Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háztartás, iskola, munka és még legyek szép is? fórum

Háztartás, iskola, munka és még legyek szép is? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
115. fehérke111 (válaszként erre: 106. - Gribedli***)
2014. okt. 10. 11:41

Ó, mekkora ötlet ez a kéztörlő tárolás :-)))

Már meg is van a kosárka helye :-)))

Én is "leutánzom", köszi!

114. 7a3a05277b (válaszként erre: 113. - C1307368b9)
2014. okt. 10. 10:37
És mindeközben a partnered, aki szintén dolgozott, mint te, mit csinált, amíg te két háztartást vezettél? Elnézte?
113. c1307368b9 (válaszként erre: 87. - 7a3a05277b)
2014. okt. 9. 16:48
Nem voltam egyedülálló,de gyermektelen,és két háztartás vezettem,magunkét,szüleimét.Dolgoztam,tanultam. Nem büszkeségbôl írtam,csak,hogy akkor nem okozott gondot.Mostmár idôsebb vagyok,gyerekkel,még mindig dolgozom,tanulok,kèt háztartást vezetek,és bizony,nem lehet nálam a padlóról enni,de nem vagyok retkes.
112. gribedli*** (válaszként erre: 109. - 7a3a05277b)
2014. okt. 9. 13:34
Én nem, nálunk az csinálja, aki épp ott van. Ez nem azt jelenti, hogy mindennel megvárom az estét, hanem azt, amit együtt gyártunk vagy akkor keletkezett, amikor már itthon volt, együtt. De soha nem kelkett kérnem, meglátja ő, hogy mi a tennivaló, én meg nem szólok rá, hogy hagyja abba. Értem ezek alatt, hogy én napközben rendet rakok, takarítok, amit kell, készre jön haza. De amíg kajálunk, a gyerekek újból szétpakolnak, így vacsi után már együtt van az elpakolás, az asztal leszedése stb. Marha gyors így és nem érzem, hogy ettől lustább lennék. Egyáltalán, neki is felüdülés a szellemi munka után egy kis mozgás. Este, mielőtt beengedjük a kutyákat, mi eltesszük a párnákat a díványról, a virágokat a nappaliból áttesszük a konyhába, a díványt leterítjük a kutyák takarójával, hogy azt szőrözzék össze inkább. Ezt, ha épp a konyhában vagyok, a gyerekek meg fent, egyedül is megcsinálja. Reggel, mikor kiengedem a kutyákat (nappal kint vannak végig), visszarakosgatok mindent, elteszem a kutyatakarókat, mielőtt kilépek, hogy elvigyem a fiamat a suliba, beindítom a porszívórobotot. Ez annyira rutin lett már, hogy észre sem vesszük, csináljuk. Bele sem gondolok, hogy van, akinek kutyája sincs, nem kell mindent letakargatnia, virágokat ide-oda rakosgatni, és még az is nehezére esik, hogy ha feláll a díványról, megigazítsa a párnát maga után. Bocs, nem akartalak a napirendemmel fárasztani, csak tényleg sokak részéről sok a kifogás.
111. gribedli*** (válaszként erre: 108. - Gribedli***)
2014. okt. 9. 13:01

:DDD


Tovább tart elmondani, mint leírni....:)


Tovább tart leírni mint megcsinálni. Azért gondolom, értette, aki olvasta (remélem)

110. unom (válaszként erre: 109. - 7a3a05277b)
2014. okt. 9. 11:34

Egyetértek :)

Vannak praktikák, de az alap az kéne legyen: a házimunka nem kromoszómafüggő.

2014. okt. 9. 11:18

Ezzel az a baj, hogy itt mindenki praktikákat ad arra nézvést, hogy hogyan legyen házitündér egy együttélésben a tanuló, dolgozó nő. Vagy elmeséli, hogy "nem is olyan nagy dolog az, csak ügyesen meg kell szervezni"


Miért viszitek tovább ezt a káros gondolatmenetet?


NEM, nem a lány dolga ez ebben a kapcsolatban. Nem lesz tőle szerethetőbb.

Nem lesz tőle teljesebb értékű nő.

Csak fáradtabb.


Ez 100%ban KÖZÖS feladatuk a fiúval, a kitalálástól a megszervezésen át a megvalósításuk.

108. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Nyunyu91)
2014. okt. 9. 09:16

Amit írsz érdekes és igaz is. Meghatározó anyánk viselkedése a házimunkával kapcsolatban. Pl. ha te úgy láttad, hogy anyukád nem örömmel tette, nyűgnek tartotta, de azért csinálta, akkor felnőttként nem szívesen fogod csinálni, illetve szituációtól függően, ha lehet, elodázod. Mert ha nem tudod tökéletesre, akkor neki sem állsz. Viszont ez csak egy modell, amit láttál, szóval ha rá is nyomta a bélyegét a hozzáállásodra, nem lehetetlen, tudsz rajta változtatni.


Szerintem azoknak az anyáknak van leginkább pozitív hatásuk a lányaikra, akik mindennap egy kicsit takarítanak de soha nem nagytakarítanak. Következetesen, minden nap csinálnak valamit, körforgásban, tehát mindig rend van és tisztaság, de nem tökéletes, csak mindig mindent megcsinálnak. Ez hosszútávon egy olyan háztartást eredményez, ahova jó belépni, jó ott lenni. Az ilyen nőket nem látod nagytakarítani mint valami idegbeteg, mert egyszerűen nincs szükség nagytakira, nem kell kiforgatni sarkastul a házat, mégis mindig csinálgat valamit.


Ha mindennap elmosogatod a 2-3 tányért, 1 lábost, amit használtok, 5 perc alatt, letörlöd a munkalapot, kiteszel egy tiszta rongyot, virágot az étkezőasztalra egy vázában, gyors feltörlöd a konyhát, akkor ezzel olyan hamar végzel, hogy tovább tart elmondani, mint leírni, akkor elfelejtheted a hétvégi mosogatást, romeltakarítást mindörökre! Ha a főzéskor kifröccsenő valamit azonnal letörlöd vacsi után, akkor nem szárad oda, nem kell később levakarni több nap odafröccsenő szaftot stb. Én azonnal letörlöm, a vacsi utánt sem várom meg, mert corian munkalapunk van és bármilyen színes vagy savas nyomot hagyna rajta.


De amíg te mosogatsz, a párod leszedi az asztalt, elteszi a terítőt, megigazítja a székeket és már kész is vagytok. Ha ebben nem segítene, akkor sem sok meló, de ha segít, még gyorsabb:)

107. gribedli*** (válaszként erre: 99. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 9. 08:58

Én hozzámentem egy ilyen emberhez, és csak hasznom van belőle. Igaz, anyós érdeme, hogy ilyen pedáns a fia, készen kaptam a csomagban, de véletlenül sem küldeném orvoshoz:DDD


És nem csak elvárja, hanem meg is csinálja. Vigyáz más munkájára, rendben tartja a saját cuccait is, de amit én csinálok, azt is rendben tartja. Nem érzem mániának, nem zavaró a precízsége mert úgy csinálja, hogy tényleg a végeredmény szuper, sőt, engem motivál, hogy megbecsüli a munkámat, ezért odafigyelek apróságokra is, amiről tudom, hogy örülni fog a precíz lelke, pl a fogkrémes tubust vagy a piperecuccait a felirattal felfelé teszem a fiókjába, vagy arra, hogy ő szereti, hogy oda van készítve mindenből 1 bontatlan (felirattal felfele!:D) a bontott mellé (dezodor, kézkrém, fogkefe, fülpiszkálók stb.)


Ezek nem vesznek el órákat, pillanatok alatt megvan, szóval odafigyelés kérdése, de nagyon tud örülni a másik az ilyen apró dolgoknak:) (mármint aki ilyen típus, vagy ahogy te mondod, eset)

106. gribedli*** (válaszként erre: 96. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 9. 08:39

Aha, ez is jó:)


Mikor nem volt szárítógépem, én is vasaltam a türiket, mert fertőtlenít is meg minden. 11 éves a szárítóm (szegényke:D), de olyan puhák lesznek a türik, hogy csak kiveszem, hajtogat, eltesz:)


Nézek lakberendezési műsorokat és ott láttam egy tippet még régen a pici törülközőknek, amiket egy kosárkában tartok a vendégeknek kéztörlőként vagy ha nekünk kell, pl a férjemnek borotválkozás után vagy nekem pakolások lemosásához. tetszett a férjemnek is, anyós is leutánozott, azóta nem hajtogatom, hanem csavarom, egy tekercsbe és szépen sorbarakom a kosárkába. Akinél a tartaléktörülközők is a fürdőben vannak, ott a nagyokat is fel lehet így tekerni, félbe vagy 3-ba hajtani hosszában és utána tekercs.

105. grizus (válaszként erre: 103. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 9. 00:41
Ahogy gondolod. Én tuti nem vasalgatnám a törülközőket...
2014. okt. 8. 23:01
Amit pár napja irtam,hogy eset vagyok azt viccnek szántam. Barátaim mondják ezt rám néha viccből!
103. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 101. - Grizus)
2014. okt. 8. 23:00
Ez nem késztetés. Egyszerüen csak szokás. A rendet és tisztaságot szoktam meg és ennyi. Nincs ebben semmi túlzás.
102. kriszta773 (válaszként erre: 91. - Nyunyu91)
2014. okt. 8. 22:46
szerintem az nagyon jó, hogy a párod segítőkész, nektek meg most nem az a legfontosabb az életben, hogy csillogjon a kégli és sütiillat lengedezzen :) (bár szerintem sosem ez a legfontosabb :))
101. grizus
2014. okt. 8. 22:41
Szerintem is túlzás ez a fajta takarítási késztetés.
100. 3a5c305959 (válaszként erre: 99. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 8. 22:29
Nem mondtam hogy te fordulj orvoshoz, azt mondtam en fordulnek orvoshoz mivel az egyertelmu jele lenne hogy becsavarodtam. En nem érek ra vasalni (szerencsere), van egy millio dolgom a listan ami azelott jon :-)
99. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 98. - 3a5c305959)
2014. okt. 8. 22:25
Én meg nem fogok orvoshoz fordulni azért mert igényem van a rendre és tisztaságra mindig és mindenhol.(és nem igényteleneztem le azokat akik nem úgy takaritanak és tartanak rendet ahogy én)
98. 3a5c305959 (válaszként erre: 96. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 8. 22:21
En szerintem akkor fordulnek orvoshoz ha elkezdenem a torolkozoket is vasalni :-)
97. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - F8c322449b)
2014. okt. 8. 22:20
Radírpók gyors volt...
96. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 84. - Gribedli***)
2014. okt. 8. 21:59
Na hát én sem a törölközővel törlöm ki a kádat ,mosdót v . a tusolót. Én nem naponta cserélem a törölközöket hanem a nagyokat 2-3 naponta,a kicsi arc törölkötőket persze naponta,de azokat vasalom is és hajtogatva teszem a kád mellé. A kéztörlőket is 2-3 naponta és a hajra valókat pedig 1-2 naponta. Én domit teszek a kádba ,tusolóba használat után. A mosdóba is,de más félét és persze utána csillogóra törlöm papirtörlővel v slozipapirral.
2014. okt. 8. 21:49
Vagyis javitok. Nem nehéz felsorolni,de hosszú. És igazán nem nehéz és nem fárasztó a házimunka ha okosan csináljuk. Persze kell egy kis idő mig belejön az ember,de nem sok. Könnyen bele lehet jönni.
2014. okt. 8. 21:47
Rengeteg ötlet van egyébként. Felsorolni is nehéz.
93. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 86. - 388b941089)
2014. okt. 8. 21:47
Most erre mit mondjak?:DD Köszi?
92. 3a5c305959 (válaszként erre: 91. - Nyunyu91)
2014. okt. 8. 21:24
Nem, de kesobb csak lesz gyereked es dolgozni is fogsz gondolom mellette, ha nem is rögtön szules utan. A haztartast meg akkor is el kell latni. Szerintem orulj hogy a parod segiteni akar es igaza van abban hogy miért vannak benned ezek az erzesek a hazimunkaval kapcsolatban.
91. nyunyu91 (válaszként erre: 90. - 3a5c305959)
2014. okt. 8. 19:12
gyerekem nyilván nem lesz mostanában :) majd ha ott tartok, akkor az lesz az elsődleges kihívás, most 20onévesen még a suli az :) közben beszélgettem erről a párommal, szerinte valsz azért éreztem totál magaménak a házimunkát, mert otthon csak azt láttam, hogy apa lógatja a lábát, ki van szolgálva(mondván, hogy ő hozza a nagy pénzt) anya meg sertepertélt, főzött, csinosítgatta a házat stb. persze én mindig segítettem otthon, de így, hogy anyukám nincs ott "leader-nek" teljen más :)
90. 3a5c305959 (válaszként erre: 88. - Nyunyu91)
2014. okt. 8. 16:03

Akkor jo :-)

Igazabol ertem mirol beszelsz, mert emlekszem en hogy ereztem az anatomia/elettan szigorlatom elott, de közben meg ugy szeretném mondani hogy ne vedd sertesnek, hogy ez csak nehezebb lesz ha mar gyereked is lesz. Igaz en "csak" midwife-nak tanulok de van egy haromevesem. A hazimunka szamomra a pihenes, kinyujtozkodas es a gyerekemmel toltott ido is egyben, egy-egy tanulasi blokk kozott. Szóval ne parazz ra, elvezd hogy fiatal vagy, elvezd a szabadsagot :-)

89. kriszta773 (válaszként erre: 88. - Nyunyu91)
2014. okt. 8. 15:26
hagyd, hogy a párod is besegítsen, legalább annyi házimunkát végezzen, mint te. sőt ha neked most húzós időszakod van, többet is segíthet :) mert ha minden a te nyakadba szakad, idővel meg fogod utálni az együttélést, mert csak a nyűgöt és a folytonos tennivalókat fogod benne látni, nem az örömöt :)
88. nyunyu91 (válaszként erre: 76. - 3a5c305959)
2014. okt. 8. 15:04
Harmadéves vagyok, van energiám a tanulásra, nem megfelelési kényszerből járok egyetemre, innen már rég kicsaptak volna különben. Van hozzá érzékem és átlátom. Ha a szüleimnek akarnék megfelelni nem orvosnak tanulok, hanem közgazdásznak. :)
87. 7a3a05277b (válaszként erre: 77. - C1307368b9)
2014. okt. 8. 11:43
Felteszem, ekkor egyedülálló voltál. Ha nem, akkor erre nem lennék olyan fene büszke.
86. 388b941089 (válaszként erre: 81. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 8. 09:54
En is;)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook