Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


81. 8d784868d0 (válaszként erre: 79. - Rozália)
2007. dec. 3. 10:41

elég baj hogy így tudod!

és ezt le mered írni!

80. 984654efda (válaszként erre: 79. - Rozália)
2007. dec. 3. 07:50

Bocsi, de inszeminációt embernél is alkalmazzák és van akinek csak ez az egyetlen lehetősége maradt arra, hogy teherbe essen. Igen állatoknál is alkalmazzák, de ez nem jelenti azt hogy ettől még az aki így esik teherbe az kevesebbet ér.

Ne haragudj, de frissítsd fel az ismereteidet.

2007. dec. 3. 07:32
Mit akartok az inszeminációval.... én úgy tudom, az a mesterséges megtermékenyítés állatoknál alkalmazott elnevezése...
78. Szilesz78 (válaszként erre: 77. - Noki)
2007. dec. 2. 18:06
Látom te se bízod a véletlenre:D örülök,hogy sikerült megrendelned!Én még a talpmasszázst javasolnám.Baromi jó.Ellazít,de mégis energizál.Inszeminatiótok lesz?Mikor?
77. Noki (válaszként erre: 76. - Szilesz78)
2007. dec. 2. 13:28

Szia Szilesz78


Sikerült rendelnem gynexet !

:o)

Vettem zöldteát is és a méhpempőt is megrendeltem!

Holnap megyünk a Párommal gynevac injekciót beadatni .

Még van 2 puregonom ,és szerdán megyek a dokimhoz UH-ra.

Remélem jó hírekkel fog szolgálni!

Pl:minden rendben van!

2 hónapja szedem az Elevitet is és Gabriel OVU LH-t is használom..

76. Szilesz78 (válaszként erre: 75. - Noki)
2007. dec. 1. 21:55
Gynex?Attól függ hol laksz.Ha rákeresel a neten bejön a termék leírása,érdemes elolvasni,meg a lakóhelyed szerinti értékesítő hely vagy lehet rendelni is a neten keresztül.Kb 5900 ha jól tudom.Ha megírod hol laksz(elég a város és küldheted priviben is)segítek.A vörörsborral meg csak óvatosan:))
75. Noki
2007. dec. 1. 13:39

Nagyon köszönöm a gyors választ!

Rendeltem egy méhpempő, de sajnos Gynexet nem sikerült.

Esetleg ebbe kérhetnék egy kis segítséget, hogy honnan tudnám ezt beszerezni, vagy esetleg netek keresztül megrendelni?

Azt hiszem a borral nem lesz gond, az menni fog :o)


Köszönöm még 1x.

74. Szilesz78 (válaszként erre: 73. - Noki)
2007. dec. 1. 12:50
Szia Noki!Nálad valószinű,hogy hormonális probléma van azért menstruálsz össze-vissza.Ha azt beáállítják lesz normálisan peteérésed,ciklusod és ha nincs más gond:elzáródás,endometriózis,pco egyebek és a pároddal is minden rendben van akkor nem lehet akadálya a babának.A gynevac jó.Különböző gyulladásos eredetü problémákra,folyásokra.Ha nem használ nem is árt alapon.És jó,hogy mind a ketten kapjátok,mert csak úgy van értelme.Én ajánlanám a Gynexet egy méregtelenítést(egyszerű zöld tea is jó)és a talpmasszázst mindkettőtöknek!Ezek rengeteget segíthetnek.Esetleg még az eredeti méhpempőt és egy kis jó minőségű! vörörsbort!Ezek vastagitják a méhnyálkahártyát.Hőmérőzés vagy peteérést jelző pálcikák,gyertyázás...Ezek nagyjából a házipraktikák.A vizsgálatokról,meg ha inszináltok akkor annak a részleteiről az orvosod tájékoztat,de ha van konkrét kérdésed és tudok segíteni írj még és szívesen válaszolok!:)
73. Noki
2007. dec. 1. 11:14

Sziasztok.

Engem nyáron műtöttek, csináltak laparoszkópot és hiszteroszkópot is,sajnos a menszeszem akkor volt meg amikor éppen gondolta...Ezalatt azt értem, hogy volt rá példa, hogy nem volt meg akár 1évig.

Orvosról orvosra jártam , mire végül rátaláltam az "igazira".Műtét után helyel-közzel beállt a menszeszem, bár késni szokott heteket is még mai napig is.

Jelenleg perugont használom+gynevacot is kapom.

Páromnál mindent rendben találtak, de neki is ajánlották, hogy kapja a gynevacot.

Szerdán megyek vissza az orvosomhoz UH-ra.

több mint 2éve próbálkozunk ,de csak most javasolta az orvos az injekciókat és a további kezeléseket.

Sajnos kicsit zöldfülü vagyok még, és az lenne a kérdésem, hogy mi vár még rám?

Milyen kezelésekre számíthatok?

Mit tudnátok mondani a gynevacról, mert olvastam róla, hogy valaki kifejezetten csodaszernek tartja.

72. bbeus73 (válaszként erre: 71. - 984654efda)
2007. nov. 29. 22:18
Szia Csíborka! Gratulálok a terhességedhez!Mi is nagyjából annyi ideje próbálkozunk, mint ti, s én is készülök az 1. inszeminációra. Úgy örülök, hogy azt olvastam, hogy nektek sikerült az első próbálkozásra, ez nekem is reményt adott.Méghozzá sokat.Üdvözöllek és még egyszer gratulálok!
71. 984654efda (válaszként erre: 70. - Szilesz78)
2007. nov. 29. 08:05
Szia. Tegnap voltam dokinál, ő is megerősítette a terhességet. Ez volt az 1. inszemünk. Nem volt nálunk semmi gond. 19 hónapja próbálkoztunk. A dokim nem volt megelégedve a férjem spermáival, holott papírja volt arról, hogy minden ok. Megcsinálta az inszemet és azt mondta, hogy hát nagyon kicsi az esélye a teherbeesésnek. No hát íme. 5 hetesek vagyunk!!!!!!:-)))))))
70. Szilesz78 (válaszként erre: 68. - 984654efda)
2007. nov. 27. 23:23
Ez király!:))Gratulálok!Na és a végén hogy sikerült?Inszemmel?Ha igen hanyadjára?Mi volt nálatok a gond?Mióta próbálkoztatok?Remélem nem soká csatlakozok és a pocaklakós oldalon cseveghetünk:)
69. taszi (válaszként erre: 47. - 984654efda)
2007. nov. 27. 21:21
Szia csiborka. Az inszem olyan mint egy sima kenetvétel,egyáltalán nem fáj. Andi
68. 984654efda (válaszként erre: 67. - Szilesz78)
2007. nov. 27. 09:20
Köszi Szilesz! Akkor mi már nem stresszelünk tovább, mert ha minden igaz és ez holnap már biztosabbá válik, terhes vagyok. Tegnap 2 csík volt a teszten.
67. Szilesz78 (válaszként erre: 66. - 984654efda)
2007. nov. 23. 15:38
Az én férjem potenciájával nem volt gond:)még ha stresszelt akkor se:),de nekünk azt mondta az andrológus,hogy a stressz nagyon is befojásolja a nemzőképességet mindkét félnél,talán ha jól emlékszem,megegemeli a kortizon szintet és borul minden,de nem akarok hülyeséget mondani!ha rá keresel a "stressz" szóra ,kidob olyan oldalakat ahol erről is szó van.a férfiak is nagyon érzékenyek a környezeti változásokra,de ha szervi baj nincs szerintem ne aggódj,helyre fog állni.Amióta jobban figyelünk az életmódunkra,igyekszünk kizárni a stresszt,azóta nincs gond az eredményével!Türelem,nyugalom és sok-sok szeretet!
66. 984654efda (válaszként erre: 64. - Szilesz78)
2007. nov. 23. 08:20
Én lekopogom jól birom még eddig az inszem előkészítő gyógyikat (Clostylbegyt és decapeptyl). Még 1-2 inszemet bevállalok és ha semmi akkor jöhet a lombik. A férjem andrológusa szerint a stressztől csak átmeneti impotencia alakul ki, a sperma ettől jelentősen nem romlik, mert mi is arra gondoltunk, hogy az inszem előtti stressz miatt produkál rossz eredményt. De nem. Érthetetlen.
65. 984654efda (válaszként erre: 63. - Marci70)
2007. nov. 23. 08:16
Érte. Ez furcsa. Az én férjemnek is kiscsit lassabbak a katonák, de pont e miatt a dokim a lombikot javasolta, de én úgy gondolom még segíthet az inszem is. Amúgy semmi más indok nálunk sem. 1 inszemem volt, egy meg elmaradt, akkor a rossz spermakép miatt a doki nem volt hajlandó megcsinálni. Aztán andrológiai vizsgálat és újabb vélemény, hogy ez a sperma akármire jó. Hát ezek után ki tudja....
2007. nov. 22. 18:51

Sziasztok!

nekünk 3 inszemünk volt.az elsőnél 6 érett petesejtem volt,a férjemnek 20 millió/cm3,a méhnyákahártyám is renben volt és semmi.a többinél egyre rosszabbak lettek az eredményeink ,és a szervezetem sem bírta a hormonokat.a második után megcsinálták a laporoszkópiás műtétet,a petevezetékeim átjárhatóak voltak,egy minimális endometriózisom volt azt eltávolították,ezután néhány hó-t ki kellett hagyni,mert cisztám lett a hormonoktól,ami megemelte a prolaktin szintem.ezután jött a 3. az sem sikerült,de ekkorra már a férjem eredménye úgy leromlott a stressztől,hogy lombikra küldtek.ezért inkább egyenlőre abbahagytuk a mesterséges dolgokat.most regenerálódunk.vitaminokat,gynexet cytosant szedünk.hallottam egy olyanról,ha valakinek el van savasodva a szervezete(stressz,savasító ételek...)nehezen vagy nem esik teherbe,mert megvastagodik a petesejt sejtfala és nem jut be a sperma.lehet sok embernél a rossz életmód a bűnös.mi most megpróbáljuk innen megközelíteni a dolgot,kb 1 évet adunk a dolognak,ha nem jön be ,lombik és kezdődik (folytatódik)a kálvária...

63. Marci70 (válaszként erre: 62. - 984654efda)
2007. nov. 22. 16:55

Szia!

Arra gondolsz, hogy megcsinálták a 6 inszemet? Elvileg nincs problémánk, illetve csak annyi, hogy a férjemnek kicsit kevesebb az anyag és lassúbbak. A doki szerint nem volt semmi olyan indok, ami miatt abba kellett volna hagyni és rögtön lombikozni. Nem tudom, biztosan úg yvan, de nem jött össze, most nagyon bízom a lombikban.

62. 984654efda (válaszként erre: 60. - Marci70)
2007. nov. 22. 15:43
Neked van valami problémád, hogy ez volt indokolt?
2007. nov. 22. 10:22
Sziasztok! Hát én is túl vagyok az első inszemen, de sajna nekem is sikertelen ( tegnapi - teszt). Én sem nagyon bízok már benne. Még bevállalok 1-et kettőt és a dokim is inkább lombikot javasolt.
2007. nov. 21. 19:47

Sziasztok!

:-( Nem sikerült a 6. inszem sem. Nem is nagyon vártam tőle semmit. Szerintem csak türelemjáték, ki bírja jobban. Akinek nagyon tele van, az abbahagyja, legalábbis egy időre, aki kitartó az megy tovább. Most el fog telni nagyjából egy hónap,mire elkezdhetjük a lombikot. Ez általános, hogy a 21. napon kezdik az IVF kezelést? Tud valaki némi felvilágosítást adni, hogyan fog zajlani a dolog? Ezek a dokik nem mondanak semmit.

59. Konok
2007. nov. 20. 10:35

Sziasztok!


Bocsi, hogy csak így berontok a csapatba. Ha minden igaz nekem 2,5-3 hét múlva lesz meg az első inszemem. Pcos-es vagyok. Kiváncsi, hogy mik az esélyek, illetve szívesen fogadnék jó tanácsokat, hogy sikeres legyen.


Konok

58. carry (válaszként erre: 53. - Marci70)
2007. nov. 17. 16:14

Szia!


Szerintem ne legyetek elkeseredve,mert az én környezetembe van élő példa arra, hogy sikeres az inszemináció. Egy nagyon közeli ismerősömnek negyedszerre sikerül és most kéthónap múlva fog ikereket a világra hozni. Most mi is ezzel próbálkozunk, de még csak egyen vagyunk túl 3 napja, az eredményre még várunk kell.

Szóval fel a fejjel.....

2007. nov. 16. 11:32

Sziasztok!

Jó a tapasztalatokat olvasni!Mi januárban megyünk majd remélem össze fog jönni elsőre legalábbis nagyon reménykedem benne(lehet túlságosan is).Nekem csak az egyik petevezetékem"működik" de a dokim simán kiszámolta ,hogy akkor lesz jó és a párommal is minden okés. C E-vitamint és cinket kell addig szedjünk meg nekem külön Bromocrptint

56. komolyka (válaszként erre: 53. - Marci70)
2007. nov. 12. 07:41

Én kettő sikeres inszemről hallottam az utóbbi néhány hétben.

:-)

55. szombatne (válaszként erre: 38. - 984654efda)
2007. nov. 11. 21:13
a decapeptyl a tüszőrepesztő injekció az egyiknél én is ilyet kaptam csak nekem a kórházban a szülésznő adta be kétszerre 2 óra eltéréssel.
2007. nov. 11. 21:09

sziasztok

egyáltalán nem fáj olyan mint a nőgyógyászati vizsgálat!nekem volt már 3!mindegyiknél puregon injekciót kellett otthon adnom magamnak a hasamba aztán félidőbe tüszőrepesztő injekciót kaptam(ezt orvos adja be vállba) és aztán ultrhanggal nézik a tüszőrepedést!meg persze elötte is folyamatosan nézik uh-án a tüszők növekedését!

2007. nov. 11. 21:01

Sziasztok!

Nekem pénteken volt a 6. inszemem. MIndegyiknél Clostyt szedtem, 1-2 tüsző érett meg. Az utolsó kettőnél sajnos már az uh sem mutatott semmit. MOst a 6.-nál elég bíztató dolgokat mondott a doki, de igazából nem igen bízok benne, inkább már a decemberi lombikra koncentrálok. Sajnos kevés sikeres inszemről lehet olvasni. Ha valaki tud példákat, írja már meg, hogy merítsünk egy kis reményt.

52. supin
2007. nov. 6. 13:07
Persze,hogy lehet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook