Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek kell kerítést csináltatni? fórum

Kinek kell kerítést csináltatni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. b8103f009a (válaszként erre: 16. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 14:03
Ezzel vigyázzatok,mert elbontatják veletek,ha tényleg 1 m az övé még a területből.
30. Marcsykaa (válaszként erre: 28. - 04e95f637a)
2011. okt. 24. 14:03
Na, neked is jó szomszédod van... rosszabb mint az enyém:D
29. benvik (válaszként erre: 22. - B8103f009a)
2011. okt. 24. 14:02
Nem csinálnak semmit amúgy. Ha valakinek nincs pénze, akkor azzal nem lehet mit tenni. És baromira nem olcsó a kerítésdrót, feszítődrót, oszlopok, betonalap. Mindezt 50m hosszan....
28. 04e95f637a (válaszként erre: 26. - 04e95f637a)
2011. okt. 24. 14:01

Nálunk most ezen megy a vita!Mikor építkeztünk a szomszéddal megállapodtunk,hogy abban az esetben tehetünk ablakot a konyhába,és a fürdőbe,ha tejüveget raktunk!Ez meg is történt!A konyhába nagy az ablak,és olyan,amit oldalra,ill.bukóra is lehet tenni!Átlátni nem lehet,kinyitni meg nem szoktam!A fürdőben van egy pici ablak,szintén tejüveges,azt viszont csak résnyire lehet,szerkezeténél fogva!Én ezt az 5cm esre nyíló ablakot ki szoktam nyitni,hogy ne a párában,meg a hipo szagban pusztuljak el!Erre ő beteszi az ablak alá az étkezőasztalt(igen,az udvarra),és oda ülteti le a családot zabálni!

1,nem látok át

2,nem is érdekel

3,ebben is megegyeztünk,de sajnos elfelejtették


nap mint nap fenyeget,a bírósággal!

Most az a heppje,hogy ráír nemlétező telefonszámokat egy papírra,hogy engem OTT nála kerestek,különböző férfiak!Egyszer-kétszer kíváncsiságból felhívtam a számokat,de nem létezik egyik sem soha!

2011. okt. 24. 13:57
papírunk nincs, ugyanis nem mentem be az önkormányzathoz, ugyanis azt hittem, hogy az unoka betartja az ígéretét, és csinál kerítést. Nem vacakolok , és könyörgök senkinek sem, majd akkor az én pénzemen lesz neki fasza kerítése. Csak hogy örüljön. Ja és az mellékes, hogy amíg nem laktunk ott, folyton átjárt, hogy hogyan haladunk a felújítással, meg mikor nem is voltunk ott, akkor is átment, és a mi gangunkon járt-kelt. szüleim épp látták, hogy ott van a mi udvarunkba. Szóval nem zavartatta magát, hogy nincs kerítés, így legalább tudott kíváncsiskodni..
26. 04e95f637a (válaszként erre: 20. - Vkatka)
2011. okt. 24. 13:54

aha,és az megoldás,hogy paravánt tesz oda?

Én önszántamból rakatnék!

2011. okt. 24. 13:54

Sziasztok.

Hát ha a néninek leomlik lassan a háza , akkor nem nagyon van pénze....

Nem szeretném ,hogy a kutyáim csavarogjanak így biztos megcsinálnám.

Marcsyka inkább ne veszekedj, kitudja milyen ez a néni, van olyan is , aki képes mérgezni is.

24. Ditta67 (válaszként erre: 16. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:53
Arra azért vigyázz.hogy a telekhatáron építsd!Ha nem,simán lebontathatja a néni és arra lesz pénze!
23. b8103f009a (válaszként erre: 14. - Vkatka)
2011. okt. 24. 13:52
Nektek mint bérlőnek semmilyen kötelezettségetek nincs.Az mindig a tulajnak van.De ilyen hülyeségre nem fogják kötelezni,hogy építsen falat az ablaka alá.Az ablakcserébe meg nem köthetnek bele,ha ugyan az a méret szerepel a tervrajzon.Egyébként a régi ablakok miből voltak,ha szerinte azokon nem lehetett kilátni csak az újakon?:D
22. b8103f009a (válaszként erre: 13. - Benvik)
2011. okt. 24. 13:50
Ez nem így van.Kötelezheti rá a helyi önkormányzat.Ugyanis megvannak a szabályok erre is.Ha pl az udvarodba nyakig ér a gaz,azért is felszólítanak,aztán megbüntetnek ha nem tisztítod le.Ti megcsináltattátok a kerítést,vidd be a számlákat,hogy hajtsák be rajta.Gondolom van papírotok róla,hogy intézkedtetek ez ügyben,de nem csináltak semmit.
21. benvik (válaszként erre: 16. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:46
Arra vigyázzatok, mert nagyon komoly per lehet belőle, ha Ti építitek, és elvesztek a telkéből!!!! Nálunk még az építettő épített arra az oldalra is ideiglenes kerítést, ami mint kiderült, 60cm-vel odébb volt. Így ki kellett szedni az oszlopokat is, és újra leásni. Ja és az önkormányzat nekünk azt mondta, hogy építhet, de nem kötelezhetik rá, azt sem szabhatják meg, hogy milyet, csak annyi van megadva, hogy max 3 méter magas. Itt az utcában sok helyen van gond ebből, hogy átmegy a kutya stb. Mindenhol azt a határozatot hozta az önkormányzat, hogy ez az állattartó felelőssége.
20. vkatka (válaszként erre: 19. - 04e95f637a)
2011. okt. 24. 13:46
Abban az esetben, ha az ablak és a telekhatár között kevesebb mint 3 vagy 4 méter van.
19. 04e95f637a (válaszként erre: 17. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:43

Tejüveget kell rakatni az ablakba!Ennek ez a hivatalos eljárása is!


A paraván pedig felér egy szégyentáblával is! :S

18. vkatka (válaszként erre: 17. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:43

Én azt pont nem szeretném :)

Mert fás rész van az ablak előtt, és olyan rossz lenne, ha nem látnám a fákat. Meg így is olyan pici az ablak, kevés fény jön be.

17. Marcsykaa (válaszként erre: 14. - Vkatka)
2011. okt. 24. 13:40
erre azt tudom mondani, hogy nővéremék házába is egyik ablak a szomszéd udvarára néz, és csináltattak egy paraván félét az ablak elé, így a fény bejön épphogycsak, de átlátni nem lehet.
2011. okt. 24. 13:38
párom most szólt, hogy nekiállt a kerítésnek, nem vár. Vett anyagot, ami így közel 10ezer ft lesz... Elkezdte leásni az oszlopokat, a néni kijött, hogy hát ez így nem jó, neki még van egy méter része... Igaza van, de nem ésszerűbb lenne, hogy befogja a száját, és örülne, hogy lesz kerítés...egyébként meg, még hátrébb, ahol van kerítése, ott is lenne mit javítani, mert a derekamig nem ér fel a kerítése, a kutya simán átfog ugrani a tyúkjaihoz, ha nagyobb lesz..
2011. okt. 24. 13:38
párom most szólt, hogy nekiállt a kerítésnek, nem vár. Vett anyagot, ami így közel 10ezer ft lesz... Elkezdte leásni az oszlopokat, a néni kijött, hogy hát ez így nem jó, neki még van egy méter része... Igaza van, de nem ésszerűbb lenne, hogy befogja a száját, és örülne, hogy lesz kerítés...egyébként meg, még hátrébb, ahol van kerítése, ot
14. vkatka
2011. okt. 24. 13:36

Az egyébként engem is érdekelne, hogy is van a jogszabály erre.

Hogy lehet ezt kideríteni, hogy kinek áll jogában kerítést állítani?


Ugyanis nálunk is aktuális a dolog valamilyen szinten, csak nálunk a probléma az ablakokkal van. Bérlőként költöztünk a házba, az ablakokat kicseréltük (nem lettek nagyobbak), erre a szomszéd felháborodott, hogy átlátunk az udvarára. A kerítés egy sima drótkerítés, 10 méterre van az ablakunktól. A szomszéd meg veszekszik velem, hogy vagy csináljam meg a kerítést úgy hogy ne lehessen átlátni, vagy építsek egy falat az ablakom elé...

13. benvik
2011. okt. 24. 13:35
Mi pont tegnap fejeztük be a szomszéd kerítését. 200ezer forintomba volt a játék, de ez van. Nálunk is itt a kutya, onnan be tudott jönni idegen kutya, hát építettünk mi. Kötelezni nem fogja senki, ha nincs rá pénze az illetőnek, akkor ez van.
12. 04e95f637a (válaszként erre: 6. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:34

hát így meg kötelezd TE a kerítésre!

Önkormányzat,egyebek...én sem hagynám!

11. vkatka (válaszként erre: 9. - Vkatka)
2011. okt. 24. 13:32
Vagyis kerítést, bocsi :)
10. 04e95f637a (válaszként erre: 3. - Vkatka)
2011. okt. 24. 13:32

és miért?Vajon tudnak arról az ott élők,hogy kinek mekkora területe van kerítést állítani?

Ennek utána kéne járni!Nem messze tőlünk pont aktuális a téma,most pereskednek a kerítést állító között!Mint kiderült az egyiknek semmi joga nem volt oda állítani,így kötelezték a lebontásra!hoppá!

9. vkatka (válaszként erre: 6. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:32
Akkor bizony a néninek a dolga hogy új építést csináltasson.
8. Marcsykaa (válaszként erre: 5. - A1a5b8f69a)
2011. okt. 24. 13:31
Az önkormányzatnál van ismerős, a polgármester az unokatestvérem:) de ekkora hercehurcát nem akartam, de már ugy vagyok vele... ha a néni is ilyen makacs
7. Marcsykaa (válaszként erre: 4. - Cepheus)
2011. okt. 24. 13:29
igen tudom, és ez az ő része, neki lenne a felelőssége megcsináltatni.
2011. okt. 24. 13:29
nem közös az udvar. Igen, le lett bontva, mert még a tavasszal a néninek ledőlt a házeleje, és mikor azt lebontották akkor a kerítést is kiszedték.
5. a1a5b8f69a (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:28
rotit vegyél....elvileg kötelezhetik hogy építsen kerítést, de hogy mi lesz belőle, miből és mennyi idő után...attól is függ hogy az önkormányzat saját szabályai hogyan rendelkeznek...ismerős vagy nem is merős stb.
2011. okt. 24. 13:28
Szia! Úgy rémlik nekem, hogy van erre szabály, hogy melyik oldal hivatalosan kinek a kerítése. Mindenesetre szerintem vigyázz a jó viszonyra, hisz még sokáig laktok szomszédként egymás mellett.
3. vkatka (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:27
Abból, hogy már fél éve nincs kerítés, azt következtetem le, hogy a közelmúltban valaki lebontotta. Ki bontotta le?
2. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2011. okt. 24. 13:27
Közös az udvarotok?Mert az nem úgy megy ám,hogy csak kerítést állítgatunk!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook