Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


2010. márc. 24. 23:44
sziasztok. angus cactus a baratcserje, es mar vettem is.
2010. márc. 24. 22:21

Sziasztok Lanyok!


Latom mindenki eltunt...koszonom a gratulaciokat. Kedves Meronka82, sajna en sem tudok segiteni ebben az ugyben mert fogalmam nincs ay angol nevenek, remeljuk azert majd mashol szerencsevel jarsz....

Cicu: most mi lesz veletek, kint maradtok vagy inkabb ragadtok. Tudod irtam mar arrol h az egiek tudjak h mit csinalnak...en mar csak tudom :-)

En is almondtam mar a kisfiammal meg mielott megfogant volna, annyira ijeszto volt, mert lattam az arcat....kisfiut szerettem volna a szivem legmelyen mert van egy Hugom es a ferjemnek is van "mar" egy lanya szoval vartunk egy kis tronorokost. Termeszetesen nem tudtak megmondani 100%-ra a baba nemet, otthon meg meg nem javasoltak h menjek el 4d-s ultrahangra, mert meg pici a baba, nem lehetett volna latni tul sok mindent a 20.het kornyeken, es nem akarok skot lenni, de csak azert h megerositsenek a hitemben h kisfiu azert nem akartam fizetni, es egyebkent is mindegy csak egeszseges legyen. Gondolkodtunk neveken, a legutolso verzio az Adam lett. Valami olyan nevet kellene amit itt kint is konnyen ki tudnak ejteni. Szoval azt hiszem ezzel megbaratkoztunk mindketten mert h a ferjem az Adriant szerette volna aztan belatattam vele h nem jo dontes.....:-)

HUh lanyok tobb kerdesem is lenne, remelem tudtok segiteni:

mi a teendo ha mjegszuletett a babam? Hogyan tudom neki intezni a papirokat? Nekem kell felvennem a kapcsolatot a nagykovetseggel megigenyelni a pici utlevelet vagy a korhaz hivatalbol intezi?

A masik kerdesem pedig az hogy nem tudtok valami kiskaput, hogyan lehet megis csak elmenni tappenzre terhesseg alatt....nem vagyok finnyas isten latja lelkemet 2,5 eve elunk Angliaban meg egy napig nem hianyoztam hogy beteg lettem volna, de ugy erzem nem birom tovabb. Elfaradok egy szimpla 8 ora alatt, nem kapom meg a szunetem, enni nem tudok inni meg nem merek mert akkor ki kell mennem a wc-re, de a recepcion meg egyedul vagyok, szoval ordogi kor. Ugy otthon lennek egy kicsit (tudom most voltam szabin, de az mas volt). Elvezni szeretnem a terhessegem egy kicsit.

Itt nincs jo ido de legalabb mar nincs olyan hideg.

Teljesen sokkot kaptam, iszonyatosan novekszik a hasam, mindenki kerdezgeti tolem h 7.-8. honapba vagyok es olyankor elfog a siras, na meg elkezdett repedni a borom a pocakomon, szoval no mint az allat. A ferjemnek ott sirtam vag fel oran keresztul h hogy nezek ki. Azt mondta majd "veszunk egy masikat" ha engem ez tesz boldogga. Marmint megmuteni. Amikor eszrevettem bekentem gyorsan nagyon zsiros testapoloval, este furdesnel meg leradiroztam ejszakara meg bekentem a kakovaj olajjal. Most naponta ketszer kenegetem, es egesz szepen visszament. Utana meg azert sirtam, hogy mennyit sirtam az elmult hetben (volt egy balesetunk haza fele-de ezt inkabb nem reszleteznem) ott kaptam sokkot (mar jol vagyok), most meg ezert, utan meg azert h mit erezhet ebbol a sok sirasbol az en kis pocaklakom. Parom mondta, hogy most vagyok a legszebb es nagyon boldognak kene lennem, hisz egy kis csoda van a pocakomba, de en sajna annyira onzo vagyok h sokszor megfeledkezem rola es csak magamra gondolok. Eleg nehez az agyadat atallitani 27 ev utan. Nem tudom, lehet h egyedul vagyok ezekkel a gondolatokkal es remelem senkit nem ijesztettem meg mert nem vagyok pszichopata csak egy kismama akit befolyasolnak a hormonjai.

Remelem mindenki jol van es itt van!!


GYERUNK CSAJOK, TESSEK IRNI!!!!

Szep estet mindenkinek es vigyazzatok magatokra

226. Cicu 86
2010. márc. 22. 19:15

Kedves meronka!

Sajnos ÉN nemtudok neked segiteni.


Lanyok remélem jól vagytok!!Én megin csak punnyadok a gyomoreges,es fajas miatt.

Milyen az idö ott???

páááá

2010. márc. 21. 17:06
sziasztok! Tudja valaki, hogy mi a BARATCSERJE ANGOL NEVE? Hol lehet ilyet kapni? bioboltban? gyogyszertarban? koszi
2010. márc. 21. 17:03

Sziasztok Lanyok!

Eltelt a szabim, holnap kezdek ujra, nem igazan varom, jol belejottem az otthon letbe, mindig szep rend volt, meg fozocskeztem egy csomot, meg vendegeink voltak...mostmeg vissza minden a regi kerekvagasba...

Tegnap voltunk Londonba, xfaktor koncerten, eleg jo volt, meg nagyon latvanyos is volt, de borzasztoan kifarasztott, peldaul a wc-re 30percig alltam sort...hihetetlen gondoltam magamban... az en hasam is gombolyodik am, bar nemelyik ruha nem mutatja annyira, nemelyikben meg akkora mint egy hordo... tegnap direkt kenyelmi szempontokbol egy nagyon laza mellnel megkotos felso volt rajtam...eleg komolyan nezett ki alatta a pocim...:) Meg igazan nem hiztam viszont, ez amindenfele gyomornyavalya visszavagja az etvagyam, egyaltalan nem kivanom mar a hust, inkabb fozelekek, levesek, peksutemenyek jonnek be, meg a kenomajas ami viszont "tiltolistan" van, de attol legalabb nem faj se a hasam se a nyelocsovem se semmim..neha szoktam enni, de csak nagyon vekonyan megkenek vele egy zsemlet, es pici paradicsomot is eszek hozza, az nagy favorit mostansag...

Amugy most nem vagyok ehes, nem is tudom miert irok ennyit kajakrol...

Mar boven benne vagyok a 16.hetben...figyelem gyomormozgasom minden erzetet...de semmi... Annyira varom mar hogy erezzem hogy ott van bennem, rendben van, el es uszkal:)!!!

Cicu olvastam az uzeneted, megkonnyeztem az almod, biztos nagyon jo erzes lehetett, raadasul olyan szepen megfogalmaztad, hogy orom volt olvasni!! En is szeretnek almodni a picinkkel, olyan sokat gondolok Ra!! Milyen lesz ha itt lesz, milyen anyuka leszek...en eleg izgulos tipus vagyok, tudom valtoznom kell majd sokat!

Mar most is probalkozom, valtoztatni a gondolataimon...stb

Most megyunk picit setalni, mert olyan gyonyoru ido van:)!

Kellemes delutant Minden kedves Kismaminak:)!!

223. Cicu 86
2010. márc. 21. 02:58

Sziasztok csajok!

Szep estet mindenkinek!

Anyapocak gratulalok a kisfiuhoz!:D

Baxter:Nekem is ilyenkor kezdett el kerekedni a pocakom.:) Sajnalom a vereredmenyt en is.En meg nem halottam ilyesmirol.:(

Nekem megmondtak mar ilyenkor,hogy 70szazalek kislany.Ami ma mar 100szazalek.


Remelem mindenkinek elmulnak a roszuletek,es a gyomoreges.Nekem tegnap elott volt nagyon magas a vernyomasom,egesz nap pihentem.Ma hajnalba meg jott egy olyan gyomoreges amit meg soha nem ereztem.Hajnali5 tol 8ig.Azthittem szetmarja a gyomorsavam a nyelocsovem.Mindent kiprobaltam ebben a 3oraban.Azthiszem a nyers krumpli segitett.Nemtudom.Es enni sem birok.Par falat es megin erzem.Felek is most lefekudni.Gyomorgyogyszert nem vettem be.Egyszer probaltam,de begorcsolt a gyomrom nagyon.


Kepzeljetek mi tortent.Almomba megjelent a kislanyom.Pont olyan volt,mint ahogy elkepzeltem.Mondta nekem ne aggodjak erte anyit.Jolvan odabent.Aztan elkoszont es mint1 szellem viszabujt a hasamba.Persze elotte meg jol megolelgettem,meg mondtam neki,hogy nagyon szeretjuk es varjuk.Hihetetlen volt.Es tudom,ez nem csak1 alom.0 szolt hozzam.A kislanyom.


Ti amugy hogy alltok a babacuccok megvetelevel?

Mi most keztunk el vasarolni.A parom csekket kap.Nem alunk sorba a bankba,hanem egy boltba bevaltjak,csak 10szazalekot le kell vasarolni.Igy mindig veszunk valamit.Legnagyobb oromomre talaltunk itt a szigeten Avent cumisuveget.Meg Nuk tipusut vettunk.Arrol is halottam.Eddig semmi nem lett rozsaszin.Nem akarom,hogy Regina csak azt a szint ismerje,mert lany.Amugy sem vagyok rozsasyin parti.Persze majd lesy 1-2dolog.De eddig kek,sarga,zold..minden.

Az en pici lanyom mar hihetetlen mozgekony.Megvan nalla mindenek a napirendje,Persze nem akkor elszik mikor en szeretnem.Az uj hobbim,a parom nezese mikor alszik.Es persze picit irigykedek.:)


Most mennem kell.Mindenkinek szep napokat!!!

2010. márc. 18. 12:40

Sziasztok!

Anyopocak, gratulálok a kisfiúhoz :) Neveken gondolkoztok már?

Baxter: kb. csak a 20 hét környékén tudják megmondani a baba nemét, addig nem. Sajnálom a véreredményt, azért remélem minden rendben lesz! Nézz utána minél alaposabban a dolognak, mielőtt szétstresszelnéd magad, gyakran előfordul, hogy riogatják a kismamákat olyan dolgokkal is, amik azért nem annyira vészesek. Én annyit tudok a vércsoportodról, hogy alaposabb odafigyelést és gyakoribb vérvételt szoktak olyankor javasolni - de hogy egyre veszélyesebb lenne, azt még nem hallottam...

Cirbolya: sajnálom a rosszulléteidet, sajnos nem egy barátnőmről tudok, akiket a terhességük végéig elkísért a rosszúllét meg a rókázás is...Próbálj valami gyömbéreset enni, vagy simán egy kis gyömbérport vízzel - állítólag segít. Kitartás!


Mi jól vagyunk, a kisfiam nagyokat tud forogni a pocakomban :D

Londoni kismamik! Nincs kedvetek összehozni valamikor egy találkozót? Most már az idő is jobb, jó lenne. Persze ez csak egy ötlet :)


Mindenkinek szép napot,

Tegnap olyan jó meleg volt! Jön a meleg vajon? Olyan jó lenne...

2010. márc. 18. 09:33

Sziasztok Lanyok! Baxter: nekem meg nem tudtak megmondani az elso uh-n hogy kisfiu vagy kislany, azt mondtak azt majd a 20.hetnel lehet latni. Sajnalom a vereredmenyed, de biztosan lehet ezt kezelni valami gyogyszerekkel..Tudtal errol az orokletes betegsegrol, vagy ez csak most derult ki?

En voltam midwife-nal a heten, ez volt a 2.vizit most a 16.hetnel, nagyon-nagyon orultem, mert Anyukam is el tudott velem jonni, es meghallgattak a baba szivhangjat, meg vegre nekem is elmondtak a verkep eredmenyt, amit mar kb 1,5honapja csinaltak... mindent rendben talaltak szerencsere, bar en eleg furcsan erzem magam...elmult a sav de visszajott a hanyinger... es fogytam is piciket, mar megint alig tudok enni, mar egy pohar teatol is jon az inger...na mindegy, majdcsak eljon az a szeptember! Lanyok koszonom a tanacsokat, vegulis nem tudom mitol oldodott meg...

En meg mindig szabin vagyok, ma setat es kerteszkedest terveztem, tok jo hogy vegre szep ido van itt is:)

Mindenkinek jo munkat vagy pihenot mara!!

220. Baxter
2010. márc. 17. 18:07

Sziasztok!

Nem tüntem ám el én sem, mindig olvasgatlak benneteket, szinte minden nap. Hát, itt északon annyira nincs még jó idő, de legalább már nem havazik... 2 hete még esett. Már ki lehet menni sapka nélkül is! :) Persze az angolok ilyenkor már rövid gatyában nyomják... :)

Az elmúlt 2 hétben kicsit el voltam keseredve. A vérvizsgálatom eredménye kimutatta hogy egy bizonyos sarlósejtes vérszegénység nevű betegségem van, ami örökletes. Meg hogy a vércsoportom 0Rh negatív, ami veszélyes lehet ha megsérül a baba a pocakomban. Van valakinek még ilyen vércsoportja? Ha igen, mit mondott a doki? Állítólag minden következő terhességnél egyre veszélyesebb. Hát, ezeken szomorkodtam mostanában.

Holnap megyek ultrahangra. Már nagyon várom. Nektek meg tudták mondani az elsőn, hogy fiú vagy lány? A 14. hét elején vagyok. Asszem elkezdett nőni a hasam, és híztam egy kilót. Lehetséges? Mármint hogy már látszik a hasam. Eddig is volt puffadásom, de ez most valahogy más. Asszem egy számmal nagyobb gatya kell...

Hű, mennem kell dolgozni. Minden jót nektek!

219. Anyapocak (válaszként erre: 218. - Majusibagar)
2010. márc. 17. 10:40

hát lányok, én most pont itthon vagyok. ma reggel havazott, de hétvégére meg majdnem 20 fokot mond. ezek szerint lemaradok erről is (mármint h ANGLIÁBAN JÓ IDŐ VAN)

na mindegy

jaj lányok: kisfiam lesz!!! :-)))


puszika mindenkinek

2010. márc. 16. 17:10

Cirbolya!


Igen, Rennie-t tényleg lehet enni, egyszerre 2 db-ot kell bevenni, semmi káros nincs benne. Néha nekem is előjön ez a sav-dolog, olyankor először tejjel próbálkozom, de ha az nem segít, akkor a Rennie azonnal hat :)


Mit szóltok, lányok, milyen jó idő van mostanában? :) Úgy élvezem!!!!!


Szép napot mindenkinek

217. Anyapocak (válaszként erre: 215. - Cirbolya2)
2010. márc. 14. 13:19

Kedves Cirbolya,


nekem a háztartási keksz jött be meg az orvos azt mondta h lehet enni Rennie-t. ha unod a kekszet (rich tea biscuit) akkor felpörgetheted egy kis reszelt almával. törd össze a kekszet a kanál hátával és keverd össze a reszelt almával, nekem iszonyat bevált. nekem a túró, tejföl csinálják a savat, de ez biztos egyén függő....

én most otthon vagyok mao-on szabadságon, lehet h ritkábban jelentkezek, remélem mindenki jól van...

sziasztok

216. Cicu 86
2010. márc. 14. 02:20

Sziasztok!

Cirbolya:Nekem a tejfol segitett.Piritossal esetleg,de ugy magaba is jo egy ket kanallal.En a mai napig szem egy kanallal szinte minden nap.

Remelem mindenkinek joltelik a hetvege.Nekunk eddig szuper.Ma megin hajozni voltunk.Rengeteg kagylot gyujtottem.Abbol akarok a kislanyomnak kepkeretet csinalni.Ma vegre olyan jo ido vaol,hogy alig jottem ki a vizbol.Egesz nap uszkaltam.Kicsit a hatam lepirult.Volt rajtam egy felso ami vedte a pocim,de nemvolt pantja semmi.Olyan csotopp,csak ez bo.Na mind1.Itt rengeteg a turista.Sok kisgyermeket lattam a tuzo napon sapka nelkul,es kismamikat napozni.Szerintem azert vigyazni kene.

Most megyek aludni.Tegnap alig aludtam a kislanyom nemhagyott.De ugyerzem ma sem fog.Az apukaja fel ejszaka simogatta a pocim,(Aztan kidolt szegenykem)de nemhasznalt most azsem.Pedig szokott.

Szep Vasarnapot!!!

2010. márc. 12. 16:40

Sziasztok Kismamak!

Tanacs kellene, napok ota gyomorsav problemaval kuszkodok...Valakinek hasonlo tapasztalat illetve megoldas?? Mostmar szinte folyamatosan erzem, eddig csak estenkent kinzott..:(

214. Cicu 86
2010. márc. 12. 01:39

Hello hello!

Huu nagyon lemaradtam.Ne haragudjatok csajok,de megmondom oszinten lusta vagyok gepezni.Nem kot le valahogy.Inkabb olvasok,setalok...

De fel fel neztem,csak nem irtam.

Pocakkrem:En itt a patikaba vettem egy kremet.Kakaovajas.Direkt kismamaknak.Hogy hasznal e??Fogggggalmam sincs.Nekem amugy is csikos a borom.Sokat jojozott a sulyom sajnos.De kenem magam sima testapoloval.(Nivea) Met mindenem nagyon szaraz.

Babamozgas: Nekem elso baba,es szerencsem volt mert mar 16 hetesen ereztem a mocorgast.Vagyis olyan gyomorkorgas felet.Es elotte a pillangoszarnyakat.El sem akartam hinni.Most meg mer 3.napja nem alszom,mert a kis tunderkem ejjel van fent,es nappal alszik.Nagyon eroseket rug.Es soxor lefele.Ilyenkor luktet mindenem ott lent.Volt mar egy ket olyan rugasa is ami fajt.De persze mindenki maskor erzni meg.

A legcsodalatosabb erzes!!!

Tegnap betoltottem a 24.hetemet.

A szekrekedesem megoldodott.Koszonom a tanacsokat.Vegul is nemtudom mi segitett,de aszthiszem a szollo.

Itt mosanaban nincs jo ido.Egy ismerosom mondta aki mar 11eve lakik a szigeten,hogy soha nemvolt meg ilyen hideg.Olyan 20fokok vannak,ami itt nagyon alacsonynak szamit.

Hetvegen volt egy kis meleg.Megin voltunk hajozni,de az uszas elmaradt.Nemvolt valami kellemes a viz.Igy nem kockaztatok.

Mar nemferek bele semmibe.A pocakom csak no no no..Mar nemlatom a labam tolle.Hatalmas.Es a kilok is jonnek fel.Mar 4es fel kilo pluszom van.61kilo vagyok.de nem foglalkoztat.Imadok enni.


Csajok van itt valaki akinek az egyik cicije nagyobb mint a masik???Kepzeljetek miota babom lesz ugye nott a cicim.De nem egyforman.Az egyik joval nagyobb lett.Szemmel lathato.Szerintetek valami baj van?


Pandamama,hogy vagytok mostansag?Rendbe jott a cicid?

Mikor kene elkezdenije folyni az elotejnek?

Itt amugy semmi jo nics.Nemsikerulnek a dolgok ugy ahogy kene.Ugynezki maradunk.Egyik szemem orul masik nem.Remelem azert meg maradhatok a forumba?!

Mindenesetre nem idegeskedem.A lenyek a kislanyom,es az imadnivalo parom.Bolod vagyok.

Csajok remelem mindenki jolvan!

Szep napot!!!

2010. márc. 10. 19:23

Sziasztok!


Cirbolya: A babamozgást mindenki máskor kezdi érezni. Én kb. a 17-18 héten éreztem már, de ezek még nagyon apró mozgások voltak, a férjem, amikor odatette a kezét még semmit sem érzett belőlük. Ő kb. a 22-23 héten érezte először. De van, aki csak a 22-ik héten érez némi mocorgást a pocakjában - szóval ez tényleg teljesen egyedi.


Anyapocak: sajnos házi praktikám nincs. Én Babe krémmel kenem a pocakomat, egyébként meg sima testápolót használok (St.Ives). Sajnos a narancsbőr genetika kérdése is, ezért is van az, hogy valaki hiába keni magát narancsbőr elleni krémmel, a terhesség végére úgy is narancsbőrős lesz, van aki meg egyáltalán nem. A krém azért valamit biztos használ, ha csak egy kicsit is....

212. Anyapocak (válaszként erre: 211. - Cirbolya2)
2010. márc. 10. 11:14

Kedves cirbolya,


en most vagyok 20 hetes es en meg most sem erzem h "annyira" mozogna a baba. Randomli vannak neki rugasai, de talan megtudom szamolni az egy kezemen h hanyszor egy nap es csak akkorak mintha korogna a gyomrom vagy mintha emesztene a hasam. :-) eleg vicces. kivulrol rateszem a kezem es nem is lehet erzeni, de belulrol meg erzem szoval ez is mindenkinel mas. cicu irta h neki szabalyosan fajnak ahogy rug neki a kislanya. olvastam itt egy konyvbe h elso terhessegnel olyan 24 hetesen erzed teljesen h elkezd mozogni. szoval mindenki mas.

nekem is veszesen kezd noni a hasam. az elmult 2-3 hetben szerintem duplajara nott es persze kilo is jott fol. de hat ez van. a terhesseg mar csak ezzel jar-csak nyugtatom magam. nem vagyok egy csontkollekcio igy jobban oda kell figyelnem, de eleg nehez....nekem is lenne egy korkerdesem.....ti mit hasznaltok testapolonak. a pocakomat meg a cicimet, kakovaj olajjal kenem az eleg jol bevalt de a labamon valami egtelenul naracsboros lettem. arra a kovetkeztetesre jutottam h osszefugg valahogy a hormonokkal, mibol most nekem (hogy terhes vagyok) sok van, mert nem csinalok semmit maskepp, nem eszek sokkal tobbet es meg kenem is anti*cellulit kremmel es semmi...persze nem akarok ra egy vagyont kolteni. szoval barkinek valami jo hazi praktikaja????

szep napot mindenkinek!!!

2010. márc. 10. 09:10

Jo reggelt Lanyik! Tenyleg jol eltunt mindenki... remelem mindenki jol van, en elvezem a jol megerdemelt szabdsagot, sutok-fozok, kerteszkednek is szivesen, de az ido meg sajnos nem olyan jo...

Most vagyok a 14.hetben, ugy latom kezd gombolyodni a hasam, bar meg mindig nem erzem hogy mocorogna a baba... Korkerdes : Ti mikor ereztetek eloszor??? En mar alig varom....:)

Szep napot Mindenkinek!

2010. márc. 8. 23:14

sziasztok,bocsi,de nem sok idom volt netezni, szepen sutott a nap mostanaban,ugyhogy napi ketszer mentunk setalni.

mi ujsag veletek? hova tunt mindenki?????????

2010. márc. 8. 20:05
HOL VAGYTOK LANYOK????
2010. márc. 5. 18:39
Jo estet mindenkinek! Remelem mindenki jol van, vegre itt is sut a nap:)!! Szinte meg az ember hangulata is jobb, en peldaul olyan energikus voltam, hogy ma is nagy fozest csinaltam, keszitettem fincsi frankfurti levest es szilvasgombocot:)!! Es meg csak fel6 de mar a konyhat is osszeramoltam utana, este meg megyunk vendegsegbe, es kb mostantol 2 het szabadsagon vagyok!! Anyukamek is jonnek latogatoba, minden nagyon szuperul alakul!! Kellemes hetveget mindenkinek es meg tobb napsutest:)!
2010. márc. 4. 14:18

Sziasztok Lányok!

Bocsika h nem írtam, csak elmentünk egy két napra a párommal, csavarogni. Egész nap pihentem, pihentünk tök jó volt.

Azt nem értem h azok a kismamik akik itt voltak és írtak egy két véleményt hova tűntek?? ert ha most ők is itt lennének akkor elég szép számmal lennénk. :-)

Cicu: a székrekedésre én a prune juice-t ajánlanám. De csak egy iciripicirit igyál belőle, mert borzasztóan meghajt. Amikor hajón dolgoztunk (a karibon) a férjemmel akkor az öregek itták. Egyébként nekem is gond volt az elmúlt pár napba sajna. Pedig aztán én is bevetettem mindent. A müzlit összeettem a narancslével!!!! és semmi.

az én kicsikém egyre virgoncabb. Olyan husi. Egyik este ráraktam a férjem kezét h nézze meg milyen kis aktív. Teljesen el volt dőlve. És egy hét múlva lesz a másik ultrahangom. Nagyon várom már.


A távol családtól, barátoktól: amikor mi kijöttünk a párommal iszonyat honvágyam volt. Nagyon sok konfliktus is volt sajnos e miatt a férjemme. Borzasztó depresszió uralkodott el rajtam. 21 éves kormoig a szüleimmel éltem, iszonyat jó volt, meg volt mindenem (nem csak anyagi támogatás, főleg lelk). Azt hittem h a depresszió csak a "gyenge" emberek "betegsége". Aztán a nagy kritikám visszacsapott. 9 hónapig munkás szálláson( staff housba) laktunk. Borzasztó volt. Aztán elköltöztünk albérletbe, kezdett jobb lenni, és most kezd még jobb lenni, hogy már több mint 1 éve saját kis lakásunk van. A szüleimet átlagosan látom 2-3 havonta, vagy mi megyünk haza, vagy Ők jönnek. Mindennap beszélünk telefonon. Baráti összejövetelek hiányoznak. De sajnos a legtöbbnél családi gondok vannak: vagy válófélbe vannak, vagy az egyiknek az anyukája halt meg a másiknak beteg a gyereke, a negyediknek nem jön össze a gyerek.

Tavaly két közeli ismerősünknek csúsztunk le az esküvőjéről. Nem vagy otthon amikor a családodnak, barátaidnak vannak szülinapjai, névnapjai. A Húgomnak volt nagy gondja a főiskolájával, nem lehettem otthon h megöleljem, erőt adjak neki.....az nagyon bántott.

A páromnak van egy kislánya, aki 7 éves most. Nagyon jó a viszonyunk, nagyon hiányoljuk egymást. Nem lehetek otthon amikor van torna versenye van....szóval ezek nagyon bántanak. Soha nem leszek angol, soha nem fogom megszokni h kint élek inkább elfogadom. A másik fele a dolognak, hogy itt kint olyan színvonalon élhetünk, amilyet ha haza mennénk nem biztos h most meg tudnánk magunknak teremteni (sőt biztos h nem). Egy jó pár évet tervezünk itt kint, jó lenne ha a pocaklakónk perfekt lenne angolból a többit meg majd meglátjuk. Azt tudom h most nagyon nagyon mély ponton van a mi kis hazánk. Fel kell magát tornáznia....de sajna egy fecske nem csinál nyarat.:-(


Kicsit elkanyarodtunk a terhes témától, de jó volt leírni. Mindenkinek szép napot és jó hétvégét kívánok.....

206. majusibagar (válaszként erre: 201. - Pandamama3)
2010. márc. 4. 11:01

Pandamama! Gratulálok az első hónaphoz! Mesélj, hogy érzed, milyen volt az első hónap? Tanuljunk egy kicsit... :)


TÁvol a családtól, barátoktól: hát, én eddig jól bírtam, hogy távol vagyunk, sose okozott gondot, már nagyon régóta vagyok távol a családtól (a kapcsolatunk jó, csak én mindig utazgattam valamerre). De mostanában egyre inkább azt érzem, hogy hiányoznak. Valószínű ebben nagy szerepet játszik a várandósság, na meg az is, hogy a párom mostanában sajnos elég sokat dolgozik. Ez így olyan nehéz! Na, nem akarok panaszkodni, de ha már felvetettétek a témát, hát velem most ez van.

205. pamirusz (válaszként erre: 194. - Cicu 86)
2010. márc. 4. 08:29

Teljesen egyforma a problémánk, a terhesség első pár hetétől jelen van a székrekedés! Most 22 hetes vagyok.

Talán megtaláltam a nálam működő dolgot egy pár hónapja, az a joghurt reggeli helyett és a kenyér elhagyása, nekem segít!

A reklám szerint minden nap 1 akt**** és rendbehoz, na én ezekbe nem hiszek,de nagyon idegesített a székrekedés hát megpróbáltam, valóban működik!



Más:

Tegnap voltam midwife-nél megkaptam a MATB1 nyomtatványt így eltudom kezdeni a MAternity Allowance intézését. Hát a nyomtatvány 38 oldal a kitöltési tájékoztatóval, megmutattam a családnak ahol dolgozom ( egyetemen tanítanak ) hétvégén átolvasták azt mondták nem biztos, hogy ki tudják tölteni. Találtam egy Lengyel lányt, aki könyveléssel is foglalkozik hétfőn találkozok vele és minden nyomtatványt nem csak a maternity allowance-t kitölti nekem, mondjuk 50 fontot kér, de garantálja, hogy nem küldik vissza semmi hiba vagy hiány miatt!

HA valakinek van hasonló problémája meg tudom adni a lány elérhetőségét.


Legyen jó napja mindenkinek!!!

204. pamirusz (válaszként erre: 201. - Pandamama3)
2010. márc. 4. 08:21
Gratulálok az 1 hónaphoz :-)
2010. márc. 4. 06:13
lanyok,hogy birjatok tavol az otthontol,csaladtol,baratoktol??
2010. márc. 4. 06:12
Cicu, a borsmenta tea biztosan be fog valni. Vagy a malyvateat is kiprobalhatod,ha be tudod ott szerezni. Baratnom azt hasznalja,mikor hasonlo gondjai vannak,vagy meregteleniteni akar. Este megiszik egy nagy bogrevel,es reggel total kipucolja.
2010. márc. 4. 06:09
jo reggelt! Ma egy honapos a kisfiam!!!!!! Porgessuk fel kicsit a forumot,csajok! Oke,nem vagyunk sokan,de ritkan is irunk... Pedig szerintem itt minket minden tema erdekel. Ugyhogy hajra!
2010. márc. 3. 18:56

Remelem,mindenki jol van, Mark babam holnap lesz 1 honapos!!! :)

Most megint visszaalltunk szinte csak anyatejre, mert begyogyultak a bimboim. Ugy orulok!

Kb napi egyszer azert kap tapot szegenykem,mert van,hogy nem eleg neki a tejcsi, legalabbis ugy gondolom,mert kepes cicizni 1,masfel orat is,aztan sir,ha mar leveszem ,vigasztalhatatlanul, es gond nelkul benyeli a tapszeradagjat utana, aztan mar elegedetten szundit.

2010. márc. 3. 18:52

sziasztok.

Nalam nem volt a midwife szules elott, de olvastam egy tajekoztatoban,hogy van ilyen,hogy eljon elotte megnezni a korulmenyeket, ugyhogy csodalkoztam is,hogy nem jott. De az itteni ismeroseimnel sem voltak szules elott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook