Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1820. Ljubavina
2016. nov. 5. 23:00
Ui: alig múltam 18 éves...
1819. Ljubavina
2016. nov. 5. 23:00

Sziasztok, Lányok!

Nagyon kérek mindenkit, segítsen nekem, leírhatatlanul nagy pánikban vagyok!

Hétfőn (2016.10.31.) voltunk együtt a fiúval életemben először, így akkor vesztettem el a szüzességem...Sajnálatosan azonban az óvszer lecsúszott, így hiába nem ment el bennem, és utána sem ( azonnal kitört a pánik, mihelyst észrevettük), 2-5 perc közötti, meghatározhatatlan etapig biztosan koton nélkül közösültünk.


Szégyenemben, félelemben s leblokkolásomban kizárólag csütörtök délután, november 3-án, délután két órakor vettem be az Escapelle-t: az biztos, hogy a fiú alig fért belém, de rettenetesen félek. Jómagam is tisztában vagyok vele, miszerint a gyógyszert jóval előbb kellett volna bevennem, de egyéb, külső körülmények okán erre semmiképp sem kerülhetett sor. A fiúval pont éjfél táján, hétfőről hajnalra virradóan voltunk együtt.

Ami az eset legaggasztóbb pontja, az a tény, miszerint utoljára október 20-26. menstruáltam: rendszertelen, ezen menstruáció 22 napra jött meg, az azt megelőző pedig 29 napra.


Várok a teszteléssel jövő vasárnapig, de életemben még csak hasonló horderejű eseményt sem éltem át. Mit tegyek, meddig várjak, mekkora esélye van, hogy a tabletta nem hatott?


Nagyon köszönöm a rendszeres tagoknak- pld. Öregnéneőzikéje, Lencsi- a bőséges hozzászólásokat, amelyeket eddig a témában kifejtettek, ahogy Julcsinak is!

2016. nov. 4. 16:20
Igen perszer ido benne voltam az idobe:) csak nem.tudom h hasznal e escabel ha szep.is be vettem ezért vagyok ideges mert ah képest nem.jott meg most mint mult honapban .de köszi szèpen biztato szavakat ak ne parázak :)
1817. Julcsi.14 (válaszként erre: 1816. - Szabina891)
2016. nov. 4. 14:05

Szia! Egy hét után ne várj más eredményre! Ha esetlegesen bajban is lennél, még be sem ágyazódhatott ennyi idő alatt a megtermékenyített petesejt! Minimum két hét kell elteljen az aktustól számítva, ahhoz hogy legyen értelme a tesztnek!

Nem hiszem hogy gond lenne!! Időben vetted be a bogyót. Esetleg jövő héten csinálj tesztet, vagy azután! Csak akkor érdemes. Előfordul, hogy késni fog a menstruációd. Ez benne van a pakliban, mert egy nagy hormonbombát vittél be a szervezetedbe. Ne aggódj, minden rendben lesz. (nekem is csaknem két hetet késett)! :)

1816. Szabina891 (válaszként erre: 1813. - Julcsi.14)
2016. nov. 3. 20:09
Bocsi elirtam negativ lett teszt.holnap lesz egy hete enek felelotlenségnek es ha csinálok meg egy tesztet az tuti biztos lesz? ha nem volt semmi vérzésem csak fáradság volt :(
1815. Julcsi.14 (válaszként erre: 1814. - Traxi87)
2016. nov. 3. 19:58
Ez a vérzés csak jót jelent. Leválik a méhnyálkahártyád, így biztos, hogy megúsztad az esetet.:)
1814. Traxi87 (válaszként erre: 1813. - Julcsi.14)
2016. nov. 3. 19:34
Szia!Nekem három napja azóta megvan a vérzésem.Olyan közepes erősségűnek mondanám. Szerinted ez normális? Meddig tarthat? izgulok , remélem elmúlik ez a vérzés..
1813. Julcsi.14 (válaszként erre: 1812. - Szabina891)
2016. nov. 3. 19:06

Sziaa. Pozitívat teszteltél?

Pozitív eredménynèl általában helyes a kimutatás.

Bár a baleset napja óta ha jól nézem csak pár nap telt el, szóval nem egészen értem.

Egymás utáni hónapban két tablettát vettél be, ez csökkentheti a tabletta hatékonyságát! Nagyon oda kell figyelni az ilyenre!

2016. nov. 3. 18:17
Olyan kérdésem lenne,hogy szeprember 4 en történ bakaeset ki szakat az ovszer másnap el is mentem orvoshoz irt ki tabi be is vettem es párnapra rá meg is jot de utána is meg jott menszim is,most oktober 15 volt normalis menszim de oktober 27én meg tőrtén a baj másnap reggel el is mentem orvoshoz megit irt ki tabi be is vettem és meg semmi vérzésem nem volt még de csináltam teszte pozitiv lett lehetaz h nem használt a tableta vagy lehet hinni tesztnek ? Vagy teherbe estem?
1811. Julcsi.14 (válaszként erre: 1810. - Julcsi.14)
2016. nov. 2. 21:09
Még annyit tennék hozzá, hogy ezen az oldalon kívül semmi másra ne menj rá. Egyes oldalakon hülyeségeket hordanak össze, vagy épp pesszimista emberek fektik ki véleményüket a gyógyszerről, esetleg olyanok osztják meg az esetüket akiknek ez a gyógyszer nem vált be (azért mert nem helyesen alkalmazták, kihányták felszívódás előtt, vagy a szervezetükkel valami gubanc volt, és ezáltal nem tudott dolgozni a gyógyszer). Ha azokat olvasod nagyon fogsz tartani attól, hogy de mi van ha veled is ez lesz? Nincs semmi 'ha'. Hatni fog a gyógyszer! Ebben biztos vagyok!
1810. Julcsi.14 (válaszként erre: 1809. - Alexa871)
2016. nov. 2. 20:45
Nyugi, én úgy gondolom nem lehet baj. Az ovulációdat a gyógyszer eltolta szerintem. Figyeld, a napokban hogy van-e ovulációs folyásod, ha nincs, vagy nem volt akkor a gyógyszer igyekszik tèged kiszedni a csávából...:)
1809. Alexa871
2016. nov. 2. 19:19
Köszönöm szépen a gyors vàlaszod Julcsi.14. Megpróbàlok nem stresszelni rajta,de elég nehéz,mert azért bennem van,hogy hàt ha túl későn vettem màr be a tabit😞
1808. Julcsi.14 (válaszként erre: 1807. - Alexa871)
2016. nov. 2. 18:57
Szia :) Megpróbálok segíteni, mert én is voltam ebben a helyzetben, és tudom milyen érzés..Az eset a ciklusod kilencedik napján történt, ha jól számolom, így még volt pár nap az ovulációig. Na. az én elméletem az, hogyha minél hamarabb beveszi az illető a gyógyszert, mellékhatások nagyon nem jelentkeznek, ellenben ha késöbb, akkor jobban dolgoznak azok a hormonok amiket beszedtél, mert nagyobb szükség van erre, és emiatt felléphetnek a mellékhatások, ami következtethető arra hogy hatott a gyógyszer. De a hőemelkedésnél meg kell győzödni, hogy nem-e más betegség van-e a háttérben. A kisebb alhasi szúrás az egész ciklusodra jellemző lehet elvétve, amikor használod az escapelle-t..ezt magamon is tapasztaltam. A legfőbb dolog az, hogy megnyugodj. Ne stresszelj, mert az a legrosszabb. Te minden tőled telhetőt megtettél!
1807. Alexa871
2016. nov. 2. 17:47
Annyi még hogy tegnap nem volt semmi tünetem a tabi beszedése utàn,ma viszont az alhasam eléggé szúrt és nyomàst is érzek. Plusz hőemelkedésem is lett,ez azt jelenti hatott a gyógyszer?
1806. Alexa871
2016. nov. 2. 17:41
Sziasztok! Új vagyok még itt és szeretnék egy kis segítséget kérni. Most szombaton a baràtommal való együttlét soràn kiszakadt a gumi és belém élvezett. Sajnos nem otthon tartózkodtunk épp így eseményutàni tablettàhoz csak tegnap jutottam,meg benne voltam a 72 óràban,de azért félek mert elég sok idő telt el közte. Illetve amikor a "baleset" tortent a bajom mar meg volt 4 napja. Ez kizàrhatja a terhességet teljesen,hogy közben meg volt a bajom? A vàlaszokat előre is köszönöm
1805. Julcsi.14 (válaszként erre: 1803. - Traxi87)
2016. nov. 2. 16:41
jajj bocsanat. elnéztem. Nem a 15.-i vérzés időpontjától számold a következő vérzésed időpontját, hanem a köztes vérzéset kezdetétől, ami a 6. napodban jelentkezett!! :)
1804. Julcsi.14 (válaszként erre: 1803. - Traxi87)
2016. nov. 2. 16:38
Sziaa :) Azt kell hogy mondjam, az elmúlt négy hét stressz tiszta fölösleges volt. A doki azt mondta annak kavar be nagyon a tabletta, akinek rendszertelen a ciklusa. Hát nekem az, és majdnem két hetet késett, ám hál istennek jelentkezett a menstruációm még azelőtt hogy elmentem a dokihoz. Amúgy semmi változás nincs a vérzésemben (értem azalatt hogy esetleg kevesebb lenne, vagy több-a szokásos mennyiség van jelen)...és lehet hogy a következő vérzés a nagy hormondózistól ki fog maradni. Teljességgel meg lehet bízni ebben a tablettában, ha nem hánytad ki a bevétel után, és ha a szervezeted nem érzékeny a tabletta anyagaira. Az a köztes vérzésed a tabletta ténykedése miatt van, hisz leválasztotta a méhnyálkahártyádat, szóval biztos lehetsz benne, hogy megúsztad az esetet :) Nekem is volt ilyen a tabeltta bevétele után a hetedik napban. Viszont az enyém nagyon kis mennyiségű volt. Szerintem a következő vérzésed dátumát ettől a 15.-i vérzés kezdetétől számold. :) A doki azt ajánlotta, figyeljem meg a ciklusomat, vezessek ciklus füzetet, (hőmérőzés, meg ilyen dolgok),hogy lássak rá normálisan a ciklusom minden mozzanatára, hisz óriási kavarodást csinálhatnak ezek a hormonok :) Írj ha mèg szükséged van bíztató szavakra, itt leszek! :)
1803. Traxi87 (válaszként erre: 1801. - Julcsi.14)
2016. nov. 1. 16:03

Szia!

Majd írd meg mit mondott a doki:)Èn hat napja vettem be az escapelle tablettát és ma reggelre megjott a bajom. Pedig a rendes ideje csak november 15én lenne.. De olvastam, hogy sokaknak van ilyen rendkivüli vérzésük. Azért még mindig nagyon izgulok, hogy helyreálljon minden..

1802. Traxi87 (válaszként erre: 1801. - Julcsi.14)
2016. nov. 1. 08:27
Köszönöm szépen!! 😊 Megnyugtattál kicsit 😊
1801. Julcsi.14 (válaszként erre: 1800. - Traxi87)
2016. okt. 29. 08:50

Sziaa. Én is nagyon kétségbe voltam esve. De szerintem ez mindenkinél így van, hisz óriási felelősség nőnek lenni :) Ha Escapelle-t vettél be, szinte biztos vagyok benne, hogy nem általános tünet a hajhullás. Attól függ milyen a szervezeted.

A hormonháztartásod is visszaáll, akinek rendszeres a ciklusa, annak szerintem a leghamarabb, de például nekem, akinek soha nem volt beállva rendszeresre, azzal nem tudom, hogy mi lesz ;)). Én Szerdán megyek nődokihoz, hogy mondja el miért késik másfél hete...Mert tudom, hogy hatott a gyógyszer, ezt három terhességi teszt is bizonyítja.

1800. Traxi87
2016. okt. 27. 20:48

Sajnos úgy alakult, hogy esemény utáni tablettát kellett bevennem. Védekeztünk, de az óvszer a kihúzás során eléggé lecsúszott és féltem, hogy eresztett vagy hasonlók.

Tegnap vettem be a tablettát 24 óra elteltével. Úgy érezem nem lesz gond.

De félek a gyógyszertől, annyi rosszat irnak róla a neten. Mennyi idő körülbelül mire kiürül a szerveztből? Igaz, hogy honapokig tarthat?

Vissza fog állni a hormonhaztartásom a rendes kerekvagasba? Vagy kell valami gyógyszert szedni, hogy vissza alljon?

Igaz, hogy a tablett hajhulast okoz?

Köszönöm előre is a valszt, sajnos teljesen ketsegbe vagyok esve és senki nincs akivel beszelhetnék róla. Köszönöm

1799. Julcsi.14
2016. okt. 24. 17:29
Sziasztok.Mág új vagyok a fórumon. Leírom a saját történetem, kérlek segítsetek. A ciklusom sajnos nincs beállva… volt mikor 23, volt már 35 napos is. Szeptember 25-én let vége a menstruációmnak, és 28-án lefeküdtem a barátommal, de sajnos az óvszer kiszakadt, és eléggé belém élvezett. Lementem a gyógyszertárba, és sikerült is hozzájutnom az Escapelle tablettához. Azt hiszem másfél órával az eset után be is vettem. Ez négy hete történt lassan. Végig stresszeltem ezt a négy hetet. A ciklusom 14.napon pecsételő vérzésem volt, olvastam, hogy ez, a gyógyszer mellékhatása. A 28 napos ciklus szerint a havim késik egy hete. Azóta volt 2 terhességi tesztem, mindkettő negativ..És még azt is hozzátenném, hogy egy hete fehéres folyásom van. Szükségem lenne bíztató szavakra.
1798. nyulmo
2016. okt. 18. 15:09

sajnos igenis van olyan eset, amikor a(z amúgy) megfelelő védekezés csődöt mond, ilyenkor lehet bízni a szerencsében vagy utolsó mentsvárként sürgősségi fogamzásgátlót alkalmazni.

az én esetemben peteérés környékén szakadt ki a gumi (úgy, hogy aktus közben többször ellenőriztük, hogy rendben van-e), így a barátom belém élvezett, kb. 10 órán belül bevettem az Escapelle-t és hatott! azért írom ezt le, hogy ha valaki hasonló helyzetben van, annak egy kis biztatás legyen.

1797. Dyus33 (válaszként erre: 1796. - Pxmami)
2016. ápr. 23. 13:32
Áhh, én nagyon nem ajánlanám. Maga a hormonok miatt sem, meg úgy általában sem. Ne ez legyen az opció. Mert mi van, ha nem jön be? 2 hét idegroncs életmód után végigcsinálni egy abortuszprocedúrát? Ennyire nem szabad a szerencsére sem játszani. Akinek nincs elég esze védekezni, az ne szexeljen, mert nem érett meg még rá.... A kérdező kezdjen el gyorsan ezerszer biztosabb védekezési technikán gondolkozni... Mert 2 ember életével játszik minimum.
1796. pxmami (válaszként erre: 1793. - Dyus33)
2016. ápr. 23. 12:49

Koszonom:)

Kérdezték tőlem, hogy ha valaki a hónapban bevette az Escapelle-t, nem gond e a következőben is...hát..

1795. Vivushh (válaszként erre: 1794. - Vivushh)
2016. ápr. 22. 12:33
Mèg volt, a sűrűbb fehèr folyás ez lemaradt
1794. Vivushh
2016. ápr. 22. 12:31
Sziasztok!új vagyok itt ès szeretnèk tanácsot kèrni tőletek. Pár napja 19-èn együtt voltam a barátommal ès a második aktus közben már nem használtunk óvszert mint az elsőnèl. Szóval reggel nem tudta időben kihúzni ès belèm èlvezett elèggè, csak este 8 felè tudtunk elmenni felìratni az escapelle gyógyszert. Ìgy kb.az eset után 14 órára tudtam bevenni.De a menszeszem április 1-èn kezdődőtt ès 6 napig tartott, ès mèg az aktus előtt fájt nagyon a hasam ès a derekam is ès ez mèg 2-3 napja van ìgy arra gondolok hogy most lenne ovum?! Mert akkor szokott fájni ìgy a hasam.28-án kellene megjönnie egyèbkènt de ìgy a gyógyszer miatt nem hiszem hogy meg fog jönni. Ezzel annyit szeretnèk kèrdezni hogy ha ovum volt akkor nagyobb a terhessèg esèlye igaz? Amúgy ha terhes leszek megtartanánk de nem most szerettük volna :) remèlem èrthetően fogalmaztam meg nektek, köszönöm a válaszokat ha ìrtok :) ja ès mèg annyi hogy mellèkhatás csak a fáradtság volt semmi több :)
1793. Dyus33 (válaszként erre: 1792. - Pxmami)
2016. ápr. 16. 19:18
Hát, akkor félsiker :) Valahogyan ki kellene kezeltetned ezt a gyulladásos lótuszt, hogy boldogan élhess :) Szurkolok!
1792. pxmami (válaszként erre: 1791. - Dyus33)
2016. ápr. 16. 12:35

Szia,de aranyos vagy,hogy kérded, a 27.napra megjött,kicsit jobban fajt,de semmi extra.Jó ez a gyógyszer!!!

Sajnos a gyulladás folyton előjön:((

1791. Dyus33 (válaszként erre: 1790. - Pxmami)
2016. ápr. 11. 20:04
Szia! Mi a helyzet Veled, hogy vagy? Ha jól számolom, a 30. napon vagy. Történt valami változás? Gyulladásod javult remélem...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook