Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cég megszűnésekor hivatalos vezetői elköszönés nem alap dolog lenne? fórum

Cég megszűnésekor hivatalos vezetői elköszönés nem alap dolog lenne? (beszélgetős fórum)

1 2
36. tien
aug. 20. 09:18
Legyél cégvezető,annak minden hozadékával és ha becsődölsz,köszöngethetsz annak és akinek akarsz.
aug. 19. 16:54

Nem tudom, mi illik, mi nem ilyenkor, de a mi cégünk felszámolásakor a felszámolóbiztos vette át az irányítást.

A cégvezető még gyorsan kivásárolta magának a jobban működő részeket, és magasról tett ránk.

Eladni nem tudták, nem volt rá vevő, az indiai cég visszalépett, így megpecsételődött a sorsa.

A dolgozók mentek a szélrózsa minden irányába munkát keresni, vagy nyugdíjba, akinek szerencséje volt.

Nekem is szerencsém volt, fütyültem az agonizáló cégre, előttem a nagy szabadság.

Senkitől nem vettünk könnyes búcsút, mintha csak hazamennénk.

Leadtam a belépőkártyámat... aztán csók a család!🤣

34. Bichi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 16:18

Jelzem, nem így gondolom, ez nem áldozatvállalás, hanem fa.ság...

Amúgy árjuld már el, ha a fele is igaz ennek, akkor ha megköszöni, attól neked több pénzed lenne, és nem lettél volna eddig birka? Vagy tanultál volna belőle? NEM...

33. gyöngy:) (válaszként erre: 31. - Enissa)
aug. 19. 15:15

Ne pazarold felesleges tanácsokra az idődet!:)

Legalább a hosszú hétvégén hagyná nyugodtan a modikat...meg minket:DD

32. Biciklis_ (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 15:03
JÁRni jár, csak nem jutott. Lapozz.
31. Enissa (válaszként erre: 30. - Kacsahercegno)
aug. 19. 14:57
Azokból kimaradtam. Biztos valami általam nagyon fontosnak vélt fórumon lábatlankodtam. :D
30. Kacsahercegno (válaszként erre: 29. - Enissa)
aug. 19. 14:50

Azért FI is elég nagy vesztes, ne becsüld alá 😂


Amúgy most hogy belevondolok, korabban is voltak ilyen pereskedős meg NAVnál felnyomós sztorijai, vajon ez még ugyanaz a fantáziavilág, vagy másik....?

29. Enissa (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 14:47

"a cég milyen módon köszöni meg nekem, nekünk az áldozatvállalásunkat? hogy fele bérért ugyanúgy toltuk a szekerét?"


Mivel nem mondta senki neki, Főni felejtsük el a tartozást, nem megyünk a bíróságra, így mit kellene megköszönnie?

Az ősszel kezdődő pereskedést?

Nem milliárdokkal, milliókkal lépett meg, s most valahol sütteti a hasát, hanem valamiért csődbe ment, neki az egész élete omlott össze talán, neked a 250 ezer Ft-od veszett oda.

Persze, hogy hiányzik az az összeg is, de kettőtök közül ő a nagyobb vesztes.

28. Enissa (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 14:39

Na, most akkor lehet örvendened, egy 2 szobás belvárosi lakás árával tartozik az államnak.

Ha ilyen penge vagy, ugye tudod, mire neked, a kollégáidnak kifizeti a béreket, az állam felé a kötelezettségeit, ha nincs hátszele, lófax nyeresége nem marad.

Lehet túl tisztességes volt, ezért csömörlött már meg mindenből és mindenkiből.

27. Enissa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 14:34

Mi változott volna, ha megköszöni? És igen szép gesztus lett volna, de akkor is, ha nekem nem fizetik ki a bérem, térden állva is mondhat köszönetet, nem arra van szükségem, hanem a megdolgozott pénzemért.

Mondhatja nekem, hogy köszönöm, ha közben meg pont lecarja, röhög magában.

26. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 14:30

Szép lett volna, de lehet annyi gondja, baja van, hogy ez a formalitáskodó zárás nem fért neki bele most, hogy el ne bőgje magát netán.

Kisebb gondja is nagyobb lehet, mint köszöngetni.

Gondolom fegyvert nem tartott a fejetekhez, hogy muszáj nála dolgoznotok.

Valamiért csak ott maradtatok, megérte így is itt dolgozni.

25. gyöngy:) (válaszként erre: 23. - Kacsahercegno)
aug. 19. 14:28
A fórumjai alapján a kínai nagy faltól is hosszabb az önéletrajza, szegény munkaügyisek:D
24. Kacsahercegno (válaszként erre: 17. - Andi6020)
aug. 19. 14:21
Érdekes? Ha így nyilvánul meg élőben is, csoda, hogy egyáltalán bármilyen munkahelyen megtűrik :D
aug. 19. 14:20

Nem tiltottak/töröltek ahpgy megnyitottad a fórumot? Nahát 😅

Egyébként amennyit szopsz ezen a munkahelyen (vagy több munkahelyen) én kezdem azt hinni, hogy ezt szereted, és direkt keresed ezeket a helyzeteket...

aug. 19. 13:48
P.csaba is hagytam volna ott azonnal🤣🤣🤣🤣
21. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:42

Elvárható? Nem tudom. Úgy gondolom, illő lenne mindenkinek a szemébe nézni és köszönetet mondani/minden jót kívánni - még úgy is, ha végig a teljes bért megkapnák a dolgozók.

Úgy lehetne emelt fővel befejezni. De ez csak az én véleményem.

aug. 19. 13:40

Az attól is függ, hogy milyen szájízzel távozik.

Persze, azért ha valaki éveken át dolgozott a főnök irányitása alatt,ha máshogy nem, négyszemközt begy kézfogás és egy köszönöm belefér.

aug. 19. 13:35
Legyél vezető, és legközelebb tarts elköszönőbeszédet... ja és kérlek majd jelezd hányan lesznek ott 😂
18. gyöngy:) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
aug. 19. 13:33

Nem tudom. Lehet még életében nem is volt munkahelye és ezekkel a kitalált munkahelyes fórumokkal éli bele magát a munka világába.

De az is lehet, hogy egyszer nagy sérelem érte egy munkahelyen és ebbe belecsavarodott az elméje, mert a központi téma ugye a cég/főnök gyűlölet.

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
aug. 19. 13:21
Mindig visszajön. Mondjuk az érdekes, hogy miért nem talál normális munkahelyet...
16. gyöngy:) (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:20

Jézusom! Már megint te?

Ehhez pofa kell vagy betegség vagy nem is tudom mi...

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:17

Gazdagabb lettél egy tapasztalattal. Köszönd meg nekik, és tanulj belőle.

Szívesen.

aug. 19. 13:13

na akkor most térjünk vissza a kérdésemhez.


a cég milyen módon köszöni meg nekem, nekünk az áldozatvállalásunkat? hogy fele bérért ugyanúgy toltuk a szekerét?


erre kérek választ.

mert ezért kiöszönet JÁR.

A munkáért nem jár köszönet, ha megkapom a kialkudott bért. akkor egyik fél se tartozik semmivel.

de ha én fele bérért végzem el ugyanazt , akkor azért köszönet JÁR, mert a cég nem tartotta be amit vállalt míg én igen.

ezért köszönet JÁR.

jelezze aki nem így gondolja.

13. Ghost👻 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:10

Csakhogy ehhez neked rohadtul semmi közöd!

Röhögsz a markodba kárörvendve ès csodálkozol,hogy szarba se vett a vezetősèg?

12. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:08
Magánál van, igen. Te hisztizel...
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Kaffma)
aug. 19. 13:07

"Ilyenkor általában az alkalmazottak úgy vélik, csak ők a vesztesek, de nagyon nem."


óóóóóóó hát ez tévedés ám!!! nekem csak 250nel tartozik, de az állam és egyebek felé összesen 147 MILLIÓVAL.... nekem itt véget ért a történet (elküldtek, már van másik munkahelyem) de neki CSAK most kedződik a tánc.

NAV ÁSZ bankok közművek beszállítók követeléskezelők faktoringcégek mind a nyakán vannak!!


és ugye az új perrendtartás okén a dicső főnök saját személyes vagyona háza stb is rámehet ám a céges tartozásra.

10. Ghost👻 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:07
Ez nem kènyszerìtès. Ez a Te gyávaságod ès gyengeséged.
9. kaffma (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:04
Messze van ez a kényszerítéstől...
8. kaffma (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 13:03

Igen, magánál van, senki nem kötelezett, hogy 60 %-os bérért ott maradj, a te döntésed volt, gondolom a remény ott tartott még, de ez a te kényelmi faktorod volt...

Amúgy meg semmi értelme a kérdésnek, hogy elvárható-e vagy sem, lehet ez volt a legkisebb gondja az adott helyzetben.

Ilyenkor általában az alkalmazottak úgy vélik, csak ők a vesztesek, de nagyon nem.

Ettől még pl. ha a férjemből indulok ki, aki cégtulajdonos, akkor biztos megköszönte volna mindenkinek, de ő meg a másik véglet, képes lett volna a magánvagyonából pótolni a fizetéseket, akkor meg én, mint feleség kérdezhetném, hogy elvárható lenne, hogy fontosabb legyen a családja, mint a cége????

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ghost👻)
aug. 19. 13:02
"Kènyszerìtettek??" igen, kényszerítettek ugyanis azt mondták ha nem vállalom, nem adják meg az addig elmaradt béreket sem. ugyanis már akkor több hónappal lógtak. igen, ez KÉNYSZERÍTÉS.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook