Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Háztartás, iskola, munka és még legyek szép is? fórum

Háztartás, iskola, munka és még legyek szép is? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. okt. 12. 15:46
Na + tanulhatunk ! mint a jó pap ! hóttig !!!
144. forrest2010 (válaszként erre: 131. - Zebra25)
2014. okt. 12. 15:46
Akkor már ketten vagyunk , akik egy kicsit irigykedhetünk !
143. 3a5c305959 (válaszként erre: 142. - Gribedli***)
2014. okt. 12. 15:25

Az biztos bizalmi. Sajnos ra vagyok kenyszeritve hogy bízzak emberekben pl a nannym is be fog jarni a lakasba, sot meg a gyerekemet is ra fogom bizni. Ehhez kepest a lakas semmi :-)

Itt ugy van hogy alkalmankent fizetnek, ha o ezt ket ora alatt vegzi el akkor ket ora alatt, ha leul tv-t nezni vagy telefonalni akkor meg 5 ora alatt. Ha raer hat raer :-)

142. gribedli*** (válaszként erre: 138. - 3a5c305959)
2014. okt. 12. 15:14
Szerintem egy-két próbálkozás után te is azt fogod mondani, hogy inkább a gépek mint egy ember. Mondom, a gépekben nem csalódhatsz, a takarítónőben igen. És itt nem azon van a hangsúly, hogy olcsó vagy sem, de majd kitapasztalod. Szinte mindig, amikor nem vagy ott, úgyis telefonálgatnak, ha valamit eltörnek vagy összekaristolnak, mindig azt hiszik, hogy ha nem mondják, akkor a másik nem veszi észre. Aztán lehet, hogy csak nekem ilyenek a tapasztalataim, de amikor a férjem irodájában dolgoztam, és jöttek-mentek a takarítónők, mindig volt valami gond. Elsőre nagyon odatették magukat, de amint megvolt a szerződés, már mindjárt egyre rosszabbul csinálták, amit meg utálok, hogy attól, hogy nincs ott valaki, ne telefonálgassanak, hanem azalatt is dolgozzanak. Ezek miatt a tapasztalatok miatt sem fogok valakit a házamba beengedni, nem ér annyit, és nincs annyi meló, amit ne tudnék könnyedén megcsinálni. Gondolom, sokakat ez nem érdekel (mármint hogy ha nincs otthon, mit csinál addig a személyzet) mindenkinek megvannak a motivációi, hogy miért tart vagy nem tart takarítónőt. Ez elsősorban bizalmi kérdés is mert egy csomó ember megengedhetné magának, mégsem teszi. Természetesen máshogy is el lehet költeni ugyanazt a pénzt, ezért mérlegelünk, kinek mi számít jobban.
141. 3a5c305959 (válaszként erre: 139. - Gribedli***)
2014. okt. 12. 14:50
Nem fogom leszokatni. Egyebkent is sokszor az ilyen pakolgatas-fozes az az ido amit együtt toltunk, mert aztan mennie is kell aludni, ugyhogy nem idegesitem magam rajta ha tovabb tart. En is igy voltam nevelve, 3-4 evesen mar porszivoztuk a szobankat a noveremmel es en siman megfoztem a teat a szuleimnek hetvegente pedig megcsak ovodas voltam:-)
2014. okt. 12. 14:50
Így volna jó
139. gribedli*** (válaszként erre: 136. - 3a5c305959)
2014. okt. 12. 14:45

De nehogy leszoktasd erről a jó szokásáról, hogy segít, inkább szórja el a morzsát, de idővel nem fogja. Az enyém is először úgy hajtogatta össze a cuccait, hogy csak azt vette figyelembe, hogy négyzet alakúra kell, és ezt nem hajtogatva csinálta, hanem mindenét úgy gyűrte össze, hogy tiszta gyűrött volt, de négyzet alakba gyűrve:)))))


Nem szóltam neki, hanem továbbra is csináltattam vele, mindig megmutattam neki, aztán egyszercsak a gyűrőgetésből hajtogatás lett. A kutyakaját este ők viszik ki (felügyelettel), reggel túl korán van, még alszanak. Az estinél nálunk is volt ilyen elpotyogtatás útközben. Egy hónap kellett hozzá, hogy precízen tudják már, hogy hogy kell nem kiborítani és büszkék rá, kész rituálé lett. Lényeg, sosem szabad elvenni a gyerektől a melót, ha spontán segít, a koordinációt nagyon hamar megtanulják, de ha nem hagyjuk, hogy rosszul is, de megcsinálják, akkor sajnos leszoknak róla és a kamaszokat marha nehéz újból "betanítani":)

138. 3a5c305959 (válaszként erre: 137. - Gribedli***)
2014. okt. 12. 14:37
Na ebben szerencsem van, mert minden ujjamra jutna 10 olcso takaritono. Sajnos itt sokan igy kezdik az elejen, megha itthon egy irodaban is ultek elotte. Egyebkent meg az ido penz, penzem van (lesz), idom nincs :-)
137. gribedli*** (válaszként erre: 135. - 3a5c305959)
2014. okt. 12. 14:30

Én is gondoltam már erre, de kiszámoltam, hogy amit havonta erre költenék, azon inkább veszek modernebb háztartási eszközöket, gépeket amik megkönnyítik és felgyorsítják a munkámat (eddig már beszereztem a legfontosabbakat, amiket írtam), és ráadásul kussolnak, nem lopnak, nem pletykálnak:))))


Volt, hogy vasaláshoz kellett segítség, rövid időre, de olyankor elvitettem inkább a vasalnivalót és visszahozták kivasalva. Amióta van szárítógépem, a vasalás nem kell egy csomó mindenhez, mert olyan puhák és nincs egy ránc semmin, írtam, vágyom egy 2 oldalas ipari vasalóra az ágyneműkhöz, ingekhez, azon csak át kell húzni, szupergyors!

136. 3a5c305959 (válaszként erre: 133. - Gribedli***)
2014. okt. 12. 14:25

Az enyem is elpakol maga utan, eves utan segit lepakolni az asztalt. De altalaban ennek az a vege hogy a nagy igyekezeteben kilocsolja a maradek innivalot, teleszorja morzsaval az etkezoasztal es konyha kozotti 5 métert stb. Hajtogatni is segit, aztan elpakolja a szekrenybe, en meg keresem a poloimat mert bepakolja a férjem szekrenyebe vagy forditva. Szóval szorgalmas kislany o csak altalaban ha segit akkor jobb esetben ugyis meg kell csinalnom utana megint, vagy rosszabb esetben meg nagyobb kupit csinal mint elotte volt :-)

Kiveve a jatekainal. Azt szépen elpakolja maga utan. De ez a bolcsiben egy alapszabaly, ugyhogy megszokta mar.

135. 3a5c305959 (válaszként erre: 132. - Gribedli***)
2014. okt. 12. 14:19
En ugy oldottan meg hogy vettem egy harom meteres futoszonyeget ami szep tarka mintas, igy nem kell a lagnyomokat neznem. Nalunk az is a baj hogy van vagy 6 szellozo erre a pici lakasra, amin omlik be a por. Hiaba raktam ra aproszemu szinyoghalo szeru valamit. Egyebkent en mar kiegyeztem ezzel hogy nalunk sosincs total tisztasag. Majd elvégzém egyszer a sulit es sok penzt keresek es tartok majd egy takaritonot. Vele majd kivasaltatom a torolkozoket is :-)
2014. okt. 12. 14:18
A 6 évesem a ruháit hajtogatja (nem a 2,5 éves hajtogatja a 6 évesem ruháit!):)))
133. gribedli*** (válaszként erre: 131. - Zebra25)
2014. okt. 12. 14:16

:DDD


Én már bevonom annyiban a picúrt (csak azért írom, mert a tied is most lesz 3), hogy játékot elpakol és koszos tányért/kanalat betesz a mosogatógépbe, mármint a sajátját. Megteríteni segít, a szalvétákat ő teszi ki. De van gyerekmagasságú ikeás akasztónk és erre fel tudja mindegyik kis törpe akasztani a dzsekit, és bedobni a cipőt a cipősbe. Komolyan, a legkisebb talán a legszorgalmasabb, mert ebbe nőtt bele. A 6 évesem ruháit hajtogatja, beágyaz és turbótörlést csinál a fürdőben (igazából csak törölget összevissza, de tavaly az ovónéni is megdicsérte, hogy a lányom elment kezet mosni és nem jött vissza, utánament az ovónéni, hát a csempét törölgette meg a csapokat:D). A nagynak meg mindig ismételgetni kell mindent, mert amikor kicsi volt, csomó mindent megcsináltam helyette, most szívok, de alakul nála is, csak többet kell mondani. A 2 lányka viszont dolgos. Kupizni kupiznak ők is, de el is pakolnak (mert kell nekik). Ami vicces, hogy a 6 éves magyaráz a picinek, hogy hogy kell csinálni a dolgokat, tiszta tanárnéni:D

132. gribedli*** (válaszként erre: 130. - 3a5c305959)
2014. okt. 12. 14:03
A kicsi igen, hamarabb koszolódik mert többet használjátok naponta is. Nálunk több fürdő is van, ezért nem úgy van, hogy 1 fürdőt használ naponta zuhizáshoz, mosakodáshoz 5 ember, hanem több fürdőre oszlik el a kisebb kosz is, ezért tényleg elég annyi, hogy bespriccelek egy kis fürdőtisztítót és nem kell sikálni. Ott, ahol gyakrabban vagyunk, ott igen, a por is gyorsabban keletkezik, meg a kosz is, így ezeken a helyeken gyakrabb a takarítás. Egy ismerősöm úgy oldotta meg a kis lakás konyháját (szintén nincs előszoba és az ő csempéjükön rögtön látszik minden), hogy az ajtó mögött tartott egy ilyen felmosópamacsot (nem tudom mi a neve, vileda mocio), aminek a vödrébe minden reggel tett új vizet, mosószert, így naponta párszor csak kanyarintott egyet a mocio-val. Persze, a víz ugye nem steril tiszta már az első felmosás után sem, de nagyon szép volt a padló ott, ő nem szerette elnézegetni a szürke lábnyomokat de nem is akart napi 5x új vizet keverni, ezért kiegyezett ezzel a köztes megoldással:)
131. Zebra25
2014. okt. 12. 11:41

Ajjaj, hát én ahogy olvaslak itt benneteket, egyre jobban szégyenlem magam.

Minden nap főzök, takarítok és mosok, de még így is úgy néz ki a lakás mintha egy bomba robbant volna fel. Pedig nincs is nagy házikónk. Nálunk is a láthatatlan ember csinálja a kupit, tuti.

130. 3a5c305959 (válaszként erre: 129. - Gribedli***)
2014. okt. 12. 11:30

En is bevonom a gyereket de mivel 3 eves igy inkabb csak hatraltat mint segit. Nelkule harmadennyi ido alatt vegeznek :-)

Nekem kicsi a lakasom de iszonyat nodon koszosodik. Nincs eloszobank hanem rogton a konyhaba erkezik az ember igy azt a padlot naponta ketszer fel kene mosni. Hat erre nekem se idom se energiam nincs, miutan reggel elmegyek iskolaba es 6 ora utan erek haza a gyerekkel. A férjem mindig azt mondja legalább latszik hogy emberek elnek itt :-)

129. gribedli*** (válaszként erre: 124. - 3a5c305959)
2014. okt. 12. 11:20
Ja, és Ironica, ne felejtsd el, hogy egy nagy házról beszélek, 3 szint, 500nm. Egy kicsi lakást, ahol mondjuk 2-en, 3-an laknak (2 szülő, 1 gyerek), ennél sokkal kevesebb idő ráfordításával is tisztán, rendben lehet tartani. Mondjuk igaz, van aki kicsi helyen lakik és több ideje is van ennél, mégsem boldogul vele, de sok anyukát ismerek, aki hozzám hasonlóan több gyerek, munka mellett is patent tudja tartani a lakást, akarat és csapatmunka kérdése. Bevonják még a gyerekeket is, egyébként mi is, jó dolognak tartom:)
128. gribedli*** (válaszként erre: 125. - 0f332c4ec9)
2014. okt. 12. 09:28

:DDD


Miért gondolod mindig, hogy ez beteges?

127. gribedli*** (válaszként erre: 124. - 3a5c305959)
2014. okt. 12. 09:23

Egyáltalán nem úgy értettem a másfél órát, hogy egyben, mittudomén, nyolctól fél tízig takarítok. Az üres időkről beszélek, amit ha összeadsz, összesen lesz belőle másfél óra. Itt 10 perc, ott 5 perc, itt fél perc.


Reggel 6:30-kor kelek, kiengedem a kutyákat, miközben elkészítem a kajájukat, fel is öltözöm, cipőt veszek fel, kiviszem a kaját, visszafelé jövet leveszem a takarókat, összehajtogatom, elteszem, stb. Míg reggelizek, azalatt a másik kezemmel kipakolom a mosogatógépet, amit előző este elindítottam. Reggelit befejezve már teszem is be a koszos poharat. Mikor elmegyek fésülködni, fogat mosni, közben pakolászom a fürdőszekrényben, megigazítom a törülközőket, stb. Főzés közben este meg mondjuk kiveszem a tiszta ruhát és kirázom, később egy üres 5 percben még este kiteregetem. És így tovább, gondolom, mindenki így csinálja, akinek nincs egyben másfél órája, mert senkinek nincs. De 5 perce mindig van az embernek valamire. 1 perced is. Amikor még csak 1 gyerekem volt, akkor sulibajárás-ingázás plusz tanulás, háztartás mellett ahhoz képest, ami most van, időmilliomos voltam, több idő jutott hülyeségekre, de nem hiányzik, úgy értem, tényleg hülyeségek voltak. Amikor megszületett a 3. babám, pár napra rá ugyanúgy vittem a másik kettőt suliba, oviba, különórákra, edzettem is és törődtem magammal, a házzal is, mert mindennap jöttek villanyszerelők, vagy engem felköszönteni, az új jövevényt meglátogatni, nem találhattak reggel vetetlen ágyakat vagy engem pizsiben. Kizártam az összes felesleges dolgot napközben, semmi tv, semmi net. Csak lefekvés után neteztem az ágyból, úgyis egy csomószor felébredt a picúr. Akkor dolgoztam, amikor elaludt egy kicsit (itthonról dolgoztam(om) valószínű, hogy most már marad ez, nem keresek annyit, de flexibilisebb a munkaidő és szeretem csinálni).

2014. okt. 12. 07:57
a ferfiak ezt szeretik,lehetseges/sajat tapasztalat/.
125. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 105. - Grizus)
2014. okt. 11. 15:37
Én csak a kéz és arc törlőket vasalom. A nagyokat nem.Azokat csak hajtogatva ,persze nem mindegy,hogy hogyan teszem be a törölközős szekrénybe szin szerint válogatva és soha nem úgy,hogy a szélei legyenek kifelé . Tudom ez is beteges..Szerintem egyébként nem.
2014. okt. 11. 13:51

Szerintem ha lenne napi masfel órám amit csak takaritassal meg a lakaspm szepitesevel kene toltenem, mar építettem volna egy toldalekot a hazunkhoz :-)

Én orulok ha napi fel oram jut, de abban benne van a fozes, mosogatas, vasalas, reggelikeszites stb. Mondjuk ennel tobb nem is kell. Majd ha nyugdijas leszek :-)

123. forrest2010 (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2014. okt. 11. 13:40
Hát én depis nem vagyok soha , de 60 évesen én is irtó nehezen szabadulok meg bármitől is / valamire még jó lesz ..... / ezzel együtt is jól érzem magam a bőrömbe , de nem bánnám , ha 1x rend is lenne körülöttem ! / mert , rend a lelke mindennek !!! + legyen rend a hazatérés örömére ! + mindennek legyen + a helye és minden legyen a helyén .....én tudom , de csak elméletben !!!
122. gribedli*** (válaszként erre: 121. - Forrest2010)
2014. okt. 11. 13:09

Köszi, nem hiszem, hogy nem sikerül, apukám több mint 60 éves volt, amikor elkezdett flyladyzni, ő ilyen tipikus gyűjtögető volt, és igaz, mindig gondoskodott magáról (főz, mos, takarít, mindezt úgy, hogy most nyugdíjasan is dolgozik, szereti is), de a többletcucc egy kis lakásban igencsak akadályozta. Szépen kidobált minden olyat, amihez csak úgy ragaszkodott, de nem is használta, és most tök jó a közérzete, hamarabb végez mindennel, stb.


Mindezt, miután eljött hozzánk és elmagyaráztam neki az alapokat, és meggyőztem arról, hogy szerintem idős napjaira ő nem ezt érdemli, hogy úgy éljen, hogy még őrizget holmikat, amikre semmi szüksége és csak foglalják a helyet, kerülgetni kell. Egyetértett, nekiállt, sokkal kevesebb dolga van és sokkal szebb a kérója (nem voltam nála, de tudom, pl azóta a téli depi totál elkerüli)

121. forrest2010 (válaszként erre: 119. - Gribedli***)
2014. okt. 11. 12:39
Te nagyon ügyes vagy ! nekem ez így sose ment ! ma se ! de ha elég hosszú ideig élek ..... talán 1x rend is lesz körülöttem !!!! én szeretném , de sose érem magam utol !!!
120. gribedli*** (válaszként erre: 118. - Michelle.r)
2014. okt. 11. 09:47
:D
119. gribedli*** (válaszként erre: 117. - Mazsinka)
2014. okt. 11. 09:40

Nekem olyan összesen napi másfél óra, de a ház 500nm, és nagyon gépiesített a háztartásom, porszívórobot, mosogatógép, szárítógép. Tervezek egy ipari vasalót, az a 2 oldalas, így az ágyneműkkel is secperc alatt végzek.


Ha mindent porszívóznék én, sokkal több időbe telne, ezért amíg nem volt a robotkám, addig csak részletekben csináltam a padlót, így pedig az egyik emeleten porszívóz, addig én mást csinálok, amíg a másikon porszívóz, addig az egyiken felmosok. Felmosórobotot nem használhatunk, mert cotto padlóm van lent és parkett fent, de van egy ilyen kis feltörlőrobot, amire mosószeres nedves rongyot teszek és feltörölget a konyhában, amíg máshol mást csinálok (mondjuk én gyorsabb vagyok, ez tény, de ha épp foglalt a kezem...)


Mivel utáljuk a kutyaszőrt, nem bejáratosak a kutyák mindenhova, csak lent a nappaliba és néha a konyhába (ide csak felügyelettel), plusz ugye bent alszanak a nappaliban, ezért ott minden reggel porszívózás, már írtam. A ház többi részén heti 3. Egyébként ha csak 2 ember lakik egy helyen és nem mászkálnak kajával mindenhova (mi nem), akkor elég a heti 1 padlótisztítás (porszívó, felmosás, esetleg viasz), a konyhában esetleg napi. A fly lady szerint heti 1 felmosás van, én azt mondom, még mindig inkább heti 1, mint az, hogy az ember mondogassa magának, hogy ha nincs meg a napi felmosás, az nem tökéletes, szóval neki sem állok, és akkor csak rakódik a kosz. Míg valaki, aki megelégszik féleredménnyel és ahogy mondod, nem suvickol de szinten tart, na, annak hosszútávon kialakul egy nagyon szépen tartható rutin, ennyi.


Amúgy meg mindenki tudja, hogy háziállatok tartása mellett mindig van egy minimális pluszmeló, nekünk nincsenek szőnyegeink, nagyon kényelmes és gyors a kutyaszőr napi szinten való eltakarítása és azzal, hogy minden este letakarjuk a díványt, 1 perc, de védjük és a ruháink nem lesznek kutyaszőrösek. Mindemellett nem árt tisztán tartani őket sem, ez is meló de úgy gondolom, észre se veszi az ember egy idő után, kis fültisztítás, szemtisztítás, szőr kefélés naponta és havi, 2 havi fürcsi (kint). Ezt beosztjuk, 1 kutya/fő, így amíg kozmetikázunk egyet, nem jön zavarni a másik mert ő is le van foglalva. Ennyi:)))


A vasalást nagyon lecsökkenti a szárítóban való meleglevegős átforgatás, csak kivesz, hajtogat és tökéletes. De így is marad vasalnivaló csak sokkal kevesebb (ingek, ágynemű, alsónacik, fehérnemű). Előnyben részesítem a mikroszálas cuccokat magamnak, ezt tilos vasalni, de a férjem meg pl zokni, alsó, alsópólóban a skótszálas pamutot, ami nem megy a szárítóba, hanem vasalom, de nem vesz el sok időt, 5-10 perc alatt megvan a heti alsóneműje, eltesz, kész. De aki nem szeret vasalni, hát hajtogasson, semmi baj, nem szentírás, csak nem szabad bevárni a sok cuccot hajtogatásnál sem, hanem mindennap azt a kicsit, ami van, letudni:)))

118. michelle.r (válaszként erre: 111. - Gribedli***)
2014. okt. 11. 09:36
Olyannyira, hogy simán átsiklottam felette ;))
2014. okt. 10. 14:21
Épp érdekelne, hogy azok, akik minden nap suvickolják a lakást, hol, mennyit dolgoznak. Én heti kétszer porszívózok, naponta főzök, mosogatok, hetente kétszer mosok, egyszer vasalok, a fürdőt egyszer nagytakarítom hetente, nem mondom, hogy a padlóról lehet enni, de nincs az a ganérakás feeling egy szálat sem, és én még azt hittem, rendszerető vagyok! Törölköző vasalás? Majd ha fagy.
116. gribedli*** (válaszként erre: 115. - Fehérke111)
2014. okt. 10. 14:13

Szívesen!:) Ha nem okoz problémát és van hely a kosárka mellett, de mondjuk nincs a közelében szennyestartó, akkor jobb, ha teszel mellé egy üres kosárkát is, ahova dobhatják a használtat. Máskülönben nem merik használni...


Nekem a nappaliból nyílik a mosókonyhám és ott van a szennyestartó, nem a lenti fürdőben, ezért nem volt egyértelmű, hogy hova kell dobni, én tettem egy kis vödörkét mellé.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook