A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kisgyermekkori megfázásról a tények tükrében
Kissé megkésve ,de azért reagálnék, hátha olvassa valaki meg néha.
A források, amik alapján a nézeteit formálja meghatározzák álláspontja minőséget, megbízhatóságát. Ha tudományos, racionális álláspontot akar képviselni, akkor nem elég ha orvosok, vagy tudósok , szakirodalmi publikációit olvassa. Ügyelnie kell a források minőségére, megbizhatosagara is. Ez igen nehéz és bonyolult. A lényeg, hogy csak jóllehet megszerkesztett és igen gondosan elvégzett kutatási eredmények adnak megbízható választ kérdéseinkre. Nagyon gyakran tudományos köntösbe öltöztetett publikációk teljesen badar állításokat tartalmaznak. A tejjel kapcsolatos nézeteinek zöme ilyen forrásokból származik. Vagy a gyakorlatban ,elettanilag elhanyagolható hátrányokat indokolatlanul felnagyitjak. Abban igaza van, hogy mindnekeppen, ha nem magunk végezzük el a vizsgálatokat, akkor hit és bizalom kell, hogy mások publikációit elfogadjuk. Én a magam részéről inkább hiszek a tobbnyiré független, jól kontrollált amerikai gyermek gyógyászati akademianak (AAP) vagy a kanadainak, hollandnak, mint más pl. Az ön által idézett forrásoknak.
Íme egy friss publikáció, mely szerint az organikus(bio) kajak talp értéke, összetétele nem jobb mint a hagyományos élelmiszereket, de drágábbak. Á kis különbségeket most nem részletezem. Tejrol egy idézet, mely az ön által felvetett vadak egy részét helyére teszi:
Organic Milk No Better
Organic milk also does not offer significant health benefits, the authors concluded.
Many parents buy organic milk out of concerns over growth hormones and estrogen that may be fed to conventionally raised cows. But Dr. Forman said bovine growth hormone has no effect on humans, nor does estrogen appear to cause health concerns.
"There is no reason to think there is a clinical impact on people," he said. "And as for estrogen, breast milk has higher levels. We don't think there is a health impact from organic vs conventional milk."
He suggested that a better way to avoid estrogen exposure is to drink nonfat milk, because the more fat content in milk — organic or not — the higher the concentration of estradiol.
Steven Abrams, MD, professor of pediatrics and neonatology at Baylor College of Medicine, Houston, Texas, and Medical Director of the Neonatal Nutrition Program, weighed in at the press briefing. He said parents can choose to buy organic products "for issues of social dynamics," but buying organic milk to avoid hormones "is not justified, based on the evidence."
Dr. Abrams added that organic infant formulas also hold no additional benefit over conventional formulas, and "the standard is still breast milk."
He further noted another reason to stick to conventional dairy products: cost. "Organic milk, especially, can be expensive, as our report states, and this is an issue for many families," he said.
Nem,masadik... de mar tudom,hogy mi var ram...
Mi az a mufurc?
Koszi! :-)
Nem,hat persze,hogy nem fontos,de igy soha eletemben meg nem alaztak es le nem butaztak,mint most... es ugyebar erzekenyen erintett.
Elismerem,hogy okosabb,mint en,de en sem vagyok olyan buta,mint amennyire probalt beallitani... ezert akadtam ki.
:)))))))))))))))) gratulálok!!! :)))
Jajj, ne foglalkozz ilyesmivel, ki neked, mi neked, fontos-e egy szimpla fórum ennyire? :)
Azert lehet,ha nalad is elszakad a cerna azok utan amiket nekem irt,holott tudta jol,hogy nem en irtam a cikket,hiszen a hozzaszolas vegen meg is jegyzi... utana meg azzal jott,hogy nem tudta es azt hitte,hogy en irtam... na,de mindegy... lezartuk...
(Terhes vagyok es nagyon erzekeny -mindenen elbogom magam- ,ezert tett be nagyon nekem...)
Igen,igen!
Anyukameknal 8-an voltak testverek,de egyikuk 8 honaposan halt meg,masikuk ket evesen,es nem tudtak,hogy miben... nem is voltak kikeszulve,hiszen 6-an felnottek...
Azert adtak tehen tejet,mert nem volt mas,de ezt sem olyan regen kezdtek,hisz regen ezt maskent oldottak meg... (pl. egymas gyerekeit szoptattak a csaladban,mert ugye a csaladok egyutt eltek)
En csak annyit tudok,hogy tehentejen nottem fel,mint meg ket baratnom,es a gyerekkorunk hasfajdalmakkal,korhazban ulessel telt,sot en naponta ittam tejet egeszen most egy evig es megis egesz eletemben kronikusan szenvedtem a kalciumhianytol! Vajon ez hogy lehet???
Azert ajanljak egy eves kor utan a tehentejet,mert karos a csecsemonek,mint ahogy nekunk is... az en csaladorvosom masfel evet javasolt,de inkabb a tapszert.
Draga Correct!
Te es en tudjuk,hogy mirol beszelunk,mert utanaolvastunk,erdekel az egeszsegunk... de az ilyen es hasonlo emberek miatt,mint Speci Noci,en mar lemondtam arrol,hogy szonokoljak... sajnos nincs kinek... tudod a buza sem gyokeresedik meg,ha nem jo a talaj.
Egyébként helytelen a megfogalmazásod.
A védőnők nem konkrétan ajánlják a tehéntejet 1 éves kor után, hanem egy éves kor előtt nem ajánlják.
igen, a legendák...
ám annak idején sok gyermeket szültek, de sokuk nem élte meg az egy évet sem...legyengült immunrendszerük sok betegséget elkaphatott...az pedig, hogy a mai idősek csontritkulásban szenvednek, teljesen magától értetődő, a korra fogják, míg más országokban, ahol teljesen más élelmeket fogyasztanak, nincs ilyen probléma.
Áh, sokat lehetne erről beszélgetni, érdemes mindenkit meghallgatni, de erre szerintem senkinek sincs ideje.
Tedd...ha tényleg érdekel a téma.
Sok sikert a vizsgákhoz!
A többi marhaságra sajnos tényleg nincs időm.Várnak a vizsgáim...:P
:DDD
Azt teszem hidd el.ÉN azt teszem...:P
:DDD
a tej 88%-ban víz
a tehenek borjúkoruk után nem isznak tejet, hanem legelnek :D de addig is a saját fajuk anyatejét fogyasztják
A régebbi korokról:
Érdemes belegondolni, hogy az élelmiszeripar, a hűtőszekrények és a mezőgazdasági vegyszerek előtt hogyan és mire használták a tejet. Egyrészt a szarvasmarhák akkoriban (tehát természetes állapotukban) tizedannyi tejet adtak, mint most. Másrészt ebből a mennyiségből vajat és sajtot készítettek, csak igen kis részét itták meg.
A tehéntejjel kapcsolatban már a hetvenes években riasztó adatok láttak napvilágot, ám az internet elterjedése biztosította csak a valóban szabad információáramlást. 1988 és 1993 között 2700 tanulmány jelent meg arról, miért nem szabadna tejet innunk. A teljesség igénye nélkül a következő jellemző tünetekre hívják fel ezek a tanulmányok a figyelmet: bélgörcs, bélfertőzés, belső vérzés, vérszegénység, allergiás reakciók (különösen csecsemőknél és gyerekeknél), fertőzések, leukémia vírus, BIV (bovine immunodeficency) vírus. A felnőttek esetében ízületi gyulladás, szív-érrendszeri betegségek, arc- és homloküreg gyulladás, valamint a lymphoma és a rák kialakulásának elősegítése áll a bűnlajstromon.
És a kalcium?
A leggyakoribb érv a tej mellett, hogy milyen kiváló kalcium-forrás. Nos, a forrásban még ott van ugyan a kalcium, de ezzel túl sokat nem teszünk csontjaink épségéért. A kalcium ugyanis magnézium jelenlétében szívódik fel. Megoszlanak a vélemények, hogy 1:1 vagy 2:1 arányban van szükség magnéziumra, de a tejben annyira kevés a magnézium, hogy bármerről nézzük, elhanyagolható mennyiség szívódik csak fel.
Hirdetés
Ugyanakkor a tehéntej emésztéséhez sok kalciumra van szükség, így épp a fordított hatást érjük el a tejfogyasztással: jobb híján a csontjainkból vonja ki azt a szervezet. Innen nézve talán nem meglepő, hogy a legnagyobb tejtermék-fogyasztó országokban a legmagasabb a csontritkulás aránya…
Kalciumot növényi forrásokból célszerű beszerezni (különös tekintettel a zöld levelesekre), hiszen abban az anyatermészet megoldotta a felszívódás és hasznosulás kérdését is. Végül is a tehenek hatalmas csontjai mitől lesznek olyan erősek? Nem tejet isznak, legelnek. A növényekben ugyanis valóban van elegendő kalcium.
Folyékony fehérje
Valamiért az terjedt el a tejről, hogy magas fehérjetartalmánál fogva erősíti a szervezetet. Ez is igen távol áll a valóságtól, hiszen a tej 88%-ban víz. A maradékon osztozik a zsiradék, a cukor, némi egyéb (vitaminok, ásványi anyagok, növényvédő szerek, hormonok stb.), és a fehérjék.
A tejben leginkább kazein formájában találunk fehérjét, aminek legfőbb tulajdonsága, hogy remek ragasztó. Használják a bútorgyártásban, a műanyagiparban, és persze élelmiszerekben is, amikor egyben szeretnék tartani az amúgy nem túl ragaszkodó részecskéket (ezt általában kazeinát utótagként találjuk az összetevők között).
A kazeinnel a másik nagy baj, hogy nehezen viseli a szervezet, és gyakran vált ki allergiás reakciókat. Aki sokat krákog, köhög, vagy gyakran gyullad be az arcürege, homlokürege, füle, az valószínűleg túl sok tejet iszik.
Fehérje rengeteg más forrásból is beszerezhető. Ott van mindjárt a tojás, ami a tejjel ellentétben valóban teljes fehérje, és rengeteg növényi forrás az olajos magoktól a hüvelyeseken és a gombákon át a leveles zöldségekig.
Mi van még a tejben?
Oldalakon át lehetne sorolni, így csak említés szintjén: például a hormonok, amik a tejhozamot növelik – az emberben pedig a rák kialakulásának esélyét. Aztán gyógyszermaradványok, amikkel a teheneknél a tejhozamnövelés hatására kialakult iszonyatos és fájdalmas gyulladásokat kezelik – ezek is bekerülnek a tejbe. Van még benne némi növényvédő szer és esetenként ólom a takarmányból, illetve olyan halálos vírusok, amiknek az emberre gyakorolt hatása egyelőre tisztázatlan.
Elnézést, hogy közbeszólok, de csilla80-nak igaza van.
Évszázadokig azt hittük, és támasztottuk alá, hogy a tej élet, erő, egészség. Mind tudományosan, mind orvosilag.
Na, ez dőlt meg az elmúlt egy-két évben.
Nincs mit ezen csodálkozni, sorra dőlnek meg azok amiket az elmúlt 50 év alatt hittünk és tanítottunk.
Ettől még a tej nem toxin, csak nem ajánlott sűrűn és nagy mennyiségben, mert ekkor például csontritkulást okozhat. (Ugye, milyen bizarr?!)
A tehén anyateje, stb. állat anyateje nem természetes táplálékunk, borjaknak lett "kitalálva", persze igen, tartalmaz kálciumot, és további feldolgozás nélkül sok ásványi anyagot és nyomelemet is.
A tehéntejben lévő kalcium ugyanis nem tud megfelelően hasznosulni, felszívódni az emberi szervezetben, így lerakódik a lágy szövetekre, meszesedés és számos betegség okozója lehet.
Tehát nem beépül a csontokba, hanem pont ellenkezőleg, meszesedésként a csontokra rakódik rá.
Nemcsak a csontokat teszi tönkre a tej és a tejtermékek, hanem még számos betegség forrása is lehet, pl. vitaminhiány, érelmeszesedés, csontritkulás, magas koleszterinszint, gátolja az immunrendszer megfelelő működését, felszívódási zavarokat okozhat, a vastagbélrák kockázatát növeli, elősegíti a kőképződést (kálcitkövek), vesekárosodást idézhet elő (főként csecsemőknél), hozzájárulhat a meddőség kialakulásához, az elhízás egyik legfontosabb oka lehet, vashiányt okozhat, köhögést, torokköszörülést, krákogást okozhat, a legfőbb hurutképző, bőrbetegségeket idézhet elő, – és a felsorolás még korántsem teljes.
És végül még megemlítenénk azt a tényt, hogy az állatoknak adott antibiotikumok, gyógyszermaradványok, melyeket a tehenek kezelésére használnak fel, szinte minden esetben megtalálhatók az általunk fogyasztott tejben is.
Hogy Dr. N. Walker szavaival éljek: “A tej és tejtermékek értékességéről terjesztett nézetek szemenszedett hazugságok.”
Ezt a nézetet szinte lehetetlen megingatni, idézem Gandhi szavait: “Puszta babona a tej értékéről vallott nézet, de annyira meggyökeresedett, hogy szinte lehetetlen megingatni.”
Aki nem hiszi, próbáljon meg több HITELES szakirodalmat beszerezni a témában!
:) Minden bizonnyal nem veled fogom megtárgyalni a "nincsvége" vitát velük és sok esetben életveszélyes sületlenségeikkel kapcsolatban...De tudok egy jó oldalt erre,nézz be:
Kitűnően alkalmas ezen témára.Kedvencem az,amikor a hepatitis-gyanús emberkét a gyógyfüves jolánhoz irányították...Remek!
Persze-persze,kissé kiakasztanak már az olyan események,hogy emberek úgy beszélnek dolgokról,hogy azokkal kapcsolatban semmi kompetens ismeretük nincs,emiatt nem képesek érdemi vitapartnerek lenni,mert tényekkel nincsenek tisztában...
Amúgy tényleg komoly az a felvetésem,hogy kezdj el magad utánajárni az emberi test működésének,meg nyisd ki a kémiát is úgy kb. a legelején,stb.Nem kell túl nagy tudás ahhoz,hogy belásd: tömény megtévesztés az egész cikk...Tejet,tejterméket nélkülözni pedig nagyon is veszélyes...De legalábbis szakértőnek kell lenni,hogy mikkel,milyen mennyiségben válthasd ki.
De ha csak józan paraszti ésszel végiggondolod,hogy miket állít ez a cikk,hát...tulajdonképpen még az is elég lenne...Erre utaltam akkor,amikor azt kérdeztem,hogy vaj' hogyan lettünk 6md-an?
Amúgy én nem fogom a google-ba beütni,hogy ugyan már honnan idéztek nekem.Úgy veszem,hogy a forrásnélküli szövegek a nickname-hez tartoznak.Ha nem a te szavaid,akkor érdemes ezt jelölni.Ennek futottunk így alá...
Amúgy meg: nem a fórum az életed,és én neked senki sem vagyok.Nem ezt kell felvenned,hanem azt,hogy szerető-buksisimogatós szöveggel,amit nem mellékelnek mondjuk az eü-ellátásban,engedtétek,hogy antalvali beetessen titeket.Nagy családot akar?Legyen,nem érdekel,de a sok sületlensége elég káros.Szóval nem hiszem,hogy a buksisimogatós stílus nem a pénzről szól inkább...;)
Igazan koszonom,elfogadom a bocsanatkerest,habar szep karacsonyom nem lesz,mert azt sikerult elrontanod azzal,hogy foldbe dongoltel,lebutaztal es porig alaztal egy cikk miatt amit nem is en irtam... de hiszem,hogy,ha csak a tizede is igaz,akkor mar bajban vagyunk.
Tenyleg Antal Valis vagyok,de oket ne tamadd,mert csak segitenek nekunk laikusoknak,hogy tisztabb,jobb,egeszsegesebb eletet eljunk... de gondolom ezek alapjan teged az sem erdekel,hogy mit eszel meg,vagy mit kensz magadra.
Nem tudom,hogy miben hiszel,de abban nagyon higgyel,hogy megorizd az egeszseged... En csak azt tudom,hogy miutan megvaltozott az eletunk,hala Valinak,az egesz csalad egeszsegesebb es jobban erezi magat.
További ajánlott fórumok:
- Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják?
- Új rendelet: kirúghatják a kisgyermekeseket és nyugdij előtt állókat
- Van valaki akinek a kisgyermeke hiszti közben elájult? Kinek mi a megoldás az ilyen esetekre?
- "Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem?
- Jogos ha egy óvónő rácsap a kisgyermek fenekére?
- Fogyókúra kisgyermek mellett, szoptatás alatt