Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tartósbeteg gyermek nevelésének nehézségei fórum

Tartósbeteg gyermek nevelésének nehézségei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tartósbeteg gyermek nevelésének nehézségei

1 2 3 4
65. k.tünde78 (válaszként erre: 63. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 23. 17:31

A gyermek védelmi nem jár nektek???Tudod amit a polghivataltol ill. a máktól kérhetsz ha az 1 főre jutó jövedelem nincs meg 40000 körül(nem tudom most a pontos egy főre jutó összeget).Ha jár a gyermekvédelmi akkor a 100% étkezési térítés is jár.


Lányok !,nagyon gyorsan utána kellene járni ennek a kedvezményes étkezésnek,mert nem mindegy,hogy mennyit fizettek havonta vagy épp másra költhetitek ami kell.Az ilyen ovikban szerintem csak arrol van szó,hogy nincs kedvük plusz papirmunkával foglalkozniuk.

64. k.tünde78 (válaszként erre: 62. - Megryan)
2009. márc. 23. 17:25

Na ezt nem tudom,de az oviban megkérdezem az ovoda vezetőt a jogszabályról,most már úgy is kezdünk járni,mert holnap 3 éves lesz.


Azt pláne nem értem,hogy milyen alapon kötelez arra,hogy vedd meg az egész napi kaját ha Te nem kéred,vagy nem is eheti a gyerek és ezért még ebéd előtt haza viszed.

63. Ágica Miskolc (válaszként erre: 61. - Megryan)
2009. márc. 23. 17:01
Nálunk is így van. A teljes, csekély 8-9 ezret fizetni kell havonta,ha már bevittem a gyereket, mert nekünk csak 2 gyerekünk van. Ha 3 volna, már semmit nem kellene fizetni,akár beteg, akár nem. Ez is durva. Szerintem 2 gyerek 2-szer annyi, mint 1 a 3 gyerek meg 3-szor annyi mint 1.
62. megryan (válaszként erre: 59. - K.tünde78)
2009. márc. 23. 15:56
Hol van leírva hogy 100% támogatást kell adnia tartós beteghez az ovinak? Azaz mire tudok hivatkozni?
61. megryan (válaszként erre: 59. - K.tünde78)
2009. márc. 23. 15:54
Nálunk nincs olyan hogy nem igényled a teljes ellátást, kötelező a háromszori étkezést fizetni akkor is ha minden nap ebéd után elhozom a gyereket, azaz az uzsit sosem eszi meg.
60. k.tünde78 (válaszként erre: 54. - Megryan)
2009. márc. 23. 12:03

Iskolába alsósoknak jár Én úgy tudom,de asszem csak 50% már.Szerintem a bölcsibe is jár 2 éves kortól ,a 100%,mert ezt a kedvezményt az állam adja.Ha lesz tartósbeteg igazolásotok azt 5-6 példányban töltesd ki a dokival,mert sok helyre leadhatod kedvezményigényléshez.

A tankönyvek ingyenesek,míg érvényes igazolásod van.Szóval bölcsibe-oviba-iskolába egy fénymásolatot mindig adj le.

59. k.tünde78 (válaszként erre: 53. - Megryan)
2009. márc. 23. 11:59

Igen a tartós betegnek 100% az étkeztetés amennyiben teljes ellátásos(tízórai-ebéd-uzsonna).Nem értem Ti miért csak 50% kaptok.A semmi akkor van,amikor nem igényelik a teljes ellátást,mint mi-csak tízórai.

Nálunk az egésznapi kajcsi 1 hóra 8-9 ezer között van tehát sok anyukának nem mindegy,hogy mennyit fizet beteg gyerek mellett.Én sajna nem tehetem meg a gyerek érdekében,mert nem tudják biztosítani a diétát,sajnos súlyos következményei lennének az egészségében ha nem tartanánk be,így a reggeli 2000 Ft és délre már hozom haza.

58. k.tünde78 (válaszként erre: 47. - Megryan)
2009. márc. 23. 11:51
Ezt én sem tudtam,de most már okosabb vagyok.
57. k.tünde78 (válaszként erre: 46. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 23. 11:50
Igen a szakorvosnak kell kiadnia az igazolást,és a szakorvosnak kell javaslatot adni a háziorvos felé 90% tápszer kiállíthatására(a javaslat fél évre érvényes,utána új javaslatot kell kiállítani a szakorvosnak a háziorvos felé)
2009. márc. 22. 19:36
Bocsi, de mennem kell. Ha bármi ötleted van, csak írd meg. Köszönöm
2009. márc. 22. 19:35
Én csak azt sajnálom, hogy hamarabb jár a szociálisan rászoruló családnak valami, mint a beteg gyereket nevelőknek. Minden ingyen kellene kapniuk azoknak, akinek beteg gyereke van. Az költségesebb, mint az egészséges. Ami nem baj, csak a szülőnek is szüksége van rá, hogy minden megadjon a gyereknek.
2009. márc. 22. 19:34
Ja, és azt hiszem bölcsibe-isibe is lehet étk.támogatást kérni.
53. megryan (válaszként erre: 51. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 22. 19:33
Nekem le kellett adni a tartós betegségről szóló papírt az oviban, és azóta 50%-os étkezési támogatást kapunk. De hallottam olyat ahol 100 %-ot adtak és volt ahol semmi. Harciasan utána kell járni, hiszen havonta kb. 3000 ft kedvezmény.
2009. márc. 22. 19:32
Az 1500 gr alatt született koraszülött babák után akkor is jár 3 éves korukig az EMELT CSP. ha semmi baja nincsen!!
2009. márc. 22. 19:30
Milyen ovis ebéd támogatás?
50. megryan (válaszként erre: 48. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 22. 19:29

Én is a gyerek 4 éves korában tudtam meg, hogy már 4 éve ingyen utazhattam volna a BKV-n, hiszen az esetek 95 %-ban vele mentem valahová. 4 év alatt nem is számolom mennyit lyukasztgattam el...

Sokan nem tudják az ovis ebéd támogatást, sem, arra is véletlen derült nekünk fény.

49. Ágica Miskolc (válaszként erre: 9. - Varosianita)
2009. márc. 22. 19:27
Minden kapható támogatást részletesen megtaláltok a Kanga egyesület honlapján/Családtámogatási ellátási formák cím alatt.
48. Ágica Miskolc (válaszként erre: 47. - Megryan)
2009. márc. 22. 19:21
Tessék, ezt sem tudtam, pedig a nagyobbik nem volt 3 évesen szobatiszta. Megint tanultam.
2009. márc. 22. 19:20
Ugye tudjátok, hogy akinek a gyerkőce a betegség miatt nem lesz 3 éves korára szobatiszta, akkor a gyerekorvos írhat fel pelenkatámogatást, negyedévente meghatározott értékben/darabszámban.
46. Ágica Miskolc (válaszként erre: 45. - K.tünde78)
2009. márc. 22. 19:09
Tőled, máris többet tudtam meg, mint a dokitól. De a szakorvosnak kellett kiadnia az igazolást. Nem a háziorvosnak. Ugye?
45. k.tünde78 (válaszként erre: 44. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 22. 18:50
Hálisten nem vagyok ebben a betegség cipőjében,de azt hidd el hogy az emelt családi 2 éves kortól jár.Nálunk is Jázminom 1,5 éves korában derült ki,hogy szója allergiás és mondta a dr nőnk,hogy az igazolást 2 éves korában lehet kiállítani,annyi,hogy én szóljak előtte neki,mert ő úgyis elfelejti.Ki is állította 2 évesen,kedden lesz 3 éves és kapni fogom a gyest tovább,mert jött még pluszban a tej-tojás is .
44. Ágica Miskolc (válaszként erre: 36. - K.tünde78)
2009. márc. 22. 18:36
Álítólag a laktóz intolerancia , csak a kilélegzett levegő hidrát tartalmának mérésével állapítható meg. A vér nem mutatja ki úgy, mint más allergiát. Bár lehet, hogy ezzel is felültettek?
43. Ágica Miskolc (válaszként erre: 35. - Anyamedve)
2009. márc. 22. 18:35
A laktóz érzékenység már bebizonyosodott, amikor megszüntek a tünetek a diétával.Ezt a doktornő is tudja, csak igazolást akkor adhat, ha laborvizsgálat is volt.A doktornőt idézem:"Kommunikációs nehézségek miatt a vizsgálat nem elvégezhető" Ok. értem, de akkor tényleg, miért jár a tápszer és honnan tudja, hogy 6 éves kortól igényelhetem. Ez nekem ellentmondásos. A javaslata az volt, hogy 1 év múlva próbálkozzunk.Mit tehetek, ha nem ad igazolást?A Kanga egyesület oldalán sok infó van a támogatásokról. Ott felsorolják a 4. oldalon a betegségeket. Ez is közötte van, de a 6 éves korról semmi.
42. k.tünde78 (válaszként erre: 40. - Anyamedve)
2009. márc. 22. 18:31

Köszönöm a címet,gyorsan rá klikkelek és én is feliratkozom ha még lehet,ha nem az se gond,mert már a receptekért megéri nekem.


Én most a tojáspótlóval jártam úgy,hogy a termékre az egyik vebáruházban glutén-tojás-tej-szója-laktóz mentesnek volt írva-meg is hozattam a terméket Szegedről egy drogériából-mire hazaért már csak glutén és tojás mentes volt.A mi kis tejallergiánknak ez jól jön nagyon,nem is tudom mit csináljak vele,a párom örjöngött,hogy drágán megvettük és nem is eheti a gyerek.És hogy mennyi mindennel jár így az ember,jót akarok és ezt más kihasználva átvág nem törődve a következményekkel.Ha nem olvasom el a dobozon lévő infót,most nyomnám a gyerekbe és csodálkoznák,hogy vajon mitől ekcémás megint.

Nálunk most nagyon oda kell figyelni,mert nem jó az amiláz eredmény a dr nő szerint az allergia miatt van,és ha nem tartjuk szigorúan a diétát akkor hasnyálmirigy gyulladás lesz a következmény.

41. anyamedve (válaszként erre: 38. - K.tünde78)
2009. márc. 22. 18:02
A saját gyermekeink érdekében nagyon észnél kell lennünk, mert másra nem számíthatunk. Úgy látom Te is megtanultad. Sajnos ez van.
40. anyamedve (válaszként erre: 39. - K.tünde78)
2009. márc. 22. 18:00

Szia! Köszönöm a dicséretet, jól esik!

A vásárlással én is órákat képes vagyok eltölteni.

Nekem sokat segít, hogy feliratkoztam a Táplálékallergia Centrum hírlevelére, és ők folyamatosan küldik a frissülő allergiatáblázatokat. Gyártók szerint vannak felsorolva. Jó kis recepteket is olvasok náluk. A honlap címe: taplalekallergiacentrum.hu

39. k.tünde78 (válaszként erre: 37. - Anyamedve)
2009. márc. 22. 17:40

A fiad nem is kívánhatna jobb anyukát nálad.


Félek én is,hogy még milyen kereszt reakció lehet,hálisten eddig a glutén nem jött még elő-remélem nem is fog.Kukorica lisztet használtok vagy burgonya keményítőt.Bár nem is az otthoni főzéssel van gond gondolom,hanem inkább a vásárlással.Én is mindig nézegetem az összetevőket és sokszor már a 40-50 kaját veszem a kezembe mire találok megfelelőt.Máskor meg megunom az egész keresgélést.

38. k.tünde78 (válaszként erre: 35. - Anyamedve)
2009. márc. 22. 17:35

Neked is gyanús itt valami igaz???Mert ha kimutatták-akkor miért is kell újra kimutatni.Szerintem jól megvezették szegényeket.

A 90% tápszert is csak igazolt allergánál írják ki-nálunk legalábbis így van.

37. anyamedve (válaszként erre: 31. - K.tünde78)
2009. márc. 22. 17:33
Sajnos csak 6 éves koráig járt a tápszer. Mostanában bio szójatejet veszünk a Sparban, még ez a legolcsóbb. Egyébként a tejjel könnyebb dolgunk volt, mert 3 éves kora óta maximum kefírt és joghurtot ehetett, de mostmár az sem. A gluténmentesség viszont keményebb dió nála. Ezt csak tavaly nyáron kellett bevezetnünk. Nagyon nehezen ment. Most különösen az iskolát és a tábort nehéz megoldani, mert nem vállalják a diétáját. Ha azt akarom, hogy ne maradjon ki semmiből, akkor nekem kell előre egy hétre főznöm. De hál' Istennek sikerült megoldani és jól is érezte magát. Nekem ez mindennél fontosabb!
36. k.tünde78 (válaszként erre: 34. - Ágica Miskolc)
2009. márc. 22. 17:32
2 éves kórtól jár az emelt családi pótlék,viszont nem értem,hogy miért ne lehetne a labort megcsinálni,az étel allergia is kimutathatő bőrön is és vérből is.a laktózt is kilehet szerintem más módon is mutatni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook