Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcon megjelenő szőrszálak. fórum

Arcon megjelenő szőrszálak. (beszélgetős fórum)


18. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 09:09

A 4. hozzászólóval egyetértek.


Sajnos a sógornőmnél is ilyen tünetek voltak már huszon éves korában is. Kórházi kivizsgáláson minden beigazolódott, amit a 4. írt.


Menj, ha kell magánlaborba, (inkább feleslegesen) hogy tisztázzanak mindent.

Kívánom, hogy ne találjanak semmi bajt.

17. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Xochipilly)
jún. 30. 09:22
Az a baj, hogy a tsh ref határa elavult. Több neves endokrinologus dolgozik rajta évek óta, hogy levigyék 2,5-re a maximumot, de sajnos nem jártak sikerrel eddig. A legtöbbeknek simán benne van, a tartományban, pedig komoly alulműködése van komoly tünetekkel. A t3, t4-nél sem elég hogy benne van. Mindkettőnek a maximumhoz kéne közel lennie.
16. xochipilly (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
jún. 30. 05:57
Nem írhatja ki de nekem azt mondta a háziorvos, hogy ha a TSH-nál eltérés van, megnézik a T3 és a T4 szintet is.
15. Lady Lavender (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
jún. 30. 00:09

Azt nem írta, hogy hirtelen hízott meg.

Kevesebbet enni, többet mozogni, meg pár szál szálat néha-néha kitépni nem egyszerűbb, mint azonnal drága vizsgálatokra menni? Talán a nagy semmiért.

14. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Lady Lavender)
jún. 29. 22:58
Azt írta pár éve nem sportol. Nem most hagyta abba. Az inzulinrezisztencia és/vagy pajzsmirigyalulműködés pedig sajnos népbetegség.
13. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Anyagi)
jún. 29. 22:56
Sajnos tb alapon sok helyen akkor sem nézik meg ha a tsh ref határon belüli. Sajnos egyszerűbb és biztosabb a magán labor vagy ha pluszban kifizeti ezeket az ember. T3, t4-et sem írhat ki pl háziorvos, legalábbis règebben így volt.
12. Anyagi (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
jún. 29. 21:28
Ezeket a vizsgálatokat már csak szakorvos írhatja fel!
11. Lady Lavender (válaszként erre: 9. - Cippora)
jún. 29. 20:39

Nekem egy darab szőrszálam van az államon, ami időről időre felbukkan. A húszas éveiben jelent meg. Kitépem, ennyi.

Ha pár szál, és a ciklus rendben, felesleges orvoshoz menni. Ha a ciklus meg nincs rendben, akkor szőrszálak nélkül is irány a doki.

5 kiló felszedése teljesen normális, ha valaki leáll a sporttal, de megszokásból ugyanannyit eszik.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Cippora)
jún. 29. 20:36
Igen én is. :)
jún. 29. 20:03
Akár normális is lehet. Nekem is volt már 20 évesen is. Soha nem volt hormonális problémám,és teljesen egészséges vagyok. Most 37,szültem 2 gyereket. Csipesszel kiszedem és kész 😊
8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 19:02
Vagy inkább megborult. Ennyi idősen még nem szabad lassulnia….
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
jún. 29. 18:35
Inkább az, hogy már nem sportolok aktívan egy pár éve... lelassult az anyagcserém is valószínű.
jún. 29. 18:00
Még a pajzsmirigyhez legyen atpo, Atg is. Azért az 5 kg is siman lehet intő jel.
jún. 29. 15:13
Köszönöm.
4. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 13:47

Inzulinrezisztencia tünete is lehet vagy a PCOS-é. Egy olyan laborcsomagra érdemes lenne "benevezni" amiben mind a kettőt kivizsgálják, a TSH - T3 - T4 hormonokkal együtt. Pláne ha nem csak az állon hanem más, szokatlan helyen is nőnek a szőrszálak.

Ha 5 kg feljönne (úgy, hogy nem eszem többet mint máskor) én megbolondulnék :D Mondjuk csak 162 cm vagyok és dupla annyi idős mint te.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ágio8405)
jún. 29. 13:40
Pontos. Pár kg feljött, 5 kg max szóval nem vészes.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 29. 13:31
Nagy eséllyel tényleg hormonális probléma. Ciklusoddal mi a helyzet? Pontos, nem változott az utóbbi időben? Testsúlyod rendben van? Egyéb tuneteid nincsenek amik eddig nem voltak?
jún. 29. 13:20

Huszas éveim elején járó nő vagyok, már egy ideje figyelgettem, hogy itt-ott arcon/állon megjelenő szőrszálakat vettem észre magamon.

Ez másnál is előfordul? Vagy ez normális? Picit aggódok..hogy esetleg hormonális probléma lehet.

Neten próbáltam utána nézni, de konkrét választ nem kaptam a kérdésemre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook