Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretem, ha magyar oldalon, idegen nyelven íródott a... fórum

Nem szeretem, ha magyar oldalon, idegen nyelven íródott a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. Hansika (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
ápr. 21. 19:14
esküszöm, ugyanez jutott ma reggel nekem is az eszembe....-DD
21. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 21. 15:47
a smittpali sem tette.
20. michelle.r (válaszként erre: 12. - Magic)
ápr. 21. 15:33
A magic is milyen szép magyar szó. 😂
19. globus
ápr. 20. 17:55
Teljesen mindegy, mit írnak. Egy adatlap nem bizonyít semmit.
18. Hansika (válaszként erre: 16. - Srcrss)
ápr. 20. 17:44
Én ezt már követni sem tudom...-))
17. andi6020 (válaszként erre: 12. - Magic)
ápr. 20. 15:28

Írod ezt mint Magic.

Amúgy mire a sok nagybetű?

16. srcrss (válaszként erre: 13. - Hansika)
ápr. 20. 15:17
De írhatnak, bármilyen nyelven. Magyar ember Magyarországon... Ha nem vagy magyar/nem Magyarországon élsz, akkor írhatsz külföldiül. 😄 Én így értelmeztem a hozzászólását.
15. hottie (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 10:38
Tökéletes, hogy így gondolod.:P
14. hottie (válaszként erre: 12. - Magic)
ápr. 20. 10:35

Hűűű, ekkora Magyarkodást is régen olvastam.:P


Nem haragudj, elfogadom, hogy neked ez a preferenciád, tiszteletben tartom, de magas labda volt a hozzászólásod.:D

13. Hansika (válaszként erre: 12. - Magic)
ápr. 20. 07:39

Kirekesztőnek érezlek másokkal szemben.

Mert ki neked a magyar?

Több embert is ismerek aki nem Magyarországon született, nincs magyar állampolgársága de beszéli a családja otthoni közege miatt a magyar nyelvet is.

Ők ide nem írhatnak?

Egy chat-oldal a világ sokszínűsége pont a szereplői miatt.

12. Magic
ápr. 20. 06:41
Règen az összes ilyen nőt a társkeresőn balra húztam Magyar ember Magyarországon Magyarul beszèljen szerintem is !
ápr. 19. 14:53

Engem az idegen eredetű rövidítések egy magyar szövegben jobban zavarnak.

Pl: “ngl” = not gonna lie (“ngl nincs kedvem találkozni veled”. )

Hát erre mondják, hogy személyes probléma.

10. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 19. 14:44

Számomra minden általam értett nyelven íródott szöveg eredetiként a legszebb. Biztos sokan vannak még így ezzel, és saját tetszésüknek megfelelően alakítják az adatlapjukat.

Én mondjuk azért választanék magyar szöveget, vagy írnám mellé a magyar megfelelőjét, mert a profilom nem csak nekem szól, hanem azoknak is, akik ránéznek. Nem sok értelmét látnám rajta egy olyan idézetnek, amit esetleg csak én értek.

ápr. 19. 11:29

Sokan vagyunk úgy, hogy a mindennapokban más nyelveket is beszélünk.

Soha nem gondoltam, hogy ez valakit is zavarhat egy chat oldalon...

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Srcrss)
ápr. 19. 10:51
Ha írásban a fórumokon tökéletesen fejezi ki magát magyarul, miért ne tudná magát bemutatkozási mottóként is kifejezni? Ahogy Hottie tette, az a korrekt.Persze erre nincs szabály nem is kell, hogy legyen, csak nekem nem tetszik, lehet én vagyok az egyedüli ezzel.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Hottie)
ápr. 19. 10:48

Amennyiben, ott van magyarul is, az teljesen tökéletes.


Azt sem szeretem, ha mástól vesznek át idézeteket, és sajátjukként próbálják "eladni". Sokkal szimpatikusabb, ha megjelölik kitől származik.

6. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 19. 09:08

Nekem itt a hoxán van a profilomban egy norvég regényből egy idézet, norvégul, de alatta rögtön alatta ott a fordítás. Azért került be norvégul, mert úgy olvastam először. Rögtön megfogott, az az egy mondat annyira rólam szól. Szóval nekem ezért került ide, mint mottó.

Semmi nagyképűség nincs bennem.:) Egyszerűen tetszett.

5. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 19. 09:01
Nem biztos, hogy azért ír idegen nyelven. Mi van, ha könnyebben fejezi ki magát, mint magyarul? De az is létező jelenség, hogy egyesek "felvágnak" ezzel. Máshol alap az idegennyelv-tudás.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Pötibaba)
ápr. 19. 08:52

"Szerintem ezzel most valakit itt cikizel. Hogy is szokták itt mondani. ha bárkit bármi is zavar? "Minek nézed, ha nem tetszik, olvass valami mást, ami magyarul van... " 😂"


Miért cikiznék bárkit is? Ez egy önálló véleményem.

Egyszerűen logikátlannak tartom. Pl. felmegyek egy francia oldalra beszélgetni, kicsit furcsa lenne, ha magyarul mutatkoznék be.

Olyan ez számomra, mint amikor kimegy egy celeb mondjuk az USA-ba egy hónapra, és amikor visszajön nem beszélni magyar, keresi a szavakat.

ápr. 19. 08:18

Szerintem ezzel most valakit itt cikizel. Hogy is szokták itt mondani. ha bárkit bármi is zavar? "Minek nézed, ha nem tetszik, olvass valami mást, ami magyarul van... " 😂


Illik, nem illik??? Szabad bármit írni egy internetes bemutatkozásban, még hottentotta nyelven is, ha valaki úgy tudja magát kifejezni önmagáról a legjobban. Kik vagyunk, hogy mások önkifejezési módjait bárhogy megszabjuk?


Az étterem más eset, saját országodban megillet, hogy egy hazai étteremről a saját nyelveden is megkapd az információt, még online is.

ápr. 19. 07:47
Engem az zavar, hogy ha egy magyarországon lévő étteremnek csak angol étlapja van a neten, még akkor is, ha értem úgy is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook