Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1700. bubuka123
2014. ápr. 28. 17:11

sziasztok segítséget szeretnék kérni !

a barátnőmmel szeretkezés közben ki szakadt a gumi és későn vettük már észre. sajnos pont a menstruáció második napján történt ez.Aznap és még másnap ilyen fehér váladék folyt ki belőle. Rá 38 órájára bevette a gyógyszert(az incidensre rá), ez volt délután, másnap este jelentkezett hányás. Mellék hatások jöttek elő a pecsételő vérzés hátfájás alhasi fájdalom hátfájás .És most 25-én kellet volna megjönnie de még mindig nem jött meg. Szerintetek esélyes hogy terhes lett

1699. 099c0bed40 (válaszként erre: 1698. - Effi)
2014. márc. 2. 08:15

Lásd 1696.hsz.


Sajnálom hogy így jártál.

1698. Effi
2014. febr. 28. 19:36
sziasztok, segitseget biztatast vagy tanacsot kernek...ferb.8an voltunk egyutt a baratommal, a gumi kiszakadt (aznap este-ejjel meg 2x egyutt voltunk, mar gumi nelkul...mondvan ugyis elszakadt es be kell venni a tableltat.)hamar 5 ora elteltevel mar bevettem a tablettat. A havim viszont kesik...aminek a heten kellett volna megjonnie.tegnap 2 tesztet is csinaltam mind2 pozitiv lett....de ezt nagyon hihetetlennek tartom??Szerdan megyek orvoshoz...de addig sem tudok mire gondolni?
1697. anikaaa
2014. febr. 15. 13:28
sziasztok. az 55. órában szedtem be az escapelle-t mert sajnos nem tudtam időben felíratni.... de azóta semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, cska az aktus után volt egy kevés fehérfolyásom... nagy az esélye annak hogy nem hatott a gyógyszer? félek nagyon..
1696. 099c0bed40 (válaszként erre: 1695. - Ilovebacardi)
2014. jan. 30. 09:16

A tabletta nem csodaszer, mindössze 85 %-os a hatásfoka.

Csak az nem esik teherbe aki nem él szexuális életet, az összes fog. gátlási módszer esetében van valamennyi hibaráta.

1695. ilovebacardi (válaszként erre: 1694. - Dragonfly13)
2014. jan. 29. 21:31
Nekem sajnos van egy jó barátnőm, akinél nem működött az esemény utáni tabletta. Escapelle nevű tablettát írt fel neki az orvos, amit be is vett, majd 2 hétre rá kiderült, hogy nem hatott... És állítólag nem ő volt az egyetlen, akinél ez a típusú tabletta nem vált be.
2013. dec. 20. 20:15
Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy azért aggódom, mert ugyan megszakításosan vagyunk együtt, előváladék az lehet hogy volt. Ezért ijedtem meg, hogy kiszakadt.
2013. dec. 20. 20:14

Sziasztok!

Nagyon sürgős válaszokra lenne szükségem.

Elmúltam 18, a barátommal nagyon felelősségteljesek vagyunk,durexxel védekezünk, de mivel én rettentően szorongós típus vagyok még megszakítással is. tegnap este baleset történt, kiszagadt a gumi, kb. 15 órára rá vettem be escapelle-t. Mivel alapból megszakításosan vagyunk együtt, plusz a gyógyszert is gyorsan megkaptam, szerintetek lehet még gond??? Elképesztően félek. Nagyon nagyon nem szeretnék bajt belőle. Kb. 13-án múlt el a vérzésem, így kb a 6-8. napon történt. Ugye ha nincs fehér folyásom(mindig szokott lenni), akkor még nem voltam ovulációs szakaszban?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Nagyon számítok mindegyikre.

2013. nov. 27. 14:11
Ja, azt nem írtam, de egyértelmű, hogy bevettem az Escapellet, 11 órával az aktus után.
2013. nov. 27. 14:10

Sziasztok!

Sürgős tanácsra, tapasztalatra lenne szükségem!

Megtörtént a gumibaleset nálunk is, a gond az, hogy pont peteérésben vagyok (ismerem magam, érzem, mikor van +/- 1 nap eltéréssel). Egy blogon, ahol részletesen írnak az esemény utáni tablettákról, azt írják, hogy ezek a tabik leginkább a peteérés megakadályozásával fejtik ki a hatásukat, és ha peteéréskor vagy utána 1-2 nappal történik az aktus és a tabletta bevétele, akkor sajnos csak az ima segít, mert nem bizonyított a tabletta ilyen irányú hatásossága. (és hogy egy statisztika szerint 17 nőnél, aki ovulációkor vette be, 3 terhes maradt)

Nagyon félek, segítsetek, akinek van ilyen tapasztalata, hogy ovulációkor vagy utána vette be, hatásos volt-e a tabletta????

1690. Dori96
2013. nov. 26. 16:13
Ennyire hatassal vannak a hormonok a menstruaciora? Hogy ketszer utana normalisan idoben megjon, utana meg csak fogja magat es kihagy egyet? Bocsi ha mar az agyatokra megyek :(
2013. nov. 25. 07:00
Szia, igen, előfordulhat.
1688. Dori96
2013. nov. 23. 07:52
Augusztusban bevettem egy escapellet, azutan ketszer rendesen megjott. Most meg kesik. Az elozo menzesz ota ketszer voltunk a parommal, egyszer sem termekeny idoszakban es ovszerre vecdkeztunk. Elofordulhat hogy a hogy a tabletta miatt kihagy?
1687. 099c0bed40 (válaszként erre: 1686. - Tokocska)
2013. nov. 12. 07:18
Szia, a Nospa egészen biztosan nem befolyásolja az esemény utáni tabletta hatását.
1686. tokocska
2013. nov. 12. 06:46

Sziasztok,


Körülbelül 5 napja történt a baleset, gumi volt és kiszakadt. Rá 16 órára bevettem az escapellet. Nagyon erôs rosszullétem volt, így bevettem egy nospa fájdalomcsillapítót a tabletta után 6 órával.

Kérdésem az lenne, hogy ez befolyásolhatja e a tabletta hatását?

1685. anya8405
2013. nov. 8. 22:34

sziasztok!uj vagyok..és remélem kapok pár tanácsot vagy csak meghallgattok :)

a problémám a következő lenne:

2éve szedek fogamzásgátlót(tri-regolt).egy honapja antibiotikumot seek(szedtem),ezért óvszerrel is védekeztünk a párommal.a menszeszem okt25-én reggel még pecsételően megvolt,viszont estére már nem és szeretkeztünk.de a tblettát már 24-én este lekzdtem szedni.a baj ott kezdödött amikor este az aktus után észrevettük hogy a gumi kiszakadt.másnap elmentem a korházba é kaptam escapellát amit be is vettem,és mondta a nögyogyász h továbbra is szedjem rendesen a fogamzásgátlót.mielött megjön csináljak egy tesztet,de ö szerinte kizárt hogy terhes maradjak...szerintetek???azt is mondta hogy vagy megfog jönni rendesen(ami most jövöhét vasárnap lesz),vagy egyálltalán nem is fog megjönni...

2013. okt. 18. 22:51

Sziasztok!

Nem tudom, a bogyó okozta-e a tüneteket, mindenesetre abba hagytam a szedését, ugyanis a tünetek még jelen vannak.

Orvos már látott, semmit nem talált.


Köszönök mindent Nektek, jó éjt! :)

2013. okt. 13. 09:03
Szia, ha van nyitva patika, próbálj calciumot venni és azt beszedni míg nem tudsz dokihoz menni, ez lehet allergia valamelyik gyógyszer-összetevővel szemben.
2013. okt. 12. 09:30

Sziasztok!

Tegnap este bevettem a fogamzásgátlót... Éjjel 2-kor arra ébredtem, hogy a jobb lábam és a jobb kezem be van dagadva és zsibbad...

Ma reggel se teljesen százas a helyzet, szóval orvoshoz megyek.

A nőgyógyászom telefonja meg ki van kapcsolva...

2013. okt. 11. 21:28

Sziasztok!

Ma megjött! :)

Elkezdtem a fogamzásgátlót szedni!

Köszi midnenkinek a segítséget, aranyosak vagytok! :)

Jó éjszakát és szép hétvégét mindenkinek!

2013. okt. 9. 08:54

Sziasztok!


Megint én...


Mostanában kéne megjönnie a mensimnek. Pár napja görcsölgetett a hasam, a melleim duzzadtak és érzékenyek voltak, azt hittem, meg fog jönni, de semmi...


A teszt negatív.


Az eseményutáni miatt késhet?

Nektek mikor jött meg a tabletta bevételét követően?


Köszönöm a válaszokat, szép napot! :)

1679. 099c0bed40 (válaszként erre: 1678. - Picurka011)
2013. szept. 22. 09:23

Szia, na akkor most már tényleg megnyugodhatsz, jól van! :)

Neked is szép vasárnapot!

2013. szept. 21. 10:53

Sziasztok!


Voltam dokinál, kizárta a terhességet. :) :)

Deciora nevű fogamzásgátlót írt fel,remélem,jó lesz.


Szép hétvégét mindenkinek! :)

2013. szept. 17. 07:50
Szia, neked is szép napot, írjál ha van fejlemény! :)
1676. Picurka011 (válaszként erre: 1675. - 099c0bed40)
2013. szept. 16. 12:12

Köszönöm a válaszodat! :)


Pár hónapja csináltak nekem hormonvizsgálatot, ahol majdnem mindent rendben találtak, a cukrom volt magas.

Persze, azóta is eltelt egy kis idő, szóval kéne egy újbóli vérvétel.


Majd még írok a fejleményekről, mindenkinek szép napot! :)

1675. 099c0bed40 (válaszként erre: 1674. - Picurka011)
2013. szept. 16. 07:27

Szia, nem ártana egy teljes hormonvizsgálat mielőtt bármit is felírnak Neked amiben hormon van...


Problémát ( szerencsére többnyire csak átmenetit) az ilyesmi akkor szokott okozni ha valaki abbahagyja a fogamzásgátlást mert családot szeretne, de ma már erre is van gyógyszeres segítség.

Üdv: Eszter

2013. szept. 15. 11:30

Ja még valami...


Sajnos hormonzavarom van,amiből kifolyólag szőrösödöm...Mindenhol... :(


Ha alacsony hormontartalmú fog.gátlót iratok fel,akkor nem fog bekavarni a hormonháztartásomba vagy elkerülhetetlenek a mellékhatások (hogy esetleg abbahagyás után jobban fogok szőrösödni)? :(


Köszönöm a válaszokat!


Sziasztok!

1673. Picurka011 (válaszként erre: 1671. - Dori96)
2013. szept. 15. 11:28

Szia!


Örülök, hogy minden rendben! :)



Úgy tűnik, nálam is...

Hétfőn megjött rendesen.

Nemsokára megyek el dokihoz,megnézetem magam, meg iratok fel tablettát.


Köszönöm mindenkinek a biztatásást és a segítségét! :)


Szép vasárnapot! :)

1672. 099c0bed40 (válaszként erre: 1671. - Dori96)
2013. szept. 15. 10:45
Szia, nem, nincsen! :)
1671. Dori96
2013. szept. 14. 14:44
Sziasztok! Nemreg irtam ide, es szolni szerettem volna, hogy ugy tunik minden rendben. 2 tesztet is csinaltam. Az elsot pont a masodik heten az aktus utan, a masodikat meg pont egy honappal az aktus utan. Mindketto negativ lett. Remelem mar nincs felnivalom:)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook