Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha szeretnétek már gyereket, de nincs pasitok, hogy esnétek teherbe? fórum

Ha szeretnétek már gyereket, de nincs pasitok, hogy esnétek teherbe? (beszélgetős fórum)

1 2 3
42. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Kunigunda33)
2023. ápr. 4. 12:15
A keresd meg a társadat jótanács annyit ér, mint a gondolkozz pozitívan közhely. Persze, remek, most, hogy mondod, máris megteszem. Ez még biztos nem jutott eszébe a FI-nek. De mégis hogyan?
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2023. ápr. 4. 12:13

Tulajdonképpen te is azt feltételezed, hogy családban gondolkozott, ha felteszed azt a kérdést, hogy miért nem talált még apát?


Ha benned is meglenne ez az ösztön, akkor nem értetlenkednél azon, ha egy nőben elsöprő a vágy, hogy anyává váljon.


Attól, mert valakinek van párkapcsolata, még nem lesz sem jobb ember, sem alkalmasabb szülő. A kettő nem függ össze. Két selejtes ember simán képes egy párt alkotni, ha épp passzolnak a abnormitásaik. Attól, mert egy szadista és egy mazochista egymásra talál, még nem lesznek normálisok. Főleg nem alkalmasak a gyereknevelésre. Amit írsz, az nagyon durva általánosítás, aminek az alapja az, hogy az egyetlen szükséges és elégséges feltétel egy gyerek felneveléséhez a párkapcsolat. Slusszpassz. Ennek kb. annyi értelme van, mintha azt állítanád, hogy csak a kék szemű embereknek egészséges a génállománya, ezért csak nekik lenne szabad szaporodniuk.

40. Charlize (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2023. ápr. 4. 12:12

Én mostanában csupa szar kapcsolatokat látok magam körül. Már amibe belelátok. Vagy rászorulnak egymásra, vagy kiszolgáltatják magukat, de egymásra nem kíváncsiak valójában.

Ami jónak tűnik, az mind olyan, akikről szinte semmit sem tudok valójában.

Meg pár évre összeverődnek párok, aztán szétmennek és ezerrel mást keresnek, mert kötelezően kell valaki.

Ezért nem alélok el a párkapcsolatoktól.

39. Regin_a (válaszként erre: 31. - 8d00a82c06)
2023. ápr. 4. 12:06

És a tv távirányitót is egyedül birtokolnád. 40 év múlva mi, hogy lesz? Lesz aki készit egy pohár teát?

Van egy idős 80+ özvegy szomszédaszonyom, tele energiával, csodálatosakat főz, autózik, rohangál stb.

Szoktam mondani neki hogy irigylem az energiáját, meg van két lánya unokái

Ja, de este amikor eloltom a lámpát....

2023. ápr. 4. 12:01
2. Mindenkivel szemben tisztességes, tiszta megoldás. Jogilag nincs rizikó, nem jelenik neg egyszer csak apuka, hogy akkor ő kéri félidőben a gyereket.(Joga van rá, barmit írtok előre alá.) Hátránya az ára, és hogy korlátozott a lehetőségek száma.
37. kunigunda33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 11:52

Kedves kérdező!

Egy nagyon nehéz témát vetettél fel. Sajnos nem Amerikában élünk ahol besétálunk egy kórházba, kiválasztjuk a donort és tadáám...megvan a baba.

Teljesen más normarendszer között és felfogásban él a társadalmunk és az utóbbi időben a család-gyermeket témaköre hiperszenzitív.

Én azt gondolom, hogy keresd meg a társadat. Azt a férfit akivel ki tudjátok alakítani a közös életet. Egy párkapcsolat nehéz dolog és vannak olyan szakaszai, mikor úgy éltek együtt mint a barátok. Aztán elmúlik és jön egy jobb időszak.

A másik része ami engem elgondolkodtat, hogy miért érzed, hogy egyedül szeretnél belevágni az élet ezen szakaszába? Nem kell, hogy nekem megválaszold elég ha magadnak teszed.


Biztos alkalmas anyának, mert nem anyának születünk hanem a gyerekkel együtt tanulunk sokszor bármennyire is felkészülünk. Anyává válni kell.

36. Amaunet (válaszként erre: 34. - Charlize)
2023. ápr. 4. 11:26

Mindenkinek joga van szülni, Nem mondtam sehol azt, hogy ennek igen, a másiknak nem.


Tudod, mi a baromság és beteges?

Az, ha valaki csak a negatív végletekben tud gondolkodni.

Bízzunk már annyira az emberekben, hogy nem az lesz általános amiket te itt felhoztál példáknak.


Pedig nem ártana egy természetes! kiválasztódás az emberek esetében sem... de itt csak az embernek megengedett a túlszaporodás...

2023. ápr. 4. 10:59

Volt egy Jakubcsek műsor sorozat a TV-ben. Ott számolt be egy magyar nő, hogy inszeminációval egyedülálló anyaként szült. Elmondta a történetét, azt is hogyan történt a megtermékenyítés és mennyibe került (kb. 5-6 éve fél millió) Vele volt a beavatkozó orvos is, aki támogatta a lehetőséget.

Talán visszalehetne keresni a riportot, mert értékes információkat ad.

34. Charlize (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2023. ápr. 4. 10:58

Az, akit hárpiasága ellenére elvisel egy papucs-férj vagy egy nincstelen a lakhatásért, még nem alkalmasabb anyának, mint az, aki túl magasra tette a mércét és nem volt, aki megugorja, vagy egyszerűen csak nem mozgott olyan körökben, ahol magához valókkal ismerkedhetett volna. Vagy igen?

Mert szerinted az előbbinek van joga gyereket szülni, az utóbbinak nincs.

Ez egy nagy baromság!


Engem 2 szülő nevelt, mégis elcsesztek.


Ha csak az elég jók szaporodhatnának, szerintem villámgyorsan kihalna az emberiség. Bár pontosan mi is lenne a mérce hozzá???

33. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 10:44

Az egyest nem választanám.

A második,,talán,,

Harmadik,,nem tudnék lefeküdni olyannal aki nem vonz sem emberileg sem külsőre.


Szóval passz,,de lehet hogy valami barátot próbálnék ki,,persze sok a buktatója.

32. Amaunet (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 4. 10:09

"Biztos vagyok benne, hogy a FI családban gondolkozott nagyon sokáig."

Ezt honnan tudod?


"Persze, hogy nem érted azokat, akik mindenképpen gyermeket szeretnének, mert ez egy érzelmi késztetés, méghozzá nagyon ősi és nagyon mély, ami valamiért belőled kimaradt."

Ezt honnan tudod te rólam, hogy csak így kijelented, hogy "belőled kimaradt"? Mit tudsz te az életemről?

Ennyit a személyeskedésről...


A fi. és a hozzá hasonlóan egyedül maradt és egyedül gyermeket AKARÓK (és itt nem véletlen a nagy betű) magukba nézhetnének. Vajon miért is nem talált még apát a leendő gyermekének? Talán mert zárkózott? Talán mert a herceget várta?

A másik, amire gondolok még itt, hogy milyen érzelmekkel megy bele egy ilyen nő a gyermekvállalásba? Lehet, hogy soha nem élte meg a szerelmet? Ha igen és volt már párkapcsolata akkor hogy jött ki belőle érzelmileg? A gyermekét hogyan és mire fogja nevelni mindezek tükrében?

Többen között azért sem tartom szerencsésnek azt, hogy nők egyedül neveljenek gyermeket, mert hajlamosak kiszolgálni őket. Majomszeretettel csüngenek rajtuk vagy elfeledkeznek nevelni őket és egy kis akarnok lesz belőlük vagy egy önálló életre képtelen anyámasszony katonája.

Persze, mindenre van ellenpélda (és jönnek majd a bejegyzések, hogy de ŐK...!), de többségében ilyen csonka családokat láttam.

2023. ápr. 4. 08:40

Őszintén??

Sehogy!

Èlnèk!

Utaznèk,szórakoznèk, úgy alakìtanám az èletem ahogy nekem jó!

30. Csillagszem38 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. ápr. 4. 08:25
Igen, én több tisztességes apát ismerek, mint tisztességtelent.
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2023. ápr. 4. 07:53

Biztos vagyok benne, hogy a FI családban gondolkozott nagyon sokáig. De ha a valóság nem hozza az elvárást, alkalmazkodni kell.


Persze, hogy nem érted azokat, akik mindenképpen gyermeket szeretnének, mert ez egy érzelmi késztetés, méghozzá nagyon ősi és nagyon mély, ami valamiért belőled kimaradt.


Hogy mi szerencsés és mi nem? A FI valószínűleg nem az, különben már megtalálta volna a párját. De ha azt nézzük, hogy mi az optimális körülmény a gyermekvállalásra, akkor azt kell mondjam, manapság semmi. Ez a világ annyira eltorzult, hogy aki pusztán a gyerek érdekeit tartja szem előtt, az nem szül. De ez van, ebből kell főzni, ehhez a világhoz kell alkalmazkodni, és kihozni belőle a legjobbat. Egy gyerek számára pedig az a legjobb, ha van egy szerető édesanyja. A többi pótolható.

28. Channa* (válaszként erre: 26. - Alnisa)
2023. ápr. 4. 07:40

Nekem az a fura, hogy NŐK! férfiakkal kart-karba öltve hirdetik, hogy már pedig a nőnek tisztességesnek kell lennie és be kell avatni a férfit. Sokszor azok a nők, akik már tapasztaltak férfitől tisztességtelen hozzáállást, mert megcsalták, bántalmazták, elszigetelték nem csak az ismerősöktől, de a családjuktól is


ezt sem tartom túl tisztességesnek, mert ilyenkor azt gondolom, hogy azért teszi valaki, mert arra gondol, hogy nehogy már a másiknak jobb legyen egy ilyen tapasztalat hiányában, aztán lehet dörzsölni a markukat, és már nem is érzik magukat egyedül, és lehet tanácsokat adni, hogyan meneküljön egy ilyen kapcsolatból, mert ő így csinálta.


A 21. században élünk és még a legtöbb kapcsolat még mindig nem arról szól, amiről kellene. A nők, önkét és dalolva sétálnak bele a bántalmazó kapcsolatba. Igen, a kapcsolat akkor is bántalmazó, ha minden OKÉ, de azért a nő kiszolgálja a férjét, mert ő annyira szereti...

27. Charlize (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2023. ápr. 4. 07:24

Nem szerencsés. De sajnos elcsúszott a világ rossz irányba. Rakás értékes ember mászkál egyedül, mert irreálisak az elvárásaik. Vagy mert egyszerűek, unalmasak másnak.

Női oldalról: Több volt osztálytársam szingli. Pasik. Volt akivel anno. megvolt a szikra, de ő akkor foglalt volt. Ha most elmentem volna a találkozóra, akkor sem kellettem volna. Mert csak. Mert topmodell szupernő kell. Akkor is, ha ő pocakos, ősz, és a 180 centit azóta sem éri el.

Plusz mindenki külön kasszát akar, külön célokat. A házasság, házastárs csak egy kellék, játékszer. Vagy nyűg, kötöttség.

1000+1 fórum indult már erről.

Én lejjebb adtam, nagyon is, mégis egyedül maradtam. A munkahelyemen csupa nő dolgozik. Az oviban, játszótéren nem fogok rámászni egy apukára sem! Máshova nem járok. Nekem mondjuk nem is hiányzik pár az életemből.


Beszéltem dilidokival. Azt mondta, ne aggódjak, a gyerek alkalmazkodik, okos. Pótolja az apaképet mással: testvér, tanár, edző, barát, stb.

26. Alnisa (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. ápr. 4. 07:23

Teljesen igazad van, forszírozzuk ezt a családban nőjön fel a gyerek, de azzal senki nem foglalkozik, hogy mennyire is lehet rossz abban a családban felnőni!

Begyöpösödött hozzáállás!

25. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 07:05

Miért nem lehet családban gondolkodni? Miért nem gondolsz a gyermekre? Miért nem adod meg neki a lehetőséget, hogy családban nőjön fel?

Nem értem ezt az "mindenképp KELL gyerek", "itt az idő, szülnöm KELL" gondolatokat a nők részéről.

Ha egy párkapcsolatra képtelen miért gondolja, hogy anyaként meg fog felelni?

Egy gyermek felelősség.

Úgy gondolom, hogy az így gondolkodó nők önző módon csak a saját vágyaikat akarják megélni, de nem gondolkodnak a gyermek érdekeire.

Nem tartom szerencsés dolognak ha egy gyermeket egyedülálló nők nevelnek.

24. Channa* (válaszként erre: 20. - Csillagszem38)
2023. ápr. 3. 23:19

Mert egyébként a legtöbb apa, annyira tisztességes, ugye?


[link]


Másik fórumot nem linkelek, de tudod van amelyik veri a családot, elissza az összes pénzt, megcsalja a gyermeke anyját, esetleg lelép a terhesség elején, közepén, végén, amikor a gyerek kicsi, csak előtte azért kicsinálja kicsit a nőt, nem fizet gyerektartást, stb..


És még sorolhatnám, hogy ők mennyire tisztességesek, így ne is várjanak nagyon mást, nem?


Persze, van a ritka kivétel, aki nem házicselédet csinál a gyermeke anyjából, aki érdeklődő, nem nyilatkozik a nőkről ocsmány módon, ahogy sok férfi szokott (igen, itt is van néhány és az egyik hozzá is szólt ehhez a fórumhoz), na most az ilyen tisztességesek, nem érdemelnék még ugyan ezt?


Nehogy már!


Tehát, FI! Mindent bele!

Szerezz egy egy éjszakást vagy lehet több is, ha elsőre nem sikerült és meg van gyerek.;)

23. Charlize (válaszként erre: 18. - Bluemoon55)
2023. ápr. 3. 22:20

Egyszer azt hallottam, hogy a petesejt fagyasztása nehéz. Macerásabb, mint a spermáé technikailag. Ezért nem akarnak vele az intézmények foglalkozni. Illetve lombik kezelésre van szükség, ami okozhatja a donor meddőségét, ezért vannak rá szigorúbb szabályok is, hogy ki lehet donor, pl. legyen azt hiszem legalább 2 gyereke és 35 alatti… de nem tudom pontosan.

Így családon belül lehet donor női meddőség esetén a lánytestvér, de idegen esetén nehéz ügy, mert fagyasztott sejt kellene.


I

22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Csillagszem38)
2023. ápr. 3. 22:09
Az sem érdekelne.
21. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Dreamerlady)
2023. ápr. 3. 22:06
Házaspárról tudok aki oda járt kezelésre. Lett egy kiscsaj!
20. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 22:03
A gyerekkel is milyen tisztességes lenne.
19. Csillagszem38 (válaszként erre: 2. - Charlize)
2023. ápr. 3. 22:01
Jézusom! 😳😳
18. Bluemoon55 (válaszként erre: 12. - Charlize)
2023. ápr. 3. 21:28
Durva hogy fordított esetben a nők számára miért ilyen nehézkes és elérhetetlen "be, ez a verzió...
2023. ápr. 3. 21:27
Miérz bonyolítanád meg ennyire a dolgokat? Egyszerűbb elmenni egy buliba, aztan felszedetni magad. Nem mindegy honnan szerzed a spermát, így is-úgy is zsákbamacska. Csak az efyik nem kerül semmibe.
16. Bluemoon55 (válaszként erre: 5. - Charlize)
2023. ápr. 3. 21:26
Igen, a fordított verzió nincs itthon, vagyis nem engedélyezett a petesejt donoros. Sokan ezért járnak ki Szlovákiaba, Csehekhez
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Dreamerlady)
2023. ápr. 3. 21:12
A környező országokban egyedülállóknak nem csinálnak donor inszeminációt vagy lombikot.
14. Channa* (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 21:02
Én is ezt tenném.;)
13. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 20:56
A 3-ból még a 2. a legjobb, de az még jobb lenne, ha inkább társat keresnél. Mondjuk, aki komolyan gondolja,annak persze nem biztos, hogy a netes keresés a nyerő, mert ott biztos sok unatkozó házas is van. Inkább irodát keress.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook