Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


75. dd9073b0e0 (válaszként erre: 73. - Melcsike78)
2009. júl. 2. 18:30

Szia Melcsike !!

Mit ülve fekve akarok fürödni nyakig habban, elmerülve a gondolataimban. Az az egy nyugodt hely van ahol az ember egy kis nyugalom szigetre talál.

(Na jó meg a rötyi de az nem olyan kényeztető)Nekem van egy 3 éves angyal bőrbe rejtett ördög és nem igazán hagy nyugton. De imádom. Hőhullám ?? Az még nincs de nekem kivették az egyik petefészkemet is mert tiszta cysta volt. Aludni tudnék de nagy a meleg és csak akkor ébredek fel ha meg kell fordulni. Az még nehezen megy. Na jó azért nekem 90 kg-ot kell forgatnom. Ez a súly már kitesz egy hús disznó súlyát. Ja és a magasságom is akkora mint egy koca mamának. 156 cm-rel büszkélkedhetem. Hát könnyebb átlépni mint kikerülni. Nekem a nagy wc-zésel van gondom. Mintha a gyomromból kéne kipréselnem. Hát ez van.

Szia Anycácska

74. dd9073b0e0 (válaszként erre: 72. - Ad96793c81)
2009. júl. 2. 18:19

Szia Kriszta !!!

Kipróbálom én is azt a kencét, de én holnap megyek varratszedésre.Remélem erre a sebre is jó lesz. Augusztus 23-án meg mennénk Tiszafüredre termál strandra. Hát akkor ülhetek lábmosónál és áztathatom a lábam míg a család lubickol. Talán túl élem. Majd a fagyis bódé körül őgyelgek és enyhítem a bánatom.

üdv Anycácska

73. Melcsike78 (válaszként erre: 71. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 2. 17:14
Szia! Én is nagyon várom már a pillanatot, hogy űlve fürödhessek, de sajna az még odébb van! Neked is vannak hőhullámok? Aludni tudsz? Nem vagyok az fajta, aki elhagyja magát, de most minden előjön!
72. ad96793c81 (válaszként erre: 71. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 2. 16:48
Szia! Nekem május 25-én volt a műtétem (hasi, bikinivonalban), az orvos azt mondta, hogy két hónapig ne is álmodjak vízben ücsörgésről, csak tusolni lehet, langyos vízzel. A nyaralás alatti fürdőzéstől pedig szintén eltiltott. Egyébként neked milyen varratod van? Nekem felszívódó volt, ahogy hazaengedtek a kötés még 5 napig rajta volt. Azután lejött, és zuhanyozás közben már finoman lehetett mosogatni a sebet. És én vettem Contractubex gélt, azzal kenem még mindig. Nagyon bevált, szépen gyógyult és sokat enyhített a húzódáson is. Sajnos felbontás után csak 3 hétig lehet használni, ez már a 2. tubus. Nekem kb. 2 hete már nagyon jó, nem húzódik, csak a egy vonal az egész.
71. dd9073b0e0 (válaszként erre: 70. - Melcsike78)
2009. júl. 2. 16:37

Szia !!

Nekem szerdán volt 1 hete de rohamosan javulok. Ugyan hastáncra még nem neveznék be de napról-napra jobb. Vajon meddig nem lehet ülve fürödni??? Nekem bikini vonalba vágtak de elég nagy a pocakom mert hát ami igaz az igaz kövér vagyok és igen húzódik minden. De szívesen úsznék egyet tudom ez még távoli álom de hány hetet kell még álmodnom ????

2009. júl. 2. 08:47
Sziasztok! Nekem 3 hete vették ki a méhem hüvelyen keresztül. Kistarcsán műtöttek, ott mindenki nagyon rendes volt, ami nagyon megkönnyítette az ott létet. Sajna nekem, nem volt komplikáció mentes, mert másnap amikor fel kellett kelni(amit nagyon vártam) elöntött a vér, és nagyon sok vért vesztettem. Ujra megműtöttek, ami nagyon legyengített, 3 napot az örzőben töltöttem. 1 hétig voltam korházban, nagyon lassan, de már elkezdtem gyógyulni. Egyébként 30 éves vagyok, és nekem is mioma miatt kellett kivenni!
69. delinke (válaszként erre: 68. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 1. 14:37

Szia!

Sikeresen túl vagy rajta ez a lényeg. Most megint ÁÁÁÁÁ maradtam. Gyógytornááász,

az mi fán terem? :)). Ilyenről nem hallottunk. Magamat tornáztattam a sarokba, ott a kerékpár:)

Az intenzíven nagyon aranyosak voltak a nővérek, vérnyomásunkat mérték rendszeresen és kaptunk mindennap szurit véralvadás ellem (azt hiszem).

Amennyit tudsz mozogjál, szépen lassan nyugodtan, csak semmi erőlködés, rossz mozdulat.

68. dd9073b0e0 (válaszként erre: 67. - Klenca)
2009. júl. 1. 12:22

Szia Klenca !!!

Megköszönném ha elküldenéd a gyógytornát, mert a nővérek sem néztek felénk nem a gyógytornász. Annyit mondták kímélő életmód és gyía haza. Szerdán műtöttek csütörtökön szóltam, hogy szapora a pulzusom az orvos kért vérnyomásmérést de azóta se mérte senki. Mindenre azt mondták biztos kevés folyadékot iszunk. Lázra, székrekedésre, hasmenésre, szívdobogásra. Mindenre a folyadék hiány volt a válasz. Ezért megköszönném, ha elküldenéd. Pusza érte. Ja és mindenkinek köszönöm a bátorítást.

67. klenca (válaszként erre: 65. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 1. 09:38

MOst pihenj sokat, s sétálgass!

Nem véletlenül mondom. Így az összenövéseket lecsökkentheted. Ha szép az idő "totyogj egyet" a jó levegőn is, napi 3x20 percet ajánlanak.:))


Volt nálad gyógytornász? Nekünk adtak egy papírt, amire le is van írva milyen ágyban fekvős mozgásokat ajánlanak méhkivétel esetén.

Ha érdekel, bepötyögöm.:))

66. ad96793c81 (válaszként erre: 65. - Dd9073b0e0)
2009. jún. 30. 21:47
Szia! Meglátod, most már napról napra jobb lesz! A lényeg az, hogy túlvagy rajta. Sok-sok kényeztetést kívánok neked:)
65. dd9073b0e0 (válaszként erre: 31. - Delinke)
2009. jún. 30. 19:21
Szia Hát itt volnék. Nem mondhatnám, hogy jól érzem magam. A myomám nagyobb volt egy férfi ökölnél, a bal petefészkem tiszta cysta volt és volt összenövésem is. Ugyan azt nem tudom, hogy mi de majd megkérdezem. SOTE II. nőin voltam. A Dokik tündérik, az altatósok is kedvesek de a nővérek pláne az őrzőben hááááát hagyjuk. Egy mosoly ugyan nem kerül semmibe de még annyit sem kaptunk. Sajnos van túl súlyom és főleg a pocakon még is elvárták, hogy másnap reggel kipattanjunk az ágyból és pattogjunk mosakodni. Segítségük egy nagy 0 volt. Hát alig vártam, hogy haza érjek és egy kicsit kényesztesenek. Hát most lábadozom. Nehéz de túl fogom élni mert én vagyok a legerősebb. Hát most ennyi.
64. ad96793c81 (válaszként erre: 63. - Klenca)
2009. jún. 30. 11:27
Szia! Jól tetted, vagány csajszi vagy!:) minden elismerésem. Nagyon nagy szerencséd volt a dokival, a kemó rettenetes dolog. 42? Kevés:)
63. klenca (válaszként erre: 61. - Ad96793c81)
2009. jún. 30. 10:46

Az én dokim sem főorvos, s amikor elkezdett okoskodni a főnöke, akkor határozottan elmondtam neki, hogy én azt a dokit választottam, s benne bízok, ha ő azt mondja, hogy vágni akar, akkor vágni fog. Ha ő a hüvelyen keresztüli eltávolítást választja, akkor azt. Nem kicsit felszívta magát a főorvos, de engem nem érdekelt, nem neki kellett a műtőasztalra feküdnie.


A legvégén megköszönte a dokim, hogy kiálltam mellette. Pedig csak a saját érdekeimet néztem. Jól jártam. Egyben tudta kivenni a méhemet, nem szóródtak szét a belsejében lévő rosszindulatú sejtek, így a kemót is elkerültem.:))


S a 6 hét pihi is jól esett a sok évnyi hajsza után. Most egészségesebbnek érzem magam, mint valaha. S pont 42 vagyok. Sok vagy kevés, nem tudom.

2009. jún. 27. 15:50
A nyírás nagyon általános, szerintem attól félnek, hogy lenyúlják a jól tejelő betegeket a kollégák :-( És ennek a rivalizálásnak a páciens issza meg a levét. A net meg jó dolog. Priviben megírom, miért :-)
61. ad96793c81 (válaszként erre: 60. - 4ab67f870d)
2009. jún. 27. 09:21

Én a szolnoki nőgyógyászomat a neten találtam, egy csevegős oldalon, azután lecsekkoltam az ismerősök körében. Addig én sem hallottam róla:) Szegény teljesen kiakadt, amikor megkérdezte, hogy ki ajánlotta, én pedig elárultam neki, hogy miről csevegnek a nők a net-en:)

A Németh doktor Hódmezővásárhelyen is rendel:) Azt, hogy milyen szinten áll a hierarchiában nem tudom. Én is tapasztaltam, hogy az orvosok nagyon nyírják egymást. Mondjuk ez Szolnokon volt, anyukám műtétjénél bosszantottak fel.

Privátban küldtem neked egy üzenetet:)

2009. jún. 27. 08:08
Nem is hallottam róla. Ez nagyon érdekes, pedig annyi ajánlatot kértem, kifaggattam az összes ismerőst... De lehet, hogy ő csendben, fű alatt egyszerűen jó orvos, és nem csinál magának annyi önreklámot, mint a többiek... Mondjuk nekem Hodoniczki dr. volt az orvosom, őt szeretem és nagyra tartom, csak ő onkológus, meg ráadásul "kis orvos", állandóan konzultálnia kellett a nagyobbakkal, azok meg aggatták a körmüket. Magyarul nulla önálló döntési jogköre volt. (Ezt amúgy borzasztónak tartom) A nagyokat meg én spec. nem tudtam megfizetni. Mert az ismerősök árakat is mondtak...
59. ad96793c81 (válaszként erre: 57. - 4ab67f870d)
2009. jún. 27. 07:46

Szia! Én is elvagyok magamban, de most jó volt másokkal beszélgetni, és muszály is volt eleinte, mivel engem műtöttek legkorábban a szobában, így mindenki tőlem várt biztatást:) Egyébként szerintem hozzánk is hasonló okból szerettek jönni a nővérek, nem voltunk egy nyafogós szoba:)

Nem titok: Németh Gábor tanár úr műtött.

58. delinke (válaszként erre: 55. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 20:19

mint a nylon! :)


felmosó vízhez volt hasonló

57. 4ab67f870d (válaszként erre: 56. - Ad96793c81)
2009. jún. 26. 20:08
Én magam voltam legutóbb a kórteremben, mert mindenkit hazaengedtek, elég sűrűn bejöttek a nővérek, de én nagyon elvagyok egyedül. Beszélgettünk, de nem vagyok egy társasági ember. Lehet, hogy engem meg azért kedveltek, mert észre sem vették, hogy ott voltam? :-)) Elárulod, ki műtött? Ezek után kíváncsi vagyok... ;-)
56. ad96793c81 (válaszként erre: 52. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 19:59

Szia! Bikinit még én sem vettem, de lassan itt az idő:) Furcsa, de én is a műtét utánra halasztottam ezt a teendőmet.

Úgy látszik nekem szerencsém volt, az én szobámban 2 nagyon normális csaj volt, sokat röhögtünk. Lehet, hogy ezért kedveltek minket a nővérek? Az anyagiasságról nem tudok nyilatkozni, a sebészem nagyon sokszor beugrott megnézni, nem a pénz miatt, hanem valóban nagyon OK volt. Kedves, jó humorú és nagyon korrekt. Lehet, hogy kifogtam a legtutibb sebészt?

A MÁV kórház még mindig elég jó, de a másikról, a Hetényi Géza kórházról sok rosszat hallottam. Természetesen vannak ott is jó orvosok, pl: a nőgyógyászom, de nem szívesen műttettem volna ott meg magam, (ő ajánlotta egyébként, hogy Szegedre menjek).

2009. jún. 26. 19:47
Milyen az a nylon leves? :-)
2009. jún. 26. 19:31

Ahány ház annyi szokás.:)

Mi keserűsót kaptunk. Ez rosszabb volt mint maga a műtét. Műtét másnapján tudtunk csak nehezen elmászni a kagylóig, ott a nővérke segitett mosdani. Enni, nylon levest kaptunk, majd lassan jött a szilárd kaja is. Egynap az intenzíven volt mindenki, ha nem volt lázas másnap mehetett vissza a szobába. Műtét másnapján kakilni kellett,hashajtót nem kaptunk. Unalmas volt bent , a kismamákkal röhicskéztünk. Állandó mehetnékem volt, nem tudtam feküdni. :)

53. 4ab67f870d (válaszként erre: 50. - 8c3ea1ebbb)
2009. jún. 26. 19:00
Nekem is állandóan ezt mondogatják, évek óta... Pedig nekem az a véleményem, hogy ha egy nő eldönti, hogy nem akar családot, gyermeket, akkor legyen joga problémák esetén akárhány évesen eldönteni, meg szeretné tartani a méhét, vagy sem. Az altatást nem nagyon értem, nekem volt olyan évem, hogy háromszor altattak :-( De hát itt kiderült, hogy sehol semmi nincs egyformán :-) Amúgy én már az állandó vérzés miatt vagyok évek óta vérszegény...
52. 4ab67f870d (válaszként erre: 49. - Ad96793c81)
2009. jún. 26. 18:57
Hát, új bikinit azért nem vettem még, babonából :-)) A várakozást nagyon megkönnyíti a barátom, aki mindent kitalál, hogy ne unatkozzak. A műtétre gondolni sem nagyon van időm ;-) Én nem szeretem Szegedet, mármint a nőgyógyászatot. Nem mondom, van egy-két rendes orvos, de mindenki nagyon anyagias, ráadásul iszonyúan személytelen az egész hely. Ott ha van egy orvosod, a többi csak tessék-lássék "foglalkozik" veled, Vásárhelyen viszont akárki ügyel, vagy jön vizitelni, mindenkinek van a betegekhez egy-egy kedves szava. A nővérek is nagyon másak, valahogy sokkal emberibbek. Szóval nekem jobb a tapasztalatom. Szolnokról én is hallottam már rosszat. Ez új? Mert vagy másfél évtizede anyu ott feküdt a MÁV Kórházban és nagyon rendesek voltak vele.
51. 8c3ea1ebbb (válaszként erre: 36. - 01c8755c79)
2009. jún. 26. 17:11

Szia!

Örülök,hogy te is ezt érzed!

Nem tudom,hogy te a változókorban beléptél-e?

Én igen ,vagyis már túl vagyok rajta.

Nagyon hamar lecsengett ez is nálam,most még jobban érzem magam.

Igaz nagyon kemény volt,de valószínű,hogy azért volt "tömény"mert fél év alatt elmúlt.

Egy kis Lady Klimax teával enyhítettem a panaszokon.

Érezd magad továbbra is nagyon jól!

50. 8c3ea1ebbb (válaszként erre: 45. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 16:32

Szia!

Előző évben is volt egy műtétem,gerincsérvvel műtöttek,nem akartak ismét altatni.

Én már nem is bántam,hogy mit csinálnak velem olyan fájdalmam volt,a vérveszteségtől+vészesen vérszegény lettem.Már csak kóvályogtam.Nem az én hibám miatt húzódott a műtét.Akkor 42 éves voltam és szerintük fiatal,hogy kivegyék,2 gyerekem is volt.Megakarták menteni.

49. ad96793c81 (válaszként erre: 48. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 15:08

Szia! Ami a gyomrot illeti az enyém is elég vacak, én Tisacid-ot vittem, de egyszer sem kellett bevennem, nem fájt a gyomrom. Szerintem a rengeteg víz segített, amit ittam. Viszont mire hazaértem pénteken, szó szerint reszkettem egy kis ételért, és azonmód nekiláttam kolbászos rántottát sütni. Fájt is gyomrom után rendesen:) Mivel jártál már kórházban, azt nem mondom, mivel tudod, hogy ott pihenni nem lehet:) Két napig aludtam, miután hazajöttem:) A szőrtelenítésnél meg teljesen mindegy a módszer, csak nem akartam, hogy esetleg összevagdossanak a borotvával. Megértelek, én is a várakozást utáltam a legjobban, de elég gyorsan eltelt az idő. Emlékszem egy hétfői napon mentem be a klinikára, hogy találkozzak a sebésszel. Rá két hétre pedig meg is műtöttek. Még nyaralhatsz is idén:)

Hódmezővásárhely jobb, mint Szeged? Szolnoki vagyok, nekem az utóbbit ajánlgatták nagyon, viszont a helyi kórháztól mindenki óvott...

48. 4ab67f870d (válaszként erre: 47. - Ad96793c81)
2009. jún. 26. 14:05

Kedves Kriszta!


Én Hódmezővásárhelyre megyek Szegedről :-)) Nos, ami a borotválást illeti, én krémmel elintézem, nemrég borotváltak, és hát nem bírja a bőröm még lábszáron sem, jókora tanulság volt, de hát nem tudtam, Szegeden nem borotváltak egyik műtétnél sem. Tudom, hogy Vásárhelyen aznap nem lehet felkelni, csak másnap, a mászkálással nem lesz baj, mert amúgy is nyughatatlan vagyok :-) A kajával az a gondom, hogy nincsenek jó tapasztalataim, sajnos arrafelé a tejtermék ritka madár, viszont a gyomrom elég vacak. Szerinted vigyek savkötőt, hogy ne fájjon a gyomrom, ha nem ehetek? A trombózisgátlót nem is említették, de biztosan fogok kapni... Nem félek tőle, tíz évig én is sokat adtam :-) Csak annyira mások a szokások... A laptopot Vásárhelyen is lehetett tölteni, meg minden mást is. Tiszta és kulturált hely, fantasztikus nővérekkel és orvosokkal. Csak várni utálok, jó lenne már túl lenni rajta :-)

47. ad96793c81 (válaszként erre: 44. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 12:06

Szia!

Szegeden, a Nőgyógyászati Klinikán. Vasárnap kellett befeküdni, délután. Semmi különös nem történt, volt egy vérvétel, leborotváltak (volna, de otthon elintéztem, szerintem te is jobban jársz), és kaptam egy hashajtó kúpot. Állítólag sokkal humánusabb,mint a beöntés.

Másnap 8-kor volt a műtét, nem tudok semmi különöset, 8 után pár perccel már kiütöttek. 11 múlt néhány perccel, amikor a megyfigyelőben magamhoz tértem. Ott nem volt semmi, csak vérnyomást és lázat mértek, és infúziót kaptam. Még hányingerem sem volt, és fájdalmam sem.

Este 9-kor fel kellett állnom, segítséggel. Elkísértek zuhanyozni, ami nagyon jólesett!!! és megkaptam az ágyam az új szobámban.

Másnap reggel kaptam még egy adag infúziót, azután "mobilizáltak", kiszedtek belőlem minden csövet és az infúzióstűt, és lecserélték a kötést. Felemelő érzés volt:)Köztünk szólva az egész bent tartózkodás alatt az volt a legkellemetlenebb 5 másodperc, amíg a sebből a dréncsövet vagy mit, kivették. Kb. félóra múlva felültem, (egyedül, bár árgus szemekkel figyeltek), fogtam a holmim és elmentem zuhanyozni. Szépen, lassan, óvatosan.

Ezután naponta háromszor hőmérőztek, egyszer volt még vérvétel, és esténként trombózisgátló injekció, hasfalba, de nem fáj, csak csíp. Szerdán kaptam hashajtó tablettát, ami gondoskodott arról, hogy eleget mászkáljak. Egyébként is járkálni kell, hogy ne legyenek összenövéseid.

A könyv jó ötlet, itt a laptopot is fel lehetett tölteni.

Ami a kaját illeti, ne reménykedj:) A saját érdekedben nem ehetsz. Itt üres leves és kefír járta.

De nagyon pozitív, 3,7 kilót adtam le. Úgy fogtam fel, mint egy intenzív fogyókúrát.

Pénteken a sebész elcsípte a varrat két végét, új kötést kaptam és ennyi.

Ha valamit még tudni szeretnél, kérdezz bátran, szívesen segítek.

2009. jún. 26. 09:16
Tegnap, mikor a műtét előtti kivizsgálást csinálták, összefutottam két volt szobatársammal a múltkorról. Mindketten ismét műtétre jönnek, az egyikük ugyanarra, amire én. De őt sajnos pár nappal hamarabb műtik, így nem sokat leszünk együtt, pedig nagyon szimpatikus, korombeli tanárnő, az enyémhez hasonló, olthatatlan macskaimádattal :-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook