Tudja valaki, hogy milyen "elven" működnek a rolós árnyékolók? (tudásbázis)
Ez az ÉN fejemben is
kimaradt :))
Ez az fejemben is megfordult már...
De legalább magamnak is találtam jó ötletet római roló képében :DD
De most tényleg? Mibe kerül guglihoz fordulni?
Vagy annyira unatkozol, hogy inkább nyitsz egy fórumot? :D
Itt is van
Uhhh!! De utálom, amikor én is felteszek egy kérdést, és beírják hogy inkább keresgessek a gugliban!!
Gondolom keresgetett, csak:
1., hátha valaki jobban, érthetőbben el tudja mondani.
2., kiváncsi mások tapasztalatára.
stb. ....
Nem is értem, miért nem tudják annyian, hogy a gugli a legjobb barátunk. :)
Persze csak a Ctrl-C, Ctrl-V után. :D
Épület tervezésekor érdemes azon elgondolkodni, hogy a redőnyszerkezetek alkalmazásán kívül, vajon léteznek-e más árnyékolástechnikai alternatívák. Kétségtelenül nagy előnye a redőnyöknek a betörés-késleltetés, azonban a mai korszerű nyílászáró-vasalatok, biztonsági üvegezések, mozgás- és nyitásérzékelős riasztók világában a redőnyök mechanikai-védelem előnye háttérbe szorulhat.
Valószínűleg kevesen ismerik a redőnyöknél sokkal kedvezőbb, fényszabályozást biztosító, hangsúlyosabb, homlokzati képet nyújtó külső lamellás árnyékolókat (más néven zsalúziákat – francia Jalousien-ből eredően).
A zsalúziák működési elve a reluxához hasonlítható. A szerkezet lényege, hogy a vízszintes lamellák, melyek „szalagokkal” vannak összekötve, tengelyük mentén elfordíthatóak, illetve a szalagrendszer által teljes mértékben felhúzhatóak. Tompítja a fénybeáramlást az ablak közeli helyeken és növeli a fénysűrűséget a helyiség belsejében, és emellett még a szellőzést is biztosítja.
A zsalúziák rozsdamentes anyagból készülnek, működésük extrém időjárási körülmények között is tökéletes, lamellái a nap bármely szakában gondoskodnak a helyiség megfelelő fényviszonyairól. További előnye, hogy véd a nemkívánatos belátás ellen, ugyanakkor szabad kilátást biztosít.
A korszerű külső lamellás árnyékolók természetesen már kizárólag kiváló felületkezeléssel (lakkozott, vagy porszórt) ellátott alumínium alkatrészekből állnak (széles színválasztékban), 50-80-100 esetleg 120 mm-es lamellákkal gyártva, melyek megbízható minőségű oldalsínes (nagyobb szélterhelésnek kitett helyekhez), vagy hagyományos, zsinóros megvezetéssel rögzítenek. A komolyabb mechanikai igénybevételnek kitett részeket kopásálló acélból készítik. A szerkezet súlya az alumínium miatt könnyű, így nagyobb üvegfelületeket is árnyékolhatunk ezzel a módszerrel. A szerkezetek beszerelhetőek a falazatba rejtett tokrendszerekbe, de akár utólag is, a nyílászáróra vagy a homlokzatra is ráépíthetők, ill. a redőnyökhöz hasonlóan kombinálhatók rugós, rolós szúnyoghálóval is.
A külső lamellás árnyékolók szériában tekerőkaros mozgatásúak, de természetesen igény szerint motorizálással is kivitelezhetőek, így megoldható a távirányítóval történő mozgatás, a programozható időkapcsolók, szél- és fényérzékelők használata.
De lehet nem is igy hivják... :) Arra lennék kiváncsi,h azok az árnyékolók és szúnyoghálók, amik maguktól felhúzódnak, milyen elven működhetnek.
Bocsi a fura fogalmazásért, de most jobban nem megy. :)
További ajánlott fórumok:
- A férfi lélek rejtelmei, avagy hogyan működnek a férfiak? 😉
- Mi vezeti a férfiakat? Milyen elven működnek?
- Lesz valaha párom, ha senki sem tudja elvenni az eszemet?
- Hol kapható tetősík ablakra olyan árnyékoló, ami fúrás nélkül felrakható?
- Az árnyékoló roló a tartó és a fal távolsága miatt eláll a faltól. Hogyan lehetne odafogatni felül, hogy ne álljon el?
- Nemsüti autó árnyékoló --- használja valaki?