Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MMR oltás - autizmus. Lehet összefüggés? fórum

MMR oltás - autizmus. Lehet összefüggés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jan. 5. 14:50
régebben nem szűrték ki ennyire az autizmust. inkább más betegségekre fogták, vagy enyhébb fokozatban az aspergereseket pedig bogarasnak mondták
2014. jan. 5. 13:40

Régebben nem volt ez a 3-as kombinált oltás. Ki tudja, mi az igazság. Csak az ismerősöm, akinek a gyereke autista, volt vizsgálaton, és ott mondta neki a gyógypedes, hogy pár hónapon belül ő volt a 3., aki azt állítja, hogy az oltás után vette észre a változást.


Pl.: az egyik kisgyerek mindig játszott a többiekkel, az oltás után meg teljesen magába fordult...illetve amiket addig tudott szavakat, az oltás után már elfelejtette és nem tanult újakat. Akkor ezek is véletlenek?

28. KLucus
2014. jan. 5. 12:41

a környezetünkben lévő gyerekek közül egyik se lett autista tőle, sőt semmi bajuk sem lett.

egyik ismerősünk gyereke viszont igaz nem autista,de epilepsziás lett állítólag ettől az oltástól. mondjuk amikor a kisfiú megkapta az kb. 8 évvel ezelőtt volt. bár az anyuka már akkor 40 fele járt és a 6. gyereke,de ez csak zárójelben.

szerintem nem mernék megtenni,h gyerekek egészségét kockáztatják jótékonynak mondott oltásokkal...

2014. jan. 5. 10:50
[link] N4
26. tündér74 (válaszként erre: 1. - Havasi daravirág)
2014. jan. 5. 10:07

Vannak országok, ahol sok szülő emiatt a tévhit miatt nem engedi beadatni ezt az oltást, sajnos ugrásszerűen meg is nőtt ott a kanyarós betegek száma:(

Az ehhez hasonló tévhitek a tudatlanságból erednek.

Egyébként az oltások körüli hisztéria szerintem veszélyesebb, mint az esetleges mellékhatások. A kanyaró meg a többi még annál is veszélyesebb.

2014. jan. 5. 07:50
ha egy gyerek autista, annak a jelei pont abban a korban jönnek ki, amikor az oltást kapja, ennyi az összefüggés, nem az oltástól van, ha magába néz egy szülő, rájön, hogy igazából már előbb is voltak jelei, csak nem vette észre.
24. Bcicus
2014. jan. 5. 01:05
Az autizmust nem oltás okozza, maximum ideiglenesen ronthat egy autista gyerek állapotán.
23. Aga1 (válaszként erre: 19. - Derya)
2014. jan. 5. 00:24
Németországban valóban nem kötelezöek a védöoltások, de ajánlják a gyerekorvosok, szinte magától értetödö, hogy az MMR-t beadatod.
22. 130454e42d (válaszként erre: 13. - Havasi daravirág)
2014. jan. 5. 00:17
21. 130454e42d (válaszként erre: 8. - Havasi daravirág)
2014. jan. 5. 00:15
Magyarországon nem tartalmaz higanyt az oltóanyag.
20. 130454e42d (válaszként erre: 1. - Havasi daravirág)
2014. jan. 5. 00:15
Mikor kijött a cikk erről egy komoly orvosi lapban Japán leállította az oltást. Aztán 4-5 év múlva újra bevezette, mert az autisták száma nem csökkent, viszont pár gyerek meghalt torokgyíkban... Addigra kiderült, hogy a kedves doktor úr manipulálta az eredményeket, nem kicsit.
19. Derya (válaszként erre: 18. - Havasi daravirág)
2014. jan. 5. 00:12

abszolut lehet osszefuggés, és van is. :-)

igen, vannak országok, ahol nincsen kotelezo védooltás.

az oltás nem tartalmaz higanyt amennyire én tudom, viszont 3 élo virus egyuttes beadása miatt nem veszélytelen ez az oltás.

pl. Anglia, Németország, Ausztria.

buta németek... :-D

nem igaz?

hogy mit lehet tenni?

ha otthon maradsz, akkor valoszinuleg semmit.

ha hajlando vagy koltozni, akkor az elobb emlitett orszagokba érdemes. :-)

18. Havasi daravirág (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2014. jan. 4. 22:15
Köszi. :)
2014. jan. 4. 22:11

[link]


kérdezz érintett Anyukákat ezen a fórumon, hátha többet megtudsz erről

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Havasi daravirág)
2014. jan. 4. 22:10

Épp ezért mondom, hogy többtényezős.



Amúgy meg azzal magyarázzák a jelenséget, hogy éppen ennek az oltásnak a környékén jelentkeznek az első pregnánsabb tünetek, de nem az oltás miatt, hanem mert a gyerekek fejlődési fázisa miatt

15. Havasi daravirág (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2014. jan. 4. 22:07

Nem minden mellékhatás jelentkezik mindenkinél. Ez bármilyen gyógyszerre/kezelésre igaz egyébként.


Itt az a furcsa, hogy mind a 3 esetben az oltás után figyeltek meg dolgokat.

14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Havasi daravirág)
2014. jan. 4. 22:03

Igen sok autista gyermeket nevelő szülő összefüggésbe próbálja hozni az oltással a problémát, ezt hiszem, érthető, hogy keresik az okokat, de ez ok nem lehet, hiszen akkor minden gyermeknél előjönne.


Az autizmus több tényező együttállásakor alakul ki és nagyrészt genetikus és valószínűleg sosem derül ki róla minden.

13. Havasi daravirág (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2014. jan. 4. 22:00

Köszi a linket.


Én nem vagyok a védőoltások ellen egyébként, csak ez a téma azért keltette fel a figyelmem, mert az egyik ismerősöm elmondta, hogy szerinte a gyermeke ettől lett beteg és 2 másik anyukával is beszélt, akik szintén ezen a véleményen vannak.

2014. jan. 4. 21:59
( a szóközt töröld a linkből)
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Havasi daravirág)
2014. jan. 4. 21:57
10. Havasi daravirág (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. jan. 4. 21:55
Én nemrég olvastam erről, és állítólag néhány régebbi oltás még tartalmaz. Volt ebből per is, amikor a szülők nem adatták be, és inkább külföldről hozattak be oltóanyagot és azzal lett beoltva a gyerek.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Havasi daravirág)
2014. jan. 4. 21:53
nem tartalmaz higanyt, több éve kivonták a forgalomból azt az anyagot
8. Havasi daravirág (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2014. jan. 4. 21:52

Persze, hogy nem lesz minden gyerek autista ettől, nem mindenkinél jelentkezik ez a mellékhatás, de mindenkinek máshogy reagálhat a szervezete.


Aminek az oka, hogy higanyt tartalmaz ez az oltás.


Néhány orvos is ellene van, nehéz kideríteni, mi is az igazság ezzel kapcsolatban.


Úgy tudom, néhány országban nem is kötelező ez az oltás.

2014. jan. 4. 19:44

Kizárólag az oltástól nem lehet, hiszen akkor minden gyerek autista lenne, hisz mindegyikük megkapja ezt az oltást.

Az autizmus több tényező együttállása alapján alakul ki, s elég nagy része ennek genetikai .

2014. jan. 4. 19:41
Nos én úgy vélekedek, hogy nem látok semmilyen ok-okozati összefüggést.
2014. jan. 4. 19:31
egyelőre semmi összefüggést nem bizonyítottak
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Havasi daravirág)
2014. jan. 4. 19:21
Milyen jó, hogy én annakidején nem hallottam erről! Legalább nem aggódtam!
2014. jan. 4. 17:48
És mit lehet tenni? Mert ez az oltás kötelező.
2014. jan. 4. 17:29
Elképzelhető, volt egy dokik nevű sorozat (amerikai) ott is beszéltek erről.
2014. jan. 4. 17:21

Sziasztok!


Azért teszem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra ezzel kapcsolatban.


Ezt az oltást 15 hónapos korukban kapják meg a gyerekek, mivel kötelező Magyarországon.

Olvastam erről jó néhány beszámolót, miszerint jó néhány szülő kapcsolatba hozta gyermeke megbetegedését az oltással. Az ismeretségi körömben is van egy anyuka, aki ezt állítja, illetve még ő ismer 2 másik anyukát is.


Ki hogyan vélekedik erről?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook