Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » PCOS, IR/cukorbetegség, pajzsmirigy alulműködés mellett fogyás fórum

PCOS, IR/cukorbetegség, pajzsmirigy alulműködés mellett fogyás (beszélgetős fórum)


10. Channa* (válaszként erre: 8. - Greeneyed)
ápr. 2. 16:53

Hát nem tudom...


Én pl. nem tudnék köret helyett zöldséget enni. Minden ételnek meg van, hogy milyen köret illik hozzá. Ha nem ehetném azt, amit szeretek hozzá, akkor inkább nem ennék.


Hülyeségnek tartom ezt a vond meg magadtól a krumplit, tésztát, kenyeret és rizst. Csak a mennyiség számít és semmi más! Ha a mennyiséget fokozatosan lecsökkenti annyira, amennyire szüksége van, akkor fogyni fog, és ha tartja, akkor a súlyát is tartja.


A legtöbbször azért jojóznak az emberek, mert x időre száműzik a köretet pl., ahogy te is javaslod, majd visszatérnek és dupláját szedik vissza.


A mennyiség korlátokkal a CH mennyiség is korlátozva van, ami a fogyáshoz vezet.


Azt kell megérteni, hogy egy nőnek nem kell annyit ennie, mint egy kőműves brigádnak és akkor nincs hízás, diéta és jojó...

ápr. 2. 12:13
Próbáld ki az IR diétát. Nem mindegy,mennyit eszel, az igaz. De ennél a szénhidrát mennyisége és minősége is számít. Nekem működött, míg hajlandó voltam csinálni.
8. Greeneyed (válaszként erre: 5. - Kacsahercegno)
ápr. 2. 10:44
A kalóriaszámlálás sok IR-esnek nem működik. Ismerősöm, aki egyébként elég fitt (maratont fut rendszeresen) ezzel próbálkozott, de csak hízott. Aztán az orvos javasolta neki a "zöld tányér" módszert (zöld zöldségek a tányéron, nagyon dióhéjban), Bocsi Vikitől rendeli az ebédet, és 2-3 hónap alatt leadta a pluszkilókat.
ápr. 2. 10:40
Menj el egy dietetikushoz! Ne a neten próbálkozz, mert nem a fogyás a legfontosabb, hanem hogy úgy egyél, élj és fogyj, hogy ne károsítsd az egészséged és kialakíts egy életet, amit örökre tartani tudsz és nem éled meg kínzásnak.
ápr. 2. 09:19

Én a pm. alul mellett csak a dr. Dukán-féle fogyóval tudtam beindítani a fogyást.


Becsülettel végig csináltam mind a 4 szakaszát, tehát a visszavezetőt is úgy, lépésről lépésre ahogyan írta... valóban hosszú évekig nem jött vissza egyetlen deka sem.


[link]


Négy lépésből áll.

- Támadási szakasz, melynek napokban számított hosszát te magad számítod ki. Attól függ, mennyit szeretnél leadni

- A tényleges fogyás hossza...

- Visszavezetős szakasz (a korábban tiltott kenyerek, sütik, édes gyümölcsök) részleges visszavezetése az étrendbe

- Záró szakasz: mindent ehetsz kezdete, beillesztése a korábbi étrendbe


A II. szakaszt 2,5 hónapig csináltam, ez alatt lement rólam 8,5 kg. Csak a kenyérféléknél és sütiknél fogtam vissza magam és az igen-igen édes gyümölcsöknél.

De: szándékosan úgy fejeztem be, hogy még az utolsó szakasz lejárta után a szőlőt és társait a tőkéről, fáról zabálhassam. :))


Jön a tavasz, jönnek a zöldségek, bízzunk benne, hogy fejkendős nénikéktől a szabad-piacon olcsóbban tudsz vásárolni zöldséget, mint csarnokban...

De ha jól emlékszem, amikor én csináltam, volt köztünk, aki az üzletláncokban vásárolta az olcsóbb, fagyasztott zöldségeket, és azzal csinálta végig...

ápr. 2. 06:56

Kalóriaszámlálás, több kcal ki mint be = fogyás. Nem kell túlbonyolítani, csak arra figyelj, hogy a bevitt kalóriák egészséges ételekből legyenek többnyire. Neten tudsz keresni kalkulátort, vagy yazio, myfitnesspal, ezeken egyből az ételeket is tudod rögzíteni.


És mozgás! Nem csak a fogyás miatt fontos. Ha még nincs ilyen, próbálj keresni valamilyen mozgásformát amit élvezel, és azt csinálni heti 3-4-5 alkalommal. Sztem nem is muszáj valami nagyon intenzív sportnak lennie, legalábbis most 30 felett azt gondolom meg érzem a hab testemben :D hogy kb. mindegy mit, csak rendszeresen mozogj.

ápr. 2. 00:11

Helyettesíts minél több standard köretet (burgonya, tészta, rizs) - nagyrészt - zöld színű zöldségekkel.

[link]


A mozgás is fontos, és jó, ha izmot is építesz, mert az izomszövet energiát éget és gyorsítja az anyagcserét. (Túlizmosodástól nem kell tartani. A férfiaknak is nehezen megy az izomépítés, pedig sokkal több tesztoszteront termel a szervezetük.)

ápr. 1. 20:42

Mennyiséget kell csökkenteni!

Nincs csoda diéta, csak kevés kaja!


Mindent lehet enni, de nem sokat. Nincs nasi, csak néha!

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 1. 19:44
Sok zöldség és sült csirke
ápr. 1. 19:21
Valakinek van valami tippe hogy ezek mellett mit lehet enni hogy fogyjak is?Bármilyen tanács jól jönne..eléggé el vagyok keseredve hogy ide jutottam 19 évesen.PCOS,pajzsmirigy már biztos,a cukor kivizsgálás alatt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook