Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarok Németországban fórum

Magyarok Németországban (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
5137. 1219509934 (válaszként erre: 5136. - Napra_forgó)
2014. márc. 21. 07:21
Köszi,mostmár tudom hogy 2 mengen van.Én még csak Münchentől Sigmaringig jártam.
5136. Napra_forgó (válaszként erre: 5135. - 1219509934)
2014. márc. 21. 05:16

Van. :o)


Itt: [link]


(Vajon miért nem engedi Hoxa, hogy a rövid URL-t illesszem be? Namindegy.)

5135. 1219509934 (válaszként erre: 5134. - Napra_forgó)
2014. márc. 20. 16:51
Baden-Württemberg,Sigmaringentöl kb.15km-re. Miért van másik is?
5134. Napra_forgó (válaszként erre: 5133. - 1219509934)
2014. márc. 20. 16:40

Persze.


Melyik Mengenbe költöztetek? (Már, ha nem titok.)

2014. márc. 20. 10:37
Sziasztok!Mi most költöztünk ki Mengenbe.Kérdésem az lenne,hogy itt is érvényes a hétvégi óraátállítás?
5132. Krilion (válaszként erre: 5131. - Fodorandi83)
2014. márc. 11. 15:37
Hát eredetileg be kell jelenteni a magyar tb felé, hogy ideiglenesen szünetelteted a TAJ számodat Magyarországon. Nem árt megtenni, mert elég jól megbüntethetnek, ha nem fizetsz, illetve, ha ők jönnek rá, hogy nem fizeted. Azonkívül nem lehet törvényesen az eu-ban két helyen társadalombiztosítása egy embernek, szóval , nem fizethetsz ide is-oda is. De ettől függetlenül hallottam már pár embertől, hogy ezt csinálják, de nincs értelme, mert ha haza akarsz jönni, akkor megszünteted a szüneteltetést, és újra itthon fizeted, addig meg végszükség esetére ott van az EU-s tb kártya, ha Magyarországon lennél beteg.
5131. fodorandi83 (válaszként erre: 5130. - Krilion)
2014. márc. 11. 07:54
Köszi a választ:)még egy kérdés ha kint adózik ott van a tb kártyája adókártyája minden akkor az itthon tbjével mi van?be kell jelenteni a tbnek?mert olvastam hogy ez ideiglenesnek minősül hogy kint van mert 3 havonta azé haza jár...
5130. Krilion (válaszként erre: 5129. - Krilion)
2014. febr. 19. 18:30
Vagyis nem a gyermekek számától függően állapítják meg az adóját, de az is csökkenti bizonyos százalékkal az adót, ha van az embernek gyereke.
5129. Krilion (válaszként erre: 5127. - Fodorandi83)
2014. febr. 19. 18:28
A munakszerződésről nem hogy fénymásolatot, de az eredeti munkaszerződés egy példányát kell megkapnia a munkavállalónak. Úgyhogy ha neki nincs, akkor sürgősen kérjen egyet. Ez így van Magyarországon is, de Németországban is. Az adókedvezményekben nem vagyok otthon, de kérdés, hogy van-e német adószáma, be van -e sorolva itt a megfelelő kategóriába, már ha rendes munkaszerződése van, akkor kérnie kellett adószámot is, és a nyomtatványon szerepel az a kérdés, hogy hány gyermeke van, mert a gyermekek számától függően állapítják meg az adóját. Ez itt a kedvezmény. Elvileg a kinti és az otthoni családi pótlék közti különbözetet is meg tudná igényelni, de a németek egyből megkérdezik, hogy itt élnek-e a gyerekek, és ha nem, akkor kell hozzá jó német nyelvtudás, hogy el tudja intézni.
5128. Frusti
2014. febr. 6. 20:39
Sziasztok!:)Van valaki Burladingen környékéről?? :)
2014. jan. 21. 07:41
Sziasztok nekem olyan kérdésem volna ,hogy párom kiment németországba dolgzoni van két gyerekünk hogy ott ő a gyerek után kap valami adókedvezményt vagy valamit úgy hogy a gyerekek itthon vannak vagy sem?illetve hogy ott kint a munkaszerződésről kania kell fénymásolatot igaz?
5126. k_nm
2013. nov. 30. 21:10
Nyakiredovizsgalat, 3nal tobb ultrahang, toxoplazmozis szures, nekem eddig csak ezekert kellett fizetnem, minden mast a biztosito allt. A terhesgondozast az orvos vegzi tulajdonkepp, nalam a hebamme tulkepp csak disznek van, majd jon a szules utan. Kulonbozo foglalkozasokra jelentkezhetsz, terhestorna, terhesuszas, joga, gimnasztika, tanc, beszelgetes, elsosegely, szoptatas alapfok, kendomegkoto kurzus...ebbol utobbi az, amit nem all a biztosito, a terhestorna pedig csak neked van fizetve, apanak mar fizetos (de ebbol is vagy negy fele van, amit valaszthatsz). Van korhazban, van hebammenal, te dontesz, hova szeretnel. Ja, hebamme vedono, baba, ilyesmi. Van egy sajatod, kulonbozo extrakkal (akupunktura, van, aki a terhestornat csinalja, mittomen), aztan o megy hozzad es fogja a kezed, mikor hazakerultok a korhazbol. Aztan a korhazban is van egy, o van veled, mikor vajudsz, meg mikor szulsz....de ezt a reszet meg nem tudom, ez meg minimum 10 het nalam
5125. Mokuszka
2013. nov. 30. 13:24

Sziasztok,

Érdeklődöm, vkinek van e tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy NO-ban hogyan történik a terhesgondozás, ill mik azok a díjak a terhesség alatt amit nem fedez a biztosító?

Előre is köszi

5124. youlcsi
2013. nov. 24. 22:17

köszönöm.

elmondtam neki, amit leírtál, kiderült, hibás a stick :o holnap viszik is vissza...

5123. youlcsi (válaszként erre: 5122. - Annie1130)
2013. nov. 24. 14:31
köszi :) akkor próbálkozunk.
5122. Annie1130 (válaszként erre: 5121. - Youlcsi)
2013. nov. 23. 23:44
Volt már többhöz is szerencsém. Mindegyiknél később aktiválódott. A Lidl mobil menün belül van egy üzenetközpont szerűség. Ott kell nézni, hogy milyen üzenetet ír a rendszer. Aktív-e már vagy még a türelmet kéri...Kb. 10-szer csináltam már ismerősöknek, eddig egyszer volt az, hogy a stick hibás volt és visszavittem a boltba, és visszaadták a pénzt.
5121. youlcsi
2013. nov. 23. 23:38

segítsetek kérlek!

párom kint van münchenben. vett a lidl-ben mobil netes usb stick-et. nagy nehezen aktiválták... bár ebben sem vagyok biztos... mindenesetre nem működik :(

szóval az aktiválás után mi vele e teendő? bekapcsolja, belép... de a net nem indul, nem tudja feltölteni...


vagy az aktiválásnál rontott volna el valamit?

5120. szaszi2
2013. nov. 22. 09:50

Sziasztok:-)

Van itt valaki Friedberg környékéről?

5119. Annie1130 (válaszként erre: 5118. - K_nm)
2013. nov. 6. 01:41

Szerintem meg egy picit te vagy eltévedve, mert itt senki sem zsidózott, érdekes, hogy egyből az antiszemitizmusra asszociáltál pusztán azért, mert egy nemzetiséget nevén neveztem. Írhattam volna németeket is, vagy angolokat, ha ők üzemeltették volna...Én csak azt írtam, hogy izraleik működtetik a radiológiai részleget. Mi ebben a rossz???

Egyébként tisztában vagyok vele, hogy van "privát privát" biztosítási lehetőség Németországban, hiszen itt élek, de alapvetően a rendszer privatizált. A magyarhoz képest ez mindenképpen elmondható. A "privát privát" biztosítás az azoknak szól, akik valamiért nem köthetnek -nevezzük így- "állami privátot" (pl. koruk, státuszuk miatt), vagy mert valami különlegesebb többletszolgáltatás illúziójában vannak, holott pont a privatizált rendszernek köszönhetően ugyanazt tudja egy "állami privát" biztosítás is, illetve azon belül lehet prémium szolgáltatásokra előfizetni.

Egyébként sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt eddig a német egészségüggyel, és pont egy kevésbé gondos, illetve kevésbé hozzáértő dokinál voltál. Sajnos ez mindenhol előfordulhat, nem csak itt, de ettől még összeségében nem feltétlenül rossz a rendszerük.

5118. k_nm
2013. nov. 5. 19:00

Egy picit el vagy tevedve. Az, hogy tobb biztosito van, nem azt jelenti, hogy nem allami. A privat itt teljesen mast jelent es ahhoz eleg magasnak kell lennie a fizunak, hogy privat biztositott lehess.

Az orvosok itt masok, mint otthon. De nem hiszem, h profibbak lennenek...jartam en mar ugy, hogy mrt-n orvos aztg mondta, semmi bajom, ezt ki is adta a kezeloorvosnak, aztan a baleseti klinikan jottek ra, hogy szejjelcsesztem a terdem. Szoval na, ez nem professzionalitas, de mindegy...

A zsidozas meg szerintem nem ebbe a topikba tartozik, mind politikai, mind gazdasagi vonatkozasban...

5117. Annie1130 (válaszként erre: 5116. - Szaszi2)
2013. nov. 4. 11:12

Én is úgy fizetek, és áprilisban szülök...:)


Szuper az ellátás, empatikusak, professzionálisak a dokik.


Magyarországon is már ezer éve privatizálni kellett volna az egész rendszert!Persze, ahhoz meg béreket kellett volna emelni és átrstrukturálni a gazdaságot, ahhoz meg senkinek nem volt még eddig "affinitása", de ez más téma...


Pl. jelenleg is vannak "állami" kórházak, amelyeket privát cégek működtetnek, illetve szinte az összes MR-illetve radiológiai részleget az izraeliek működtetik. Ha magyar tőkét lehetne bevonni, annál jobb lenne! Hjajj, de messze vagyunk még attól!

5116. szaszi2 (válaszként erre: 5115. - Annie1130)
2013. nov. 4. 11:04

Ahogy mondod:-)

En vällalkozokent fizettem es nagyon fäjt:-(

3 honapja szültem,de le a kalappal az ellätäsert:-)

5115. Annie1130 (válaszként erre: 5112. - K_nm)
2013. nov. 4. 10:48

Pont az az, hogy itt privátpraxisok vannak, viszont nem magyar mintára, hanem mindenki befizet a nagy kalapba, a választott egészségügyi kasszáján keresztül, és mehet ahhoz a dokihoz, amelyikkel szimpatizál, ők meg elszámolják az ellátást, vizsgálatokat. Persze nem mindent. Jól mondod, vannak vizsgálatok, amelyeket állnak, és vannak, amelyeket nem, és azokat mindenkinek pluszban ki kell fizetni a dokinak. Ez általában úgy szokott kinézni, hogy a vizsgálat után kiállít egy számlát, amit te vagy átutalsz, vagy helyben kifizeted.

Minden egészségügyi kasszánál egyébként lehet prémium szolgáltatást is igényelni, tehát igény szerint (de leginkább pénztárca szerint) meghatározhatod, hogy milyen ellátást szeretnél. Pl. ha ne adj' Isten kórházba kerülsz, akkor egyágyas szobába kerülj, vagy egy főorvos (és ne a portás) vizsgáljon meg. :) Az "alapellátás" is magas színvonalú egyébként.

Szerintem jó a rendszer, bár baromi sokat kell bele fizetni. Ezt, ha alkalmazott vagy, nem igazán "veszed észre", hiszen automatikusan vonják a bérből, de ha vállalkozol, akkor "jobban fáj".

5114. szaszi2
2013. nov. 4. 10:30
Meg szüles elött erdemes a väroshäzän apasägi nyilatkozatot tenni,mert arra szükseg lesz a korhäzban,ha nem vagytok häzasok:-)
5113. k_nm
2013. nov. 3. 20:48
Ha nem vagytok osszehazasodva es a parod a gyerek apja es ezt o is vallalja, akkor erdemes a Jugendamthoz menni nyilatkozni errol, mert automatikusan csak a te szemelyed a biztos es csak neked lesz a gyerekhez barmi jogod. Szoval ha szeretned, h a parod is reszesulhessen a szuloi oromokben, gyotrelmekben hivatalosan is, nyilatkozat kell hozza. A Jugendamtnal ezt ingyen csianljak, kozjegyzonel sulyos eurokat kernek el erte
5112. k_nm
2013. nov. 3. 20:37

Mit ertesz vedettseg alatt? Ha elmegy dolgozni es nem mondod, hogy terhes vagy, akkor nem vagy vedett. Ha szolsz es meg igy is alkalmaznak, akkor vedett vagy, de szerintem nem a probaido alol kapsz felmentest, hanem az adott munkakor ellatasahoz kapsz nemi vedettsget...de nem hiszem, h felvesznek par honapra, bocsi. A szules elott 6 hettel mar elkezdodik a mutterschutz, akkor mar nem fogsz jarni dolgozni. Nehez fizikai munkara nem is alkalmazhatnak, mashova meg macerasabb felvenni, mert mire betanulsz, mesz is, akkor kezdodik az egesz elorol a munkaltatonak

A nogyogyinal nem igazan van maganpraxis, vagyis itt nem zsebbe megy a buli. Vannak dolgok, amiket nem fizet a biztosito, pl a 3nal tobb uh-ot, nehany vervetelt, nyakiredovizsgalatot. Orvosfuggo, hogy miert kell fizetni es miert nem.

Penz kerdesben azt hiszem, 184 eur havonta a Kindergeld es nem vagyok benne biztos, de valamennyi Elterngeldet is kapsz. Kulonben a legtobb korhaz csinal kulonbozo eloadasokat, egy este masfel-ket ora, ahol segitenek eligazodni a penzteman, mert ez marhara nem egyszeru...

5111. Annie1130 (válaszként erre: 5110. - Napra_forgó)
2013. nov. 3. 13:37
Igen, csak nem egyszerű bizonyítani, ezért is élnek vissza ezzel sokan...:P
5110. Napra_forgó (válaszként erre: 5109. - Annie1130)
2013. nov. 3. 10:53
És szerintem ebben a helyzetben igaza is van...
5109. Annie1130 (válaszként erre: 5108. - Napra_forgó)
2013. nov. 3. 10:44
Na igen, ez egy jó kérdés! Egyébként halottam már olyan perről itt, Németországban, amelyet a munkáltató indított a munkavállalóval szemben ebben a helyzetben... A németek "imádnak" bíróságra járni...
5108. Napra_forgó (válaszként erre: 5106. - Mokuszka)
2013. nov. 3. 09:58

Az első kérdésedre:

Biztos, hogy úgy akarsz munkát keresni/találni/vállalni, hogy rögtön átvered a munkáltatódat?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook