Pszichológiát tanultál, segítenél? (beszélgetős fórum)
Vannak dolgok, amiken nem nagyon érdemes fennakadni, filozofálgatni. Ilyen például az egyik kedvencem: felhív valaki a VEZETÉKES telefonomom:
- Szia! Otthon vagy?
- Szerinted? 🤣
Ez csak megszokás. Én is szoktam ilyeneket, csak hogy fellendüljön a kommunikáció.
Szerintem ezek csak kapcsolatteremtő és tartó kérdések. Mint az időjárásról beszélgetni. Semmi értelme, de közben fenntartja az emberek közti kohéziót. Ilyenkor nem információ közlésről van szó. A valós üzenetet a nonverbális jelek közvetítik. Pl. "Megjöttél?" (De jó, hogy végre itt vagy!). Vagy "Megjöttél?" (Jajj, ne, megint itt vagy.)
Többet kellene tudni a körülmènyekről. Van amikor a beszèlgetès rèsze ès termèszetes. Vagy más a kommunikációtok így a folytatást èrdemes átgondolni, ha kapcsolatról van szó. Sokfèlekèppen kommunikálhatunk. Ezáltal is választuk ismerősöket, barátokat.
Azt írtam, hogy akire gondoltam, bugyutácska, mert őt eleve ismerem.
Akkor FI kérdésére tudsz válaszolni, nyugtasd meg 🙂
Mi akkor igazán bugyuta család vagyunk, mert gyakran teszünk fel egymásnak hasonló kérdéseket :D
Másik. Telefonál, bemutatkozik, semmi gond, aztán figyelj ide, figyu, figyusz.
Nem tudom, nekem olyan óvodás szint 🙂
Nekem mondod vetekszik a Hallod?-dal.
Vagy “ne is mondd, én is láttam, hallottam” ez a nekem mondod.
Meg van amitől falra mászok. Szavam járása: nekem mondod? Mire ő: hát nem is másnak.
Aztán kezdhetek magyarázkodni, mert én ezt úgy értem, hogy: nekem mondod? Én is tudom.
De ezt nem azért kérdezik meg, mert nem látja vagy tudja, vagy mert buta. Csak az a baj, hogy egy csomó viselkedési formát nem ismertek fel. Ez hangozhatott volna úgy is: hm sajtot eszel? (nyilván látom)
Erre te: aha, kérsz belőle?
Igen, nekem van almám, elfelezzük?
Éppen ezért gondolom, hogy beszélgetés indító mintsem bugyuta.
Akire gondoltam, kifejezetten bugyutácska. Belenézett a sajtos dobozba, és nekem szegezte a kérdést: sajtot eszel? Nem, basszki...lekváros kenyeret.
Te komolyan azt hiszed, hogy a tanult emberek mindig mindent tudatosan csinálnak? Csak mert akkor egy hatalmas tévedésben élsz. Amiket példának leírtál, azt emberek millió csinálják, minden "mögöttes tartalom" nélkül. Egyfajta szokás, akár szülőktől átvett dolog. Ez pont olyan, mint mikor reggeli induláskor azt mondod a gyereknek, hogy ügyes legyél a suliban. Semmi értelme, mégis mondod...
Szóval ne keress az ilyenekre semmilyen magyarázatot...
Epressel értek egyet. Érdeklődik mert kedves, meg mert elakar indítani egy beszélgetést. Téged ez zavar?
Állandóan ezt csinálja, tudom, hogy tanult ember, szóval nem véletlen csinálja, az érdekel, vajon miért.
Ez lehet megszokás vagy csak így indít el egy beszélgetést.
Beszélni akar, de nincs mondanivalója. Vagy hízeleg, mintha figyelne rád. Volt ilyen kolléganőm, nem az eszéről volt híres 🙂
Én nem tanultam pszichológiát, de én us teszek fel ilyen rutinkérdéseket, úgyhogy várom a diagnózist. Nálunk ez a megjöttél? kérdés is olyan volt, mint valami üdvözlés,mamám így fogadott, ha mentem haza a suliból, aztán jött anyukám, szaladtam, hogy megjöttél, anya? Szóval bolond család vagyunk?
Aki folyton egyértelmű dolgokra rákérdez, szóval nem fontos dolgokra kérdez rá, akár a legváratlanabb pillanatban. Olyan kérdéseket tesz fel, aminek látszólag nincs értelme. Pl. hazajön valaki és megkérdezi: „Megjöttél?” Vagy látja, hogy fázol, mire ő: „Fázol, csak nem hideg van?” Pedig ő is tudja, hogy rohadt hideg van. Miért csinálja, mit akar tudni, mire figyel? Van tippetek?
További ajánlott fórumok: