek fürdetést sem, de szerintem is nagyon hamar kinővi.

2010. febr. 10. 21:54
Hát a dézsa nem arra való, hogy neked könnyebb legyen, hanem a baba biztonságérzetét növeli, mert sok baba fél a fürdetés alatt, valószínű a szokatlan testhelyzet miatt, mert ugyan a víz egy ismerős közeg nekik, de nem ebben a formában, de szerintem is hülyeség az én gyerekeimnek se volt, nem volt gond a hagyományos káddal és egyetértem, hogy nagyon hamar kinövik!:)
5. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Alexa77)
2010. febr. 10. 21:53
Nekünk is bevált, még a tesóval együtt is belefértek simán - egy ideig. :-)
2010. febr. 10. 21:52
Én mindkettőnél a hagyományos kiskádat használtam. Nem tudom, hogy a dézsánál, hajmosásnál hogyan hajtják hátra a baba fejét, hogy ne kerüljön víz a szemébe?
2010. febr. 10. 21:52

Annyiban más, hogy hamarabb kinövi, egy felesleges vásárlással kevesebb, ha már most kiskádat veszel.

Lehetőleg ne az újszülöttméretű formatervezettet, mert azt is kinövi hamar :-))

2010. febr. 10. 21:49

Szia! Én ugyan nem használtam dézsát, csak kiskádat, engem arra a kisméretű újszülött fürdetőre akartak rábeszélni. Szerencsére nem hagytam magam, már két hósan nem fért volna bele és vehettem volna a rendes kiskádat. Arra jók szerintem az ilyen dolgok, hogy több pénzt elkérhessenek. Én vettem egy olcsó, hagyományos kiskádat egy ezerötszáz Ft-os állvánnyal, tökéletesen megfelelt. Attól, hogy kisebb valamiben fürdeted a babát, nem lesz más érzés számodra. Az első pár alkalommal csúszósnak fogod érezni, ezért jó egy textilpelussal fogni a vízben a picit, úgy könnyebb. Pár nap alatt megszokod és nem lesz vele többet problémád.

Nekem ez a véleményem, lehet, hogy mások mást mondanak, nekünk bevált a hagyományos kiskád.

2010. febr. 10. 21:44

Sziasztok, használt már vki fürdetővödröt vagy dézsát? Lassan fürdető alkalmatosságot vásárlunk és nem tudom, hogy kádat vegyünk vagy próbáljunk ki egy ilyet...

Akinek van tapasztalata megoszthatná!

Üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook