Bevált vitamin körömerősítésre (beszélgetés)
"A"-vitamin, "E"-vitamin, de az is lehet, kogy cink hiányod van. A táplálkozásban olyan ételeket egyél, amelyek csonterősítők is.
"Mit tartalmazzon az étrend?
Naponta 800-1000 mg kalcium felvétele javasolt a felnőttek részére, a csontritkulásban szenvedő betegeknek 1000-1500 mg a napi kalciumszükséglete. Ez a mennyiség fedezhető sovány tej, tejtermékek, sajtok, túró, joghurt segítségével. Sok fehérje (a kalóriaszükséglet 18-20%-a fehérje legyen, ez 1,4-1,5 g testsúly-kilogrammonként) fokozza a kalcium bélből történő felszívódását, s a vitaminokkal együtt elősegíti a csontokba való beépülését.
Kellő mennyiségű A-, C-, D- és K-vitamin (az A- és C-vitamin a csontok vastagságbeli növekedéséhez, a D-vitamin a kalcium beépüléséhez, a K-vitamin pedig a csontfehérje képződéséhez szükséges).
Zsírokból kevesebb, mivel az ételek nagy zsírtartalma rontja a kalcium felszívódását.
A diéta során a magas foszfortartalmú tápanyagok lehetőség szerinti kerülése javasolt, az ajánlott kalcium-foszfor arány 1: 1.
A túlzott fehérjefogyasztás is káros lehet, főként akkor, ha ez alacsony kalciumfogyasztással és magas foszforbevitellel párosul, mivel ez is egyik oka lehet a csontok fokozott kalciumvesztésének.
A magnézium a csontszövet alkotórésze, ezért fontos a megfelelő mennyiségű magnézium bevitele is. Ajánlott napi mennyisége 400 mg. Csontritkulás esetén ez további 400-500 mg-mal emelhető, természetesen a kalcium- és foszforfogyasztás arányos növelése mellett.
A táplálkozáson belül mindezeken kívül biztosítani kell a csontanyagcserében jelentős további ásványi anyagokat, mint a bór, fluor és stroncium.
Csonttápláló élelmiszerek
Kalciumforrások: tej és tejtermékek, olajos hal, mák, mogyoró, dióbél, mandula, napraforgómag, búza, szója, kakaó, szárazbab, spenót, sóska, banán, mazsola. A szervezet számára szükséges kalciummennyiség főként a tej és tejtermékek fogyasztásával biztosítható. A növényi élelmiszerekben található kalcium felszívódását a növényekben található oxálsav és fitinsav gátolja, ezért figyelembe kell venni, hogy az ilyenformán bevitt kalciumnak csak töredéke hasznosul.
Magas D-vitamin-tartalmú élelmiszerek: halmájolajak, máj, tojás, tej és tejtermékek, D-vitaminnal dúsított margarinok.
C-vitamin-források: nyers zöldségek és gyümölcsök."
Az nem vitamin. :D
Magyarul: irány a műkörmös. Nekem közel 30 éve bevált, minden vitamin helyett. :)
Tudom nem vicc, rákerestem, még az árára is.
Székrekedésre iszok zöld teát. Arra gondoltam picit szüneteltetni kellene, és sok mindenre jó. Arra akkor nem jó?
Kollégám van nagy természetgyógyász. Nem azonos műszak, csak futólag találkozok vele, kikérdezem...
Sajna más miatt is kell időt szánjak rá... kifaggatni...
Köszönöm a választ.
Nem vicc ;) Egy barátnőm férje természetgyógyász, erdélyi, tőle hallottam róla először, úgy 15 éve. Ott is bányásszák, ő azt eszi. Nem egy most felkapott baromság :)
Én ezt szoktam venni:
Igen, mellette a szokásos étkezés, a sok víz pedig azért kell, mert egyrészt szomjas vagy tőle, másrészt olyan székrekedést csinál, ha nem iszol, hogy csillagokat látsz.
Nálam a fedő lakk vált be, attól erősödött.
A gyöngyháztól rétegződött és felpuhult.
Katinkaboszi! Milyen vitamint irassak fel?
michelle.r! Kovaföld. Azt hittem viccelsz, nem hallottam még erről. Bocsánat.
Szabadon ébredők oldalán sok hasznosat ír.
( nem olvastam el az egész oldalt )
Sok folyadék ivás mellett, szokásos étkezés lehet?
További ajánlott fórumok:
- Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban?
- Tud valaki pár jó tippet körömerősítésre, ami hatásos és otthon meg tudom csinálni?
- Ti milyen vitamint adtok az ovis és iskolás gyerekeiteknek? Egyszerűen nem tudok választani a sok közül. Van ami nagyon bevált valakinek?
- DM Mivolis Hajvitamin bevált valakinek?
- Crystal Nails oldalról rendelt már valaki Pata lakkot körömerősítésre?
- Körömlemez eltávolítás után mikor lehet szabadon hagyni az ujjat, illetve milyen készítményeket ajánlotok körömerősítésre?