Esküvő olcsón - összeházasodnánk, de nincs pénzünk lagzira (beszélgetés)
Akkor olcsón meg kell szervezni! Az ilyenek nagyon jól szoktak sikerülni!
Szép esküvőt, jó bulit és nagyon remek házasságot kívánok!
Egyre több a pénteki esküvő, mert szombatra egyszerűen már nincs időpont.
Így is lehet, valami hasonlóan egyszerűt tervezünk mi is, nem beszélve arról, hogy megkímélted magad egy csomó idegeskedéstől.:) Persze én keresem azt a lehetőséget, hogy hogyan lehet kevés pénzből bulit tartani, ha összeállt, elárulom mindenkinek, de van már néhány szolgáltató, aki tényleg elérhető.
Sok boldogságot Nektek még nagyon sokáig!:)
Kezdem elölről!
Nem mai kis kakas vagyok, ez tény.
Eddig voltam már koszorús lány párja (kb. 40 fős),
vőfély (kb.300 fős), esküvőn résztvevő (változó létszámú és fajtájú, de vendégként nem!) és természetesen a mi esküvőnkön (4 fős + 1 vadidegen ember tanúnak).
Valahol már írtam, hogy nem az számít, mekkora "felhajtással és óriási költséggel" folyt le az esküvő, hanem meddig tart.
Mi 49 évig voltunk házasok, feleségem akkor halt meg, azért csak addig. Pedig a mi esküvőnkön csak mi ketten és édesanyám, nevelőapám, meg egy fogott idegen ember tanúnak, volt jelen, a közjegyzőn kívül. Ráadásul nem is akartak minket összeadni, mert feleségemnek nem tudtunk születési anyakönyvi kivonatot keríteni. Árva gyerek volt, aki Románia területén született. Próbáltuk megkeríteni az iratot, nem lehetett, sem akkor, sem az óta sem megkapni. (Nincs, nem volt, ergo nem született meg sem! De ez más téma!)
Véleményem szerint sima polgári és templomi esküvő, meghívni lehet mindenkit az alkalomra, de semmi buli utána. Aki akar adni nászajándékot vagy pénzben, vagy természetben, az úgyis ad. Néhány tapasztalatomról. Jó pár "hulla részegre ivott" vendéget láttam, egyik helyen véres verekedés alakult ki, az utcán (többen egy vendéget vertek agyba főbe). Más helyen a vőlegény ájult el. A zenészekkel egyszerűen nem lehetett beszélni, ők "fül süketítően muzsikáltak". Legjobb esetben alig volt több a kiadás, mint a bevétel. És nem egy esetben láttam, hogy világra szóló óriási felhajtásos lakodalom, (csak pukkadjon mindenki!), aztán meg szép sumák csendben elválás. A násznép, vendégek általában csak mondják, hogy jól érzik magukat, ez többnyire "jó indulatú füllentés", senkit nem akarnak megbántani. Ez nem javaslat, csak az évek tapasztalatának "habját" írtam le ebben a témában. Egy biztos, én semmi esetre sem tartanék ma sem nagy lakodalmat. Most sem lenne rá keretem sem, meg nem szeretnék szenvedni!
egy virágzó cseresznyefa alatt kimondani az igent, piknikezni a szabadban és nyárson malacot sütni, valaki gitározna, vagy hárfázna mi meg énekelnék táncolnánk nagyokat nevetnénk. . .
megnéznénk a naplamentét és lovaskocsival hazakocsikáznánk :))
utközben még megállnák egy tónál, meztelenül fürödnénk benne, szerelmeskednék egy nagyot és utána tényleg haza mennénk. . :))
Hello!
Engem az érdekel, van-e valakinek tapasztalata menyasszonyi ruha varratásról. Kb mennyiből lehet kihozni egy egyszerűbb, szolídabb tipust?
Szia!
Tatabányáról írok, hány fős lagzi lenne? Lehet, hogy tudnék segíteni, írj privit!
Szia!
Ez nem feltétlenül igaz! Nem az esküvő nagysága határozza meg a házasság hosszát. Bár igaz ami iagz, minél több ember van meghívva, annál több konfliktus és veszekedés esélye:) De nem ez a lényeg. Az enyém nagy volt, 126-fős. Volt templomi, polgári. A polgári a nullával volt egyenlő. A templomi vitte a pálmát. De ha ma kéne házasodnom, hasonlóan tennék mint ti. Mi 8 éve házasodtunk és 3 gyermekünk van.
A menyasszonyi ruhakölcsönzőbe azt mondta az eladó, hogy egy nő életében egyetlen olyan nap van, amikor igazából róla szól minden, mikor megházasodik. Mikor gyermeket szül, akkor már a kicsiről szólnak a dolgok. Az egyetlen nap, mikor magát úgymond királynőnek érezheti, mert őt figyeli és őt élteti mindenki. Igaz vőlegény is van, de igazából velük nem nagyon szoktak foglalkozni. Ha a férj a fő téma, akkor valami gond van a mennyasszonnyal. A házasságkötésnek nem a nagysága a lényeg, hanem a tartalma. A kicsi és a nagy is lehet felejthetetlen és örökreszóló boldog vagy éppen fájó emlék. Rajtatok múlik ti, hogyan alakítjátok vagy élitek meg. Én végig élveztem minden egyes percét és folyamatosan mosolyogtam. Sosem voltam annyira felhőtlenül boldog. Pedig szültem 3 gyereket (igaz őket meg kellett szülni).
Azt kívánom nektek, hogy boldogan éljetek együtt! A többi körítés és néha felesleges flanc. A kettőtök szerelme a lényeg!
Nekünk ugyan volt lagzink, de a polgári szertartásra csak a szülőkkel és a tanúkkal mentünk aznap délelőtt.
Semmit nem kellett fizetnünk, még a házasságkötő terembe se kellett mennünk, a polgármester szobájában összeadtak minket:-)
valaki írta, hogy a legolcsóbb, ha bemennek az anyakönyv vezetőhöz két tanúval
na én kb ilyenről álmodok.
nem szeretnék hatalmas lagzit, olyat ahol a vendégek felét nem is ismerem, mert párom rokonsága elég nagy, így nem ismerem őket.
nekem bőven elég lenne a 2 tanú,és kész, nekem nem az a fontos, hogy mindenki ott legyen, hanem az hogy én és az akit szeretek ott legyen és kössük össze az életünket...
szerintem ez a fonts és nem a több 100ezres felhajtás.
Lehet hogy fura a felfogásom, de én azt vallom, hogy minél nagyobb az esküvő annál rövidebb a házasság(a kivétel erősíti a szabályt)
tényleg az anyakönyvvezetőnél kell fizetni vmit?
Szerintem teljesen korrekt. Délután is ugyanúgy jól tudja érezni magát az ember, mint éjszaka. Sőt:-) A zene olyan legyen, legalábbis szerintem, ami nem bántja a fület, ez elég tág. Filmekben látni, ahogy az állófogadásokon halk, lágy zene szól a háttérben, tök hangulatos:-)
Ha a hidegtálat ti készítitek, szerintem receptes oldalakon találsz csomó tuti receptet, bár akkor az esküvő előtt készítsd el őket magatoknak, megkóstolni, hogy igazából milyen, ha vesziket, akkor ahol csinálják, biztos adnak jó ötleteket is.
Köszönöm a sok ötletet.
Sajnos otthoni buli nem igazán jöhet szóba, bár gondoltunk rá, de mi albérletben vagyunk. Se kert, se hely. kb 40-50 emberre gondoltunk, nekünk még ez is sok, de ha elhívjuk xy-t, akkor z- megsértődik.... Nehéz..
Még a fehér ruha és hacacáré nélkül is meglennék, egyszer már voltam esküvő közelében, volt ruhapróbálgatás, előszervezés, de nekem inkább ez nyűg, mint felejthetetlen élmény. Viszont a családom számít rá, hogy legyen egy kis ünnep. Ezért gondoltunk az állófogadásra. A hely már meglenne, akadt egy önjelölt vőfélyünk is, szép ruha meg majd lesz. Hidegtálhoz miket lehet kérni?! Állófogadáson milyen zene legyen?! Még az a problémánk, hogy szállásolni sem tudunk senkit, mi Pesten élünk, az én rokonaim szerte az országban, így arra gondoltunk, délutáni parti lesz, korai esküvővel, így haza tudnak menni. Szerintetek?
Őszintén szólva az ajándékokra addig nem is gondoltam, amíg az első "delikvens" meg nem kérdezte, mit szeretnénk nászajándékba. Akkor elgondolkodtam... Aki akart, ajándékot adott, aki akart, pénzt, a rokonok közül pedig többen is megkérdezték, mire lenne szükségünk. Nagyon praktikus volt így, mert az alap dolgaink meglettek, habár a mi esküvőnk is mínuszra jött ki, pedig nem volt nagy milliós lagzi sok száz meghívottal. Összesen 70-en voltunk, de ebben benne van a zenész, a videós és a vőfély is, mert azért természetesen őket is "megetettük".
A mosoly volt az, ami nagyon számított, és akkor ezt most valamiféle gyűjtőfogalomként használom. Nekem fontos volt, hogy felvehessem azt a szépséges fehér ruhát, hogy együtt legyek a rokonaimmal, barátaimmal, hogy az oltár előtt kimondhassam, "esküszöm".
És ahhoz, hogy az embernek ez az érzés meglegyen, hogy ezt átélje, nem kell a sok pénz, nem kellenek az ajándékhegyek és a tömött borítékok, csak az, hogy a nagy napon együtt lehessen azokkal az emberekkel, akiket igazán szeret és fontosak neki. És talán azoknak az embereknek is fontos, hogy részt vegyenek ebben.
Ha csak a szük családot hívod meg ( szülő, testvér) akkor a barátoknak nincs miért megsértődni. De ha már egy barátot, rokont meghívsz akkor kezdödik a sértetség, hogy ők miért maradtak ki. Hidegtálakat érdemes csinálni vagy csak egy vacsorát. A boldogságot nem a fényüzés adja meg.
Ha belemerülsz a szervezésbe a csillagos ég a határ.
Decemberben házasodtunk össze a második férjemmel és csak a gyerekek voltak mind a két részről és igy is voltunk jó páran 2-2 gyerekünk családostól..Magam sütöttem sütit és csináltam hidegkaját.Igy nem kellett a kiszolgálással sem foglalkoznom.
Sok boldogságot kívánok.
Nem az a legfontosabb, bár nagyon sokat számít egy kezdő háztartásban.
De nem szabad kihagyni ezt a nagy élmény, még ha az embernek olcsón kell kihoznia, akkor sem.
Tőlünk a barátok kértek nászajándéklistát, és aki nem pénzt akart adni, arról választott. Egéyzen konkrétan írtuk rá, mire van a háztartásban szükség, hogy milyet akarunk. Így olyat kaptunk ami tetszik, és volt rajta kisebb értékű dolog (pl. natúr fa kenyértartó) és volt nagyobb, pl. porszívó. Így nem kaptunk semmiből sem kettőt vagy többet. lehet hogy nagy pénzeseknek egy nevetséges dolognak hangzik, nekünk bejött, és a vendégnek sem kellett agyalni hogy mit adjon. Persze így is kaptunk meglepetéseket mellé, és aki kart, pénzt adott.
De hallottam még egy lehetőségről: egyik ismerősömék az esküvői meghívó mellé raktak egy kártyát, amin ez állt: "Ha gondoltál arra hogy a nagy nap alkalmából meglepj minket valamivel, kérjük, tedd borítékba, mert háztartásunk kellékeit Hollandiában szeretnénk megvenni" (mert a férj holland) Azaz kulturáltan pénzt kértek.
További ajánlott fórumok:
- Mire vágytál amikor összeházasodtatok?
- Hogyan jelentsük be a szüleimnek, hogy összeházasodunk?
- Ha a fiú fiatalabb (csak 4 hónappal) akkor is összeházasodhatnak vagy akkor már nem?
- Nálatok hogy zajlott? Párod megkérte a kezed, vagy eldöntöttétek közösen, hogy összeházasodtok?
- Hol, és hogyan kell intézni a keresztelőt? (A keresztszülők és az apa katolikusok, én református vagyok, és nem vagyunk összeházasodva.)
- Dalok esküvőre, lagzira