Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovasok topicja fórum

Lovasok topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. júl. 27. 15:58
azon töprengtem, ha lebabázok egyszer, újra elkezdek idővel lovagolni :DDD de ilyen beszámolók után lehet maradok a snowboardnál :DDD
1063. édesmandula (válaszként erre: 1059. - 486341e386)
2009. júl. 27. 15:58
hihi remélem nincs :D de olyat hallottam tegnap, majdnem bepisiltem a röhögéstől :DD a villanyszerelő ismi egy panelházi csengőt szerelt fel, ha tolat, csenget ezerrel :DDD nagyon durva volt, nem tudtam, csak tolatott, tolatott én meg füleltem, mi ez a csrrrrrrrrrrr??? :)))
1062. wheat (válaszként erre: 1061. - 486341e386)
2009. júl. 27. 14:31
Akkor neked is élménydús volt a hétvége :))
2009. júl. 27. 14:06

na,én is voltam lovazni,a pálya szélénél van egy létrával felszerelt kis házikó,a gyerekek szoktak játszani fent.A KApitány,volt fogatló,eléggé elszúrták az utóbbi időben.régen is vágtáztak vele..szinte minden alkalommal leesnek róla.na,vágtánál nálam a hülyéje nem figyeltannyira sodródott,próbált ellenkezni,menni,és a kanyarba jó iramban sodródtunk a faházikó felé..már totál erővel próbáltam elirányítani,és a lökött az utsó pillanatban észrevette,és elugrott..szerintem 10 cm volt már,láttam,amint nekivágódunk az oldalának..de megúsztuk.

utána következett a nyomatékos rendbetétele...

1060. wheat
2009. júl. 27. 10:31

Szombaton kimentem lovagolni.

Szellő mamin kezdtem. Már 3 hete nem ültem rajta, ami a múltkori rosszullétének tudható be (nem akartam újra nagy hőségben felülni rá - jobb a békesség).

Úgyhogy nagyon élveztem az újbóli mozgást vele, bár amikor hoztam ki a karámból, olyan pofát vágott, hogy "Mindjárt hívom az állatvédőket!!!".

Mivel 3 hete nem ment számítottam egy kis ugrabugrára vágtánál, hát be is jött. Vágtázás előtt kb. 10 méteren keresztül bakolt alattam. Az oktatóm nevetett is, hogy ilyen korú mamitól ezt azért már nem várná. De én számítottam rá, úgyhogy nem volt gond, pedig első két alkalommal kengyel nélkül vágtáztunk (De nem olyan könnyű engem letenni :DDD)

1059. 486341e386 (válaszként erre: 1057. - Édesmandula)
2009. júl. 24. 23:28
jesszus!én is hallottam már a lambadásat,az valami borzasztó..felér egy kínzással...van még olyan???
2009. júl. 23. 13:47
és mindenkinek szép pilledős napot :)
1057. édesmandula (válaszként erre: 1053. - Fe1fe85329)
2009. júl. 23. 13:47
jesszum :P nem csodálom hogy megijedtél, de szerencse hogy nem történt komolyabb baj...kitartás, lassan megtanuljátok kezelni mindketten ezt a vaksiságot :P addig meg fehér bot és zörgés :P :) valami kiszuperált tolatóradar kéne a paccra :) és ha közel érne valamihez, jelezne neki :D csak ne olyat szereljetek rá, ami a lambadát játssza :)) előre, hátra meg két oldalra egy-egy :) szép lenne :P :D
1056. 486341e386 (válaszként erre: 1053. - Fe1fe85329)
2009. júl. 23. 13:29
sajnálom.valószínűleg valamit érezhetett,amit ugye nem látott,de mégis érzett..ez azért egy menekülő fajnak igen ijesztő lehet,ha nem lát.reméljük ez egyedüli alkalom volt.én is jártam hasonlóképp,annyi különbséggel,hogy nekem hátulról ágaskodott fölém a herélt,aki már egyszer letépte egy kisfiú fülét.szerencsére gyorsan letörtük.azért vigyázz legközelebb,valami zacskó legyen nálad,ha megint feléd menne,megzörgetve elugrik a ló.
1055. fe1fe85329 (válaszként erre: 1046. - Wheat)
2009. júl. 23. 13:02
Naaagy gratula a lánykádnak..DDD
1054. fe1fe85329 (válaszként erre: 1050. - Schmigyo)
2009. júl. 23. 13:02
Nálunk kecske pihenőtető szaggató és muskátlireptető vihar volt...szerencsére senkinek nem esett baja, a lovak tojtak az időjárásra szénát szálazgattak a helyükön bent...DD
2009. júl. 23. 13:00

Sziasztok!!


hát nem volt egyszerű a reggelünk....:



Futószáraztam Ágotát...aki ugye nem lát...és ma valami őrült tempót diktált.....eleinte ment szépen nagy körön, bár a futószár laza volt...én folyamatosan beszéltem hozzá hogy tudja hol vagyok...aztán elkezdett egyre kissebb köröket menni és egyre gyorsabban .....egyszerűen nem bírtam megállítani...nálunk a megállást fütyülés jelzi...én fütyültem fütyültem de ő csak ment...a vége az lett hogy egyenesen nekem...valahogy elém kitartottam az ostort és előttem pár centivel állt meg...de már láttam ahogy a hatalmas test fölémmagasodik.......basszus olyan sírógörcs lett úrrá rajtam hogy úgy bőgtem mint egy kisgyerek....hogy nekem miért kell mindíg mindennek sokkal ezerszer komplikáltabbnak és problémásabbnak lennie mint másnak.....ordítottam lacinak hogy vegye át tőlem mert én nem csinálom félek tőle....közben Ágota ismét ügetésbe kezdett...Laci bejött végül is a körbe bár nem nagyon akaródzott neki merthogy ha most abbahagyom félni fogok és nem fogom újrakezdeni soha...kimentem a karámból, kibőgtem magam, aztán vissza...megállítottuk Ágotát...majd újra indítottam.....nem volt vele már semmi gond.....csak bennem még elégé elevenen él a fölémmagasodó 400kilós test látványa.......

1052. 486341e386 (válaszként erre: 1050. - Schmigyo)
2009. júl. 22. 14:10

szevaaa!!


na,akkor nem kellett fürdened aznap!mi is indulunk volna kifele,aztán a hintaágyon ücsörögve lovasújságokat lapozgattunk,és vártuk,hogy elhúzzon a vihar.ma megyek majd délután ki terepre.még jó,hogy a paccok nem ijedeztek totál a villámoktól alattatok!!

1051. Schmigyo (válaszként erre: 1045. - Fe1fe85329)
2009. júl. 20. 11:03

Ez nagyon jóóóó!!!!! :-) És a legjobb az ilyen helyzetekben, hogy nagyon közel fogtok egymáshoz kerülni, még közelebb mint eddig :-) de sztem ezt te is tudod


Én nem vagyok lovas... vmi végzettségű, soha nem tanultam. Amit látok nálunk, hogy a 2-3 éves csikókkal már foglalkoznak: futószár, nyergelés, pucolás, kantár stb.

Lótól is függ, mert van amelyik már 2 évesen olyan, hogy lehet vele egy kicsit mozogni, de van amelyiknek megfájdul a lába, vagy hisztis és még várni kell.

Tehát sztem hajrá!!! Ha van kedvetek, akkor uccúúú neki, babázz egy kicsit :-)

1050. Schmigyo
2009. júl. 20. 10:57

Sziasztok!!!!

Megint erer medvebocsi, hogy eltűntem - ez a nyár átka, vagy áldása?!

Nálatok milyen vihar volt szombaton?? Mi okos fejjel, bnőmmel elindultunk terepre 3kor és ronggyá áztunk. A cipőmből is önteni lehetett a vizet... :-) Nem volt kint semmi extra, lovak is elég jól tűrték az időt, bár amikor szembe vágott az eső,kellemetlen volt. INkább mi féltünk a villámlástól.

Aztán vasárnap kaptam egy aprócska pacit :-) herélt és az én 176 cm-hez, olyan volt, mintha lelógott volna a lábam egy hintapaciról :-) Aztán elindultam vele ügetve és kidobott a nyeregből! Sztem a combom simán nyúlt vagy 5cm-t! A vágta meg mint az ágyúgolyó :-) loviban körbe - körbe, mintha puskaporos lenne a seggünk :-) nagyon cuki vlt és kényelmes.

Velem volt a gond: ugyanis elkényelmesedtem egy lovon :-P ezért volt az ő lendületessége annyira fura.....


Hogy vagytok?? És az állatkáitok???

1049. 486341e386 (válaszként erre: 1045. - Fe1fe85329)
2009. júl. 19. 23:57

ügyes vagy,és sok a türelmed.egy jó tanács,ha nem veszed okításnak:mindig mondd ki neki hangosan,amit éppen akarsz tőle:ha jobb kézre akarod futószárazni,akkor "jobbra menj",vagy "jobbra fordulj",stb..

a fiatal lovat el kell kezdeni futószárazni,azért nem ajánlják csikóként,mert a helytelen futószárazás következtében elronthatod a száját!ezért kapicánnal szoktak futószárazni.

a lényeg,hogy megbízzon benned Ágota,és tudja a szavakból,hogy mi fog következni,így oldottabb,és jobb munkakedvű lesz.jó munkát!

1048. 486341e386 (válaszként erre: 1046. - Wheat)
2009. júl. 19. 23:52
jaaaaa,így már értem!!akkor gyorsan bele-visszatanul!!:-))
1047. wheat (válaszként erre: 1045. - Fe1fe85329)
2009. júl. 19. 21:39

Szuper, hogy minden jól alakul.


Drukkolok neked Ágotával és Némóval kapcsolatban is.

1046. wheat (válaszként erre: 1044. - 486341e386)
2009. júl. 19. 21:15

A Póni klub rendszerében versenyzik.


Futószár 1-esben 5 féle feladat van:

1. Tanügetés - kengyel és szárfogás nélkül

2. Könnyű ügetés - kengyelben szárfogás nélkül

3. Könnyített ülés - kengyelben szárfogás nélkül

4. Könnyű ügetés - kengyelben szárfogással

5. Lépés - kengyelben szárfogással

Minden feladatot 1-től 10-ig pontoznak.

Ezen kívül még 1-10 között kap egy Összbenyomás pontot is, ami nem feltétlenül az ő teljesítményét mutatja. Ebben benne van a futószárazó és a ló teljesítménye is, sőt a felszerelés is.


És most délután megnéztük a felvételt és kiderült, hogy nem is 74, hanem 75% volt a teljesítménye.


Ennek én nagyon örülök, hiszen egy hónapja kezdett lovagolni. :))

2009. júl. 19. 16:33

Na Hello!!


elkezdtem Ágotával a munkát....amióta nem lát ugye nem ment....Nos át kell formálnunk a jelzéseket, és folyamatosan beszélni kell hozzá hogy tudja hogy ott vagyok a kör közepén...tegnap csak 10percet ment laza ügetésben és kiskörön....eleinte be akart jönni hozzám, de folyamatosan beszéltem és megértette hogy mit szeretnék tőle..a mozgása nagyon tétova és botladozó volt az első 5percben, de aztán belejött és kezdett oldódni a merevség....a végén alig akart leállni...de nem mertem többet mert 5perc után igen elkezdett fújtatni...


Ma már 15percet mentünk, még mindíg kiskörön és csak egyszer akart bejönni hozzám....szépen dogozzott hangra....lassan el szeretném érni hogy kihasználjuk a futószár teljes hosszát, de nem nagyon mer tőlem messzire menni azt vettem észre.....(remélem nem írok nagyon nagy értetlenséget, bocsánat de a lovas szakszavak hááát nem igen mennek..DD)...A munka után amikor leszáradt jóóól átmasszíroztam áttörölgettem és látványosan tetszett neki..és ma olyat láttam amit eddig még soha..Ágotának Jóóó kedve volt és a karám közepén szaladgált...önmagától...és nem lógatta a fejét szomorúan hanem kihúzta magát és élénken figyelt majd amikor szóltam neki ügetésben odajött hozzám(Bár lehet a dinnye illata vonzotta..DD)



Némo val is dolgoztam ....a "nagyokosok azt mondták nekem edig hogy a csikóra 3éves koráig tilos futószárat tenni...Nos akkor hogy is van ez?? sosem értettem hogy ha nem mozog hogyan fejlődik az izomzat.....

Rájöttem hogy nincs is futószárazáshoz való ostorom...:(:(...de beszerzek egyet rögvest...DD...mennie kell annak a fordulásnak..ha az Ágaskodásból istállóba visszarohanásból fetrengésből eljutottunk oda hogy szépen megy szóra vágtázik vagy üget, ha kérem megáll,nehogymááá ezt ne tanuljuk meg...nem??

És a fő jó hír....ma volt a doktorbácsi és azt mondta hogy Ágota látványosan jobban néz ki mint két hete........jajj ez egy picike lépés de annyira boldog vagyok tőle hogy csuda...

1044. 486341e386 (válaszként erre: 1043. - Wheat)
2009. júl. 18. 22:42
futószár 1-es?ez milyen??milyen verseny is volt ez végülis?a 74% nem rossz!
1043. wheat
2009. júl. 18. 21:18
Voltunk a versenyen. Futószár 1-esben indult. 7. lett. 74%-ot kapott, ami szerintem nem is rossz 4 hét lovaglás után :)))
1042. wheat
2009. júl. 17. 06:43
8 éves és Kos, úgyhogy nagyon erős az akarata. Lesz még vele gondom később is. Mindig megmutatta, már csecsemő korában is, hogy az van amit ő akar. :)
1041. 486341e386 (válaszként erre: 1040. - Wheat)
2009. júl. 17. 00:14
nem semmi a kislányod.hány éves??
1040. wheat
2009. júl. 16. 22:59

Sziasztok!


Hát nem semmi lányom van. 3-4 hete újból elkezdett lovagolni. Sőt kitalálta, hogy most hétvégén megy versenyre is Tabajdra. Hétfőn rá kellett ülnie a lóra, amit az oktató kinézett neki (az egyetlen póni, amit a versenyre visznek). Na nagyon nem tetszett neki. Sőt annyira nem, hogy kedden már nem is akart lovagolni, szerdán pedig a lovardában közölte, hogy ő nem megy versenyre, ha a Leilán kell lovagolnia. Szerencsére az oktató kitalálta, hogy az egyik nagy lovon is ülhet, a Lady-n. Én örültem neki, sőt a lányom is többé-kevésbé örült, bár félt az ismeretlentől. Ma felülhetett rá, mert már konkrétan a versenyre készülnek és nagyon tetszett neki. Mondjuk nem csodálom, Szellőm előtti időben az én kedvencem is a Lady volt. Úgyhogy most végülis megyünk a versenyre, de nem pónin, hanem nagy lovon. :)

1039. fe1fe85329 (válaszként erre: 1036. - D879a0c5b4)
2009. júl. 15. 11:22

Szia!


Amikor fel van hevülve én nem szoktam mosogatni olyankor elküldöm őket hűsölni az istállóba....teszek ki egy tejesládába vzet, aztán délután szivaccsal átmosom őket ....pont úgy ahogy a kocsit szoktuk....hát böglyök azok vannak múltkor jól meg is csípett egy nálunk ami ultra gáz a rohadék szúnyogok...tegnap végigsimítottam Némo fején és ahogyanyonnyomódtak a rohadékok tiszta egy merő vér lett a kezem...:(:(...valahol olvastam hogy a lovaknak is van valamiféle spot-on ellenük...

1038. d879a0c5b4 (válaszként erre: 1037. - 486341e386)
2009. júl. 15. 08:53

Persze, tudom, hogy nem a mosás miatt :)

Előre is köszi, de ha nem akartok, nem kell ám foglalkozni vele, tényleg kisregény lett :)

Barnával írtam tegnap délelőtt vagy dél körül

1037. 486341e386 (válaszként erre: 1036. - D879a0c5b4)
2009. júl. 15. 08:48

szia!


lemoshatod a lábait,bár persze nem a mosás miatt veretjük le nekik.mindig alulról kezded,a patáitól.hát ha fel van hevülve,nem fog jól esni neki,ha a hasát is nyomatod a hideg vízzel,tényleg legyenek csak a lábai,és azok is nem erős vízsugárral,hanem masszírozás gyanánt.ha lesz időm,belelesek a naplóba.

2009. júl. 14. 19:43

Sziasztok, de rég jártam erre :$


Rose, örülök, hogy javulgat Ágotád! :)


Na, ma reggel végre feljutottam a ló hátára, szeptemberig le sem szállok, kisregényt írtam a naplómba a mai napról, ha unatkoztok, olvassatok bele, tanácsokat szívesen veszek, mert tudatlan és tanulatlan vagyok...


Amúgy ti mit csináltok a bögölyökkel? Vagy nálatok nincsenek?

És hogy van a pacifürdetés? Lovaglás után a lábait le lehet veretni, úgy tudom, de ha a tüdejét is éri, az baj? Ebben nem vagyok otthon, úgyhogy inkább kérdezek, mint bajt csináljak :)

1035. édesmandula (válaszként erre: 1034. - Fe1fe85329)
2009. júl. 14. 14:45

:)) megyek hozzátok lónak :D de én csak dinnyét kéreeek :DD


és mindenkinek: szép napot! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook