Az anyagiasság (beszélgetés)
a köpeny nekem is eszembe jutott, bár a szocializmusnak és a mindenki egyenlő-szisztémának megvoltak a maga ugyanolyan gyilkos - ha nem gyilkosabb, mesélhetne, akinek munkatáborban halt meg a rokona - hátulütői, csak az kevésbé volt látványos.
mi hasonlóan gondolkodunk szerintem :)
Hasonló gondolataim voltak mikor a lentieket írtam .
Az iskolaköpeny is sokat takart és eszünkbe sem jutott rákérdezni ,hogy vajon a köpeny alatti felsőn a Hello Kitty-s embléma megtalálható -e ?
Az a baj ,hogy lassan nem beszélhetünk középrétegről . Aki "szegény" az lassan még szegényebb lesz .Munka nincs ,így hiába is tenne az ember valamit a jobb! létért ,nem tud.Ha túlképzett azért ,ha alacsony képzettségü akkor azért.
Már már az is kérdéses ,hogy mit nevezünk olcsónak és mit drágának ?
A t---o cola receptjén nem szivesen filózgatnék el ,de még azon sem ,hogy mi van abban a nagy csomag olcsó virsliben, aminek a csomagolásán kék csíkocskák vannak :O
Persze az ember boldogságát érzelmi téren nem minden esetben a pénzhez kötném.
Ergo:
Inkább ennék nevetve zsíros kenyeret ,mint sírva libacombot ;)
így van. az ember annyit tehet, hogy tudatosítja magában, hogy amikor szembetalálkozik egy idegennel, vagy beszél vele, attól még, hogy szakadt ruha van rajta, még lehet kedves, kellemes ember. és a megfelelő bizalommal, udvariassággal fordul az embertársai felé, lenézés, meg kiközösítés nélkül.
mikor én kisiskolás voltam - még a szocializmusban -, nekünk nagyon jól ment. anyukám sose engedte, hogy a nagyon menő, németországban vett cuccaimmal menjek iskolába, és mivel nyugati autónk volt, két sarokkal korábban szálltam ki, és onnan gyalog mentem. ez a szülő felelőssége, hogy ne hozza kellemetlen helyzetbe a többi gyereket, és megmagyarázza a sajátjának, hogy hogy ne viselkedjen. hát nem sok esetben látom, hogy az újgazdag, hétévesnek mobilt vásárló szülők ezt nagyon végiggondolnák.
Igen ebben egyet is értek . Sajnos nagyon elferdült ez a világ ,és a már a kisiskolások is az alapján választanak barátot ! ,hogy kinek milyen cucca van és még sorolhatnám . Gondolj bele mit él át az a gyerek akit csupán azért közösitenek ki mert ő nem teheti meg ,hogy eredeti cipőben menjen iskolába . sajnos én már hallottam ilyenről. A nyári szünet után a tanár azzal kezdi ,hogy na meséljetek ki merre volt nyaralni ? Sajnos ilyenkor sok gyerek csak hallgatja a nyári élményeket ,és ő maga nem tud miről mesélni. Szomorú de olyanról is lehet hallni ,hogy egy tehetősebb szülő, nem nézi jó szemmel ha a gyereke egy " szerényebb" anyagiak közt élő lányt vagy fiút választ magának .
A pénz manapság a legtöbb konfliktust vonza :(
Én így látom .
Az anyagiasság pejoratív szó. Nem egyenlő azzal, hogy valaki megnézi, mi mennyibe kerül a közértben, vagy idegeskedik a kosztpénzen. Azt jelenti, hogy az illető túl sokat foglalkozik a dolgok anyagi oldalával, az az első aspektus, amit megvizsgál bármivel kapcsolatban, és a dolgok fölötti értékítéletekor előtérbe helyezi a pénzt más dolgokkal szemben.
A szónoki beszéd címe alapján szerintem olyan példákra kell gondolni, mikor testvérek egy életre összevesznek és nem beszélnek többé, mert szerintük nem igazságosan örököltek egy tízéves autót - vagy amikor szétmegy egy kapcsolat amiatt, hogy az egyik fél nem tudja tolerálni, hogy a másik nem vagy igenis ki tud fizetni egy korfui utat. Ilyesmik. Amikor az emberi értékek - becsület, tisztelet, szeretet - helyett meghatározó az, hogy kinek milyen háza, cucca, ruhája, autója, tévéje van. Amikor valakit az alapján ítélünk meg, amit ezekből látunk, pedig nem is ismerjük. Amikor a gazdag emberekhez törleszkednek a szegény rokonok, ismerősök, pedig nem is szeretik őket. Ilyenekről írhatnád a beszédet.
Én is anyagias vagyok.
Pénz nélkül a mai világban semmit nem lehet kezdeni . Nem véletlen mondják ,h a pénz csinál pénzt.
Néhány példa ,hogy én mit értek az alatt ,hogy anyagias vagyok.
Pénz nélkül az ember kiszolgáltatott. Pl:Egészségügy .
Pénz nélkül a gyerekem nem járhatna főiskolára, hiába okos ,hiába tehetséges ,ez senkit nem érdekel.
Nagyon elvesztette az a mondás az értelmét :hogy a pénz nem boldogit.
Én nagyon boldogtalan lennék ha a havi igen magas számlákat nem tudnám kifizetni:(
Természetesen az egészség a leg fontosabb mondják sokan . Ez így is van ,de a gyógyszer drága , és nem mellékes ,hogy egy komolyabb orvosi vizsgálatért ( ha valóban azt akarjuk érezni ,h nem csak a sötétben tapogatózik a doki ,igen magas árat kérnek .
Magyarán szólva ha nincs pénzed ,napi stressznek vagy kitéve -jön a betegség (mondják ideg alapon ) és ismét a pénz az úr.
Köszönöm, jó ötlet!
Csak még azt nem tudom hogyan is kezdjem el.
Pontosan!
Méghogy a pénz nem boldogít! Dehogynem! Szőrnyen érezném magam ha nemvolna pénzem... és állandóan azon kellene agyalnom hogy holnap miböl....
Egy szónoki beszédet kell írnom Diák önkormányzati ülésre, melynek címe: Az anyagiasság rabjai vagyunk.
Nem igazán tudnám leszűkíteni sajnos. :(
Szia!
Én anyagiasnak tartom magam,de ez nem feltétlen rossz tulajdonság,nállam ez főként abban jelenik meg,hogy ha esetleg nem úgy van pénzünk iszonyatos ideges tudok lenni,sajnos kihat a közérzetemre is....ilyenkor mindíg elgondolkodom rajta,hogy mások akik valóban szegények mit élhetnek át....
Ugyanakkor folyamatosan spórolnék,a férjem a falra mászik attól,hogy mindíg azt nézem melyik termék az olcsóbb
Szia!
Én az vagyok.Hogy lettem ilyen?Nem tudom,de ettől még nem gondolom magam rosszabb embernek!
Mert,hogy az anyagiasságot sokszor kötik össze azzal,hogy akkor az illető már biztos rossz ember is,nem tud őszintén szeretni,nem tud igazán megbecsülni nem materiális illetve érzelmi értékeket,holott az anyagiasság nem oltja ki mindezt...
Sziasztok!
Kíváncsi lennék mit gondoltok az anyagiasságról? Azokról az emberekről, akik a rabjai, milyenek ők? Hogyan változott a világ ilyenné? stb.
Gyűjtőmunkához kellene, sürgősen!
Köszönöm ha írtok! :)