Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10642. Masni77 (válaszként erre: 10630. - OKinga79)
ápr. 1. 15:12

Szia,

bocsi, csak most láttam a kérdésed. Én 42 évesen kaptam Jaydesst 2020 elején, 2 gyerkőc után. Bizonytalan voltam, melyiket válasszam, végül azért maradtunk ennél, mert a kisebb hormontartalom miatt kisebb volt az esély a teljes vérzéskimaradásra (és attól akkor még tartottam valamiért). Már nem emlékszem pontosan, de több mint fél évig pecsételgettem, huh nem volt egyszerű, de utána beállt a menzeszem, és nagyon enyhe vérzésem volt mindig.

3 év után, a csere alkalmával váltottam a Mirenára, mert közel 46 évesen már reménykedem abban, hogy ezzel kihúzom és már nem lesz szükség másik spirálra. Most szinte egyáltalán nincs vérzésem, amit már nem bánok (sőt!) a menzesz alkalmával valami jelképes maszatolás van csak 1 napig.

A csere egy ülésben történt - Jaydess ki, Mirena felhelyezve :) Pikk-pakk ment minden, korábban írtam erről, ha visszakeresed :)

Szerintem ha csak a vérezgetés miatt cserélnéd - én még várnék vele... gondolom ez addig megy, amíg el nem vékonyodik teljesen a méhnyálkahártya, és ez a Mirenával is így lenne... és ez teljesen egyéni, kinek meddig tart, de ez csak az én meglátásom persze.

Ha bármilyen kérdésed lenne még, írj <3

10641. Sok kérdés (válaszként erre: 10640. - Szilvike1234)
márc. 28. 13:12

Szia.


Akkor már 5 hónapja lesz fent lassan, pár nap múlva :-)

Oké, már azt gondoltam, hogy még plusz valami más hormont is szedsz.

Biztosan jó lesz, úgyhogy türelem és bizakodás... :-)

10640. Szilvike1234 (válaszként erre: 10638. - Sok kérdés)
márc. 28. 05:53

Szia

2023.11.03.-án tették fel.

Azóta igazából kb 3 hete van tiszta napok..pici megszakítasal..

Igen a Mirena hormon adagolásra gondolok, hogy azért van a szapora szívdoboás.De ha te azt mondod hogy igen akkor biztos úgy van :)

Te már azért tényleg megjártad ezzel hadak útját!

Nos bízom benne tényleg jó lesz ez...viszont még bőven benne van a pakliban hogy vissza vissza jön a vérzés.

10639. Sok kérdés (válaszként erre: 10631. - Zsó88)
márc. 27. 22:24

Lady Lavendar válasza ihlette ezt a válaszom.


Véleményem szerint ne bánd, hogy levetetted, ne ez emésszen mostmár. Te nem érezted nagyon jól Magad, ahogy írtad "kellemetlenségek" is értek, a dokid is azt javasolta, hogy vetesd le. A lényeg az, hogy rosszabb nem lett az állapotod semmilyen téren és most már lelkileg is nyugodj meg, illetve megnyugodhatsz.


Egyébként az én dokim 11 hónapig "kérlelt", hogy meglátom nagyon jó lesz, meg fog térülni, legyek még türelemmel - bár Ő sem értette, hogy miért úgy reagált a szervezetem a Mirénára, ahogy reagált -, de mondta, ha mégis úgy döntök, hogy levetetem, akkor leveszi pillanatok alatt. A 11 hónap alatt kb. 8-szor voltam Nála.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem véletlen mondja az orvos, hogy az Ő véleménye is az, hogy vetesd le, illetve nekem azt, hogy legyek még türelemmel. A Te esetedben így látta jónak az orvos is.


Szóval kívánom, hogy mielőbb visszatérjen a régi Te lelkileg, testileg, szellemileg :-)

10638. Sok kérdés (válaszként erre: 10634. - Szilvike1234)
márc. 27. 22:17

Szia Szilvi!


Mióta is van fent Neked? :-)


Örülök, hogy nagyon jó a helyzet jelentésed! :-)


Előfordulhat a szaporább szívdobogás is időnként. A hormon adagolást a spirál hormon adagolására értetted, ugye?

10637. Sok kérdés (válaszként erre: 10633. - Zsó88)
márc. 27. 22:15

Szia.

Nincs mit, szívesen, sajnálom, hogy nem tudtam - már - segíteni.

10636. Lady Lavender (válaszként erre: 10633. - Zsó88)
márc. 27. 19:54
Majd dobj meg egy szivecskevel, ha mar jobban vagy!
10635. Lady Lavender (válaszként erre: 10633. - Zsó88)
márc. 27. 19:52

Az élet mar csak ilyen.

En Silver/goldlillyket hordtam 100 eve, es a feliraskor a nogyogyasz a lelkemre kototte: nogyogy ajanlas, a receptrol màsolat, befizetes, felhelyezesi ambulans lap legalabb masolata legyen meg,mert hatha gebasz lesz...


De a hasznalattal alairtad a szerzodest, es mindent belevesznek, amire eddig valaha hivatkozott.

A gyogyszerhasznalat mar nem orvosi, hanem jogi felelosseg. Foleg nemzesben.

márc. 27. 18:23

Sziasztok!

Egykis helyzet jelentéssel jövök nektek 🙂

Nos úgy nezki jól irányba fordul minden, múlthónapban volt 2 napos masztolásos valami, aztán rá egy párnapra piros színű vérzés volt de egy betét bőven elég volt.. azóta úgy semmi nincs szó szerint értem. Azt vettem észre egyébként, hogy félidő környékén járok most és gondolom én a hormon adagolás miatt kicsit olyan szapora szívdoboást érzek. Vérnyomásmérőn néztem és egyébként jó a pulzusom..szóval egyébként elvagyok most 🙂 Most egyébként minden nap azon imádkozom bárcsak ne jönne vissza ez a mindennapi vérzéssel járó össze visszaság. Mostmár kezdek hinni benne,hogy tényleg jó lesz ez 🙂

10633. Zsó88 (válaszként erre: 10632. - Sok kérdés)
márc. 27. 10:45
Szia, igen. Ez jó nagy tanulópénz volt. Köszi a válaszod. 🙂
10632. Sok kérdés (válaszként erre: 10631. - Zsó88)
márc. 26. 21:07

Szia.

Sajnálom, hogy nem olvasgattad ezt a fórumot mielőtt vagy miután feltetetted a spirált. Legalábbis ez jön le.

És sajnálom, hogy levetetted...


A garancia terén nem tudok mit írni Neked, de bármi is legyen, egy próbát megér...


Szia.

10631. Zsó88
márc. 26. 19:49

Sziasztok!

Nekem január 25.én tette fel a nőgyógyászom. Elég meggyőző dolgokat mondott róla,és még egy nőgyógyászati asszisztens is . Bánom,hogy nem néztem előbb utána ,mert egy vagyon volt és most vette le nekem. Az én tapasztalatom az volt,hogy nem volt azóta,hogy feltette olyan nap,hogy ne kellett volna betétet használjak. Állandóan vagy véreztem,vagy barnáztam, maszatoltam.2 hónap alatt úgy meghíztam,hogy nem bírom felhúzni a nadrágjaim. :( Úgy,hogy heti 2szer edzek,és rendszeressen mozgásban vagyok. Alig eszem. Javarészt salátán éltem. (Fodrász vagyok) és naponta megkaptam,hogy ki vagyok kerekedve. Minap el is sírtam magam. A bal mellem úgy fájt,mint ha belülről tűvel szúrkálnák.Ma elmentem,hogy közössen döntsük el a sorsát. Hát ő is emellett állt,hogy vegyük ki. Kérdésem az lenne,hogy akinek volt már hasonló tapasztalata, valahol olvastam,hogy garancia van rá? Bár az előbb szembe jött velem egy cikk,hogy 2016.februárjában a Bayer megszüntette rá. Ez valós? Tényleg nincs rá garancia már? Nekem írt egy oldalas orvosi véleményt a dokim,hátha elérek vele valamit. De akkor nem kutatok tovább ha ez igaz. Köszönöm előre is! Szép estét!

10630. OKinga79 (válaszként erre: 10600. - Masni77)
márc. 26. 16:28

Szia Masni77! Nekem is Jaydessem van , lassan 10 hónapja, és alig van nap,hogy ne vérezgessek. 45 leszek, nem szültem, miómáim vannak, nagyon erős vérzés volt,most már gyenge,ám szinte mindennapos. Nálam is felmerült a csere,bár szerintem, illetve a doktorom szerint sem a különbségen múlik,hogy elálljon a vérzésem.


Te milyen paraméterekkel kaptál Jaydesst? Hogyan cserélték? J ki Mirena egyből fel vagy volt köztük szünet? Köszönöm,ha válaszolsz.

10629. edath74 (válaszként erre: 10610. - Maxy)
márc. 26. 14:12
Szia !Most leszek 50 nögyógyász javasolta a felhelyezést erős vérzés csökkentése-elmaradása a cél,van több barátnöm aki 49 évesen rakata fel semmi gondjuk nincs vele.
10628. Lèria (válaszként erre: 10627. - TTT1976)
márc. 25. 15:07
Akkor bízom benne,hogy az első csak ilyen hosszú,ès utána egyre kevesebb lesz.☺️ A doki szerint normális.
10627. TTT1976 (válaszként erre: 10625. - Lèria)
márc. 24. 21:44
Szia, nekem három hétig tartott az első. Fokozatosan egyre kevesebb a mennyisége, és tolódik ki a tiszta napok száma. Nekem múlt hónapban 6 napos volt és nem is vérzés inkább csak pecsételés. Pont ma kezdődött, 32 nap telt el tisztán az előző óta. Én ha így marad is nagyon boldog leszek, de tényleg hónapról-hónapra egyre jobb 🙂
10626. vkatka (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 21:03
Nekem sincs libidóm, de szerintem nem a spirál miatt van, inkább mert undorodom magamtól, annyira kövér vagyok. Ez fejben lévő probléma 😄
10625. Lèria
márc. 24. 18:57

Az első mensi nektek meddig tartott?

Nekem már 2 hete 😔 Kevès,de van.

Mikor elmúlt,a következő már kevesebb volt?

10624. Sok kérdés (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 14:42

Szia.

Sajnálom, hogy eltűnt a libidód :-( A fejfájás az el fog múlni... Szerintem.

A vizeletszerű folyás is "normális", olyat én is tapasztaltam anno.

A libidóval viszont nem tudom, hogy mi a helyzet, hogy az rendeződik-e idővel, mint a többi tünet, nekem pont ez nem volt gond, sőt, megsokszorozódott a libidóm, sokkal nagyobb lett, mint előtte volt.

10623. Sok kérdés (válaszként erre: 10617. - Rencsike 4)
márc. 24. 14:39

Szia.

Szívesen.

Tudom nem ajánlják, én is anno kérdeztem a dokimat, azt mondta, hogy nyugodtan használjam.

Hát én használtam is nyugodtan, eleinte persze picit félve, aztán már nem törődtem vele, hogy láttam, nincs semmi. Mármint gond :-)

10622. gyöngy:) (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 12:12
Nincs ilyen problémám, de én biztos, hogy nem adnám fel ezért 3,5 hónap után. Sok idő kell, amíg a szervezetünk beáll, ez is változhat még pozitív irányban.
10621. TTT1976 (válaszként erre: 10620. - Almavirag)
márc. 24. 08:23
Szia, nekem egy negatív mellékhatása van,ez a libidó csökkenés amit te is írtál. Nem nulla, de majdnem. Viszont nem szeretnék ugyanúgy vérezni mint előtte,amikor csak úgy éreztem magam biztonságban ha wc közelben voltam, mert féltem hogy jön a zutty. És jött is mindig. Nekem pont fél éves a Mirenám, bízom benne azért hogy fog változni jó irányban ez is....nem tudom érdemes-e várni talán igen. Nem olvastam itt ilyet mástól, inkább az ellenkezőjêt írták, hogy nagyobb a libidójuk.
10620. Almavirag
márc. 23. 23:30

Sziasztok!

Nekem 3,5 honapja van fenn a Mirena. Teny, hogy a felhelyezest kovetoen 2 hettel elindulo verzes (ami masfel honapig tartott) utan rovidebb ciklusokban ugyan, de sokkal gyengebb lett, mint mirena elott, de a libidom az szinte teljesen eltunt. Elotte rendben volt. Emiatt most ott tartok, hosszas fontolgatas utan, hogy ki fogom vetetni. 3 gyerek utan fogamzasgatlas celjabol es eros verzes csillapitasara tetettem fel.Ezekre valoban hatekonynak bizonyul, csak amit elvett az draga ar erte.Gyakrabban eszlelek fejfajasokat is, amiket csak fajdalomcsilapitokkal tudok szuntetni. Most 2 napja vizeletszeru folyast tapasztalok. Kb. 4 napja ert veget a menstruaciom.

10619. vkatka (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 23:24
Szia! Én kelyhet használtam, mikor még erősebb vérzésem volt a spirál mellett. Azzal kiválóan lehet wellnesselni is, mert nem engedi be a vizet.
10618. TTT1976 (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 22:45
Szia, nekem azt mondta a doki hogy lehet tampont használni. Viszont mi is nagyon szeretjük a wellnest, spirál előtt gyakran mentünk. Ezért én a dokinál rákérdeztem, hogy mehetek-e továbbra is gondtalanul. Azt mondta az első egy évben nem ajánlja mert a Mirena miatt sokszorosára nő a fertőzésveszély. Utána is csak úgy, ha utána csinálok hüvelyflóra helyreállítást, ha szerencsém van úgy nem lesz gond. Nem tudom neked mióta van spirálod,mindenesetre nekem ezt mondta a doki.
10617. Rencsike 4 (válaszként erre: 10614. - Sok kérdés)
márc. 23. 20:00

Szia

Köszönöm válaszod, én minire gondoltam mivel épp, hogy meg van, jelző szálat már az elejétől nem érzem én sem és a párom sem, úgyhogy valószínű az enyém is eléggé jól vissza van vágva.Csak azért kérdeztem mert a dokim nem ajánlotta a tampont csak betétet.De most muszáj vagyok tampont használni, mert megyünk Wellnesbe és amikor le foglaltuk még úgy volt, hogy nem lesz meg,de most nagyon úgy tűnik, hogy mégis 😔😔

10616. Rencsike 4 (válaszként erre: 10612. - BellaBlake)
márc. 23. 19:51

Szia

Köszönöm szépen a választ, én sem illetve párom sem érzi a jelző szálat már az elejétől.

Akkor meg próbálom én is a leg kisebbet és nem rakom olyan mélyre.

10615. Sok kérdés (válaszként erre: 10610. - Maxy)
márc. 23. 19:49

Ja, de mondjuk arra tudok Neked válaszolni, hogy hogy befolyásolta változókori tüneteket.

Mert változókori tünetek enyhítésére javasolta nekem a dokim 2016-ban, amikor feltette, akkor voltam 44 éves. 11 hónapig ugye már nem ismétlem önmagam ötszázadjára, nagyon erősen véreztem, a tiszta napok a barnázós napok voltak és utána, mintha elvágták volna, azóta sincs meg - kivéve pár napra jött meg a második covid oltás után -. De csak pecsételgettem, nem kellett se betét, se tampon, csak tisztasági. Előtte-azóta sem semmi és tavaly nem úgy nézett ki az UH-h, hogy nekem még meg akarna jönni, ezért is hagyta még a doki - 8 éve van fent -, hogy már ne kelljen cserélni, csak levenni most idén, mert ha cserélt volna régebben, akkor valszeg megint minden kezdődött volna előlről.

10614. Sok kérdés (válaszként erre: 10609. - Rencsike 4)
márc. 23. 19:45

Szia.

Igen, én használtam, O. B. 6 cseppest, a legnagyobbat.

Nem húzta le a spirált, vagyis nem tapadt hozzá a jelzőszálhoz, persze nekem eléggé visszavágta a doki.

10613. Sok kérdés (válaszként erre: 10608. - Maxy)
márc. 23. 19:44

Értem.

Hát nem tudom, hogy 50 év felett tesznek-e fel Mirénát, már szinte felesleges, csak felborít mégjobban mindent. De majd a válaszokból kiderül :-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook