Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fáj a gyökérkezelés, ha tettek bele depulpint, amitől elvileg elhaltak az idegek a fogban? fórum

Fáj a gyökérkezelés, ha tettek bele depulpint, amitől elvileg elhaltak az idegek a fogban? (tudásbázis kérdés)


9. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Maggie047)
2009. dec. 13. 22:04
Azt elfelejtettem írni, hogy az 3 éve történt. Most már én is fizetős orvost választottam. Kedden tesztelem le... :S Csupa jót mondtak róla. A kolléganőm kisfia most már imád fogorvoshoz járni, mióta odajárnak. Bízom benne, hogy nekem is segítenek felejteni. :)
8. Maggie047 (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2009. dec. 13. 21:55
Ezek után keress másik fogorvost. Én is azt tettem rossz élmények után és jól döntöttem, bár jóval drágább. Kérdezd meg az ismerőseidet nem e tudnak valakit aki ügyes, az a lényeg hogy akit választasz arról tudd hogy milyen és úgy menj hozzá hogy nem lehet baj. Utoljára már az új dokim nekem is gyulladtan húzta ki mert nem akart lemenni a gyulladás, nem volt egy álom mert valamennyire éreztem, de ezek szerint meg lehet oldani úgy is hogy ne ugrálj a székben.
7. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Martian)
2009. dec. 13. 21:47
Remélem. Jó lenne már felejteni. Amikor a jelenlegi dokim bejelentette, hogy ez biza gyökérkezelés lesz, el kezdett ömleni a szememből a könny, és percekig csak sírtam. Ők meg megijedtek, de mondtam, hogy rossz emlékeim vannak. Elég nagy trauma lehetett számomra, ha még most is így élem meg. :(
2009. dec. 13. 21:42
Nekem sem fájt egyáltalán.
5. Martian (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2009. dec. 13. 21:35

majd egy jó doki elfelejteti veled a kellemetlen emlékeket

tapasztalat :)

2009. dec. 13. 21:33
Áá, úgy félek. Már van egy gyökérkezelt fogam. De azzal úgy megjártam, mert volt előtte egy bölcsességfog műtétem, és azt hitték, hogy a fájdalom és a gyulladás abból fakad. Miután fél évig kezelték a műtét helyét, úgy jöttek rá, hogy nem is azzal van a gebasz, hogy elcsúszott a röntgen. :( És miután már be volt gyulladva, mint állat, két érzéstelenítő és felülről lidokain csepegtetése sem használt semmit. A rezidens doki meg elunta, ahogy a dokim próbálta óvatosan tekergetni a begyulladt idegeket, átvette az eszközöket, és úgy megtekerte, hogy ordítva ugrottam be a szék közepébe. Szemét disznó. Ennyit a humánus fogorvoslásról. Ez kb. három éve történt. Ezek után szerintetek ne féljek? :(
2009. dec. 13. 21:26
Én most vagyok túl 6 hetes kezelésen és bizton állítom, hogy ha elhalt a gyökér akkor már érzéstelenítő sem kell, mert semmit sem érzel:)
2009. dec. 13. 21:24
adnak egy bika nagy érzéstelenítőt, úgyhogy semmit nem érzel
2009. dec. 13. 21:22
Fáj a gyökérkezelés, ha tettek bele depulpint, amitől elvileg elhaltak az idegek a fogban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook