Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


157. pedit72
2007. nov. 7. 07:24
Még nem tudom, hogy mi lesz. Biztos visszamegyek a picikékért, csak az örökbefogadásra évekig várni kell lehet hogy el kellene indítani. Most csak őrlődöm pedig ez csak papír lenne -egyenlőre, aztán lehet hogy minden lenne az a papír-, csak most kicsit úgy érzem ezzel mintha feladnám hogy lehet saját gyerekünk. Ez persze hülyeség de tényleg nem tudom mit akarok. Illetve azt igen csak azt nem hogy milyen úton. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy két közvetlen munkatársam van aki a két úton halad. Az egyiknek harmadik lombik: gyönyörű ikrek, egy évre rá spontán terhesség. A másik sokadik lombik után örökbefogadás: két gyönyörű újszülött egy év különbséggel. Mindkettőnél a legkisebbek egy évesek és tündérek :-)
156. addry (válaszként erre: 155. - Pedit72)
2007. nov. 7. 05:41

Megértem hogy még próbálkoztok .

Mostanában gondolkodom rajta,még egy próbát meg érne,de nagyon rosszakat hallok,hogy fél egy év a várakozásí idő,és nagyon drága lett.És a férjemet is puhítanom kellene,nem nagyon akar róla beszélni.

Bennem meg van egy olyan félelem ,ha sikerülne a babba,nem tennének e különbséget az emberek közöttük.

155. pedit72 (válaszként erre: 154. - Addry)
2007. nov. 6. 20:01
Tudom, ezen átmegyünk mindannyian akik itt kötünk ki. 4 lombikom volt, myomámat műtötték, PCOs vagyok. A petesejtek 8-ból általában 2 maradt 3-4 napra. Az utolsó áprilisba volt akkor 11 sejt, KILENCEN maradtak. Annyira boldog voltam és megint nem sikerült, aztán fagyibébik 3-ból három feléledt ez klassz, beültették és újra semmi. Túléltük és úgy volt hogy ősszel visszamegyek, ott várnak négyen, négy fagyibébi de most elfáradtam. Eddig annyira vigyáztam mit eszek, mit iszok meg ilyenek így értem el az utolsó petesejt dömpinget és embriókat. IGEN meg lehet csinálni, de a többihez túl fáradt vagyok. Majd összeszedem magam csak most nem tudom még hogyan folytatom tovább. Ez a mélypont?
154. addry (válaszként erre: 153. - Pedit72)
2007. nov. 6. 19:46

ÉN olyan rossz állapotba voltam ,hogy kilátástalanak láttam az életemet.

Sok próbálkozás lombikon, remény aztán megint kudarc. Magam hibáztattam, a kudarcokér.A férjem nem bírta nézni ,hogy megyek tönkre, mint egészségessel mint lelkileg és 3 lombik után ö mondta fogadjunk örökbe egy kisbabát.Ö járt utána kihez kel fordulni.Bele vágtunk.Ne menjen simán a dolog,Férjem 1 hónapig korházba került,majd én munkanélküli lettem, után ö.Nagy nehezen rendeződött az életünk.Folytattuk tovább az ügyintézést,jött a tanfolyam.El intéztük,meg látogatun egy dilidokit.Jöttek környezet tanulmányra, mentünk orvosi vizsgálatra.Végül be adtuk a Gólyahír egyesülethez a kérelmünket. teltek a hónapok majd eltelt egy év, megint semmi,megint veszélybe került a munkám ,kezdtem megint mély depibe kerülni.ÉS végül 2 év után Dec. kaptuk a hírt van kisfiú.Nem magamról akartam írni ,csak azért írtam,hogy lásd reménytelen helyzet után is van még remény.

153. pedit72
2007. nov. 6. 19:01
Köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok nektek. Én csak fel szeretném deríteni a terepet, mielőtt nekivágunk. Sokan azt mondják, vágjunk bele és talán megnyugszom egy kicsit aztán próbálkozzunk tovább. De annyira nincs kedvem semmihez se... Én eddig teljesen jól viseltem az egészet, a sikertelenséget, a hízást, őszintén beszéltem mindenkivel aki kérdezte hogy vagyok. Nem kaptam sírógörcsöt ha terhes lett valaki a környezetemben. De mostanában valahogy más lett minden, valami megváltozott. A történeteiteket képtelen vagyok olvasni, mert most is sírok. Annyira meghatók és képtelen vagyok elhinni hogy ez velem is megtörténik majd.
152. addry (válaszként erre: 150. - Pedit72)
2007. nov. 6. 08:54

Sziaszkok,Nagyon át élem a gondolataid.Vágj bele ,minél hamarabb,ne soká halogassátok.Nincs annál nagyobb öröm amikor ,viszitek haza.A helyi Gyámhatoság hozz kel be adni a kérelmet.

Utána egy tanfolyamot kell el végezni,majd ezután el kel döntenetek nyílt,vagy titkos örökbefogadás legyen.Lehetőségeid:Bölcső, Alfa, Gólyahír alapítvány.Bővebben, örökbefogedás lapon nézelődj.Be kell fejeznem a 10 hónapos fiam sorban áll.

Ha bármi személyes kérdésed van keres meg.

2007. nov. 6. 08:00

Szia!

Sajnos tudom milyen érzés ez,de ne félj minden jóra fog fordulni,és ha akarod itt segítünk is túlélni!

Pár évvel ezelőtt én is így gondoltam,mellettem ott állt a párom,de jó lett volna valaki,aki megérti a problémám,de én nem meséltem el senkinek,még erre az oldalra sem találtam rá!

Talán azért,mert szégyeltem is egy kicsit,meg magam sem tudtam mi tévő legyek,aki nincs ebben a helyzetben,vagy nem volt,az nem is nagyon értené meg.Belülről nagyon fájt,és nem tudtam,hogy lesz-e valaha ebből kiút,és lett!

Ha érdekel valahol megtalálod,és elolvashatod az én történetemet.

Én az Ágacska Alapítványt ajánlom a kezdéshez,mi náluk kezdtük az egészet,ott mindent elmondanak,igaz Budapesten vannak,de minden kérdésedre megadják a választ(a honlapjukon rátalálsz a szükséges információkra).

Illetve ezt belülről Nektek kell eldönteni először is,ha mindeketten szeretnétek megy majd minden a magam útján meglásd.

Ha lenne kedved mesélj még magadról,és ha bármi kérdesed van szívesen segítek!

Üdv:Andrea

150. pedit72
2007. nov. 5. 19:20
Sziasztok, itt ülök a gép előtt és egyfolytában arra gondolok meg kell tennem...el kell kezdenem az örökbefogadást. Annyira félek a sikertelenségtől, már annyira elegem van. Azt se találtam meg a neten hogy lehetek-e a párommal örökbefogadó, milyen furcsa most írok így először magunkról. Valahogy úgy rémlik hogy házasok vagy egydülállók lehetnek. Milyen hülyeség 11 éve élünk együtt 36 évesek vagyunk, de ez persze senkit nem érdekel. Tudtok segíteni? Mi az első lépés, mindenki azt mondja még ráérek, de én már szeretnék...
149. lányom (válaszként erre: 147. - 4d9f8affae)
2007. okt. 31. 18:56

Mély tiszteletem a tied,és hasonló édesanyáké!!!

Nekem egy saját lányom van, mint szülésznő is dolgoztam, de nagyon igazad van,Én úgy gondolom minden örömöd meg is lehet, mert nem attól lesz ÉDESANYA valaki, hogy hordozza pocakjában, és fájdalmak között megszüli gyermekét!Ezek kellemes és kellemetlen élmények amik egy RÖVID bár igaz feledhetetlen iőre szólnak, de alényeg ami HOSSZÚ- HOSSZÚ évek öröme és fájdalma, na az ami igazán "hozzátartozóvá" teszi a kicsiny neveltjét majd felnőtté vált emberkéket ,aki ragaszkodnak nevelőikhez ,azaz anyjukhoz és apjukhoz!Üdvözlettel,kívánok nektek sok örömet, és mindent ami egy anyának,és apának kijuthat!

148. addry
2007. okt. 31. 16:01

Szia Roky!

Én egy anya vagyok, aki nagyon hálás vagyok azért , hogy anya (örökbefogadó)lehetek .

Engem nagyon fel háborít,ha valaki el ítéli,a szülő anyákat,főleg ha olyanok ítélkeznek akik csomó abortuszon túl vannak.Aki elevenen meg szüli és megöli ,annak a legrosszabbatt.

2007. okt. 31. 15:39

Minekünk 3 örökbefogadott gyermekünk van! Bálintom 5 hetesen 2,76dkg val 55cm-rel hoztuk haza 1998.december 23.-án!most szőke kékszemű!Ákosom 3 hetesem 4kg 55cm-vel 2002.február 1.-én

Szofiánkat 11hónaposan 6,70dkg.71cm.-rel Augusztus 18.-án Ákosom fekete haju és a szeme is kicsilány világos haju sötét szemü nekem a legszebbek a világon sőt tapasztalatom is van bőven 4-szer csináltam végig az örökbefogadási procedúrát nekem megérte!Ha látnátok!!!

146. lányom
2007. okt. 27. 10:33

Én vita helyett maximálisan osztom a véleményedet, és szorítok ,hogy változzon ez a bürokratizmus.

Ami sajnos parányi emberkék életével való játszadozás, és felnőtt emberek nehézségeinek, lelkifájdalmainak fokozását idézi elő ,ahelyett, hogy mind ezt enyhíteni!

Én szorítok neketek!!!!

145. lányom
2007. okt. 27. 10:30
A rendszera én tapasztalaom szerint Kb 25 éve rossz, de lehet,hogy régebbtől, de az előtte lévő időkről nem tudok érdemben nyilatkozni. Pedig mennyivel jobb lenne a csöpségeknek is minél előbb szerető családban élniük, és mennyire sok ember életkedvét adnák vissza egy pisi csöpséggel. Ráadásul az állam nyakáról sok sok anyagi gond lelenne véve mihamarabb.
144. dee (válaszként erre: 142. - Steiff)
2007. okt. 22. 21:51

Én tudom,ott voltam,láttam.:(

Rossz ez az egész rendszer,én már régen mondom.De inkább nem írok semmit.....

143. Marianni (válaszként erre: 142. - Steiff)
2007. okt. 22. 21:17
Köszönöm a biztatást. Igazából nem feltétel a "szőke kék szem stb." mivel én sem ilyen vagyok. Azért jó lenne ha max. 2 éves lenne. Nem igazság hogy a házasságban élőket preferálják, hiszen egy élletársi kapcsolat-amilyenben élek immár 6 éve-éppoly kiegyensúlyozott és harmonikus lehet.
142. steiff (válaszként erre: 140. - Dee)
2007. okt. 21. 08:49
Egy picit azért hadd vitatkozzak: nagyon nem igaz, hogy mindenki szőke, kék szemű 0 napos újszülöttet szeretne. Az az igazság, hogy ez a tegyesz szlogenje, de nagyon nem fedi az igazságot. Megsúgom, hogy ha pl. roma babát szeretnél azt mondják, hogy az nincs , mert mindenki azt szeretne, ha nagyobb babát szeretnél a válasz ugyanaz... Miután nem tudjuk leellenőrizni lehet a hivatal részéről azzal takarózni, hogy azért mennek a dolgok lassan, mert ilyen válogatósak az öf-ók (miközben mindenki tudja, hogy ez nagyon is nem igaz. Hiszen , ha olyan jól működne minden az országban, akkor nem lenne közel 20000 állami gondozott gyerek). :-(
141. steiff (válaszként erre: 139. - Marianni)
2007. okt. 21. 08:41
Szia!! Attól függ, hogy mekkora legyen az a kicsike és ,hogy mennyire vagy elfogadó. Az a helyzet, hogy egyedülállóként hátra leszel rendesen sorolva, mivel a házaspárokat részesítik előnyben. Én úgy gondolom ,(bocsika, hogy ezt írom), de nem sok esélyed van ilyen rövid időn belül babát kapni. Egyedülállóknak inkább nagyobb babát szoktak adni (3 év felettit) és hát mivel nagyon megnőtt a várakozók száma így az idő is. Csecsemőre 3-5 év, nagyobbacskára is 2-3 év körül (a civil szervezeteknél is sajna). Eleve azt számold bele, hogy csak az alkalmassági megszerzése 4-6 hónapot vesz igénybe. Persze mindenképpen vágj bele, ne hagyd magad eltántorítani, vidd végig amit elterveztél és tuti baba lesz az út végén (csak lehet, hogy kicsit tovább tart majd , de tuti a jó végkifejlet)!!!!!! Sok sikert és írj ám ,ha segíthetünk, vagy ha történések vannak!!! :-)
140. dee (válaszként erre: 139. - Marianni)
2007. okt. 17. 22:46

Szia,sajnos az időt nem lehet befolyásolni.HA nem túl nagyok az igényeid,sikerülhet.

Mindenki szőke,kék szemű,fehér bőrű újszülöttet szeretne.Ilyen nincs....:)

Gratulálok a tervedhez és sok sikert kívánok.

Írj ha történik valami.

2007. okt. 17. 19:25

sziasztok!


31 éves nő vagyok, és szeretnék egy kicsikét örökbefogadni. Egyedülálló vagyok, nov. 8-án megyek a tegyeszhez. szerintetek ha minden teszt és alkalmasság sikerül, és regisztrálnak, akkor van esélyem, hogy 1-2 éven belül sikerrel járok?

138. 40ad25a5e6 (válaszként erre: 136. - Dee)
2007. okt. 5. 20:54
köszi a bíztatást! kicsit sok az info a tegyesz.hu-n, azt sem tudjuk hol kezdjük el... de igyekszünk!
137. hardierika (válaszként erre: 136. - Dee)
2007. okt. 5. 15:06
Kedves dee!Ne haragudj,de most vettem észre az üzeneted.Zitát többször érdemes keresni és kitartóan a témánál tartani.Minket közel féléves adatátküldés után szóra sem méltatott.Többszöri telefonálás után azt mondta:hogy képzelünk ennyi idősen kisbabát.Én:41,párom:49.Sajnos a mi kisbabánk 2,5 éve meghalt.Azóta még nem sikerült a teherbeesés,ezért szerettünk volna örökbefogadni.Nem érdekelte túlzottan a tragédiánk.Persze fiatalabb szülőknek biztosan van esélye,meg kell próbálni.Van,aki a 4.babát kapja tőle.Én nagyon igazságtalannak tartom,de ez az én véleményem.A tiéteket honnan sikerült örökbefogadni?
136. dee (válaszként erre: 135. - 40ad25a5e6)
2007. okt. 5. 10:38

Szia!Szerintem van esélyetek.Azt nézik,milyen környezetbe kerül a baba és nem a tulajdont.Az albérlet is is lehet rendezett.:)

Még az sem kitétel,hogy saját szobája legyen a babának,elég egy meghitt sarok neki.


Vágjatok bele,csodálatos érzés!!!!

Sok sikert kívánok!

2007. okt. 5. 10:20
sziasztok! most kezdtem el utánajárni hogy is zajlik az örökbefogadás. kicsit tartok tőle, ha albérletben lakunk, esélyünk sincs... szerintetek?
134. sculli (válaszként erre: 129. - C6b27363e5)
2007. okt. 3. 18:29
vannak akik vallási okokból nem szakitanak meg terhességet,és van aki gyógyszer mellett teherbe esik,még mindig jobb valakinek életet adni mint ölni és örömet annak akinek nem lehet szülni.az egyik szülöt a befogadót az égig magasztalják a másikat az örökbe adót megvetik!Hmmm?
133. lányom
2007. szept. 27. 11:58

Csak az fogadjon örökbe aki TELJESEN BIZTOS az érzelmeiben, és felkészülve tudatosan vág bele abba,hogy a gyermek akit szeretnie,nevelnie, fegyelmeznie...stb ami a szülői örömök mellett gondok is fel tudja vállalni úgy ,hogy minden estben jóban-rosszban sajátjaként tudja elfogadni örökbefogadott GYERMEKÉT.És amikor kell tudja elmondani, hogy nem vérszerint szülők, de szivük úgy dobog érte mintha saját gyemekük lenne. (gyermrk korától függő)

Aki pedig nem tudja saját gyermekénél tapasztalni ezeket az érzéseket,vagy nem tud és nem is próbál gyermekének családi légkört teremteni az inkább újszülött, vagy csecsemőkorában adja gyermekét örökbe, szerető, aggódó, törődő embrek közé.

Sajnálatos, hogy nálunk az örökbefogadás milyen rettenetes problémás,ezért szerintem a sok csecsemő később kerül CSALÁDBA mint ahogy az megtörténhetne. Pedig már újszülött kortól jelentős lenne!

2007. aug. 29. 17:38

Nme tudom jo helyen jarok, de segitseget szeretnenk kerni.

Az USAban elek es magyarorszagrol szeretnek orokbefogadni egy kisgyereket, lehetoleg 1-2 ev kozott vagy fiatalabbat.

A neten nem talaltunk informaciot es egy olyan ugyved segitsegere lenne szulseg, aki jartas a kulfoldre torteno orokbeadasban. A magyar alapitvanyok csak belfoldi szulokkel foglalkoznak. Orokbefogadni akarhonnan lehetne az allamokbol, de ha magyarok vagyunk, akkor jo lenne magyarorszagot megcelozni eloszor.

Elore is koszonom!

Ildiko

2007. aug. 16. 20:39
ma este golyavarázs címmel látható az m2-esen egy dokumentumfilm a nyilt örökbefogadásról!23:20kor kezdődik!
2007. aug. 7. 06:13
Én az örökbefogadó szülőknek szeretném tanácsolni, hogy neveljék úgy a gyermeküket, hogy tudja: Őt örökbefogadták. "Nem én szültelek, de a szívemben ugyanúgy benne vagy, mintha én szültelek volna." Későbbi nagy bajoktól menekülhet meg aki így neveli gyermekét. Mindíg van egy elszólás, egy rosszakaró aki tudatja a gyermekkel az örökbefogadását, és akkor esetleg a gyerek elfordul a szüleitől.
2007. júl. 14. 22:50

Én is érintet, vagyok, a témában én se ítélem el csak néha nem értem. nem azokat kinek olyan okból agyág be, mert muszáj. hanem ki 2-3-4bead egymás után őket nem értem mért vállalja a terhességet? 2cora3cora

Én nagyon örülök, mert kettő is lett s boldogok vagyunk

Még egyszer hangsúlyozom, ara vonatkozik 2töt3mat be ad őket nem értem

2007. júl. 14. 22:31

Sziasztok!


Én is hozzászólnék a témához,mert engem is érint,bár nem akartam,de...!

Ha ez számít,én nem ítélem el az örökbeadó szülőt,és én nem hiszem,hogy itt bárki is mondott ilyet,csak esetleg aki tapasztalatból beszélt!

Sőt én tisztelem,és szívből szeretem,hogy ilyen nagy boldogsággal ajándékozta meg a családunkat,és Kedveskének igaza van az az elítélendő aki nem így gondoskodik a gyermekéről,és Intézetbe adja,úgy hogy lehetősége sincs a normálisnak mondott Életre a gyermeknek!!!


Nekem amikor meghalt a Kislányom,mindenki azt mondta biztos örökbeadtam,vagy hová tetem,de aztán amikor elmeséltem mi történt,hát...nem mondták,hogy elnézést,na jó 1-2 ember,de a többsége nem sajnos!


Csak ennyit szerettem volna elmesélni,és köszönöm,hogy meghallgatatok!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook