Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovasok topicja fórum

Lovasok topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1034. fe1fe85329 (válaszként erre: 1033. - 486341e386)
2009. júl. 14. 14:41

Abrak:Árpa zab kukorica dara mix,reggel-este kap mellé korpát is bele.....meg kell adnom egy fél élesztőt reggel este.....


Széna korlátlan mennyiségben Ad Libitum....bár most jól megszivattam magam mert egy pár nappal ezelőtt elfogyott, és gyorsegélyként Lucernás szénát vettem nekik...most persze a széna alanature meg nem kőőő és megy a hiszti.....


kapnak még dinnyét,meg a takarmányrépából amiket kiegyelünk azt is ők eszik meg

1033. 486341e386 (válaszként erre: 1030. - Fe1fe85329)
2009. júl. 14. 12:19
na,ennek örülök,azaz ezeknek,amiket írtál!friss képek???szerintem most már úton vagytok a gyógyulás felé!mit adsz Ágotának?
1032. wheat (válaszként erre: 1029. - 486341e386)
2009. júl. 14. 05:28
Jó oktatóm van, nagyon jó :))
1031. wheat (válaszként erre: 1030. - Fe1fe85329)
2009. júl. 14. 04:45

Akkor ezek szerint hasznos volt a dokiváltás. Drukkolok nektek :)


Próbálkozik Némó, próbálkozik. :)

1030. fe1fe85329 (válaszként erre: 1027. - 486341e386)
2009. júl. 13. 13:02

Szió!!


Megvagyunk, úgy néz ki hatásos a gyógyszer amit kap Ágota....szó szerint kizabál a vagyonomból, de szarom le csak gyarapodjon....a szőre kezd fényessé válni és élénkebb is lett...ma konzultáltam a dokival mert rengeteget iszik viszont, de nem probléma ...eddig szerintem a vízfelvétele is kevesebb volt szerintem mint kéne.....


Némo- ma kapott egy taslástmertmár megint kezdi a hátsómat harapdálni meg a ruhámat tépkedni...Most valami őrült iramban elkezdett nőni szélesedn...


Ágota ráadásul sárlik ezerrel úgyhogy állandóan fickós ...DD

1029. 486341e386 (válaszként erre: 1028. - Wheat)
2009. júl. 13. 12:42
ez hatásos módszer,jól gondolta az oktatód..:-)
1028. wheat
2009. júl. 12. 22:47

Én pénteken voltam. Sába próbálkozós korszakát éli. Mostanában futószáron tök nyugis, utána ráülök és pörög. Nem lehet vele rendesen dolgozni, mert folyamatosan harcol. Na tegnap leszállított az oktatóm és jól megfuttatta. Ha menni akar, akkor menjen :). Vágtázott egy jópár kört, mire kifáradt és látszott, hogy most már nincs is kedve futni. De megállás nem volt. Ha futni akart, akkor addig kell futnia, amíg mi akarjuk.

Utána felültem és gyönyörűen dolgozott. Remélem elég volt neki ez a lecke és legközelebb meggondolja, hogy mit csinál.

2009. júl. 12. 12:48

halihó!!nyaraltok,vagy mi??

én ma voltam lovazni,kissé elkanászkodott mások alatt a Kapitány,így kissé "be kellett dolgozni",de amúgy jó volt!nem volt most 30 fok se!veletek mizu?Rose?Ágotával mi a helyzet?

1026. 486341e386 (válaszként erre: 1025. - Wheat)
2009. júl. 6. 15:24
gyakorlatilag a szárat hosszabítod meg-elven megy.mintha a hátán ülnél.ez jó módszer,de mellé kell használnod egy kézjelet,és hangsegítséget,hogy hozzászokjon,hogy forduljon meg,egy ,normál futószárral!
1025. wheat
2009. júl. 6. 14:53
Egyszerre két futószárat kapcsoltam neki fel. Mindkét zablakarikába egyet-egyet. Érdemes feltenni egy nyerget, vagy futószárazó hevedert (én nyereggel szoktam, nem költök külön pénzt a hevederre). A futószárat átfűzöd a kengyelen és a külső a farka alatt, lábán jön át. Amikor fordulni akarod, akkor a külsőt húzod és a belsőt engeded és szépem kifelé megfordul. Először nehéz, nagyon béna voltam (összekevertem a futószárakat, de egy pár alkalom után belejön az ember). Monty Roberts-nek van videója, hogy hogyan kell használni. Nekem megvan, és ha át lehet másolni, akkor a jövő héten el tudom küldeni, ha szükséged van rá.
1024. fe1fe85329 (válaszként erre: 1023. - Wheat)
2009. júl. 6. 13:02
ezt a két futószáat leírnád nekem egy kicsit bővebben??...hogy is megy ez??
1023. wheat
2009. júl. 6. 04:42
Én Sábát két futószárral tanítottam fordulni. Ott kénytelen fordulni, és később már nem volt gond.
1022. 486341e386 (válaszként erre: 1021. - Fe1fe85329)
2009. júl. 5. 22:50
hát azt nem szabad hagyni..de nyugi,sok lónál probléma ez.
1021. fe1fe85329 (válaszként erre: 1019. - 486341e386)
2009. júl. 5. 21:53
Én csak Némo-t tanítgattam reggel....azt hiszem lesz egy meccsünk egymással...mert futószárazásnál az istennek nem akar irányt váltani..utána kell olvasnom hátha van valami jó kis taktika..
1020. fe1fe85329 (válaszként erre: 1018. - 486341e386)
2009. júl. 5. 21:52

Nem a tudással van a fő gond hanem a hanyagsággal és nemtörődömséggel.......:(:(....tehetősebb lovaknál lovasoknál jobban megéri dolgozni mint nálam...jó oké legyen így ...csak akkor azt kell mondani hogy nem vállalom a kezelést oldjuk meg...nem??


nem találtam férget a kaksában....ennek most kivételesen nem örülök....:(:(..tehát nem ez a probléma fő forrása..:(


jajj szerdáig megőrülök..lehethogy el sem merek menni az eredményért...elküldöm Lacit..:(:(...mert ha nagyon rossz..én nem is tudom hogy reagálom le...márpedig jó nem lesz az tuti..:(:(

2009. júl. 5. 14:50

no.ma egy Dolce Vita nevezetű egykori versenylovon ültem,meg állítólag Bécsben több küllemi versenyt is nyert ez a kanca.az apja telivér.tökéletesen be van lovagolva.nagyon finom ló,puha,elasztikus léptű.

Ki lovazott most még?ja,az egyetlen baj az volt,hogy 30 fok melegben voltam kint.

1018. 486341e386 (válaszként erre: 1017. - Fe1fe85329)
2009. júl. 5. 00:08

hát nem is tudom,mit mondjak,Rose..tipikus példája a dr néni a "pénzelvevős-alapszolgáltatós"esetnek..ráadásul a tudásával is gondok vannak.

sajnos most már úgy tűnik,Ágota látása visszafordíthatatlan..sajnálom,de ha sikerülnek az általad leírt dolgok,programok segítségével feljavítani a lovat,akkor nagyon sokat tettetek érte,és látod,ilyenkor mondom:Ti,egy igazi,lelkes állattartók vagytok!!le a kalappal!az árról:hát egyáltalán nem volt húzós!!!!sok sikert!kérjük a fejleményeket!!hajrá Ágota,és hajrá gazdái,akik a legjobban megérdemlik Őt!!!!!

2009. júl. 4. 15:54

sziasztok!


Ma volt Ágotánál az új orvosa....és tudtam és igazam volt és korábban hallgatnom kellett volna az ösztöneimre..és elküldeni a jó büdös francba a flancos doktornőt....


Ugyanis 1év alatt EGYSZER SEM VIZSGÁLTA MEG RENDESEN A LOVAKAT......mert ha tette volna és vette volna a fáradságot hogy meghallgassa Ágota mellkasát akkor rájöhetett volna hogy az aorta beszájadzásánál lévő billentyű nem zár rendesen...ergo szívzöreje van....ez minden probléma oka..ugyanis..a helytelen tartás miatt (a régi helyén)....lesoványodott felhasználta az összes tartalékát hogy a csikót felnevelje, viszont mivel a keringése nem megfelelő a szervezete az emésztőrendszertől elvonja a vért hogy létfenntartson...ezáltal hiába adok neki kétszeres vagy akár 20szoros mennyiségű kaját nem tudja hasznosítani mivel nem áll rendelkezésre megfelelő mennnyiségű emésztő enzim...így nagyban károsodott a bélflóra....tehát a nem bírja hasznosítani a felvett táplálékot...


fő tennivalók: 1) szerdán lesz eredménye a vérvizsgálatnak teljes profilt csináltatunk, kiderül hogy van e gyulladás illetve az ásványianyagcsereforgalom , nyomelemhiány is kiderül....

2) kezeljük a keringést.....lehet hogy gyógyszert kell majd szednie, de ha helyreáll az egyensúly ez sem biztos kell

3) Tilos meghajtani...és abrakkal megnyomatni


Kapott egy erős hathatós féreghajtót, pár napig monitoroznom kell a kaksát...


az abrakot csökkentem kell, a nagy mennyiség helyett Premix el kell feljavítanom, és többször kell neki kevesebbet adnom....plusz amennyire csak lehet, répa alma és társai...


hétfőn hazajön a gyerek, lefotózom, és hetente köveni fogom a javulást.....és ami a legborzasztóbb..ha hallgatok a megérzéseimre és nem az előző orvost hívom akkor Ágota láthatna....:(:(..gyanús volt éreztem hogy nem elég alapos...azt mondta hogy horoor ára van a vérvizsgálatnak és a paazitológiának nem érdemes...Nos most mindenért vizsgálatért kiszállásért férghajtózásért laborért fizettem 16ezret....

1016. wheat (válaszként erre: 1015. - Édesmandula)
2009. júl. 4. 13:54
Hála az égnek!
2009. júl. 4. 12:38
hahó! N.Roséknál egyenlőre jó hírek vannak :) beszéltem vele telefonon, Ágotának talált egy másik állatorvost, aki végre rendesen megvizsgálta, vettek vért - még ennek az eredményétől is függ a további kezelés, de úgy tűnik annyira nem ijesztő a helyzet és kezelhető lesz. Majd egyszer ideér és akkor ő bővebben mesél :)
1014. 486341e386 (válaszként erre: 1013. - Schmigyo)
2009. júl. 2. 13:35
no,csak ne fáraszd le magad a hétvégi lovazásra!!
1013. Schmigyo (válaszként erre: 1001. - Fe1fe85329)
2009. júl. 2. 10:01

Sajnálom N.Rose :-( csak átfutottam egy - két hozzászólást, nem tudom pontosan mi történt, a végeredmény van meg: Ágota meg fog teljesen vakulni, jól értem?

De attól még érezheti jól magát és lehet rajta lózni is, cska meg kell szoknotok az új helyzetet.


Bocsi, hogy eltűntem csajok, de helyettesítem kolléganőmet és nem tudok feljönni, és olvasgatni.

JÖv.héten igyekszem képbe kerülni :-)


Szép napot mindenkinek!

N.Rose, Ágota fel a fejjel!!!!

2009. júl. 1. 12:45
Rose! Sajnálom a dolgokat nagyon! Remélem kiderül, hogy mi ez a kórság, ami Ágotádat bántja :(
1011. wheat (válaszként erre: 1009. - 486341e386)
2009. júl. 1. 06:45
Sábát a Kincsem lovasparkból (Tápiószentmárton).
1010. wheat (válaszként erre: 1008. - Fe1fe85329)
2009. júl. 1. 06:44

Szia!


Nagyon sajnálom Ágotát N.Rose. Ne foglalkozz a hülye emberekkel. Engem is támadtak, amikor a Szellő hozzánk került és meglátták képen. Rögtön rámsütötték, hogy állatkínzó vagyok. Csak a részleteket nem tudták, de úgy gondolom az ilyen emberek nem is kíváncsiak rá, úgyhogy ne idegesítsd magad rajtuk.

1009. 486341e386 (válaszként erre: 1007. - Wheat)
2009. júl. 1. 00:43

a nyeregfeltörés valószínűleg azért van rajta ilyen fiatalon,amert amivel próbálkoztak(nyereg)abszolúte nem illett a hátára.

a lényeg,hogy nálad jó kezekben van.honnan is van Ő??

2009. jún. 30. 23:05

Sziasztok!!


Beszámolót Ágotáról a naplómban találtok...nem írtam ide mert elég hosszú...:(:(


Lányok: minden ötletet tanácsot szivesen veszek vele kapcsolatban....Köszi..

1007. wheat
2009. jún. 30. 19:57

Akit érdekel, új bejegyzés van a naplómba :)

Majd igyekszem gyakrabban frissíteni.

1006. wheat
2009. jún. 30. 16:00

Kb. 40 paci van. Nekem ebből 2. A bértartás 35 ezer. Ez nem tartalmazza a körmölést, egyéb orvosi dolgokat és természetesen az oktatást sem. Viszont maximális odafigyelést kapok a lovakra nézve. Amikor Szellő kólikás volt (3 éve) fél éjszaka sétáltak vele, amikor úgy döntöttek, hogy nem fog megjavulni, irány Üllő a nagyállatkórház. Felhívtak és indultak is. Nagyon sok jó tanácsot is kaptam akkor. (pl. akkor az orvosok műteni akarták a pacimat, aki 18 éves volt, a lovardások mondták, hogy nem érdemes, mert nincs rá garancia, hogy a műtétet is túléli és egyébként is idős ló, nem biztos, hogy felépülne. Hallgattam rájuk és nem bántam meg, hiszen túl lett rajta és nem kellett a 400 ezres műtétet kifizetnem.


Sába nagyon együttműködő paci. Ma szabin vagyok, úgyhogy 9-től 2-ig kint voltam. Először a Szellőt mozgattuk meg, de a csak olyan light-osan. Utána a Sábával dolgoztunk. Egyre jobban megy neki. Ügyesedik. Van olyan is, hogy nem akar valamit, hát olyankor egy kicsit küzdünk, de nem vészes. A sebessége is alakul (amikor megkaptam nem tudott sétálni, csak ügetni és vágtázni). Az oktatómmal úgy sejtjük, hogy valószínűleg megpróbálták belovagolni és belovaglás címén elvitték egy 1-2 napos túrára. Ezt azért gondoljuk, mert nagyon pörgött és nagyon félt a csizmasegítségektől is. Valamint 5 éves létére már nyeregtörés nyomai vannak rajta. :((

1005. 486341e386 (válaszként erre: 1004. - Wheat)
2009. jún. 30. 11:20
hihi,ez tök jó,hogy ilyen a hangulat,családias légkör van ott.hágy lovas az istálló?megkérdezhetem,ha nem vagyok indiszkrét,hogy mennyi a lótartás/hó?csak azért,mert régiónként igen nagy lehet az eltérés!az pont jó idő,amennyit foglalkozol velük,és oktató mellett nem lehet szerencsés esetben hibázni a fiatal ló belovaglásában.jól csinálod!egyébként hogy haladtok?együttmüködő a pacc?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook