Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azért szülni harmadik gyereket, hogy főállású anya lehessen? fórum

Azért szülni harmadik gyereket, hogy főállású anya lehessen? (beszélgetős fórum)


1 2
41. loch ness (válaszként erre: 34. - Mizantróp)
júl. 20. 16:39
Ne csodálkozz, ha senki nem érti "vicc"-edet. Ugyanis ez nem vicc volt, hanem nettó bunkóság, akárminek is szántad.
40. Panna.33 (válaszként erre: 35. - Levarosbukta)
júl. 19. 11:44
Remek döntés volt.
39. Panna.33 (válaszként erre: 34. - Mizantróp)
júl. 19. 11:43
Izzadságszagú.
38. Channa* (válaszként erre: 26. - Ágio8405)
júl. 19. 09:30

Szerintem nem arról van szó, hogy mit tartanak a magyarok valamire, inkább arról, hogy ritka az, ha valahol elég 1 fizetés egy ekkora családnak. Még 1 gyereknél is kevés szokott lenni.

A magyar fizetések a béka se@gge alatt vannak, így abból sokszor egy ember sem tud megélni...

37. Channa* (válaszként erre: 23. - Asztanaviszta)
júl. 19. 09:27

Köszi!

Nem tudtam pontosan, csak tippeltem;)

36. globus (válaszként erre: 35. - Levarosbukta)
júl. 18. 17:11

Még mindig fixebb, mint feketén dolgozgatni külföldön, pénzt felélni és 63 évesen jönni rá, hogy a kinti nyugdíj 136 euró, itthon meg ami majd kb. 15 év után járni fog, ha betölti a 65-öt.

Akkor már inkább legyen otthon a gyerekeivel, nagyobb érték.

35. levarosbukta (válaszként erre: 30. - Panna.33)
júl. 18. 17:05
Én ismerek egy házaspárt, a férj alig várta hogy az asszony otthon maradjon gyesen a gyerekkel. Mert mindenre és mindenkire féltékeny volt. Aztán gyes után már nem is engedte visszamenni dolgozni. Igaz jól kereső maszek volt. Igen ám de csúnyán beütött a crach, a tönk szélére kerültek.Se megtakarítás, se vagyon, semmi sem maradt. Az asszonynak is el kellett mennie dolgozni ötvenegynehány évesen és más lehetősége nem volt csak takarítani. Ráadásul a nyugdija is valahol a béka segge alatt lesz és lehet kifutásig dolgoznia kell hogy megéljenek.
34. Mizantróp (válaszként erre: 29. - Panna.33)
júl. 18. 15:56
Nem mindenki. Csak aki érti.
33. birebora (válaszként erre: 22. - Asztanaviszta)
júl. 18. 15:53
Azt hittem 18 éves koráig. Rosszul tudtam. Akkor meg még inkább.
32. Sirga (válaszként erre: 26. - Ágio8405)
júl. 18. 12:47

Teljesen egyetértek Veled. Csak az egésznek van egy másik hozadéka is a főállású anyukára nézve: az, hogy beszűkül az élettere, a kapcsolatai. Attól függetlenül, hogy megterhelő munka után foglalkozni/tanulni a gyerekkel, a dolgozó anyának vannak külső impulzusai, "kapcsolatai" (kollégái, stb.), akik másfajta kommunikációt, ingert hoznak az életébe, mint a gyerkőcök. Tudom, nagy kincs ez, és rémesen frusztráló lehet egy idő után a 4 fal, meg a gyerekek. (Tapasztaltam. De aláírom: sokkal intenzívebben tudtam foglalkozni a gyerekekkel.)

Mindenesetre a főállású anyaságért nem vállaltam volna a 3 gyereket. Azért vállaltam, mert így terveztük, ezt akartuk. :)

31. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 08:48

Többé nem kell dolgozni? Azt tudja, hogy a gyerekek nem maradnak örökre csecsemők? Azt tudja, hogy a babváró hitelt is fizetni kell valakinek? Mert azért fő állású anyaként nem fog kapni 3-400.000 Ft "fizetést".

Nem baj az h ogy szeret anya lenni, bár azért én pár év után befordulnák, hogy nincs felnőtt társaság és normális munka, a háztatáson kívül.

júl. 17. 22:54
Ő dolguk, biztos osztottak, szoroztak és úgy döntöttek, nekik így éri meg. De egy ilyen döntés mögött sok tényező van, nem csak anyagi.
29. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Mizantróp)
júl. 17. 22:51
Ja, vicc volt? Hát lehet. Bár azon szoktak nevetni.
28. Oliva2023 (válaszként erre: 21. - Ágio8405)
júl. 17. 22:39
FI azt írta, hogy SOHA többé nem fog a feleség dolgozni. Én arra reagáltam. Nem arról van szó, hogy otthon marad 15 évig, aztán vállalkozik.
27. Oliva2023 (válaszként erre: 21. - Ágio8405)
júl. 17. 22:36

Válóperes ügyvéd barátom szerint ez olyan ritka, mint a fehér holló. Az viszont nem, hogy a pasi nem fizet gyerektartást, eltitkolja a bankszámláját, külföldre költözik, külföldre utalja az összes pénzét, és még sorolhatnám. Ott csesz ki a volt nejével és akár a gyerekeivel, ahol tud, főleg, ha az új nőtől is van gyereke. Arról még sosem hallottam, hogy a férfi keresi az összes pénzt, de a nő nevén van az összes ingatlan. Amiről te beszélsz, az egy házassági szerződés-féleség lehet. Nem ez a jellemző.


Nem tudom miből gondoltad, hogy kevesebbre tartom a háztartásbelit. Egy szóval sem írtam. Tudom, hogy az is kemény munka, de ingyen van. És az, akinek nincs saját jövedelme, az kiszolgáltatott valakinek. Annak, aki eltartja. A kiszolgáltatottság a probléma. A jól kereső férj bármikor meghalhat például. Akkor a 3 gyerekes anyuka ott áll, és sokkal nehezebb helyzetben van, mintha lenne önálló jövedelme. FI rendőrökről ír. Ha a férj oldaláról nézem, akkor sem lesz könnyű. Nem tudom mennyit keresnek, de feltételezem, hogy nem lesz egyszerű egy embernek eltartani 5-öt.

26. Ágio8405 (válaszként erre: 25. - Xochipilly)
júl. 17. 21:19
Nem csak a házimunkára értem amit tesznek, hanem a gyerekkel fölött idő stb. Az igenis több mint annak aki dolgozik és szét van hajszolva és a gyerekre alig van ideje a házimunka mellett. De sajnos a magyarok nagy része ezt tartja valamire.
25. xochipilly (válaszként erre: 21. - Ágio8405)
júl. 17. 20:58
A pasik 90%-a azért nem ilyen korrekt a váláskor. Sokkal több nő kerül az utcára nulla munkatapasztalattal és nulla jövedelemmel , mint ahány házat és autót kap. Egyébként amit egy háztartásbeli csinál, azt más nő is megcsinálja munka ÉS 2-3 gyerek MELLETT.
24. eunuch
júl. 17. 20:14

Szaporodjon a magyar nemzet!

A vélemény meg olyan mint a segglyuk: Mindekinek van, de senki se kíváncsi a máséra.

23. asztanaviszta (válaszként erre: 15. - Channa*)
júl. 17. 19:19
3 gyereknél 8 évet számolnak be összesen. (egy gyerekre 3, két gyerekre 6 évet)
22. asztanaviszta (válaszként erre: 20. - Birebora)
júl. 17. 19:17

A harmadik gyerek 3-8 éves koráig jár a főállású anyaság.

Hároméves korig a gyed, gyes és társai.

A főállású anyaságot jelenleg kemény havi 28.500 forinttal honorálják. Igazi buli abból 3 gyereket nevelni és hiteltörlesztést fizetni.

21. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - Oliva2023)
júl. 17. 19:15
Én meg azt nem értem miért kell kevesebbre tartani azt aki háztartásbeli? Miért lenne kiszolgáltatott? Amit a férfi megkeres az közös. Ez egy megállapodás. Ismerek nem egy családot ahol így van. Van aki el is vált. A nő kapott házát autót és pénzt is hogy elkezdje az új életét. A volt férj elismerte a munkát, a 16 évet amit a családra, a megfelelő háttérre szentelt a nő. Soha nem volt alárendelve. Így állapodtak meg. Még ismerek pár hasonló hàzaspárt. Legtöbbnél pl a nő nevén van a ház, egyéb ingatlan. A nők általában elkezdenek valamit dolgozni amikor a gyerekek tinik lesznek és nincs velük annyi dolog. Saját kis vállalkozásba kezdenek. Ismerek így masszőrt, ingatlanost, fodrászt, vagy a település ahol laknak alapítványt csinált és csomó programot szervez stb. Külföldön ez végképp nem ritka.
júl. 17. 19:07
Kinek mi köze hozzá? Ha ő úgy gondolja legyen három gyerek és legyen főállású anya. Egyébként dehogynem kell dolgoznia. A harmadik gyerek 18 éves kora után nulla ft.-ot fog kapni.
19. Oliva2023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 17. 19:00
Aztán, amikor apu lecserélni egy fiatalabbra és feszesebbre, ő meg ottmarad 3 gyerekkel, akkor megnézheti magát. Nem értem, hogy a mai világban miért akar bárki is valaki mástól függeni. Még ha apu nem is hagyja ott, akkor is gáz ez a teljes kiszolgáltatottság.
18. Mizantróp (válaszként erre: 13. - Loch ness)
júl. 17. 19:00
😅🤣😂
17. Mizantróp (válaszként erre: 16. - Timycat)
júl. 17. 18:59
Attól még vélemény lehet róla.🙄
júl. 17. 18:47
Magánügy
júl. 17. 18:46

Az ő dolguk.


Attól, hogy valaki főállású anya, még kell dolgoznia, ahhoz, hogy nyugdíjat kapjon majd.

X ideig kap egy kis támogatást+a családipótlékot, de nem addig, amíg nyugdíjba megy.

A nyugdíj szolgálati időbe nem fog a teljes főállású anyaság beleszámítani, csak 6 év talán. Ha jól tudom, akkor jelenleg 1 gyerekre 2 év.


Ha nem kell soha többet dolgoznia, akkor az azért lehet, mert a férje eltartja, de ezzel teljesen kiszolgáltatott lesz...

14. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 17. 18:29
Én úgy tudom, azért nem nyugdíjas állás, valahány éves korukig lehet otthon. Vannak kedvezmények, de otthon lenni egy másfajta kihívás ám.
13. loch ness (válaszként erre: 9. - Mizantróp)
júl. 17. 18:29
Szégyelld magad.
12. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 17. 18:26
Ez nem igaz, hogy többé nem kell dolgozzon. Mihelyt a legkisebb is betölti a 8-at, megszűnik a támogatás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook