Tüdőembólia utáni terápia (beszélgetés)
Szia
Igen rákerestem a gépen. Én is olvastam erről a baker -cisztáról. Aug. 24-re kaptam időpontot itt a helyi orthopédiára. kb. 1 hónapot vártam az uh-ra, beszedtem 60 szem detralexet. Azóta nem fáj. Most kb. 1 hónapot várok az ortopédiára. Mondta a körzeti doki szedjem még a detralexet vettem egy havi adagot újra.
Itt az eliquis kockázatairól írnak a hagyományos szerekhez képest
Hol találtak cisztákat pontosan?
Az érelmeszesedés nem látszik, a csúnya eres részek vénatágulatok. Visszerek.
Majd az ortopéd orvos csak mond valamit.
Nekem is néha dagad a jobb bokám, az érsebész azt mondta, hogy azért, mert a lábam csontozata deformálódott, bütyök és kalapácsujj is van rajta. Az ortopéd azt mondta, a műtét nem sokat segít, a gyógycipő viszont igen, írassam ki. Hát megfogadom a tanácsát, teszek egy próbát a gyógycipővel, csak legyen rá tízezer Ft-om.
A vádlim szokott nekem is fájni, illetve inkább elöl. a sípcsont két oldalán. De mivel a gyógycipőben benne van a lúdtalpbetét is, én arra gondolok, talán ebben is fog segíteni. Mondom, ezt biztosan nem tudom, de egy próbát megér.
Szia
Szeretnélek megkérdezni nagyon ,sokat segítesz mindenkinek. Ma voltam Uh-n. A bokám dagadt és egy kicsit fájt a vádlim. Cisztákat találtak a hátulról ultra hangoztak. Ortopédiára küldtek tovább. Ma már nem tudtam időpontot kérni. Én gondoltam meszesednek az erek meg vannak csúnya eres részek mindenhol. meglepődtem az eredményen.
köszönöm
Dóra
Sziasztok!
Nekem 2008- ban volt kétoldali tüdőembóliám. A CT alapján több orvos mondta, hogy ez a lelet " post mortem" halál után szokott lenni. Két hétig intenzíven voltam, nem kelhettem fel az ágyból. Utána marfarint szedtem, de nekem az INR-em sosem akart 2.0 lenni, mindig csak 1 egész valamennyi volt. INR mérőt is vettem, ezért nem kellett járni vérvételre. Öt év elteltével Debrecenben a ritka kórképek rendelésen Dr. Pfliegler György javaslatára abbahsgytam a gyógyszert. Műtétek előtt át kell állni Clexane - ra vagy Fraxiparin - ra annak, aki gyógyszert szed, de én is mindig szúrom. Az epémet is kivették azóta, de sem a vérhígító sem az epeműtét miatt nem diétázom, fatalista vagyok. Azóta négy vetélésem volt Clexane mellett úgyhogy ez sajnos esélytelenné vált. Egyébként a nuvaring hormongyűrű miatt kaptam embóliát 10 éve, azóta nem védekezem ezért volt a négy terhesség. Már a klimaxot várom, de hormonpótlás nélkül az sem lesz könnyű. Ha bármi kérdésetek van próbálok segíteni, bár én nem vettem eléggé komolyan a dolgokat. Pl azt mondták hogy véralvadásgátló gyógyszer mellett ne motorozzak, de nem voltam hajlandó lemondani róla, több tízezer kilométert motoroztam és nem véreztem el az aszfalton. A vetélések során sem véreztem el, pedig kettő félidős volt.
A tüdőembólia nem a tüdő, hanem a vérkeringés balesete, amikor egy elszabadult vérrög okoz bajt.
Talán ha ezt elolvasod, tisztább lesz kicsi a kép, ez egy jó cikk.
A tesóm 69 éves, nem tud semmi előzményről, ha csak, a télen nagyon csúnya tüdőgyulladás és mellhártya betegsége volt és az okozhat-e ilyen problémát. Még nem találták meg az okot, ám CT-t nem hajlandó csináltatni az orvos, pedig a családban anyai ágon többen ebben haltak meg.
Köszönöm szépen a kedvességed!
Nem a pihenés a lényeg, hanem a korlátozott mozgás, ami esetleg egy még meglévő vérrögöt elmozdíthat és az máshol komoly elzáródást okozhat.
Az eleje a nehéz, mert akkor a legnagyobb a kockázat. De ha már kezelést kap és nem ugrándozik, akkor nem lesz baj.
ttps://bhc.hu/betegsegek/tudoembolia/
A vége felé van szó a trombózisról.
Általában trombózis előzi meg az embóliát.
Nem hiszem, hogy az orvos a fekvést ajánlaná, de attól is függ a gyógyulás, hogy volt-e másutt trombózis, és az hol tart. Kell-e félni újabb vérrögtől?
Ha lennél kedves kicsit bővebben kifejteni a terhelést,nagyon megköszönöm.Ha haza megy a kórházból, otthon is feküdnie kell? Nem főzhet,vagy ilyen kíméletesebb dolgokat nem csinálhat?
Ne haragudj, de ez most nekem nagyon fontos hisz a lelket kell tartanom benne.
Ha nincs más baja, akkor csak heparin jellegű injekciókat adnak.
Nincs semmi különös előírás, szép lassan egyre jobban terhelheti magát. A vérhigító szedése mellett pedig rendszeres véralvadás vizsgálat szükséges. Először sűrűbben, később havonta.
Meg szokták tanítani, általában a gyógytornász feladata. Ad fújókás gumikesztyűt, azon lehet gyakorolni a kilégzés hosszát.
Fontos, hogy jól át legyen szelloztetve a tüdő, és ne "pihegő" légzéssel történjen csak a gázcsere.
Főleg, hogy az elhalás miatt kisebb lesz a légző felület.
Szerintem vannak youtube videók, keress rá.
Ja, igen, azt kihagytam, hogy először a vércukromat nézték, és utána vittek CT-re, az mutatta ki, hogy hol is van a rög.
Nem tudom, az izotópos vizsgálatot nem ismerem. :)
További ajánlott fórumok:
- Drakula terápia
- Leiden-mutáció következtében kialakult tüdőembólia milyen betegségnek számít?
- Kell tartanom a tüdőembóliától?
- A tüdőembólia fulladásos halált okozhat?
- Akinek volt már tüdőembóliája, és akinek nem, bíztatna egy kicsit?
- Trombózis, tüdőembólia után leállított gyógyszer! Aki már túl van ezen, nem fél?