Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


215. Viki1978 (válaszként erre: 214. - Nyuszifülecske)
2009. febr. 26. 15:56

Szia

A miomát uh-gal látták meg? Mert én 2 hét alatt 2X voltam hüvelyi uh-on. Előszőr mikor feltette a doki és leellenőrizte, hogy a helyén van e, másodszor múlt pénteken amikor visszamentem, hogy valami nem stimmel. Nem kiabálom el, de mintha nem lenne annyira kemény a helyzet, jó lenne, ha már végre a jó oldalát élvezhetném a Mirenanak. Jövőhéten lesz az orvosom, most szabin van, ha nem lesz jobb akkor mindenképp keresni fogom, és feldobom neki a mioma labdát is. Köszi a tanácsot!

214. nyuszifülecske (válaszként erre: 203. - Viki1978)
2009. febr. 26. 11:11

Szia Viki!

Nekem pont ilyen tüneteim voltak, először én is a Mirenát okoltam, de kiderült, hogy miómám van, ez okozta a panaszokat.

Február elején mióma embolizációm volt, és már a következő menzeszem nem jött meg.

Ezzel nekem teljesen be is bizonyosodott, hogy a mióma okozta a nagyon erős, nagy alvadtvér darabos vérzést.

Szerintem kérdezz rá a dokidtól, nincs-e véletlen miómád. A nőgyógyász nálam egyet látott, de hála dr.Harmat Zoltán radiológus szakorvos, egyetemi adjunktusnak, Ő meglátta a másodikat is, és sikeres embolizációt hajtott végre.

2009. febr. 26. 11:02
Hát én behalok! Megvettem a Multiload-ot, gondoltam elolvasom már a betegtájékoztatót, hogyan is hat, milyen úton-módon véd meg a terhességtől. A lepedőnyi tájékoztatón ennyi szerepel a működéséről, idézem: "Az, hogy az IUD (ez az eszköz) pontosan hogyan előzi meg a teherbe esést, még nem pontosan tisztázott, de az általánosan elfogadott, hogy az IUD megakadályozza a spermiumot a petesejttel való találkozásban és annak megtermékenyítésében." Banyek! Ennyi?! Hát ennek hallatán az én friss, ropogós petesejtjeim a térdüket csapkodva röhögnek! Nem beszélve a párom fürge spermiumjairól! Hát nem győzőtt meg, hogy nem eshetek teherbe emellett simán. :o(
212. madarasfa (válaszként erre: 211. - P64)
2009. febr. 26. 09:36

Ez a Nuvaring, amit most használtam egy hónapig (asszem többet nem fogom) hormontartalmú gyűrű, amit úgy kell feltenni magamnak, mint egy tampont, és 21 napig fenthagyni. Aztán egy hét szünet és újabb 21 napig gyűrű...

A Multiload "sima" spirál, tehát nem tartalmaz hormont. Úgy voltam vele, hogy kipróbálom ezt (az ára sem annyira húzós, 8 ezer körül van), és ha beválik, akkor jó, ha ettől is erős lesz a vérzésem, vagy esetleg nem áll el, vagy egyéb zűrök lesznek, ezután még mindig kipróbálhatom a Mirenat. Aztán, ha az sem jön be... a férjem himbilimbijére kötünk egy jó nagy csomót fogamzásgátlóként... :o)

211. P64 (válaszként erre: 210. - Madarasfa)
2009. febr. 26. 07:17
Ez a spirál, amit most használsz is gyógyspirál? Mert a kettőnek nem ugyanaz ám a hatása! Ez a Multiload is hormontartalmú? Mert ha nem, akkor valószinű, hogy ettől is erősebben fogsz vérezni. Én még mindig a Mirenát javaslom.
210. madarasfa (válaszként erre: 209. - Viki1978)
2009. febr. 25. 21:39

Jaj, nehogy félre értsd, én csak a dilis dokimat idéztem, amikor azt írtam, hogy szerinte "nyafognak" a nők. Mivel férfi, talán sosem érti meg igazán, mit élhet át egy nő ilyen téren...

A Nuvaringet sajnálom, mert jó ötletnek tűnt, csak azt nem értem, miért vérzek tőle. Holnap telik le a 21 nap, és már 4-5 napja folyamatosan, nem kicsit vérzek... Holnap felhívom a dokimat, hogy most akkor mi legyen, ennek ellenére vajon felteszi-e a Multiloadot hétfőn.

209. Viki1978 (válaszként erre: 208. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 20:22

szia

nekem a terhesség előtt volt Nuvaringem attól nem volt semmi bajon rendesen volt mensim, nem sok de volt, köztes vérzés vagy pecsételés nem volt. Én nem vagyok egy nyafogós szülés utáni varrást követően azonnal felkeltem vettem a motyóm és mentem dolgomra pedig 4 kg volt a lányom 1,5 óra alatt született, majd 3 nap múlva tüdőemboliám volt túléltem, de most kezdem már nem birni, és nem a fizikai fájdalom a bajom, hanem valahogy lelkileg vagy talán idegileg készit ki a helyzet. 15-e óta ugye szexuális életünk sincs, hát nem tudom meddig birom.....

208. madarasfa (válaszként erre: 206. - Viki1978)
2009. febr. 25. 17:15
Hát attól tartok, én is így járnék, mint Te... A Nuvaringtől is vérzek, pedig "ritkán" fordul az ilyesmi csak elő, hát ez van. Ezért döntöttem a spirál mellett, mert ha már amúgy is vérezgetek, legalább ne kelljen le-fölraknom három hetente ezt a gyűrűt magamnak. Azért drukkolok, hogy javuljon a helyzeted, mert a sok jó, amit hallunk a Mirena-ról, viszont a használata mellett szól. Az én dokim is aszonta, hogy a Mirena-tól állandóan "nyafognak" a nők, és hogy akár 6-8 hónapig is eltarthat, míg elfogadja a szervezet, utána viszont imádják. Hát csak ember legyen a talpán,aki kibírja a türelmi időt. Mondjuk azt nem is tudom, hogy hogy lehet az ilyen vérezgetős türelmi időben "huncutkodni", meg hogy egyáltalán lehet-e.
2009. febr. 25. 15:38
ug-gal= ultrahanggal bocsi csak siettem:)
206. Viki1978 (válaszként erre: 204. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 15:30

szia

pénteken voltam nála, megnézte ug-gal a helyén van semmi rendelleneset nem lát. De azt mondta, hogy 3 hónap türelmet kér addig elméletileg rááll a szervezet. Kinek hamarabb kinek később. De azt is megbeszéltük, ha nem javul a helyzet akkor visszamegyek és kitalálunk valammit. Szerintem ez az lesz, hogy leveszi. Bár azt is mondta, hogy eddig még senkinek nem vett le Mirenat. Mindenki inkább azzal ment vissza hogy nincs mensije. Ezek szerint én vagyok a kakukk tojás.

205. 52fd553855 (válaszként erre: 203. - Viki1978)
2009. febr. 25. 15:29
Szia.Biztos hogy normális ez az egész?Nekem a Mirenát azért rakták fel,mert másfél évig véreztem és 3 műtét sem hozott rendbe.Azóta (igaz kisebb problémákkal de)müködik.Úgy tudom az alvadt vér tisztulást jelent,a piros vér viszont élő vér és az a rosszabb.Ha nagyon görcsölsz tegyél a hasadra melegvizes palackot,vagy melegitsd valamivel.Nekem ez segített.Kitartás!
204. madarasfa (válaszként erre: 203. - Viki1978)
2009. febr. 25. 14:53
A dokid mit mondott erre?
2009. febr. 25. 13:59

Sziasztok

Ismét jelentkezen, de semmi változás nincs. A vérzésem a legrosszabb mensis napnál is rosszabb. Ma 11. napja tart görcsökkel hatalmas alvadt darabokkal. Van valaki aki ennyi ideig és igy vérzett Mirena mellett? Kezdek elgondolkodni a levetetésén.

202. dublin (válaszként erre: 201. - P64)
2009. febr. 25. 11:11
A főorvos nekem is éppen ezeketmondta, ezért választottam inkább ezt. De ahogy olvasom,tényleg szinte mindenki elégedett vele.
201. P64 (válaszként erre: 195. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 10:32
Én úgy tudom, hogy a Mirena éppen egy gyógyspirál. És amig a normál spiráltól erősödhet a vérzés, itt éppen az a jó, hogy alig van mensi. Mivel nem vastagszik meg a nyálkahártya a méhben, igy nincs hova beágyazódnia a petesejtnek, és ezért kevesebb a mensi is. Ha van rá pénzed, válaszd ezt! Üdv: Piros
200. madarasfa (válaszként erre: 199. - Dublin)
2009. febr. 25. 10:07
Igen, azt gondolom, úgyis kiderül néhány hónap alatt, hogy bírom-e a spirált, és ennyi idő alatt nem okozhat nagy bajt se. Ha meg beválik, akkor meg örülünk és kész. :o) Már meg is rendeltem a patikában a Multiloadot. Majd mesélek.
199. dublin (válaszként erre: 196. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 08:10
Nemhiszem, hogy van értelme ilyesmin gondolkodni.Most nem akarsz ujra gyermeket vállalni, akkor viszont megoldásra van szükséged.Ha félsz a beágyazódástól vagy egyéb szövődménytől,sose fogsz döntést hozni. Egy ami tuti biztos, ha a cél előtt a párod kiszáll!Ez a megoldás nem okozhat bajt, csak éppen nem élvezhető a sex. Mindíg ott jár az ember agya,"nehogy elszúrjuk!".Egyébként bármi bajt észlesz, egyből orvoshoz mész.Nemigaz?Ne rágódj rajta, hogy mi van ha...?.Biztosan jól fogsz dönteni.Ha később kiderül, hogy mégsem, egyvalakire biztosan számíthatsz! AZ ORVOSODRA!!!
2009. febr. 25. 07:47
Ja, rosszul írtam, nem is Overload, hanem Multiload... :o) Valakinek van egyébként ezzel a Multiloaddal kapcsolatos tapasztalata?
197. madarasfa (válaszként erre: 193. - Dublin)
2009. febr. 25. 07:36
Kíváncsian várom a fejleményeket! Majd én is beszámolok! :o)Drukkolok, hogy Neked beváljon a Mirena!
2009. febr. 25. 07:35
A másik aggályom pont azzal kapcsolatot, hogy így beleavatkozni a testbe, a méhbe, vajon lehet-e büntetlenül? Úgy értem, mi van, ha a spirál (mindegy melyik) beágyazódik, benő, olyan gyulladást okoz, amitől majd esetleg meddő lehetek... Áááh, francba. Majd meglátjuk. Köszönöm a választ Csalódott 3! :o)
195. madarasfa (válaszként erre: 193. - Dublin)
2009. febr. 25. 07:33
Köszönöm a választ! :o) Még mindig nem hoztam végleges döntést, de szerintem úgy lesz, hogy kipróbálom az Overload-ot, aztán meglátjuk. Ennél nem lehet rosszabb a helyzet, mint most, a Nuvaringtől: folyamatosan vérzek már több, mint egy hete, előtte is barnás pecsételés volt... Aztán, ha nem válik be, még mindig kipróbálhatom a Mirenát - bár nem hiszem, hogy ha a sima spirált nem bírom esetleg, akkor majd a hormonost fogom... Valahogy nem bírom elképzelni, hogy egy kis bizbaszt betesznek az emberbe, és akkor majd attól nem eshet teherbe. (Hozzáteszem én az a fajta vagyok, akire csak ráköszön a férje, és már terhes lesz... :o)) Szóval kicsit félek attól, hogy ezt a kis "spirál" akadályt az én szerveztem egyszerűen kijátssza, és akkor megint egy terhesség, amit nem szeretnék még most, majd jó néhány év múlva csak.
194. f0769fe793 (válaszként erre: 192. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 07:20
Nekem Mirena van közel 9 éve.Semmi bajom vele,sőt azok a rettegett piros napos "ünnepek" is teljesen eltűntek.Én csak ajánlani tudom mindenkinek! :)
193. dublin (válaszként erre: 192. - Madarasfa)
2009. febr. 24. 21:01

Sziasztok!Kedves Madarasfa!

Megértem aggódásod a Mirenával kapcsolatban.

Én hasonló cipőben jártam annyi különbséggel, hogy nekem pont a dokim ajánlotta.Mondta nézzek szét a neten, tuti, hogy csupa jót fogok olvasni, mert orvosi statisztika szerint 95%-ban tünetmentes.Ő maga már közel kilenszáz ilyet helyezett fel,de minden esetben pozitív visszajelzést kapott.Három gyermekem van(mind lány!)37 éves vagyok, a gyógyszert nem birom az Overload spiráltól két hetente véreztem.Állandóan attól rettegtem, hogy valami nincs rendben. Végül úgy döntöttem, hogy erre nincs szükségem.Nekem ennyi előnyöm volt Veled szemben a döntés meghozatalánál.Kedden este megyek a dokihoz,és remélem én is azok közé fogok tartozni, akik meg vannak elégedve a Mirena-val.Majd beszámolok. Igaz Te addigra túl leszel a döntéshozatalon,és az orvoson is.Remélem tapasztalataimmal tudtam valamit segíteni.

2009. febr. 24. 18:14
Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást, éjjel-nappal bújom a netet, mert jövő hét hétfőig el kéne döntenem, hogy mit csináljak: Mirena-t rakassak fel, Overload spirált, vagy tablettát szedjek... Teljesen össze vagyok zavarodva. Én a Mirena felé hajlok, de a dokim megpróbál lebeszélni róla. Viszont a sógornőmnek nagyon bevált. Két gyerekem van, 32 éves vagyok. Egyébként három hete fent van a Nuvaring, és szinte folyamatosan vérezgetek tőle is... Nem tudom, mi legyen... Na mindegy, jó volt kiönteni a szívem, majd jelentkezem, hogy döntöttem, és mik a tapasztalataim... :o)
191. P64
2009. febr. 23. 07:20

Hello!

Nekem augusztus végén rakták fel, és most jutottam el odáig, hogy a két mensi között (lekopogom) egy nap volt kis pecsételés, gondolom az ovuláció napján. Jegyzem a naptárba, most 1 nap pecsételés, ha6 nap mensi, két nap még valami. Itt járok. De a mensi nem erős, egy-két betét elég.

Ha igy marad már ezzel is elégedett lennék. De remélem, hogy még jobb lesz. :) Türelem Viki, ha nem túl fájdalmas, és bent minden rendben van, akkor várj még!

2009. febr. 22. 18:38
Lehet hogy a hormonok okozzák.Úgye folyamatosan kapja a szervezetted igy kell hogy megszokja.Szorítok hogy minden rendben legyen,hiszen ismerek olyan nőt akinek 5 éven át nem volt mensije és nagyon meg volt elégedve vele.
2009. febr. 22. 18:22

SZiasztok

Pénteken megjártam az orvost. A spirál a helyén van a méhemből vérzek ennyire ami nem normális de amig másnál a vérzés elmaradását nálam ezt okozza. Azt mondta a doki, hogy 3 hónap múlva nagyon fogom szeretni, addig meg türelmet kért. Kaptam Ergam cseppet meg vérzéscsillapitó gyógyszert de talán még rosszabb a helyzet de az biztos, hogy nem javult. Megpróbálom kivárni a 3 hónapot, ha addig nem normalizálódik az állapot, akkor levetetem. Szerinte lassan alábbhagy a vérzés max pecsételés lesz. Na ez az amire kiváncsi vagyok mikor jön el. Ha esetleg láz vagy erősebb görcseim lesznek akkor vissza kell mennem és újra tárgyaljuk a dolgot.

188. 52fd553855 (válaszként erre: 184. - Viki1978)
2009. febr. 20. 20:18
Várom az eredményt és addig is nyugi.Mindenképp ird meg mit mondott az orvos.Jó pihenést.
2009. febr. 20. 20:06

Sziasztok!

Mint írtam,hónap elején volt a mióma embolizációm, tizedike körül kellett volna megjönnie, de azóta se semmi.

Végre élvezhetem én is ezt az előnyét a Mirenának.

186. P64
2009. febr. 20. 17:07
Ja, nem is kiesni szokot, inkább bent "keveredik" el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook