Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MMR oltás - autizmus. Lehet összefüggés? fórum

MMR oltás - autizmus. Lehet összefüggés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. tündér74 (válaszként erre: 38. - Githaj)
2014. jan. 6. 13:49

Kívánom, hogy soha ne is legyen beteg az unokád. Bár ha közösségbe kerül majd, ez elkerülhetetlen lesz.


Csak úgy halkan megjegyzem, hogy vannak, akik a mocskos profitorientált gyógyszergyárak mocskos szereivel szemben a homeopátiát és hasonló alternatív "gyógymódokat" választanak. Szerinted az ilyen szereket előállító cégek miből élnek? Felebaráti jóindulatból?

Gyógyszereket nem lehet csak úgy előállítani, szigorú szabályozás van, ami ugyebár nem jellemző az "alternatív" gyógymódokra.

59. KLucus
2014. jan. 6. 13:25

ezzel egy baj van csak ami engem nagyon bosszant,h az aki nem oltja be a gyerekét nem csak a saját gyereke életével játszik hanem mondjuk az én gyerekeim életével és még sok máséval is. nem nagyon hallottam még olyat,h tömeges halál történt volna oltások miatt, ellenben tömeges halál volt akkor mikor még ezekre nem létezett oltó anyag.

bosszantó az ilyen szülő hozzáállása.

a kisfiam 3 éves, megkapott minden kötelező oltást és pluszba megvettem még neki a gennyes agyhártya gyulladás elleni védőoltást is. azt hiszem a 3 év alatt 3x voltam vele orvosnál a kötelezőn kívül. makk egészséges.

az ilyen szülő mennyen el kutató biológusnak, lásson a kutatások,fejlesztések mélyébe és akkor elhiszem neki amit mond! addig pedig szimplán felelőtlennek tartom, akinek nem való gyerek.

58. tündér74 (válaszként erre: 36. - Githaj)
2014. jan. 6. 09:48

Mindig csodálkozom azokon a szülőkön, akik jobban féltik a gyereküket az oltástól mint magától a betegségtől.:S

Minden bizonnyal az oltások "veszélyessége" miatt nőtt meg a népesség, hiszen mióta vannak, drasztikusan visszaesett a gyermekhalandóság, és eltűntek olyan betegségek, mint pl. a fekete himlő.

Idős gyermekorvosunk sajnos látott meghalni kanyaró okozta agyvelőgyulladásban gyereket, szamárköhögésben fuldokló csecsemőt.:(

Sokan azt hiszik, hogy amit nem látnak az már nem is létezik.


Szerencsére Magyarországon jó az átoltottság, viszont ha ez csökkene - a buta összesküvés elméleteket gyártók miatt - akkor a külföldről behurcolt fertőzésekből több beteg lenne itthon is.

57. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Githaj)
2014. jan. 6. 09:03

En ugy tudom, hogy nemelyik kombo oltas pont jobban hat, ha egyutt van beadva tobb betegsegre. Az enyemek konkretan minden ellen be vannak oltva es ez alol kivetel csak az influenza elleni oltas.


A 11 eves fiam eleteben egyszer kapott antibiotikumot, azt hiszem ez mar igy egy az egyben olyan ritka mint a feher hollo. Egyebkent a penicillinre allergias, szoval meg amikor kapta, akkor sem csinalhatta vegig a kurat az allergia miatt de meggyogyult.


A lanyom pedig 5 eves es egyszer sem. Neki egyszer akartak adni de allergias penicillinre is es a masik fajtara is, szoval nala nem is lesz.


Ahhoz kepest, hogy az osztalytarsaik, ovistarsak evi 4 kura antibiot szednek, szerintem az o immunrendszeruk a helyen van.

56. gribedli*** (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 08:54

Na, pl az olaszoknal egy csomo oltas fakoltativ es emiatt sokan nem is adatjak be, ezert itt kisebb ez az atfedes, marmint ertem, otthon a 80%beadat mindent, igy a maradek az kihasznalja, hogy a 80% oltottsaga miatt nem fordul elo a betegseg.


Itt mar csokkent ez az atfedes ugye, mert egy csomoan nem adattak be es igy a virusok szabadon keringenek. Nagyon sok agyhartyagyuszi volt az utobbi evekben es kemenyek: halal, koma, ilyenek.


Felelotlenseg azt mondani, hogy ha nincs beoltva a gyerek, majd megtanul vedekezni. Egy francokat, meghal, vagy jobb esetben 2 hetig komaban van (az sem egy setamenet). Ezert ujra bevezettek kotelezove ezt is. Szoval kezdenek ok is visszatancolni mert a szituacio oltas nelkul olyan lesz mintha a 19.szazadban lennenk

55. gribedli*** (válaszként erre: 41. - 6b006fc769)
2014. jan. 6. 08:48
Ott a pont, az utolso mondatban. Eddig nem akartam igy mondani, de sokan szeretnenek egy kulso okot hibaztatni, valaki mast hibaztatni mert igy konnyebb elviselni azt, hogy a gyerekuk autista. Mar aki akar kulso okot keresni, mert van, aki tisztaban van azzal, hogy genetikai hattere van, de meg mindig van olyan, aki ketsegbeesett es jobb lenne a lelkenek valakit hibaztatni.
54. jozsi.38 (válaszként erre: 52. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 08:15
igen, közben rájöttem :)
53. jozsi.38 (válaszként erre: 49. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 08:14
amúgy pedig itt Európában, könnyen veheti az oltás ellenességet az, akinek szálka a szemében, hiszen az emberek jelentős része oltva van, tehát a betegségek megjelenési esélye az oltottság miatt kicsi. így ő könnyen viháncol. viszont a franciáknál tavaly volt vagy tavalyelőtt kanyaró járvány azt hiszem, illetve még néhány nyugat-európai országot érintett, pont a nem oltató szülők miatt
52. 130454e42d (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2014. jan. 6. 08:14
Persze, tudom, hogy nem az oltások ellen vagy. A te gondolatmenetedhez próbáltam kapcsolódni, de úgy látszik, ehhez még kevés volt a kávé :)
51. jozsi.38 (válaszként erre: 49. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 08:10
irónia mint olyan, mond neked valamit?
2014. jan. 6. 08:09
pertussis=szamárköhögés
49. 130454e42d (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2014. jan. 6. 08:09
Azt nem értem, hogy a saját gyerekéről hogy tud valaki így gondolkodni? Majd lesz másik? Ha életrevaló túléli, ha nem az se baj? Nesze neked, anyai-apai szeretet.
48. jozsi.38 (válaszként erre: 43. - Githaj)
2014. jan. 6. 08:07

három van összevonva, nem 7-8. egyik oltás DI-PER-TE vagyis diftéria(torokgyík) pertussis (magyar megfelelőt nem tudom) tetanusz

MMR oltás mumpsz morbilli rubeola

egyik sem hülyeségből vagy hasracsapásból van beadatva

47. githaj (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2014. jan. 6. 08:06
A túlnépesedést mások, másképp oldják meg, az én véleményem azt nem befolyásolja.
46. jozsi.38 (válaszként erre: 38. - Githaj)
2014. jan. 6. 07:59

igazad van végülis a gyerekek fele haljon csak meg védőoltás hiányában, ahogy régen, mert túlnépesedés van.

aki ennyire védőoltás ellenes, annak javaslom a 100éves temetők gyerek részlegének látogatását, Móra Ferenc Kincskereső kis ködmönét újraolvasásra (torokgyík, vagy másnéven diftéria), de elég ha Arany János életrajzát elolvassák. 8. gyerekként a szülők egyetlen(!) gyermeke volt, aki megérte felnőttkort.

szóval le a védőoltásokkal! éljen a föld! :P

45. githaj (válaszként erre: 42. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 07:56
A felelotlen félmuvelt libát légyszíves hagy meg magadnak, azért mert valakinek más a véleménye nem kell ilyen jelzokkel illetni.
44. 130454e42d (válaszként erre: 41. - 6b006fc769)
2014. jan. 6. 07:55

Wakefield cikke után japánban beszüntették az MMR oltást. Pár év alatt több gyerek halt meg, sürgősen újraoltottak. Az autisták aránya nem csökkent.

Közvetetten ezzeket a gyerekeket az oltásellenesség ölte meg.

43. githaj (válaszként erre: 39. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 07:54
Valamikor kaptál oltást egyszerre egy betegség ellen, most ossze van vonva 7-8 betegség ellen, el tudod képzelni mit kell elviselnie a gyermek immunrendszerének, hogy kialakítsa az ellenállást.
42. 130454e42d (válaszként erre: 38. - Githaj)
2014. jan. 6. 07:54

Az én lányaim olta annak, és nem betegesek.

Nem hallottál járányokról? Az utolsó gyermekbénulás aédozatai közül még talán él pár szerencsés, aki túlélte, igaz, soha nem lett egészséges. Tipikus jódolgában nem tudja, mit csináljon emberek osztják az észt az oltások ellen.

A lányod egy felelőtlen félművelt liba. Azt használja ki, hogy nálunk magas az átoltottság, ezen élősködik.

41. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - 6b006fc769)
2014. jan. 6. 07:52

"Andrew Wakefield tizenkét gyermek vizsgálatára alapuló kutatása eredményeire bizonyítékokat nem mutatott, egyszerűen megállapította: „A rendellenesség kialakulását a szülők a kanyaró, mumpsz és rubeóla elleni védőoltással hozták összefüggésbe.”"



"Azóta több nagy tanulmány arról számolt be, hogy a Wakefield által feltételezett összefüggés nem létezik. Az orvosi kutatások értékelésével foglalkozó Cochrane Library nemzetközi csapata 31 tanulmányt vizsgált felül, amelyek mindegyike több száz, sőt egy esetben félmillió alannyal dolgozott. E vizsgálat messze nem kapott akkora médiafigyelmet, mint Wakefield 12 gyermekkel foglalkozó tanulmánya, akit közben azzal vádoltak meg, hogy 55 ezer fontot fogadott el azoknak a családoknak a jogi képviselőitől, akik elvitték hozzá a gyermekeiket."


"Az autizmussal diagnosztizált betegek száma az Egyesült Államokban az 1970-es, Nagy-Britanniában pedig az 1980-as években kezdett emelkedni, ami nagyjából egybeesik az MMR-vakcina bevezetésével a két országban. Az autisták száma ötévente megduplázódott, részben a jobb diagnosztikai módszerek és a betegség tágabb értelmezése, részben pedig azonosítatlan tényezők miatt. Az emberek – érthető módon – szerettek volna olyan kapcsot találni, ami révén valami konkrétan felelőssé tehető a betegség kialakulásáért."

40. githaj (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. jan. 6. 07:52
Az orvos "melegen ajánlja", mert neki abból bevétele van.
39. 130454e42d (válaszként erre: 36. - Githaj)
2014. jan. 6. 07:51
"Sajnos" kötelezőek... Igazad van, ha pár gyerek meghal majd lesz másik, mint régen... Hogy lehet így hozzáállni alakinek pl. a saját gyerekéhez, unokájához? Isten adta, isten elette?
38. githaj (válaszként erre: 34. - 130454e42d)
2014. jan. 6. 07:50
Nincs igazad, hol marad az emberi jog? Nézd meg a mai gyógyszerzabáló társadalmat, mitol beteg a sok gyerek, felnott. Minden reklámban legalább két gyógyszert reklámoznak "csak vegyétek és egyétek" módra. A lányom 10 hónapos kislánya még nem volt oltva, de eddig nem is volt beteg, meglátjuk ezután mi lesz mert kényszerbol be kell ot oltatniuk.
2014. jan. 6. 07:49
36. githaj
2014. jan. 6. 07:42
Nagyon is lehet osszefuggés, sajnos az oltások kotelezoek, így nem lehet kibújni alóla. A lányomék megpróbálták, de most hogy a kicsi 10 hónapos megkezdik az egész ceremóniát, mert késobb nem mehetne bolcsibe vagy oviba. Elég utána olvasni a dolgoknak pl. John Virapen Mellékhatás halál c. konyve de ez csak egy példa,van sokkal tobb.
35. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - Derya)
2014. jan. 6. 07:29

azért Szendinek nincs orvosi végzettsége ha jól tudom, tehát eléggé könnyelmű kijelentéseket fogalmaz meg.

amúgy pedig megismétlem magam: korábban is vannak jelei az autizmusnak, csak a szülők ezt nem veszik figyelembe és normálisnak veszik a hang és fényérzékenységet, továbbá félénknek titulálják a gyereket, és olyan két éves kor körül kezd egyre jobban kiütközni, amikor lassan nagyobb közösségekhez kell alkalmazkodni, megváltozik a gyerek napirendje. otthoni körülmények között nem

34. 130454e42d (válaszként erre: 32. - Derya)
2014. jan. 6. 06:35
Aki az oltások ellen agitál az gyerekek életét veszélyezteti, tudatosan, gonoszságból, vagy butaságból. Nem tudom, melyik a rosszabb.
33. Derya
2014. jan. 5. 23:08
32. Derya (válaszként erre: 29. - Havasi daravirág)
2014. jan. 5. 22:58

nem.

ahogy az sem veletlen, hogy Norvegiaban, Svedorszagban ugrasszeruen megnott az narkolepszıas fiatal betegek szama.

bizonyitottan az influenzaoltas miatt.

aki azt mondja, hogy veszelytelenek ezek az oltasok, az vagy tudatlan vegy pedig nagyon naiv. :-(

31. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Aga1)
2014. jan. 5. 18:47
Pontosan. Tobb orszagban is tobb oltas csak azert nem kotelezo, mert nincs ra keret, hogy fizesse az allam. Ha kotelezove teszi, akkor neki kell fizetni. Igy viszont, hogy nem kotelezo, de megis minden gyerekorvos "melegen ajanlja", az emberek kifizetik sajat zsebbol, igy az allam kevesebbet kolt erre kozpenzbol.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook