Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 15. 19:33
Sziasztok! Akinek van tapasztalata a mirenával, kérem írjon. Nekem 5 hete tette fel az orvos és azóta állandóan vérezgetek. Szünet nélkül. Az orvos doxicillint és norcolutot írt fel, ezeket szedem és egy hónap múlva kell visszamennem. A kérdésem az lenne, hogy a vérezgetés miatt valószínű, hogy nekem nem fog beválni? A doki azt mondta, hogy a gyógyszerektől eláll a vérzés, de nekem egy hét után se állt el. Még egy hétig szedem a gyógyszereket. Bevagyok rezelve, hogy lekell vetetnem. Ja és görcsöl is a hasam olyan 2-3 naponta. Valaki nyugtasson meg, hogy több idő kell a beállásához.
21. gabima
2008. ápr. 13. 17:27
Nekem nemrég tették fel a Mirenát, a menzesz 2. napján, és fél órán belül teljesen abbamaradt a vérzésem, pedig máskor 5 napig tart. Ez normális?
20. wkata (válaszként erre: 19. - Apaibogi)
2008. ápr. 7. 11:48
Köszi!Én Lh-teszttet csináltam, a nőgyógyászom nagyon messze van,sajnos.Kb egy hét, és kiderül,hogy sikeres volt e az e havi akció:-)
19. apaibogi (válaszként erre: 17. - Wkata)
2008. ápr. 5. 15:12

Szia!

Kb,3 hónap volt mire teherbe estem.Nem tudom milyen a nőgyógyászod,de én 1x nézettem vele petesejt érést is, úgy biztosabb.

Sok sikert!!!!

2008. márc. 11. 16:48

Sziasztok!

Nagyon örülnék, ha megírnátok a tapasztalatotokat vagy a véleményeteket a Mirena szoptatás alatti használatáról. 6 hete született meg a harmadik babám, aki rengeteget szopik, kiindulva a 2 nagyobb testvérből, akik 2 éves korukig szopiztak, ő is biztos sokáig még anyatejen fog élni. Biztos szeretnék lenni abban, hogy a hormon, ami az anyatejbe kiválasztódik semmilyen káros hatással nem lesz az ő szervezetére. Egyébként nagyon ideális eszköznek találom, bár még sohasem használtam, az orvosom szerint már most föl lehetne tenni, kicsit bizonytalan vagyok.

17. wkata (válaszként erre: 16. - Apaibogi)
2008. febr. 29. 14:52

Szia!

Ha jól értem,Neked volt fenn Mirena,mielőtt terhes lettél.A levétel után mennyi idővel estél teherbe? Mi is babát akarunk, most vetettem le a Mirenát, és szeretném tudni,mire számíthatok.

16. apaibogi (válaszként erre: 1. - Lindi80)
2008. febr. 10. 11:03

Szia!

Nekem is volt felrakva Mirena, kb.6 hétig éreztük mind a ketten, a dokim is megnézte uh-on, és mondta, hogy nincs elmozdulva, csak várni kell mig szépen visszaáll a szevezet az eredeti szűlés előtti állapotba,most nemsoká újra szülök, de újra ennél maradok.Legyen a párodegy kicsit türelmes....Megéri.

15. Anyamanyaka (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2008. febr. 10. 10:09

Sziasztok!


Amint megírtam anno a hozzászólásomat, másnap jelzés értékű vérzésem volt, majd elmúlt. A dokim szerint teljesen normális jelenség, hogy nagymértékben csökken a vérzés. Van, akinek teljesen megszűnik, és ez is teljesen ok. Az én esetem azért komplikáltabb egy kicsit, mert nekem a szülés után nem jött meg. Íg ztán nyilván nehezebben áll be. Ugyanúgy, ahogy nővérkém azzal szenvedett, hogy a nagyobb mennyiségú vérzése csökkenjen, és beálljon rendszeresre. Állítólag nem kell izgulni, és hat hónap türelmi időt mindenképp adni kell a Mirenának. AZért a hat hónap az nagyon sok tud lenni a rendszertelen mensik közepette. De amikor beáll, akkor már problémamentes a Mirenás lét.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a Mirena mellett valaki teherbe esik, hiszen maga a hurok is véd, valamint a benne található nem nagy hormon mennyisége is. Elriasztó példa, hogy az unokanővérem spirál mellett lett ikerterhes,és az egyik baba sajnos nem született meg. De hogy hogy vette észre, hogy babát vár, passz. Az biztos, hogy nem Mirenás volt.

Ja..és a lényeg, ha úgy döntesz, hogy már nem akarod tovább a Mirenát - mert mondjk babát szeretnél - az eltávolítása után minden visszaáll a régibe - újra felépül a méh nyálkahártyája, és alkalmassá válik egy baba kihordására. A Mirena egyébként nagyon kevés hormont tartalmaz.

Én ennyit tudok még hozzáfűzni a dologhoz, a magam részéről már meg vagyok nyugodva, mindenkinek ezt kívánom!


AM

14. LoLiNa
2008. febr. 10. 06:47

nem viccből menstruálunk, ha nem jön meg x ideig és terhesség sem áll fent, nem lehet belőle baj?

mármint a szervezetnek, nem tudom hogy , hogy írjam))

irjátok, hogy nem jön meg..

13. Ninini (válaszként erre: 1. - Lindi80)
2008. febr. 9. 17:01

Sziasztok!

Nekem 2 hónapja van fenn egy hasonló kisebb gyógyszertartalmú kísérleti célból és semmi hozzátok hasonló problémám nincs: nem szúr, nincsenek terhességi tüneteim, nem haltam bele a felrakásba sem és nem is vérzek! Ez 3 évet bír, most rajtam is "tesztelik"! Viszont közvetlenül a szex után néhány percig fáj a fejem! Nem tudom, hogy mitől, mert a doki azt mondta, hogy ez csak a méhemre hat! Ha valaki tapasztalt hasonlót, írjon, mert ha nem járt így senki, akkor más orvoshoz fordulok a fejfájással!

12. ikin (válaszként erre: 1. - Lindi80)
2008. febr. 6. 10:52
Nállunk is szúrta a páromat de csak rövidebbre kellett vágni a kivezető szálat,utánna minden oké lett
11. ikin (válaszként erre: 8. - Anyamanyaka)
2008. febr. 6. 10:44
Nekem az orvos pont azért ajánlotta ,hogyha nem akarom hogy megjőjjőn a menzeszem ettöl a felrakás után 6 hónappal fokozatosan megszűnik és 5 évig nemkell vele foglalkozni.Másik előnye hogy a gyógyszer besűríti a méhszáj nyálkahártyályát és így kissebb az esély a fertőzésekre. Vannak olyan spirálok is amik nem hormonosak ,ott ugyanúgy megjön mint rendesen kellene .És persze az ára sem ilyen vészes (7000 ft)Nekem eddig 3 spirálom volt ,most fogok próbálkozni a hormonossal
2008. febr. 4. 22:06
Köszönöm edek!
9. edek (válaszként erre: 8. - Anyamanyaka)
2008. febr. 3. 21:57

Ismerősömnek,szintén "Mirénás",sem jött meg,ráadásul terhességi tünetek jelentkeztek nála.

El is ment a patikába tesztet venni.Azt tanácsolták neki,ha továbbra sem jön meg a menstruációja,menjen el az orvosához,mert kell valami olyan gyógyszert szedni,ami segít ,h. megjöjjön .Mert a szervezete most úgy reagál,mintha terhes lenne..

Azóta mondjuk,már menstruál.

2008. jan. 26. 23:05

Hát..nem nagy itt a forgalom...


Szóval nekem is van Mirenám, a második babám születése után néhány hónappal helyezte fel az orvosom. Egyáltalán nem fájt,nyilván számít a két hüvelyi szülés.

Nincs vele panaszom, hacsak az nem, hogy már kilenc hónapos a babám, két hónapja nem szopik, és ennek ellenére nem jön meg a vérzésem.

Tudom, sokan örülnének ennek a Mirenával kapcsolatosan, mert van akinek nehezen állbe.És tudom, hogy csökkenti a vérzést, de nekem megnyugvást és kontroll jelentett havonta a menstruáció. És ez most nincs meg. Nem nagyon izgulok, demár kezd foglalkoztatni a téma.

Akinek van ahsonkó tapasztalata, vagy tanácsa, kérem ossza meg velem..

7. edek (válaszként erre: 5. - Lindi80)
2008. jan. 8. 14:08

Mi a helyzet azóta?

Én is szeretnék feltetetni,de elég sűrűn van hüvelyi fertőzésem.Azt olvastam,hogy ettől még gyakrabban lehet.És ha kilökődik tényleg visszaadják az árát?Erről is olvastam,hogy talán fél évig "reklamálhatsz"..

2007. dec. 15. 12:11
Ja, és korrigálnám magam, ez hurok, nem spirál... :)
2007. dec. 15. 12:10
Talán kilökődött, vagy elmozdult, így hétfőn természetesen felhívom az orvosomat! Mert ez így elég vacak helyzet...
2007. dec. 15. 12:09
Nekem bizony eléggé fájt, amikor felhelyezték. Mivel császárral szültem, nincs kitágulva a méhszály, mint a normál úton szülőknek, ezért tágítani kellett. Pár perc az egész, de alig vártam, hogy vége legyen, aztán rosszul is lettem. Bár ezt olvastam, hogy ez a szervezetünk természetes reakciója. De ez a pár perc kellemetlenség és a felhelyezéstől való félelem senkit ne tartson vissza a terméktől szerintem!!!
2007. dec. 15. 08:28
Nekem nem hormonos van fenn, mostmár 5 hónapja. Nálunk nem érzi a párom, és én sem. A felhelyezés pedig egyáltalán nem fájt.
2007. dec. 15. 05:19

Nem értek hozzá, sosem volt ilyenem, de ha valami nem jó, menj vissza az orvoshoz, nehogy baj legyen belőle!

amúgy nem fáj, mikor felteszik?

2007. dec. 15. 00:24

Sziasztok!


Egy hete helyezte fel a nőgyógyászom a Mirena hormontartalmú spirált. Érdekelnének a tapasztalataitok. És ami a legfontosabb, érzi-e a partneretek együttlét alkalmával, hogy fent van a spirál? Mert nálunk szúrja a páromat, nem kicsit... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook