Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


198. Cicu 86
2010. márc. 3. 02:18

Sziasztok!

Koszonom csajok!Borsmentateat meg nem probaltam.A tobbi viszont jelen van az eletemben.Mindenesetre ma is volt egy kis sikerem a mosdoba.:)

Talan rendbejottem.

Mi meg nemvagyunk angliaba.Ugy terveztuk,hogy most 14.en repulunk,de meg mindig nemsikerult eladni itt az auton.Igy meg mindig a Bahamakon vagyunk.Nem panaszkodom.Ma csodas ido volt.Azthittem megsuok.Szerencsere azert igy is befogadtak a forumba.Bar mar nagyon ennek.Nemjo ez a varakozas.

Krumplistesztat csinaltam es el is fogyott az oszes,pedig 2 napi adagot megfoztem.Hihetetlen menyit eszem,Szerencsere a paromnak is jo az etvagya,es szereti a foztom.Holnap sajtos husit csinalok.De mar a gondolattol is megin ehes lettem.Mar rasem merek alni a merlegre.

Az en pici kislanyom ma is nagyon aktiv volt.Lesz vele dolgom ha kint is ilyen lesz.De nembaj!:)

Nem halotta meg szules elotti csaladlatogatasrol,de majd ird meg mivot!!!

Most megyek kieszem a hutot es lefekszem.:)

Szep napot mindenkinek!!!

2010. márc. 2. 17:49

Sziasztok!

Itt már második napja gyönyörű idő van! Hurrá!! Tegnap voltam is sétálni egy nagyot. Holnap meg megyek a midwife-hoz. Nem tudok családi látogatásról, csak szülés után. De lehet, hogy rosszul tudom. Pandamama, Te többet tudsz ezekről, van szülés előtt is családi látogatás?

Cicu, én még sok gyümölcsöt javasolnék a székrekedés ellen, és reggel kezdd a napot egy jó nagy pohár rostos gyümölcslével. És igyál sok folyadékot, naponta kb. 2 litert.

Londoniak, ti merre laktok? Mi Lewisham-ban. Van esetleg valami a környéken? Vagy a környék környékén? :)

196. Baxter
2010. márc. 2. 14:54

Cicu! Székrekedésre ajánlok napi 1 joghurtot (nekem az activia jött be) és napi egy-két bögre borsmenta teát. Ez emésztés könnyítő is. Tényleg nagyon finom és hatékony. Persze nem árt a napi fél óra séta sem mellé, segíti megmozgatni a beleket.

Képzeljétek mindjárt jön a midwife-om. 3 hét után sikerült felhívnia, de ehhez be kellett mennem a kórházba üzenetet hagyni neki.

Nálatok is volt "család látogatás"?

195. Cicu 86
2010. márc. 2. 02:19

Jaaaj meg valami.Lanyok Penteken majd elajultam.Hetente merem magam.EEEESSS!!

Egy het alatt hiztam masfel kilot.Hihetetlen sokat eszem.Mi lesz igy!!:)

194. Cicu 86
2010. márc. 2. 02:10

Sziasztok!

Ismet egy ujabb het.Remelem mindenki jolvan es joltelt a hetvege.Itt nagyon rosz ido volt.Egesz hetvegen fujt a szel,es sokat esett.Voltunk a parton azert mindaket nap.Apanak van uj Kiteboardingja,azzal gyakorolt.En meg sokat pihentem.Csak egy dolog arnyekolta be.A szekrekedesem.Ugy keltem Szombaton,hogy szetszakadok ha nemsikerul valahogy wc re menem.Megtettem mindent amit lehet.Kis kave,tej,lekvar....Mindent es semmi.Nagyon faj a gyomrom is.Ma ugyan sikerult 4 nap utan,de nemtudom mit tegyek.Nincs valami jo tippetek???Barmi!


Amugy hol vagytok csajok??Nagy a csend!

Anyapocak! Ne hagyd magad boszantani!Szep napot!

193. Cicu 86
2010. márc. 2. 02:03
Koszonom lanyok!!!
2010. febr. 28. 18:55

Sziasztok Kismamik!


Megtorom a csendet....hogy telt mindenki hetvegeje? Nekem gyorsan es persze munkaval.....jol osszevesztem csutortokon a kolleganommel (persze angol), fiatal, tenyleg tok bunko voltam vele na de nem er tobb szot. Penteken meg a ferjemmel volt szabadnapunk egyutt. Fozocskeztem, csavaragtunk.

Penteken voltunk vasarolni is, es mivel ugy gondoltam nem megy nekem ez a sok gyumolcs meg zoldseg eves ezert vettem magamnak 2 doboz smoothe-t meg egy doboz V8 (zoldseg le). Szoval minden nap iszok egy-egy poharral a 3 dobozbol. Szoval melle is eszem persze egeszseges dolgokat es akkor szerintem igy tobbe kevesbe meg van a napi vitamin bevitelem.

Az en kis pocaklakom egyre aktivabb, de meg mindig nem mondanam h 100%osan erosen rugdacsol. Inkabb olyan mintha korognak a gyomrom. Foleg lefekves elott aktiv az en dragam.

Most igy nem jut tul sok az eszembe. Varom marcius 11-et akkor lesz a kovetkezo ultrahangom es utan huppanunk a kocsiba es megynk hazaaaaaaa....

mindenkinek szep napot

191. pandamama3 (válaszként erre: 189. - Cicu 86)
2010. febr. 26. 15:10

sziasztok! hat eleg rossz ido van itt is,pedig setat terveztem delutanra...

Cicu,tenyleg nagyon sajnalom ,ami tortent. Ugy tudom,a nem eletkepes magzatokkal tortenhet ilyesmi... szoval ennek igy kellett lennie, most pedig biztosan egy makkegeszseges baba van a pocakodban :)

2010. febr. 26. 11:57

Cicu 86, nagyon sajnálom, ami veled történt, bizonyára nagyon-nagyon nehéz volt. Sajnos az okát sosem lehet tudni - így kellett lennie (bár valószínűleg ezt nagyon nehéz elfogadni). Dehát most ott van a kislányod :) Ez pedig óriási öröm :)

A 2 napos esőzéshez csak annyit, hogy itt már egy ideje esik, meg borús az idő. Szóval, lehet, hogy a természet gondoskodik róla, hogy szokj hozzá :D

Mindenkinek napsütéses és szép napot kívánok!

189. Cicu 86
2010. febr. 26. 02:07

Az elozo babamat 4 eve vesztettem el.Nem is tudtam,hogy varandos vagyok.Egyik nap begorcsoltem,vereztem mint meg soha,es belazasodtam.Elmentem a kozeli rendelobe,ahol felkelett fekudom,hogy megvzsgaljanak.Ott kozoltek irany a korhaz,mert ez veteles.Nemkertem mentot,a parom bevitt.Eletem legroszabb napja volt.Sosem feledem.Aznap hazaengedtek.Sokaig kerestem az okat,hogy miert tortent,de nemtudom.Spontan veteles.

Bar nem is tudtam rolla,csak a tragikus napon sokat gondolok ra.Olyan 7 hetes lehettem.


De most ittvan az en orokmozgo kislanyom aki felvidit a fajo emleknel.

188. Cicu 86
2010. febr. 26. 02:00

Sziasztok!

Hol is kezdjem.Most teljesen elgondolkodtam a vitaminon.Hogy vajon tenyleg jo e.

En a parfumokkel viszont pont elenkezokep vagyok.Imadom szaglaszni oket.De a szagokra amugy erzekeny vagyok.A dohanyfustot meszirol erzem,es nembirom.Mondjuk en sose birtam,nem is dohanyoztam.Kavet,vagyis nagyon gyenge tejeskavet en szoktam inni.De nemsokszor kivanom,pedig sokszor jo lenne ha segitene legyozni az almosagot.

Ne haragudjatok csajok,hogy most keveset irok,de szakad az esso 2 napja,es egesz nap alszom.Kicsit lehuz.Nemfog az agyam.

Szep napot mindenkinek!!

2010. febr. 25. 20:36
par napja hasznalom, es a Seb azik fel. bocsi
186. pandamama3 (válaszként erre: 181. - Majusibagar)
2010. febr. 25. 20:35

de hasznalok pa napja bimbovedot,koszi szepen a tanacsot. sajnos neha abban is verzik,mert egy ido utan abban is felazik a eb a cicimen :( de egesz jol bevalt.


hat en cukrot amugy is alig alig fogyasztok,es a szenhidratot is amennyire lehet csak a hasznosat veszem magamhoz,pl teljes kiorlesu kenyer..

ugyhogy nem attol lett nagy babam.

bar nem is duci, sot nekem szinte vekonykanak tunik,nem husis, hanem egyszeruen nagy.

2010. febr. 25. 20:31
ja a recept engem is erdekel :) csak elfelejtettem irni
2010. febr. 25. 18:51
Visszakerestem a receptet, Baxter keszitette, joghurtos sajtos kelbimbo..nyami-nyami, kivancsian varom a receptet:)!!
2010. febr. 25. 18:46

Sziasztok! Jaj de orulok hogy egyre tobben vagyunk, nagyon sok hasznos dolgot tudok meg Toletek:)

Pl en ebbe a vitamin dologba bele sem gondoltam soha.. en a terhessegem elott egy magyar nogyogyasz ajanlasara elkezdtem szedni a femibiont, amit most hagytam abba hogy betoltottem a 12.hetemet..remelem nem artottam, en kitartoan szedtem 4honapig keresztul... Itt mutattam a midwife-nak aki azt mondta nyugodtan szedjem.

Egy kedves kismama tarsunk emlitett egy hangzatos receptet, joghurtos valamilyen kelbimbo, engem erdekelne, azota miota olvastam par napja olyan sokat gondoltam ra...ugy kiprobalnam, meg egyebkent is szivesen probalnek ki uj dolgokat a konyhaban:)

Mi jol vagyunk szerencsere, az ultrahang ota meg kulonosen jol erzem magam, csak olyan nehez elhinni, hogy a baba mozgasat meg nem erzem, mikor az uh kepen lattam olyan kis aktiv volt, folyamatosan izgett-mozgott:)!! Mar en is ugy szeretnem erezni..

Kepzeljetek ma elmentem vasarolni, voltam a debenhems-be itt Cambridge-ben es olyan jo akcios kismama cuccokat talaltam, hogy gyorsan vettem magamnak 3kismama nadragot, farmert es ilyen sportos divatosakat, meg egy kismama bluzt (red herring) es osszesen fizettem 21fontot!! Szerintem nagyon jo vasar volt, latszik a nacikon is hogy olyan igazi strapa biroak, pont kismamiknak valok!! Meg persze nagyok ram, de biztos hamar belenovok, mert mar a regi nadragjaim kezdenek szoritani.

Meg annyit szerettem volna irni, hogy az nekem furi, hogy az ultrahangosok kuldik a levelet az idoponttal, mert azert sokan dolgozunk is, nem feltetlen adnak jo idopontot...nekem pl a midwife megadta a korhaz szamat, es nekem kellett felhivnom oket bookingolnom egy idopontot, szerintem ez sokkal egyszerubb ut lenne mindenkinek..

A baba show-n most gondolkodoba estem Majusibogar uzenete utan, ugyanis mi birmingham-be tudnank menni ami kb 90merfoldre van tolunk, meg ott a jegy, igy lehet hogy nem olyan nagy kedvezmeny a kedvezmeny...ambar meg nem tudom, lehet ahogy no majd a hasam ugy egyre jobban fogom vagyodni minden babaval kapcsolatos rendezveny utan..:)!!

Na jo egyenlore ennyi, ma nem kell foznom, tegnap rendesen bele lendultem, csinaltam brassoit meg rantott karfiolt is, igy meg van mit ennunk. Nagyon fini volt ceklaval, mostanaban erre vagyok ra kattanva,a llandoan azt eszem ha kell ha nem:)

Minden Kismaminak kellemes estet kivanok, elnezest a kisregenyemert...de olyan ritkan jovok, es mindig osszegyulik az irnivalom:)

Puszi Mindenkinek!

2010. febr. 25. 16:41
ja, már csak annyit, hogy én a kávét nem tudom meginni a terhesség óta. Mindig is szerettem a kávét - na nem ittam sose sok kávét, csak naponta egyet, reggel, az is olyan amerikai kávé volt, szóval jó gyenge. De amióta terhes vagyok (még nem is tudtam, hogy az vagyok, már akkor kezdődött) egyszerűen csak nem kívánom és nem is esik jól. A férjem egyik alkalommal, amikor kedveskedni akart nekem, elvitt capuccinozni, de annyira nem esett jól... Szegény, olyan csalódott volt, hogy ő örömet akart szerezni és rosszul sült el.. :)
2010. febr. 25. 16:38

Akartam még írni, Pandamama, nem próbáltad a mellbimbóvédőt? Az Aventnek van és több barátnőm is nagyon dicsérte, akik hasonló gondokkal küzdöttek. Állítólag hamar helyrehozza a mellet és a pici is nagyon gyorsan belejön, hogy hogy kell úgy szopizni és mindenki boldog :)

Ja, parfümöt és sem használok várandósság óta, meg eleve a különböző légfrissítőktől, meg minden erős illattól rosszul vagyok. Az áruházakban alig merek a tisztítószeres részlegre menni, mert ott mindig olyan erős illat terjeng...

Vitamin: én eddig nem szedtem semmiféle vitamint. Én is igyekszem minden nap főzni, hetente enni halat, naponta sok gyümölcsöt, zöldséget. De most kezdtem úgy érezni, hogy mindezek ellenére is lemerült a vitaminszükségletem és vett a férjem egy Pregnacar-t. Valszeg nem fogom sokáig szedni, de lehet, hogy 1 hónapig igen. Utánanéztem, enyhébb dózisok vannak benne, mint a magyar kismamavitaminokban. Meghát igen, én is sok mindenkitől hallottam, hogy nagy babák születnek a vitaminoktól, de sok ellenpéldát is láttam már. Szóval, szerintem a táplálkozáson is sok múlik. Az egyik orvos pl. azt mondta, hogy a cukortól és a szénhidrátos ételektől híznak a babák.


Na jó, remélem nem utáltok meg, hogy ennyit írok...

2010. febr. 25. 16:31

Sziasztok!

Köszönöm az üdvözléseket :) Én jól viselem a várandósságot. Persze az elején volt majdnem három hónapos hányingeres időszakom - reggeltől estig. Úgy éreztem magam, mint egy tenteribeteg. Róka koma egyszer sem jött elő, de az émelygés az non-stop megvolt. Már kezdtem azt hinni, sose múlik el :D Aztán a 13. hét környékén teljesen elmúlt. Mostanában fáj néha a hátam, mert sajnos elég puha a matracunk, na meg a fáradtság, de aludni sokat sajnos nem tudok. Lehetőségem lenne rá, csak nem bírok. Pedig fáradt vagyok :)

Mi voltunk a mostani, londoni babyshow-n. Jó volt. Sajnos akkora kedvezmények azért nem voltak. Többnyire 10%-os kedvezményeket adtak az üzletek, néhány helyen 20%-osakat. Az mindenképp jó volt, hogy sok termék volt egy helyen, meg lehetett nézni, hogy mi az, amit tényleg hasznosnak találunk, összehasonlítani más termékekkel. Rengeteg babakocsi volt, azokat is ki lehetett próbálni - ez nagyon jó volt. Ingyen 1 doboz koffeinmentes teát, 2 adag öblítőt és 2 adag mosószert kaptunk. Mindent összevetve örülünk neki, hogy elmentünk. Vettünk néhány dolgot, meg pl. az Avent-nél volt olyan, hogy ha vettünk náluk valamit, akkor adtak 10% kedvezményt, meg ajándékot is hozzá. Szóval ilyen promós ajándékok voltak azért és hát az is jó. De mindenképp úgy érdemes menni, hogy már reggel, minél korábban odaérni, mert rengeteg az ember, rengeteg a stand és nagyon hamar telik az idő. Aztán már azon veszi észre magát az ember, hogy már záróra van és még meg se vette, amit akart :D

2010. febr. 25. 15:01

milyen erdekes,hogy megerzi a szervezet,hogy mi az amire szuksege van,es mire nincs...

en az elejen a hustol undorodtam,pedig mindig szerettem.

vegig kivantam a zoldsegeket,gyumolcsoket.


es nagyon erzekeny voltam a szagokra en is vegig.

178. pandamama3 (válaszként erre: 174. - Anyapocak)
2010. febr. 25. 14:59

ezzel egyet kell ertenem: semmi sem veletlenul tortenik, en is ezt vallom.


pl.en mult ev majusaban felmondtam az itteni munkahelyemen,mert nem engedtek haza 3het holidayre (max 2 hetet lehetett kivenni) es nekem haza kellett mennem a vizsgaidoszakra /mert jarok otthon foiskolara levelezon/ szoval felmondtam es hazamentem 1honapra, otthon derult ki,mielott visszajottem,hogy 5 hetes terhes vagyok.

Mikor visszajottem,nem vettek vissza a regi munkahelyemre.

Es allapotosan mas munkat sem sikerult talalnom.

Azota sokszor gondoltam arra,mennyire rosszul idozitettunk... ha lett volna munkam,sokkal konnyebb lett volna minde anyagilag,es most is kapnek penzt a munkaltatomtol.

De biztos,hogy ez sem veletlen alakult igy:

irtam tegnap,hogy volt egy ketszer akkora beverzes a petefeszkemben,mint maga a petezsak. Kesobb megtudtam,hogy hasonlo dolog miatt a baratnomet veszelyeztetett terhesnek nyilvanitotta az orvosa, es nehany hetes terhesen mar tappenzre kellett mennie,nem dolgozhatott,egesz terhessege alatt pihennie kellett...

pedig egy kis butikban dolgozott. En pedig raktarba mentem volna vissza dolgozni,ahol egesz nap allni,gyalogolni,lepcsozni es emelgetni kell!!

szoval ha visszavesznek,talan az en kis vasgyurom meg sem tudott volna maradni.. (jajj belegondolni is szornyu!! ugy imadom!)



koszi a nyugtstast amugy,Anyapocak. igen,minden okkal tortenik,mindig is ezt vallottam.

csak azt mondja meg nekem vki,mi lehet az oka/celja annak,hogy nem tudom normalisan szoptatni az en oriasbebimet?? :(

2010. febr. 24. 22:10
juj ez tök érdekes. mióta terhes vagyok azóta én sem rakok magamra parfümöt....nem bírom....
176. Baxter
2010. febr. 24. 21:10
Ja, egy valamit hagytam ki. Abban a három hétben minden délután 37.4-re ment fel a hőm. De aztán ez is elmaradt.
175. Baxter
2010. febr. 24. 21:03

Hú, ismét köszi a véleményeket, nagyon hasznosak, azt hiszem maradok a tabletta-mentes terhességnél. A folsav miatt aggódtam kicsit, mert azt olvastam, hogy az az egyetlen amiből nem lehet eleget bevinni táplálkozás útján. Próbálom azzal nyugtatni magam, hogy mióta olvasgatok erről azóta egy nap sem maradt ki az étrendből a folsavat tartalmazó kaja.


Cicu: Én is nagyon sajnálom az első babád elvesztését, így teljesen megértem, hogy szedsz vitamint.

Kérdésedre:asszem én viszonylag jól viselem a várandósságot. Most épp van olyan ismerősöm is, aki meg se érzi hogy terhes, de olyan is, aki 4 hónapig minden nap hányt. Nekem úgy másfél borzasztó hetem volt, a hatodik + hetedik eleje, az alatt le is fogytam 3 kilót. Aztán még jött 2 mérsékelten borzasztó hét. Ebből az utóbbi egy hétben a gyomorsav volt a kegyetlen, fú, annyira, hogy csípte a nyelvem. Azóta a puffadás a legrosszabb tünet, de erre is megtaláltam az ellenszert. Borsmenta tea + fél óra séta (ajánlatos egyedül, ha értitek mire gondolok...) Ami eddig végig kísérte a terhességem, az a fáradtság. Rengeteget alszom, pedig előtte rossz alvó voltam. Képes vagyok 12 órát aludni egyhuzamban. (a pisilésekkel megszakítva... van hogy 3-szor is ki kell mennem éjjel) De ez csak az off-jaimon lehetséges.


A kajálási szokások nálam is megváltoztak. Én sokáig az édességre nem tudtam még csak ránézni se. Ha a teában picivel több cukor volt, már hányingerem lett. Most javult a helyzet. Már nem undorodom az édestől, csak nem kívánom. A virslire és a savanyú káposztára vagyok rákattanva. A chipset én sem bírom, de azért előtte sem voltam oda, meg a karamellás dolgokat, pedig azokat előtte imádtam. Az erős parfüm illatokat nagyon rosszul viselem.

A terhességem előtt dohányoztam, bár nem sokat. De most akkor is rosszul leszek a cigifüsttől ha az utcán előttem 10 méterrel cigizik valaki.

Mindent összevetve szerintem eddig szerencsés voltam :)


Hű, kicsit hosszúra sikerült... de olyan jó hogy valakivel megoszthatom! :)

174. Anyapocak (válaszként erre: 172. - Pandamama3)
2010. febr. 24. 20:48

jaj pandamama, ne légy elkeseredve. tudod írtad h nem is készültél a császárra és végülis azzal szültél, és gondolom rákészültél a cici etetésre és a babád másképp gondolta...sajnos a dolgank nem úgy alakulnak az éeltünkbe ahogy mi szeretnénk, hanem ahogy a "nagy fehér főnök" gondolja odafent....én és a párom egy évvel ezelőtt decemberbe úgy döntöttünk h akkor jöhet a baba...azt hittem h majd csak úgy jön az magától, ahogy én azt elképzeltem és a következő karácsonyt már az én kicsikémmel fogom tölteni. de nem...előtte gyógyszert szedtem megszoktam h 28 napra menstruáltam és ugyan már korábban abba hagytam már a gyógyszert, de még nem zavarodott össze a szervezetem mert "másképp" védekeztünk. aztán januártól mikortól már semmivel 35 napra menstruáltam, meg össze vissza. ahányszor késett akár 1 napot is, persze az ember elkezdett játszani a gondolattal h: huh talán terhes vagyok. aztán ez így ment 10 hónapon keresztül. Október végén úgy döntöttem, hogy nem ér ez az egész ennyit, hogy csak gyötöjem magam, én is aztán a conception vitamintól a termékeny nap tesztig mindent bevetettem. szóval október végén azt mondtam h elég...nem foroghat e körül a hátralévő életem, ha jönni akar akkor jönni fog. egy kicsit ráállok "magamra", többet törődni magammal, edzegetek, meg a párommal foglalkozok. Aztán nem hiszitek el: hivatalosak voltunk egy nagyon közeli ismerős esküvőjére. Utolsó pillanatig úgy nézett ki h haza tudunk menni, de a főnökség előtte egy héttel benyögte h nagyon busy a hotel menjünk egy héttel később....haza mentünk (összesen 3 napra), a visszaút napjára vártam az én kis menzeszemet. De késik. reggel megmértem a hőm és magasabb volt, huh gondoltam ez egy jel, de nem mertem tesztet csinálni...még anyukámmal is ebszélgettem és mondtam h nem érzem magam terhesnek, sőt annyira görcsölt a hasam, hogy reggel 4kor fájdalom csillapítót kellett bevennem mert azt hittem meghalok. 4 nap késés után csináltam egy tesztet..egyedül voltam itthon, a párom dolgozott. én annyira sírtam, mint még életemben soha.

Ugyan kicsit elkanyarodtam a pandamama történetétől, de ezzel csak azt szerettem volnamondani, ha elmegyünk az esküvőre, haza tudunk menni egy héttel korábban akkor most nincs a pocaklakónk, mert hogy atájban fogant...szóval lányok kitartás....mindennek meg van az oka!!!!

Remélem senkit nem untattam a történetemmel....

173. Anyapocak (válaszként erre: 170. - Pandamama3)
2010. febr. 24. 20:24

lehet h ő többet beszélne mint mindannyiunk összetéve....:-)))

de én így imádom....

2010. febr. 24. 20:11

Na,es hat megmaradt, de alaposan :)

Es valoban egy vasgyuro lett belole!!! :)


Olyan eros baba,hogy mar az elso napoktol olyan erosen es intenziven,mohon szivta a tejcsit,hogy mostanra olyan szinten "tonkre tette" a bimboimat,hogy nem tudom szoptatni szegenyt, vagy csak napi egyszer ketszer, igy tapszert kell adnom neki,nagy nagy banatomra :( Mindig is tap-ellenes voltam ,es kampanyoltam az anyatejes taplalas mellett... erre tessek: tapszerrel kell etetnem a babamat. Ez nagyon faj :(

171. pandamama3 (válaszként erre: 168. - Cicu 86)
2010. febr. 24. 20:08

Jajj de sajnalom,hogy egy babat elveszitettetek... Mennyi ido utan?


Mikor kiderult,hogy babat varok (5hetesen), nekem is mondta a nogyogyasz,hogy az 5mm-es petezsak mellett (ami a terhessegem jele volt), ott van egy 10 mm-es beverzes,ami egy elozo vetelestol lehetseges (amit eszre sem vettem /allitolag sok novel van ilyen,hogy elvetelnek ugy,hogy eszre sem veszik,mintha csak megjonne nekik, de ez persze nagyon az elejen, nem eletkepes "magzattal" tortenik) Szoval vigyaznom kellett magamra,es mondta is,hogy ez a kis elet,ha akar,megmarad, de ha nem,akkor barmit teszek,nem fog megmaradni. Ugyhogy az elejen iszonyatosan orultunk,megsem mertuk teljesen elhinni, csak par het utan.

170. pandamama3 (válaszként erre: 165. - Anyapocak)
2010. febr. 24. 20:03

SZerintem egyikunk sem banna,ha egy pasi is csatlakozna a forumhoz, es megosztana velunk a velemenyet :)

Ugyhogy varjuk a parod szeretettel!

169. pandamama3 (válaszként erre: 164. - Baxter)
2010. febr. 24. 20:02

Baxter, en sem vagyok a mesterseges keszitmenyek hive, gyogyszert ,tablettat szinte sosem veszek be, fajdalomcsillapitot is csak akkor,amikor mar olni tudnek a fajdalomtol... es a vitaminokat en is inkabb zoldseggel,gyumolccsel juttatom a szervezetembe, de azert kuraszeruen szoktam szedni neha c-vitamint, vagy valamilyen "regeneraloszert" (pl.biztos hallottal mar az aloe veras termekekrol, most egy olyat szedek)-(de abbol is a termeszetes(ebb) valtozatokat reszesitem elonyben.)

VISZONT a terhessegem alatt szedtem elevitet en is,(otthonrol hoztam), meg is lett az eredmenye: 4,03 kilos babam szuletett :) ,es nem is tudtam szegenykemet sajnos megszulni,csaszaroztak,mert olyan nagy baba volt.

Nem foghatom a vitaminra, de gondold meg szerintem,hogy szedsz-e barmit is,ha egeszsegesen taplalkozol, mert en is hallottam olyat,hogy aki vegig szedi a terhesvitamint a terhessege alatt,annak nagy babaja lesz... de gondoltam,hogy nem baj,olyan nagy csaknem lesz...de lett :)

Amugy en is egeszsegesen es taplaloan etkeztem vegig (na jo,az utolso honapban becsuszott csoki,suti is azert, de elotte ilyeneket nem is ettem.)

Latszik is,hogy jol etkeztem: nem magamat hizlaltam fel (bar en mar amugy is jol meg voltam hizva sajnos),hanem a babam nott szep nagyra -szoval nem biztos,hogy a vitamin a bunos. csak gondoltam,azert szolok...hogy gondold meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook