Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki szemetesláda - anyós? fórum

Lelki szemetesláda - anyós? (beszélgetős fórum)


28. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Scherlock)
2021. nov. 1. 11:24

Nincs dolga, unatkozik.

Mit csinál?

Panaszkodik.

27. Scherlock (válaszként erre: 25. - Piroska52)
2021. nov. 1. 11:00

Gondolom munka után.

Az após meg gondolom elsunnyog, hogy ne neki legyen mondva.:)

26. andi6020 (válaszként erre: 24. - Birebora)
2021. nov. 1. 10:06
Anyóssal nem, a menyemmel is csak egy udvarban. Még pár hónapig.
25. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Gunnhild)
2021. nov. 1. 09:10
Ha mindenki dolgozik, egyedül vagy otthon, mikor panaszkodik. Mikor mindenki otthon van?
24. birebora (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2021. nov. 1. 08:22
És együtt is laktok?
23. birebora (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. nov. 1. 08:18
Én azt mondom, hogy költözzetek el. Legjobb külön. Egyébként meg állitsd le. Meghallgattad, gondolom adtál pár tanácsot is, de eleged lett belőle. Megértelek, ezt napi szinten hallgatni nem könnyű. Lehúz lelkileg és pszichésen amit már érzel is. Energiavámpir, vannak ilyenek. Csak nehogy a házasságod is rámenjen. De ha jól értem a férjedet is frusztrálja. A megoldás költözés. Ez aranyszabály: legjobb külön.
22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2021. nov. 1. 07:31
A menyem az egyik legcsodálatosabb ember akit ismerek, az anyósom meg olyan amilyen, de nem szól bele semmibe, és nem sok vizet zavar. Mintha nem is lenne. Nem tervezem lecserélni egyiket sem. De köszi :)
21. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2021. nov. 1. 05:56
... mit nem mondasz ?! hálából adjon neked a jó Isten 1 olyan menyet/vőt ! amilyen az ő anyósa !
20. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. nov. 1. 05:52
Te szegény !!! nem irigyellek ! 1 ilyen ember teljesen lehúz :( :(
19. BeauIieu (válaszként erre: 18. - BeauIieu)
2021. okt. 31. 21:54

Meg még kell tanulni kikapcsolni a füled. Komolyan. Amikor beköltöztem, nem tudtam soha semmire figyelni a szofosastol, de idővel elolvastam a lecketz megírtam a dolgozatot mellette. Neha azt mondtam, hogy ingyen, aha, és kész.

A kedvenc sorozata időpontjára tetten a főzést, vacsorát, mert különben befutott két kercenkent közvetíteni.


Régen bunkonak hittem a nagynéném. De aztán rájöttem, hogy csak túlélt egy szoroson mellett.


Amúgy nagyon sz

erettem.

18. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 21:48
A nagymamám depressziós volt és magányos. Én két évet laktam vele egy lakásban. Minden nap az ebéd után a desszert előtt egy jó dolgot kellett mondania (neki is), ami vele történt aznap.
17. Amaunet (válaszként erre: 12. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 20:25

Mi lenne, ha mikor feltart, megmondanád, hogy "Mama, most nem érek rá, nem tudok odafigyelni. Ha végeztem leülünk és meghallgatom." Ha többszöri alkalommal mondja el a bosszúságait, akkor "Jah, igen! Ezt már tegnap is tetszett mondani!" Idővel észre fogja venni magát és leáll azzal, hogy rád aggassa a problémáit.

Ha sem a fia, sem a férje nem hallgatja már meg, akkor ne áldozd be te a nyugalmad!

2021. okt. 31. 20:12

[link]


Ebben a ""beszélő"" és az ""áldozat"" részben leírja a problémát. Amúgy mindent a saját fegyverével lehet legyőzni, vagyis aki mindig panaszkodik, nekünk is panaszkodnunk kell a saját bajainkról és akkor abba fogja hagyni.

15. andi6020 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 19:56
🤢🤮🤮🤮🤮
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:45

Vidékre költöztünk, rövidebb időre lakásmegoldás kellett volna.

Anyósom úgy kikészített, hogy egy napon összecsomagoltam a gyerekünket megfogtam és visszaköltöztem Budapestre. Férjem dolgozott, neki üzenetet hagytam. Lerendezte a kilépését és utánam jött.

Amikor kiszolgáltatott vagy, neked kell alkaémazkodni, az ő lakásuk, az ő életük. Felnőtt embereket nem tudsz megváltoztatni, ha magától nincs annyi esze, hogy pl. a gyereked sír.

Vagy megszokod, elfogadod, vagy elköltözöl a gyerekeddel egyedül, vagy a férjed is veletek tart.

13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:32
A végén az :D nagyon hiteles
2021. okt. 31. 18:31
Lelkileg nekem ez így sok, én magam sem vagyok panaszkodós, az olyan személyeket nem tudom hova tenni akik mást nem tudnak csak siránkozni és semminek nem tudnak örülni. Másról sem szólnak a napok csak az így rossz meg úgy rossz és úgy sem jó viszont így sem jó. :D
2021. okt. 31. 18:27

Ha már ez is szóba került akkor leírom, hogy kerek legyen. Fizetjük a rezsi ránk eső részét, bevásárolok, bevásárolunk férjemmel amiből pedig én főzök mindenkire, mivel én vagyok itthon egész nap. Férjem is es szülei is dolgoznak.

Szerencsére jó munkahelyem volt, így pedig hogy most a CSED 100%át kapjuk nagyon jó pénzt kapok, többet, mint amennyi a nettóm volt. Ettől függetlenül viszont minél előbb mennék vissza dolgozni, mivel a CSED is fél évig jár, eltartott pedig nem akarok lenni.

10. Bless the child (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 18:26
Gondolom nem most lett ilyen az anyós. Nem érhette ez váratlanul
9. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:25
Ezt viszont a párodnak kellene rendeznie az anyjával.
8. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. okt. 31. 18:24
Szerintem próbál alkalmazkodni, de az eléggé kínos lehet, ha őt használja az anyós lelki szemetes ládának.
7. Bless the child (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. okt. 31. 18:22
Miért is? Eddig albérletben élt az FI, befogadták, kicsit próbáljon alkalmazkodni.
6. Gunnhild (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:21
Még annyi, hogy ha én szeretnék neki mesélni valamit bármiről bármit vagy az unokájáról .. elkezdem mondani, viszont mintha meg sem hallaná, mintha ki sem mondtam volna. Nem mond semmit, hanem elkezdi mondani az ő dolgait. Vagy beszélgetek a férjemmel (a fiával) és akkor odajön legyen ez a helyszín pl. a konyha és nem érdekli, hogy mi épp beszélgetünk, jön oda teljesen értelmetlen dolgokkal, hogy ő most éppen mit játszik a telefonjával és ott mutogatja a fiának, aki csak a fejét fogja tőle, hogy felnőtt 58+ ember ilyen szinten van. Nyilván szereti, mert csak az édesanyja, viszont azért látom rajta, hogy őt is kiborítják ezek.
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:21

Próbálj neki kedvesen, de határozottan szólni ilyen esetben.

Mondd meg, hogy most dolgod van, sír a gyerek, stb. de ekkor meg akkor szívesen meghallgatod.

Az együttélés sajnos kompromisszummal jár.

Főleg úgy, hogy ti vagytok rájuk szorulva.

4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2021. okt. 31. 18:19

Vegyél vissza egy kicsit az arcodból!

Nemcsak őt fogadták be, hanem a saját gyereküket és az unokájukat is.

Azt sem tudjuk, hogy milyen ez a befogadás, lehet, hogy a f.i és családja ugyanúgy fizeti a költségeket.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:15
Költözz el ha nem tetszik. Amúgy meg legyél hálás, kedves, törődő és empatikus, ha már befogadtak.
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Gunnhild)
2021. okt. 31. 18:14
Költözz el! Addig meg tűrj.
2021. okt. 31. 18:12

Sziasztok!


Sajnos átmenetileg kénytelenek vagyunk párom szüleinél lakni. Kb mióta itt vagyunk párom édesanyja engem használ a lelki szemetesládájának. Mindig panaszkodik, mindig rossz kedve van és mondja nekem kéretlenül a dolgait, ami miatt maga alatt van, problémáit. Nyilván eleinte is meghallgattam, mégsem akartam pofátlan lenni, hogy csak úgy otthagyom. Most jutottam el arra a pontra, hogy ez már sok, utálok itt lenni, úgy érzem "beszürkültem", rossz kedvű vagyok, nincs energiám semmiHEZ/RE. Férjem nyilván megmondja neki, hogy nem érdekli őt ne mondja, vagy szimplán ott hagyja, látom ez rosszul esik az édesanyjának. Nyilván én ezt nem tehetem meg. Mit javasoltok, tanácsoltok, hogy tudnám ezt leépíteni? Sokszor feltart ezekkel a témákkal, csinálnám a munkám a dolgom a ház körül és megállít és végig kell hallgatnom ami sokszor 10-15 perc. Volt, hogy a néhány hónapos baba felébredt, elkezdett sírni, már elindultam volna be a kicsihez és akkor is feltartott a panaszkodásával. Nem érdekelte, hogy sír a kicsi, mert éhes. Mit lehetne tenni, hogy anyóst se bántsam meg, megmaradjon a béke, viszont én is jobban legyek? Volt már valaki ilyen cipőben? Esetleg leírhatná a saját ilyesféle sztoriját is. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook