Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5107. Annie1130 (válaszként erre: 5106. - Mokuszka)
2013. nov. 3. 09:46

Szia! Gratulálok a babához! (Én is várandós vagyok, és szintén Németországban.)


Az első kérdésedre nem tudom a választ.


Viszont a másodikra, harmadikra igen. A párod, amennyiben a férjed, és ő bejelentett munkaviszonnyal rendelkezik Németországban, akkor automatikusan biztosítva vagy te is feleségként, illetve majd a születendő gyermeketek is. Nem egészes automatikusan, mert be kell jelenteni a Familenkasse-nál, hogy te is kint élsz most már, és meg kell igényelni a férjed után alanyi jogon járó biztosítást egy formanyomtatványon, de ott mindenben segítenek. A biztosítási jogviszony megléte után tehát nem kell fizetni az orvosnál, illetve egész pontosan a férjed tb-je fedezi az ellátásokat, vizsgálatokat, szülést stb. Van 3-4 ultrahang, amit ők állnak, de ha ennél többet szeretnél, szeretnéd minden hónapban szeretnél menni, akkor pluszban rá kell fizetni. Nálunk például 100 euró egy alkalom, de én egy belvárosi, úgymond "sznob" dokit választottam. Lehet igényelni lakhatási támogatást, ennek az összege nem fix, ezt méltányossági alapon adják meg, igazolni kell a jövedelmeket, igazolnod kell, hogy neked nincs, csak a férjednek van, és majd hogy gyerek is van a háztartásban. A gyerek megszületése után pedig családi pótlék jár, 184 euró havonta.

5106. Mokuszka
2013. nov. 3. 07:57

Sziasztok,Most jöttem ki páromhoz aki kint él s dolgozik. Közben kiderült hogy én kismama vagyok, viszont munkával jelenleg sem otthon sem NO-ban nem rendelkezek.

1. Ha elkezdek dolgozni idekint,akkor mikortol vagyok védett a terhességet illetően? (határozott idő után)?

2. Milyen támaogatást kapok ha nem sikerül munkám találnom, illetve ha sikerül?

3. Mennyibe kerül megközelitőleg ideki a nőgyógyász, terhesgondozás, szülés?

5105. Napra_forgó (válaszként erre: 5103. - Orsi 1979)
2013. okt. 21. 05:10

Mi két hónapig.

Ebből egy hónapig fizette a Zuram cége, utána mi, mert úgy találtunk lakást, hogy még egy hónapig maradnunk kellett.

5104. Annie1130 (válaszként erre: 5101. - Orsi 1979)
2013. okt. 20. 21:33
Ez nagyon heylfüggő. Általában megengedik, de mindenképpen meg kell kérdezni a tulajdonost.
5103. Orsi 1979 (válaszként erre: 5102. - Napra_forgó)
2013. okt. 20. 20:23

Köszönöm!

Elvileg ilyen szállást tud egyelőre a leendő munkaadóm szerezni,ezért érdeklődök...ti meddig laktatok ott?

5102. Napra_forgó (válaszként erre: 5101. - Orsi 1979)
2013. okt. 20. 20:05

Elvileg be lehet jelentkezni.

Mi is úgy kezdtük a kinti életünket anno. ;o)

5101. Orsi 1979 (válaszként erre: 5100. - Annie1130)
2013. okt. 20. 20:00

Köszönöm :)

...és azt tudod esetleg,hogy "lakcímnek" minősül-e,úgy értem,be lehet jelentkezni oda?

5100. Annie1130 (válaszként erre: 5099. - Orsi 1979)
2013. okt. 20. 19:13
Hello!:)Nem Singen-ből, de talán segít a vàlaszom.:)Nincs fix idő, hogy meddig adják ki a Ferienwohnung-okat.A tulajdonossal kell egyezkedni, alkudozni, ha pl. hosszabb tàvra maradnàl. Gyakran szokott probléma lenni a màr korábban lefoglalt vendégéjszakàk, így nem biztos, hogy egy huzamban hetekig vagy hónapokig szabad a lakàs.
5099. Orsi 1979
2013. okt. 20. 18:29

Sziasztok,úgy látom,már nem túl aktív a fórum,de azért megpróbálom,hátha... :)

Van valaki Singen-ből???

Illetve,azt tudja valaki,hogy egy FERIENWOHNUNG-ot maximum milyen hosszú távra adnak ki?

Előre is köszi :)

5098. youlcsi (válaszként erre: 5096. - Athena1985)
2013. aug. 25. 21:25
köszi :) ma elment... de maradt az a felállás, hogy nem kell bankszámlát nyitnia. persze azért megegyeztünk, hogy ha van segítsége, elmennek a bankba és nyit egyet. mondjuk nekem jobb, ha az otp-sre jön a fizuja, mert tőle vonják a hitelt.
5097. Athena1985 (válaszként erre: 5093. - Andimax)
2013. aug. 25. 15:39

Ez nehéz ügy! Mi is most költöztünk át Weiler-be, két kisgyerekkel. Törekedtünk arra, hogy provízió mentes lakást kapjunk, viszonylag olcsón. Mi a GKWG-től bérlünk (Wohngemeinschaft) Próbáltam nézni neked Kempten környékén, de nem találtam sajnos konkrétan ilyet, de megadok pár linket:


[link]


[link]


[link]

5096. Athena1985 (válaszként erre: 5090. - Youlcsi)
2013. aug. 25. 15:32

Szia!

Igen, lehetséges, mivel EU-n belüli tranzakcióról van szó, ami egyszerű SEPA utalással megoldható. Nem köteles a munkavállalónak német bankszámlával rendelkeznie, lényeg, hogy nyomon követhető legyen. Adózás szempontjából pedig megtörténjenek a lejentések a Finanzamt (adóhivatal) és a járulékfizetési helyek felé. Az már más kérdés, hogy devizáról van szó, változó árfolyamokkal, amik hátrányosak lehetnek a fizetést tekintve...

5095. maya75 (válaszként erre: 5088. - Annie1130)
2013. aug. 25. 09:27

:)))

Még 1-2 hónap biztos lesz mig elintézek mindent s akkor jönne ki.Bár már itt szeretné kezdeni a sulit,de nem egyszerű innen intézkedni..sőt.2 hét mig hazamegyünk.Aztán mindent intézünk.

5094. Annie1130
2013. aug. 25. 00:08

Szia!


Pl. ezen az oldalon van egy pár.

[link]


Általában 1-2 hónap kauciót kérnek, plusz az ingatlanosnak "províziót", azaz sikerdíjat kel fizetni, plusz egy hónap előre. Tehát 3-4 havi összeggel kell rendelkezni, ami enyhény szólva irracionális, na de valószínűleg ez is egy kis szeletkéje a német kapitalizmusnak, amitől olyan jól működik a gazdaságuk...Az, hogy kiadják-e a lakást külföldinek, nagyon egyéni...de azt általánosságban megfigyeltem, hogy ha külföldi vagy, kisgyermekes, és esetleg van egy cicád, vagy egy kutyusod, akkor nem egyszerű a történet.

5093. Andimax
2013. aug. 24. 12:36

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni! Kempten-be szeretnénk költözni innen M.o-ról, albérletre lenne szükségünk, a párom már kint van egy ideje, udjuk,hogy nehéz kint lakás találni, de miis szeretnénk a lehető legrövidebb időn belül utána menni! Nem tud valaki ott kiadó lakást, olyat amit magyaroknak is kiadnak??? Pux Andi

5092. youlcsi
2013. aug. 23. 07:17
köszi... akkor még ennek utánanézünk.
5091. Annie1130 (válaszként erre: 5090. - Youlcsi)
2013. aug. 22. 16:49
Szia!Nem, a fizetésnek német bankszámlára kell mennie. Ez főleg a vállalkozó érdekeit szolgálja, hiszen egy adóhatósági ellenőrzésnél ezt számon kérhetik rajta. A munkaszerződés létrejötte után történik a bejelentés, ez minden esetben könyvelő, bérszámfejtő által egy nem túl egyszerű elektronikus rendszeren keresztül megy. A bejelentés tényét igazoló ún. "Meldebescheinigung-ból" kell kapnia a munkavállalónak is egy példányt. Fizetés előtt bérpapírt kelll kézbe kapnia, amelyen rajta vana pontos elszámolás, bérkimutatás.A munkabér ezután érkezik a német számlára. Nos, a fentiek akkor igazak persze, ha német céghez van bejelentve a párod, attól függetlenül, hogy magyar-e a tulajdonos, vagy sem...
5090. youlcsi
2013. aug. 22. 07:32

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy az lehetséges, hogy valakit kint bejelentenek, €-ban van a fizetés, de a munkáltató (magyar) azt mondja, hogy nem kell bankszámla, jó az itthoni is?


ilyenkor kell devizaszámla? vagy hogy van?

5089. Riann
2013. aug. 21. 14:18

Sziasztok!

Karlsruhéból van valaki?:-))

5088. Annie1130 (válaszként erre: 5087. - Maya75)
2013. aug. 19. 14:12
Nincs mit!Neked is kellemes hetet kívánok a nagy ügyintézésben!:) Mikor lesz esedékes a gyermek kiköltözése?
5087. maya75
2013. aug. 19. 12:47

Lányok,nagyon aranyosak vagytok hogy ilyen sok jó tanáccsal el láttok!!!Nagyon nagyon köszönöm ,igyekszem minden jól elintézni!!!

Nagyon szép napot és hetet kívánok Nektek!!! :)))

5086. Annie1130 (válaszként erre: 5085. - Krilion)
2013. aug. 18. 14:36
Az utolsó mondatodról az a jótanács jut eszembe, hogy lehetőleg útlevele is legyen meg személyije is annak, aki külföldön él, vagy külföldre készül. Ja, és az egyiket mindig tartsa a lakásban, a másikat pedig magánál. Ezt saját tapasztalatból mondom, hogy bármi történhet, elhagyhatja, feltörhetik a kocsit, ellophatják a táskáját és akkor ott áll identitás nélkül és tudom, nem olcsó a dokumentumok intézése, de higyjétek el, megéri a befektetés, mert ha bármi van, több napos utánajárást igényel, el kell menni a nagykövetségre, konzulátusra, és többszörösébe kerül az ideiglenes papír a rendesnek.
5085. Krilion
2013. aug. 18. 10:40
Mi múlt novemberben jöttünk ki, és nem váltunk el, úgyhogy az én helyzetem egy kicsit más, hátha ír valaki arról, hogy mit kell tenni, ha elváltatok. De az iskolában Magyarországon be kell jelenteni, hogy a gyerek máshol jár iskolába, és vagy magántanulói státuszba kell tetetni, vagy szüneteltetni kell az iskolalátogatási kötelezettségét, különben kereshet a gyámügy, hogy miért nem jár a gyerek iskolába, mikor tanköteles. Ezt meg kell kérvényezni a suliban, és ők elbírálják, és a családsegítőnek is hozzá kell járulnia, de hozzájuk a suli küldi a kérelmet, úgyhogy oda neked nem kell menni. A gyámügyi hivatal egyébként akkor szól bele a dolgokba, ha állandó külföldi tartózkodást kérsz a gyereknek, mert akkor igazolni kell egy rakás dolgot a külföldi körülményekről, úgyhogy ezt nem javaslom egyelőre. Meg szerintem abba a volt férjednek is lenne beleszólása, szóval bonyolult. Az ideiglenes tartózkodást kellene megkérdezni az önkormányzatnál, hogy akkor be kell-e jelenteni, vagy sem, mert elvileg április 1-től azt nem kell bejelenteni. Ja, és a sulihoz másoltasd le a gyerek bizonyítványait, és legyen érvényes útlevele, vagy személyije.
5084. maya75 (válaszként erre: 5083. - Krilion)
2013. aug. 17. 09:34

Köszönöm válaszod!

Eddig úgy van hogy igen,beleegyezik,ha meggondolná magát...jó sok dolog van amit tudok ..és biztos nálunk lehet. Amúgy a lányom is nagyon akar jönni,nem akar az apjával lenni.

Mindent elrendezek amit kell!Otthon gyámügynél kell valamit intézni ez ügyben?

Van még amit tudnom kell? Köszönöm:Anna

5083. Krilion (válaszként erre: 5081. - Maya75)
2013. aug. 13. 19:01

A volt férjed beleegyezett, hogy a lányotok nálad élhessen külföldön? Nálad van a felügyeleti jog? itt Németországban a gyerekkel kapcsolatos dolgokat elég komolyan veszik, úgyhogy nem árt, ha ezek rendben vannak.

Egyébként többnyire be lehet íratni év közben is, bár nem annyira örülnek, de a helyileg illetékes suliba kötelesek felvenni, ha kint van a lakhelye.

5082. artista bonita (válaszként erre: 5077. - O.andi)
2013. aug. 8. 21:09
Wächtersbach
5081. maya75
2013. aug. 8. 14:55

Sziasztok!Nordrhein-Westfalen -ből vagy a közelben lakik valaki?

Érdekelne hogy iskola beiratás és óvodai beiratás hogyan működik.Esetleg ha valami közbejön év közben is be lehet iratni a gyereket a suliba?

Otthon a gyámügynek kell valami papír hogy a gyerekek itt vannak?Lényeg,a Nagylányomat szeretnénk kihozni aki jelenleg az apjával van,de sosem figyel rá és bukdácsol folyamatosan,már nagyon szeretne velünk élni és lehetőség van rá hogy most kijöhessen.Jelenleg férjem dolgozik,de nemsokára a kicsi menne oviba és én is tudnék dolgozni újra.

Azt tudom hogy a Lányom nagyon várja hogy velünk lehessen és mi is várjuk hogy itt legyen végre.

várom válaszaitokat aki tud kérem segítsen mit hogyan és hol kellene intéznem.Köszönöm.

5080. 84c6df2a20 (válaszként erre: 5077. - O.andi)
2013. júl. 21. 18:41

Frankfurt-Schwanheim.

Gondolom akkor te meg an der Fulda:)

2013. júl. 21. 18:35
Neufahrn bei Freising-ben lakik valaki közületek?
5078. szaszi2 (válaszként erre: 5077. - O.andi)
2013. júl. 15. 11:10
Hessen-Gedern:-)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook