Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbe estél petevezeték elkötése után? fórum

Teherbe estél petevezeték elkötése után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. júl. 29. 21:11

Sziasztok!


Az elkötés vagyis égetés a 3. gyermekem után törént mer császáros volt mind a három.Fiamim vannak most meg annyira vágyom egy lányra ,hogy elmondhatatlan.A kicsi már 8 éves ez alatt nem jött össze nagyon jó munkát végzett a dokim, most azt kell mondjam sajnos.

2012. jún. 18. 17:51
Akivel a fiamat szültem elkötés után volt és kislánya lett. Semmi sem 100%... A szemem láttára kereste fel az orvos aki a műtétet csinálta és közölte vele, hogy ő azt a csomót megkötötte és ez egy csoda :)
51. romnyi
2012. jún. 16. 18:54

sziasztok énis el vagyok kőtve vagymi nekem csak anyit mondot az orvos sterizizált akor most igen vagy nem .de a baba nem jőn má 5éve

tőbszőr volt méhen kivuli spontán vetélésem

50. juhász karolin (válaszként erre: 45. - A5f2072932)
2012. máj. 23. 18:23
szia!sikerült a teherbe esés?
2012. máj. 23. 18:22
én is le lettem kötve 8 éve,2 császár után,de nagyon szeretnénk még egy babát,viszont a lombik program .ahogy ezt elmomdták közel 400 000 forint,így nincs esélyem,,,tud valaki tanácsot adni??Karol
2012. jan. 31. 14:50

sziasztok. ildiko vagyok

4 gyermekem van , mind a 4 császáros volt.én is el lettem kötve. most 3 honapos a kicsi lányom. remélem nem leszek igy terhes bááár amiket olvasok itt nem bizom nagyon ebbe.kéthonap után megjött a menszeszem rendesen 6 napig tartott de most még nincs sehol pedig jelei vannak ,vagy ez igy jo hogy rendszertelenül jön meg mig szoptatok? az elözö 3 gyermekemnél 6 hét után megjött és onnan rendszeres volt . ha tudtok tanácsot adni elöre is köszönöm

47. Moncsa0825 (válaszként erre: 45. - A5f2072932)
2010. aug. 6. 14:19

Szia Vally!


Nem tudom sikerült-e azóta teherbe esned,de mielőtt nekiestek a pároddal a projekt-nek szerintem feltétlenül beszélj az orvosoddal,mert sajnos az elkötött petevezeték mellett nagyon ritka ha jó helyre ágyazódik be a baba,legtöbb esetben méhen kívüli a terhesség,ami elég veszélyes is,:(

nem ijesztgetni akarlak,csak szerintem mindenképp beszélj az orvosoddal erről,ő mit mond.

2010. aug. 6. 14:12

Sziasztok!


2007.januárban lettem elkötve,a 3.gyerkőcöm születését követően.Engem is császároztak,és a műtéttel egybekötve csinálta meg a dokim.Rá 8 hónapra teherbe estem,és nem méhen kívüli voltam,ott volt teljesen jó helyen a baba beágyzódva,és a csomó is látszott az ultrahangon.Több doki is csodálkozva állt a szitu előtt.:(

Mivel nekem 2 kicsi volt akkor éppen itthon (a 3.már nagy,már 16 éves)és utóbbi 2 terhességem veszélyeztetett volt,nem volt bátorságom megtartani,főleg hogy barnás váladék távozott belőlem,így féltem hogy megint veszélyeztetett lennék,és a 2 kicsit akkor hogy látom el ha szigorú ágynyugalomra parancsol a dokim,mert sajnos a páromon kívül segítségem nincsen,ő meg ugye rengeteget dolgozik.

Viszont ami megdöbbentő és felháborító volt,hogy az elkötést a dokim csinálta meg elvileg rosszul (több más orvos ezt mondja)és ugyanúgy meghurcoltak mintha az én felelőtlenségem végett estem volna teherbe.

Mennem kellett a családvédelmishez,és még fizetnem is kellett érte.

gondolkodtam azon is hogy bepereljem-e a dokit aki csinálta,de azt mondta nekem a családvédelmis hölgy,és a betegjogi képviselő is hogy szerintük ne,mert már volt más anyuka aki perelt és elvesztette a pert,mert azt mondták a bíróságon ha hízunk vagy fogyunk már a szövetek változhatnak,és elengedhet a kötés.Szóval meg van magyarázva,esély pedig nincs sem kártérítésre,sem pedig 1000 %-os fogamzásvédelemre.

2010. máj. 16. 13:05
Köszi a bíztatást! Nekem nincs átégetve petevezetékem, csak lekötve van, lehet, hogy így még nagyobb az esély?:-)
44. 5e48d37001 (válaszként erre: 43. - A5f2072932)
2010. máj. 16. 07:01
Van itt hoxán egy fehasználó akinek sikerült petevezetékek átégetése után a baba.Természetes úton fogant,végig is hordta a terhességet,egészséges babája szültett.Csak sajnos a neve nem jut az eszembe.Úgyhogy van még remény:-)
2010. máj. 15. 23:02
Én is három császár után vagyok elkötve, nekem az orvos azt mondta, hogy az elkötés után 2 % az esély a teherbeesésre. Nekem ez most reménység, mert most már szeretnénk negyedik babát.:-)
2010. máj. 15. 14:46

sziasztok

én ugy tudom nem lehet sőt kizárt a el kötés utáni terhesség .3 csemetém van mind császárral jött el kötésem után gondolkodom egy negyediken.Sajna ez nem lehetséges,csak lombikkal,az meg nem olcsó

41. vica82 (válaszként erre: 40. - 3b41f6053f)
2009. nov. 26. 21:09
DE,rajta van.Nekem a doki is elmesélte hogy mi is fog történni a műtét alatt.
40. 3b41f6053f (válaszként erre: 39. - Vica82)
2009. nov. 12. 12:07

Jobbulást neked!


Azt honnan lehet tudni,hogy átégették vagy elkötötték-e a petevezetéket??


A zárón nincs rajta!

39. vica82
2009. nov. 12. 12:01

Szia Adrienn.Képzeld a belső varratok nem szívódtak fel hanem begyulladtak és a gyulladás miatt nem jött meg,még most sem.Kaptam egy rakás anitibiotikumot,hüvely kúpot.Jövő héten kell vissza mennem,ha meg jön ha nem,de semmi jele hogy meg jöjjön,Közben a falat vakarom úgy fáj a hasam:(

Ha akkor is meg lesz a gyulladsá akkor drasztikusabb meg oldást kell alkalmazni,nem mondta meg hogy mit de vannak sejtéseim.Rá kérdeztem hogy mi az esélye annak hogy terhes lehetek,azt mondta hogy mivel át is lett égetve a pete vezetés esélyem egyenlő a 0-val.DE ha valakinek "csak" elvan kötve akkor pedig egy erősebb gyulladás amit nem kell feltétlen észre vennie el szakadhat a "kötés"és újra átjárható a pete vezeték,és akkor biztos a teherbe esés.Szóval lányok vigyázzatok.Ja és még annyit mondott hogy vigyázni kell minden féle bacival mert az ilyen műtéteken átesetteknél nagyobb a kockázat mert meg változik a hüvely ph értéke.

38. 3b41f6053f (válaszként erre: 37. - Vica82)
2009. nov. 2. 15:50

Szia!


Engem nagyon érdekel,mit mondott az orvos!


Légyszi írdd majd meg!

37. vica82
2009. okt. 31. 13:09
Sziasztok.Három gyerkőc után én is úgy döntöttem hogy kérem ezt a beavatkozást,mivel a harmadik baba fogamzásgátló injekció mellet sikerült össze hoznunk:)A Férjem melletem állt teljes mértékben rám bízta a döntést.A Műtét óta már eltelt egy év.De most meg késik két hete:(Dokihoz kedden megyek.Előtte felhívtam és mondta mivel át is van ilyenkor a petevezeték égetve ezért 0%esélyem van a teherbe esésre.DE!!!Ettől függetlenül lehetek méhen kívüli terhes.:(Sokan ezért a döntésemért meg vetnek mert miért kellet ilyen fiatalon ezt tennem magammal.Ekkor kérdeztem én mindenkitől hogy mi a jobb az elkötés vagy az abortusz?Ne hogy félre értsetek aki ezt vállasztja azt sem kritizálni akarom sőőőt.Nagyon örülök hogy meg találtalak titeket.Ha esetleg valaki kíváncsi mi volt kedden a dokinál,leírom:)
2009. máj. 15. 08:31
Nincs olyan fogamzásgátlási módszer ami 100% védelmet nyújt.
2009. máj. 15. 08:24
Végig olvastam a leveleket és nagyon beijedtem. Komplikációk miatt lett elvágva a petevezetékem, de most nagyon megijedtem, hogy ez nem 100%.
34. supin
2009. máj. 15. 07:49
Persze,hogy azt mondja az orvos.
2009. máj. 15. 05:19
Engem is elkötöttek a 3.császár alatt,de a doki nekem is megmondta,hogy nem 100%-os biztonságú.
32. tafonta (válaszként erre: 31. - Niko76)
2008. okt. 26. 10:50
Nagyon jó!
31. niko76
2008. okt. 25. 15:18
Az ismerősömet elkötötte az orvosa és azt mondta nem 100%-os.
2008. okt. 24. 12:56
Egy ismerősömet elkötötték, és így lettmeg a harmadik gyereke! Tehát nem 100%-os!!
2008. okt. 24. 10:58
Nem Magyarországon hanem külföldön történt!Köszi a jó kivánságod!
28. tafonta (válaszként erre: 27. - Kicsitücsök)
2008. okt. 24. 10:54

Értem! Azt meg tudod mondani, hogy mindez melyik városban/kórházban "történt" vele?

Jobbulást kívánok neki!

2008. okt. 24. 10:42
az idén februárban kötötték el mikor született a kislánya,sajnos nem tudom hogyan kötötték el.szivesen megkérdezném de sajnos a lelkiállapota miatt nem lehet most,talán majd az abortusz után
26. tafonta (válaszként erre: 25. - Kicsitücsök)
2008. okt. 24. 10:39
Szia! A körölményekről tudsz valamit? Hány éve kötötték el és hogyan?
2008. okt. 24. 10:37

Hali sajnos igen is megtörténhetik!Az eggyik családtagom február 22-én császárral szült egy makk egészséges kislá

nyt!Sajnos 2 évi próbálkozás és 3 kisbaba elvesztése után születet meg a baba!Akkor elkötötték,mert igy kérték mivel a baba a 3.gyerek a családban!Sajnos igen is teherbe esett most 4 hetes terhes és sajnos kedden megy az abortuszra!Szegény lelkileg nagyon össze van törve,mert sok mindenen keresztül ment mikor a piciket elveszitette az 4-5 hónapban!Ök nem vigyáztak,mert tudták,hogy el van kötve igy nem történhet meg a baleset de sajnos igen is meg történt!

24. tafonta (válaszként erre: 22. - Jázminka)
2008. okt. 24. 10:26
Én is észrevettem ezt! A harmadik babánál be is jött! Mikor nagyon páfrányos volt akkor semmi, de amikor már nem volt annyira erős a páfrányrajzolat akkor idő volt!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook